Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre-Särnaloppet
2019-03-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:52:00.671900
86.5p
2
Pål Åge Joten
Team Synnfjell
1:53:38.681700
+1:38.9700
85.0p
3
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:54:09.684800
+2:09.12800
84.5p
4
Rasmus Blom
SK Bore
1:55:11.691000
+3:11.19000
83.6p
5
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
1:56:07.696600
+4:07.24600
82.8p
6
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:57:37.705600
+5:37.33600
81.5p
7
Filip Ragnarsson
Idre SK
1:57:52.707100
+5:52.35100
81.3p
8
Ludwig Tärning
SK Bore
1:58:16.709500
+6:16.37500
81.0p
9
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:58:23.710200
+6:23.38200
80.9p
10
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:59:31.717000
+7:31.45000
80.0p
11
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:00:00.719900
+8:00.47900
79.6p
12
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:01:29.728800
+9:29.56800
78.5p
13
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:01:58.731700
+9:58.59700
78.1p
14
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
2:03:13.739200
+11:13.67200
77.1p
15
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:03:22.740100
+11:22.68100
77.0p
16
Adrian Lundberg
SK Bore
2:03:50.742900
+11:50.70900
76.7p
17
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:04:07.744600
+12:07.72600
76.5p
18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
2:06:27.758600
+14:27.86600
74.8p
19
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
2:06:42.760100
+14:42.88100
74.6p
20
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:07:21.764000
+15:21.92000
74.2p
21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:09:06.774500
+17:06.102500
73.0p
22
Atle Ager
Skeriol IF
2:09:39.777800
+17:39.105800
72.7p
23
Johan Öhrn
Axa SC
2:10:02.780100
+18:02.108100
72.4p
24
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
2:10:25.782400
+18:25.110400
72.2p
25
Edvard Nilsson
Filipstads SF
2:10:39.783800
+18:39.111800
72.0p
26
Erik Sjögren
Sveaskogs IF
2:13:41.802000
+21:41.130000
70.1p
27
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:14:45.808400
+22:45.136400
69.4p
28
David Unnersjö-jess
Svärdsjö IF
2:14:55.809400
+22:55.137400
69.3p
29
Thomas Fällgren
Arvika IS
2:16:50.820900
+24:50.148900
68.2p
30
Henrik Fröjd
Motala Aif SK
2:16:55.821400
+24:55.149400
68.2p
31
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
2:17:23.824200
+25:23.152200
67.9p
32
Forsman Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
2:18:35.831400
+26:35.159400
67.2p
33
Gustaf Jacobson
IFK Mora SK
2:22:10.852900
+30:10.180900
65.3p
34
Pär Cedergren
Axa SC
2:23:52.863100
+31:52.191100
64.4p
35
John Stenberg
Älvdalens IF SK
2:26:28.878700
+34:28.206700
63.1p
36
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
2:42:31.975000
+50:31.303000
56.0p
37
Erik Danielsson
Sunnansjö IK
2:43:19.979800
+51:19.307800
55.7p
38
Mattias Slathus
Axa SC
2:59:34.1077300
+1:07:34.405300
50.0p
-
Mikael Andersson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Otto Linderborg
Ufk
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)