Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sankt Olofsrännet
2020-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Selånger SOK
Plats: Södra Berget
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emelie Eriksson
Stockviks SF
28:56.173500
57.7p
2
Johanna Persson
Bjuråkers GIF
32:19.193800
51.7p
D 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jenny Kling
Selånger SOK
24:54.149300
67.0p
2
Magdalena Carlstein
Täby IS SK
27:07.162600
61.6p
3
Märta Skoglund
Lucksta IF
27:34.165300
60.6p
H 21
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
20:30.122900
81.4p
2
Martin Eriksson
Sundsvalls OK
21:36.129500
77.3p
3
Tobias Långberg
Stockviks SF
22:24.134300
74.5p
D 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Louise Jonsson
Alnö SK
20:33.123200
2
Nanna Norberg Grönborg
Bergeforsens SK
21:25.128400
3
Amanda Andersson
Tynderö IK
21:56.131500
H 16
7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
17:30.104900
2
Valter Ljungdahl
Matfors SK
18:41.112000
3
Johan Lindén
Matfors SK
19:29.116800
D 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Strand
Bergeforsens SK
15:13.91200
2
Ines Lignell
Lucksta IF
15:57.95600
3
Isabell Engberg
Stockviks SF
16:16.97500
H 15
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Bengtsson
Tynderö IK
13:12.79100
2
Simon Nordlander
Stockviks SF
13:29.80800
3
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
13:33.81200
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
10:23.62200
2
Nilla Norberg Grönborg
Kovlands IF
10:35.63400
3
Alva Strand
Selånger SOK
10:42.64100
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
10:27.62600
2
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
10:42.64100
3
Elsa Norberg
Hudiksvalls IF
11:13.67200
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lind
Selånger SOK
9:54.59300
2
Gustav Grändborn
Trönö IK
10:00.59900
3
Erik Borg
Hudiksvalls IF
10:01.60000
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Joel Nilsson
Matfors SK
9:38.57700
2
Oscar Wikander
Alnö SK
9:48.58700
3
August Lilja
Matfors SK
10:00.59900
D 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Märta Boström
Kovlands IF
-
Moa Lindgren
Selånger SOK
-
Agnes Dahlin
Kovlands IF
-
Linnea Dufva
Stockviks SF
-
My Edström
Alnö SK
-
Astrid Hammarström
Selånger SOK
-
Myra Hugozon
Stockviks SF
-
Tilde Häggmark Ejerås
Alnö SK
-
Sonja Jonasson
Selånger SOK
-
Maja Lindgren
Selånger SOK
-
Lisen Moberg
Tynderö IK
-
Rebecka Röckner
Alnö SK
-
Ida-marie Tuvesson
Stockviks SF
-
Fanny Vikström
Stockviks SF
-
Tora Bergström
Selånger SOK
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Tyra Östlin
Alnö SK
-
Mira Sandin
Stockviks SF
-
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
-
Emilia Paldanius
Selånger SOK
-
Märta Ljungdahl
Matfors SK
-
Lisen Lindgren
Alnö SK
-
Sandra Karunarathna
Matfors SK
-
Linnea Jonsson
Alnö SK
-
Freja Jeppling
Alnö SK
-
Freja Jakobsson
Alnö SK
-
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
-
Ella Heldring
Alnö SK
-
Stina Engberg
Bondsjöhöjdens IK
-
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
D 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Signe Thoresson
Häverödals SK
5:26.32500
2
Meja Bylund
Häverödals SK
5:51.35000
3
Selma Normelli
Selånger SOK
5:54.35300
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viola Grändborn
Trönö IK
4:53.29200
2
Agnes Boström
Kovlands IF
5:01.30000
3
Molly Sandin
Stockviks SF
5:05.30400
H 9
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Alfons Andersson
Tynderö IK
-
Nils Von Krusenstjerna
Selånger SOK
-
Melker Thunberg
Stockviks SF
-
Viggo Sällström
Selånger SOK
-
Lucas Snabb
Selånger SOK
-
Milton Skoglund
Lucksta IF
-
Joel Långberg Holgersson
Stockviks SF
-
Jonathan Landqvist
Matfors SK
-
Herman Grändborn
Trönö IK
-
Olof Grauers
Selånger SOK
-
Sondre Gatugård Vatne
Selånger SOK
-
Olle Danielsson
Stockviks SF
-
Edvin Carlstein
Täby IS SK
-
Jamie Blomqvist
Matfors SK
-
Villis Arnesson Snell
Matfors SK
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Lucas Hjelmqvist
Selånger SOK
-
Samuel Svensson
Trönö IK
-
Rasmus Sjöström
Alnö SK
-
Sixten Sjölund
Alnö SK
-
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
-
Hugo Lindström
Alnö SK
-
Wilmer Carlstein
Täby IS SK
-
Eiq Budphosri
Alnö SK
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Danielsson
Stockviks SF
5:08.30700
2
Isak Norgren
Selånger SOK
5:39.33800
2
Alexander Dufva
Stockviks SF
5:39.33800
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Henriksson
Tynderö IK
4:35.27400
2
Albin Tuvesson
Stockviks SF
5:05.30400
3
Melker Jakobsson
Alnö SK
5:17.31600
H 21 Motion
9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Robert Boman
Kramfors Alliansen
35:04.210300
47.6p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sankt Olofsrännet 2023
Sankt Olofsrännet 2022
Sankt Olofsrännet 2021
Sankt Olofsrännet 2020
Sankt Olofsrännet 2019
Sankt Olofsrännet 2018
Sankt Olofsrännet 2012
Sankt Olof Rännet 2011
Tävlingar i närheten
Lördagsrullen Sundsvall 2020
Åstöloppet 2020
Järnforan 2020
Södra Berget Runt 2020
Remslespelen 2020
USM 2020 Sprint 2020
USM 2020 Distans 2020
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan