Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sankt Olofsrännet
2020-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emelie Eriksson
Stockviks SF
28:56.173500
57.7p
2
Johanna Persson
Bjuråkers GIF
32:19.193800
+3:23.20200
51.7p
D 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jenny Kling
Selånger SOK
24:54.149300
67.0p
2
Magdalena Carlstein
Täby IS SK
27:07.162600
+2:13.13200
61.6p
3
Märta Skoglund
Lucksta IF
27:34.165300
+2:40.15900
60.6p
H 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
20:30.122900
81.4p
2
Martin Eriksson
Sundsvalls OK
21:36.129500
+1:06.6500
77.3p
3
Tobias Långberg
Stockviks SF
22:24.134300
+1:54.11300
74.5p
4
Henrik Dahlén
Tynderö IK
22:30.134900
+2:00.11900
74.2p
5
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
23:34.141300
+3:04.18300
70.8p
6
Martin Lundgren
Stockviks SF
23:39.141800
+3:09.18800
70.6p
7
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
24:04.144300
+3:34.21300
69.4p
8
Anton Engqvist
Selånger SOK
27:06.162500
+6:36.39500
61.6p
D 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Louise Jonsson
Alnö SK
20:33.123200
2
Nanna Norberg Grönborg
Bergeforsens SK
21:25.128400
+52.5100
3
Amanda Andersson
Tynderö IK
21:56.131500
+1:23.8200
-
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
H 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
17:30.104900
2
Valter Ljungdahl
Matfors SK
18:41.112000
+1:11.7000
3
Johan Lindén
Matfors SK
19:29.116800
+1:59.11800
4
Efraim Melander Wiksten
Matfors SK
20:13.121200
+2:43.16200
5
Sebastian Lidström
Tynderö IK
20:42.124100
+3:12.19100
-
Johan Borg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Strand
Bergeforsens SK
15:13.91200
2
Ines Lignell
Lucksta IF
15:57.95600
+44.4300
3
Isabell Engberg
Stockviks SF
16:16.97500
+1:03.6200
4
Anna Granås
Hudiksvalls IF
16:44.100300
+1:31.9000
-
Ida Bergfors
Matfors SK
23:59:59.8639800
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Bengtsson
Tynderö IK
13:12.79100
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
13:29.80800
+17.1600
3
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
13:33.81200
+21.2000
4
Hugo Nordlander
Stockviks SF
13:40.81900
+28.2700
5
Philip Liljeqvist Sundbom
Bergeforsens SK
13:59.83800
+47.4600
6
Helmer Nordvall
Matfors SK
14:01.84000
+49.4800
-
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
10:23.62200
2
Nilla Norberg Grönborg
Kovlands IF
10:35.63400
+12.1100
3
Alva Strand
Selånger SOK
10:42.64100
+19.1800
4
Pauline Bylund
Häverödals SK
10:51.65000
+28.2700
5
Enola Jonsson
Alnö SK
11:09.66800
+46.4500
6
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
11:33.69200
+1:10.6900
7
Amanda Karunarathna
Matfors SK
11:59.71800
+1:36.9500
8
Lina Birberg
Bergeforsens SK
13:45.82400
+3:22.20100
-
Wilma Lindström
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Klara Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
10:27.62600
2
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
10:42.64100
+15.1400
3
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
11:13.67200
+46.4500
4
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
11:36.69500
+1:09.6800
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lind
Selånger SOK
9:54.59300
2
Gustav Grändborn
Trönö IK
10:00.59900
+6.500
3
Erik Borg
Hudiksvalls IF
10:01.60000
+7.600
4
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
10:35.63400
+41.4000
5
Einar Ljungdahl
Matfors SK
11:19.67800
+1:25.8400
6
Zack Söderholm
Alnö SK
11:57.71600
+2:03.12200
7
Lars Persson
Bjuråkers GIF
12:22.74100
+2:28.14700
8
Joel Lindqvist
Matfors SK
12:32.75100
+2:38.15700
-
Jordan Blomqvist
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Albert Östlund
Alnö SK
23:59:59.8639800
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Joel Nilsson
Matfors SK
9:38.57700
2
Oscar Wikander
Alnö SK
9:48.58700
+10.900
3
August Lilja
Matfors SK
10:00.59900
+22.2100
4
William Forslund
Stockviks SF
10:12.61100
+34.3300
5
Robin Röckner
Alnö SK
10:23.62200
+45.4400
6
Oliver Lindström
Tynderö IK
10:28.62700
+50.4900
7
Emil Lundgren
Stockviks SF
10:33.63200
+55.5400
8
Vilmer Lindgren
Alnö SK
10:35.63400
+57.5600
9
Carl Erngrund
Alnö SK
11:14.67300
+1:36.9500
10
Isak Jeppling
Alnö SK
12:20.73900
+2:42.16100
-
Max Svensson
Matfors SK
23:59:59.8639800
D 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Tora Bergström
Selånger SOK
-
Märta Boström
Kovlands IF
-
Agnes Dahlin
Kovlands IF
-
Linnea Dufva
Stockviks SF
-
My Edström
Alnö SK
-
Astrid Hammarström
Selånger SOK
-
Myra Hugozon
Stockviks SF
-
Tilde Häggmark Ejerås
Alnö SK
-
Sonja Jonasson
Selånger SOK
-
Maja Lindgren
Selånger SOK
-
Moa Lindgren
Selånger SOK
-
Lisen Moberg
Tynderö IK
-
Rebecka Röckner
Alnö SK
-
Ida-marie Tuvesson
Stockviks SF
-
Fanny Vikström
Stockviks SF
-
Alde-marie Hofberg
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Tora Westin
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
Malva Carlsson
Matfors SK
23:59:59.8639800
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
-
Stina Engberg
Bondsjöhöjdens IK
-
Ella Heldring
Alnö SK
-
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
-
Freja Jakobsson
Alnö SK
-
Freja Jeppling
Alnö SK
-
Linnea Jonsson
Alnö SK
-
Sandra Karunarathna
Matfors SK
-
Lisen Lindgren
Alnö SK
-
Märta Ljungdahl
Matfors SK
-
Emilia Paldanius
Selånger SOK
-
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
-
Mira Sandin
Stockviks SF
-
Tyra Östlin
Alnö SK
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Signe Thoresson
Häverödals SK
5:26.32500
2
Meja Bylund
Häverödals SK
5:51.35000
+25.2400
3
Selma Normelli
Selånger SOK
5:54.35300
+28.2700
4
Julia Wikander
Alnö SK
5:56.35500
+30.2900
5
Hanna Molinder
Selånger SOK
6:01.36000
+35.3400
6
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
6:08.36700
+42.4100
7
Norah Grönborg
Kovlands IF
6:23.38200
+57.5600
8
Agnes Feil
Stockviks SF
6:24.38300
+58.5700
9
Milia Lockner
Selånger SOK
6:43.40200
+1:17.7600
10
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
7:00.41900
+1:34.9300
-
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viola Grändborn
Trönö IK
4:53.29200
2
Agnes Boström
Kovlands IF
5:01.30000
+8.700
3
Molly Sandin
Stockviks SF
5:05.30400
+12.1100
4
Lovisa Lilja
Matfors SK
5:36.33500
+43.4200
4
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
5:36.33500
+43.4200
6
Alva Boman
Häverödals SK
5:40.33900
+47.4600
7
Alma Hammarström
Selånger SOK
6:02.36100
+1:09.6800
8
Felicia Engqvist
Selånger SOK
7:40.45900
+2:47.16600
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Alfons Andersson
Tynderö IK
-
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
-
Jamie Blomqvist
Matfors SK
-
Edvin Carlstein
Täby IS SK
-
Olle Danielsson
Stockviks SF
-
Sondre Gatugård Vatne
Selånger SOK
-
Olof Grauers
Selånger SOK
-
Herman Grändborn
Trönö IK
-
Jonathan Landqvist
Matfors SK
-
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
-
Milton Skoglund
Lucksta IF
-
Lucas Snabb
Selånger SOK
-
Viggo Sällström
Selånger SOK
-
Melker Thunberg
Stockviks SF
-
Nils Von Krusenstjerna
Selånger SOK
-
Arvid Sjöblom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Eiq Budphosri
Alnö SK
-
Wilmer Carlstein
Täby IS SK
-
Lucas Hjelmqvist
Selånger SOK
-
Hugo Lindström
Alnö SK
-
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
-
Sixten Sjölund
Alnö SK
-
Rasmus Sjöström
Alnö SK
-
Samuel Svensson
Trönö IK
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Danielsson
Stockviks SF
5:08.30700
2
Isak Norgren
Selånger SOK
5:39.33800
+31.3000
2
Alexander Dufva
Stockviks SF
5:39.33800
+31.3000
4
Erik Lind
Selånger SOK
6:04.36300
+56.5500
5
Herman Eliasson
Stockviks SF
6:39.39800
+1:31.9000
-
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Henriksson
Tynderö IK
4:35.27400
2
Albin Tuvesson
Stockviks SF
5:05.30400
+30.2900
3
Melker Jakobsson
Alnö SK
5:17.31600
+42.4100
4
Henning Nordvall
Matfors SK
5:45.34400
+1:10.6900
5
Hugo Bergström
Selånger SOK
5:46.34500
+1:11.7000
6
Martin Lundh
Stockviks SF
6:00.35900
+1:25.8400
7
Assar Eden
Bergeforsens SK
6:29.38800
+1:54.11300
8
Vilgot Coox
Selånger SOK
6:41.40000
+2:06.12500
9
Harry Jonasson
Selånger SOK
7:42.46100
+3:07.18600
H 21 Motion
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Robert Boman
Kramfors Alliansen
35:04.210300
47.6p
-
Håkan Eklöf
Team Eklöf Engineering
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)