Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup Distans
2020-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
40:15.241410
85.4p
2
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
41:05.246450
+50.4940
83.7p
3
Lovisa Modig
SK Bore
41:13.247240
+58.5730
83.4p
4
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
41:19.247810
+1:04.6300
83.3p
5
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
41:24.248380
+1:09.6870
83.1p
6
Maria Nordström
Borås SK
41:43.250260
+1:28.8750
82.5p
7
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
41:47.250680
+1:32.9170
82.3p
8
Alicia Persson
Stockviks SF
42:17.253630
+2:02.12120
81.4p
9
Keidy Kaasiku
Estonia
42:44.256340
+2:29.14830
80.6p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
42:44.256390
+2:29.14880
80.6p
11
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
42:53.257220
+2:38.15710
80.3p
12
Frida Erkers
IFK Mora SK
43:06.258590
+2:51.17080
79.9p
13
Kaidy Kaasiku
Estonia
43:13.259250
+2:58.17740
79.7p
14
Frida Hallquist
Åsarna IK
43:18.259700
+3:02.18190
79.6p
15
Josefina Sundman
Åsarna IK
43:31.261070
+3:16.19560
79.2p
16
Helene Söderlund
IFK Mora SK
43:37.261650
+3:22.20140
79.0p
17
Emma Wikén
Åsarna IK
43:43.262270
+3:28.20760
78.9p
18
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
43:49.262820
+3:34.21310
78.7p
19
Maria Jonasson
SK Bore
44:18.265780
+4:03.24270
77.9p
20
Sara Persson
Åtvidabergs IF
44:36.267570
+4:21.26060
77.4p
21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
44:43.268230
+4:28.26720
77.2p
22
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
44:43.268260
+4:28.26750
77.2p
23
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
45:03.270280
+4:48.28770
76.6p
24
Fanny Johansson
Stockviks SF
45:35.273420
+5:20.31910
75.8p
25
Signe Rosenberg
Åsarna IK
45:43.274230
+5:28.32720
75.6p
26
Lisa K Svensson
Åsarna IK
45:46.274570
+5:31.33060
75.5p
27
Maria Olofsson
Kalix SK
46:10.276990
+5:55.35480
74.8p
28
Helena Lundkvist
Kalix SK
46:19.277880
+6:04.36370
74.6p
29
Ida Persson
Högbo GIF
46:21.278040
+6:06.36530
74.6p
30
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
46:27.278690
+6:12.37180
74.4p
31
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
47:53.287200
+7:37.45690
72.3p
32
Ida Palmberg
Högbo GIF
47:57.287600
+7:41.46090
72.2p
33
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
48:04.288340
+7:49.46830
72.0p
34
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
48:10.288900
+7:54.47390
71.9p
35
Vendela Blom
Stockviks SF
48:55.293410
+8:40.51900
70.8p
36
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
48:57.293670
+8:42.52160
70.7p
37
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
49:29.296840
+9:14.55330
70.0p
38
Madelene Melin
Malungs IF
49:34.297300
+9:18.55790
69.9p
39
Emma Olsson
Vassunda IF
49:41.298020
+9:26.56510
69.7p
40
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
52:30.314910
+12:15.73400
66.1p
41
Moa Westh
Malungs IF
52:44.316340
+12:29.74830
65.8p
-
Hanna Lodin
Tunafors SK
23:59:58.8639700
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Jennie Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
36:33.219230
93.6p
2
Marcus Ruus
Åsarna IK
36:50.220960
+17.1630
92.9p
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
37:04.222350
+31.3020
92.3p
4
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
37:19.223870
+46.4540
91.7p
5
Martin Bergström
Piteå Elit SK
37:21.224000
+47.4670
91.7p
6
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
37:27.224600
+53.5270
91.5p
7
Johan Herbert
IFK Mora SK
37:29.224890
+56.5560
91.3p
8
Filip Danielsson
SK Bore
37:30.224980
+57.5650
91.3p
9
Gabriel Thorn
SK Bore
37:34.225330
+1:01.6000
91.2p
10
John Magnus Haugen
Norway
37:34.225350
+1:01.6020
91.2p
11
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:43.226220
+1:09.6890
90.8p
12
Axel Ekström
IFK Mora SK
37:51.227020
+1:17.7690
90.5p
13
Björn Sandström
Piteå Elit SK
37:53.227200
+1:19.7870
90.5p
14
Jens Andersson
Kalix SK
37:59.227810
+1:25.8480
90.2p
15
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
38:04.228390
+1:31.9060
90.0p
16
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
38:06.228560
+1:33.9230
89.9p
17
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
38:10.228950
+1:37.9620
89.8p
18
Pontus Hermansson
SK Bore
38:14.229370
+1:41.10040
89.6p
19
Anton Elvseth
Offerdals SK
38:20.229930
+1:47.10600
89.4p
20
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
38:25.230430
+1:52.11100
89.2p
21
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
38:28.230700
+1:54.11370
89.1p
22
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
38:28.230730
+1:55.11400
89.1p
23
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
38:29.230890
+1:56.11560
89.1p
24
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
38:31.231010
+1:57.11680
89.0p
25
Eric Rosjö
IFK Mora SK
38:32.231100
+1:58.11770
89.0p
26
Adam Gillman
Garphyttans IF
38:36.231530
+2:03.12200
88.8p
27
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
38:38.231720
+2:04.12390
88.8p
28
Jonathan Engström
Borås SK
38:43.232230
+2:10.12900
88.6p
29
Alfred Buskqvist
IK Stern
38:43.232240
+2:10.12910
88.6p
30
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
38:47.232670
+2:14.13340
88.4p
31
Emil Talsi
Åsarna IK
38:53.233210
+2:19.13880
88.2p
32
Martin Herbert
IFK Mora SK
38:54.233300
+2:20.13970
88.2p
33
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
39:01.234080
+2:28.14750
87.9p
34
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
39:02.234140
+2:29.14810
87.9p
35
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
39:05.234440
+2:32.15110
87.8p
36
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
39:09.234860
+2:36.15530
87.6p
37
Daniel Södersten
Orsa SK
39:17.235670
+2:44.16340
87.4p
38
Erik Silfver
IFK Umeå
39:24.236370
+2:51.17040
87.1p
39
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
39:25.236450
+2:52.17120
87.1p
40
Simon Stenberg
Kalix SK
39:37.237680
+3:04.18350
86.6p
41
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
39:39.237880
+3:06.18550
86.6p
42
Axel Aflodal
Offerdals SK
39:40.237940
+3:07.18610
86.6p
43
Anton Persson
SK Bore
39:41.238080
+3:08.18750
86.5p
44
John Leander
Åsarna IK
39:43.238280
+3:10.18950
86.4p
45
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
39:45.238410
+3:11.19080
86.4p
46
Gustav Rotvold
Åsarna IK
39:46.238580
+3:13.19250
86.3p
47
Simon Karlsson
IFK Umeå
39:56.239520
+3:22.20190
86.0p
48
Victor Hallquist
Åsarna IK
39:56.239570
+3:23.20240
86.0p
49
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
39:58.239730
+3:25.20400
85.9p
50
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
40:08.240700
+3:34.21370
85.6p
51
Andrei Lamov
IFK Mora SK
40:11.241050
+3:38.21720
85.5p
51
Petter Hedman
IFK Umeå
40:11.241050
+3:38.21720
85.5p
53
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
40:14.241310
+3:40.21980
85.4p
54
Olof Roos
Östersunds SK
40:15.241400
+3:41.22070
85.4p
55
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
40:17.241680
+3:44.22350
85.3p
56
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
40:21.242020
+3:47.22690
85.2p
57
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
40:24.242360
+3:51.23030
85.0p
58
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
40:26.242560
+3:53.23230
85.0p
59
Gustav Nordström
Borås SK
40:29.242850
+3:56.23520
84.9p
60
Carl Olander
IK Stern
40:33.243250
+4:00.23920
84.8p
61
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
40:35.243400
+4:01.24070
84.7p
62
Oskar Olsson
IFK Mora SK
40:39.243820
+4:05.24490
84.6p
63
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
40:50.244970
+4:17.25640
84.2p
64
Axel Jutterström
IFK Mora SK
41:08.246740
+4:35.27410
83.6p
65
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
41:08.246780
+4:35.27450
83.6p
66
Isak Augustsson
IFK Mora SK
41:16.247500
+4:42.28170
83.4p
67
Adam Persson
Östersunds SK
41:17.247620
+4:43.28290
83.3p
68
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
41:17.247640
+4:44.28310
83.3p
69
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
41:23.248280
+4:50.28950
83.1p
70
Karl Hjalmarsson
IK Stern
41:28.248750
+4:55.29420
83.0p
71
Adam Westman
Hudiksvalls IF
41:33.249260
+5:00.29930
82.8p
72
Måns Sunesson
Sellnäs IF
41:36.249510
+5:02.30180
82.7p
73
Anton Laine
Kalix SK
41:36.249520
+5:02.30190
82.7p
74
Patrik Tallbom
Östersunds SK
41:43.250280
+5:10.30950
82.5p
75
Alfred Nilsson
Filipstads SF
41:43.250290
+5:10.30960
82.5p
76
Linus Nygren
Ulricehamns IF
41:46.250530
+5:13.31200
82.4p
77
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
41:55.251470
+5:22.32140
82.1p
78
Dagur Benediktsson
Island
42:06.252500
+5:32.33170
81.8p
79
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
42:54.257360
+6:21.38030
80.3p
80
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
43:00.257980
+6:27.38650
80.1p
81
Felix Selin
IFK Kiruna
43:04.258390
+6:31.39060
80.0p
82
David Thorell
IK Stern
43:15.259470
+6:42.40140
79.7p
83
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
43:24.260360
+6:51.41030
79.4p
84
Samuel Hahnsson
IK Stern
43:27.260610
+6:53.41280
79.3p
85
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
43:30.260970
+6:57.41640
79.2p
86
Elias Andersson
Landsbro IF SK
43:42.262140
+7:09.42810
78.9p
87
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
43:47.262610
+7:13.43280
78.8p
88
Thomas Fällgren
Arvika IS
44:09.264820
+7:35.45490
78.1p
89
Oscar Lindell
Stockviks SF
44:27.266670
+7:54.47340
77.6p
90
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
44:38.267730
+8:05.48400
77.3p
91
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
44:51.269020
+8:17.49690
77.0p
92
Andreas Viker
IK Stern
45:21.272040
+8:48.52710
76.1p
93
Adrian Lundberg
SK Bore
46:01.276020
+9:27.56690
75.1p
94
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
46:10.276900
+9:36.57570
74.9p
95
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
48:25.290440
+11:52.71110
71.5p
96
Elis Berg
Sunne SLF
49:40.297960
+13:07.78630
69.8p
-
Edwin Franzen
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
Oscar Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)