Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Andreas Holmberg
Lager 157
1:39:44.598300
89.6p
2
H 21 Motion
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:43:27.620600
+3:43.22200
86.0p
3
H 21 Motion
Sivert Halfdan Bergan
Larvik Ski
1:43:28.620700
+3:44.22300
85.9p
4
H 21 Motion
Anton Elvseth
Offerdals SK
1:43:32.621100
+3:48.22700
85.9p
5
H 21 Motion
Olle Olsson Bad
Hallens SK
1:44:02.624100
+4:18.25700
85.4p
6
H 21 Motion
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:45:11.631000
+5:27.32600
84.4p
7
H 21 Motion
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:45:50.634900
+6:06.36500
83.8p
8
H 21 Motion
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:47:00.641900
+7:16.43500
82.8p
9
H 21 Motion
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:15.643400
+7:31.45000
82.5p
10
H 21 Motion
Olof Roos
Östersunds SK
1:47:52.647100
+8:08.48700
82.0p
11
H 21 Motion
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
11
H 21 Motion
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:50:00
13
H 50 Motion
Audun Bakk
Melhus IL
1:52:14.673300
+12:30.74900
78.5p
14
H 50 Motion
Ola Ravald
Ås IF
1:54:01.684000
+14:17.85600
77.1p
15
H 35 Motion
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
1:54:02.684100
+14:18.85700
77.1p
16
H 35 Motion
Eric Simonsson
Landöns IF
1:54:03.684200
+14:19.85800
77.1p
17
H 21 Motion
Martin Johansson
Linköpings SK
1:55:49.694800
+16:05.96400
75.8p
18
H 21 Motion
Andreas Viker
IK Stern
1:55:50.694900
+16:06.96500
75.8p
19
H 21 Motion
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
1:56:45.700400
+17:01.102000
75.1p
20
H 21 Motion
Henrik Skjervold Pedersen
Ranheim
1:57:28.704700
+17:44.106300
74.6p
21
H 21 Motion
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:57:39.705800
+17:55.107400
74.5p
22
H 21 Motion
Robin Grenholm
XCGold
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
22
H 21 Motion
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
24
H 21 Motion
Olov Molin
Bondsjöhöjdens IK
1:58:16.709500
+18:32.111100
74.0p
25
H 21 Motion
Zebastian Modin
Östersund
1:58:26.710500
+18:42.112100
73.9p
26
D 21 Motion
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:58:48.712700
+19:04.114300
73.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:00:00
27
H 21 Motion
Martin Söderström
IK Rex
2:00:08.720700
+20:24.122300
72.8p
28
H 21 Motion
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:00:09.720800
+20:25.122400
72.8p
29
H 21 Motion
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:00:33.723200
+20:49.124800
72.5p
30
H 35 Motion
David Berg
Bodsjöböle SK
2:00:40.723900
+20:56.125500
72.4p
31
H 35 Motion
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:01:30.728900
+21:46.130500
71.9p
32
H 50 Motion
Rune Veie
Aker bil
2:01:51.731000
+22:07.132600
71.6p
33
H 21 Motion
William Selander
Östersunds SK
2:02:37.735600
+22:53.137200
71.1p
34
H 35 Motion
Arne Olav By
Team Knyken
2:02:42.736100
+22:58.137700
71.1p
35
D 21 Motion
Signe Rosenberg
Åsarna IK
2:03:08.738700
+23:24.140300
70.8p
36
H 35 Motion
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:03:39.741800
+23:55.143400
70.5p
37
H 21 Motion
Kenneth Edlund
Lightforce Sweden
2:03:41.742000
+23:57.143600
70.5p
38
H 21 Motion
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:04:15.745400
+24:31.147000
70.1p
39
H 21 Motion
Emil Tiberg
Umara SC
2:04:52.749100
+25:08.150700
69.7p
40
H 35 Motion
Fredrik Mohall
Trondheim
2:05:01.750000
+25:17.151600
69.6p
41
H 50 Motion
Olav Bolland
Flatåsen
2:05:28.752700
+25:44.154300
69.4p
42
H 50 Motion
Johan Henrik Lundbo
Strindheim IL
2:05:30.752900
+25:46.154500
69.3p
43
H 35 Motion
Knut Ole Skar
Malm IL
2:05:39.753800
+25:55.155400
69.3p
44
H 21 Motion
Jonatan Viker
IK Stern
2:05:55.755400
+26:11.157000
69.1p
45
H 21 Motion
Torkel Bäckman
Östersund
2:06:05.756400
+26:21.158000
69.0p
46
H 60 Motion
Ola Berget
No Club
2:06:07.756600
+26:23.158200
69.0p
47
H 21 Motion
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:09:14.775300
+29:30.176900
67.1p
48
H 35 Motion
Peter Renlund
Trafikverket FF
2:09:33.777200
+29:49.178800
67.0p
49
H 35 Motion
Simon Karlsson
Hallens SK
2:09:44.778300
+30:00.179900
66.9p
50
H 21 Motion
Dennis Lindberget
OK Borgen
2:09:54.779300
+30:10.180900
66.8p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:10:00
51
H 21 Motion
Daniel Ajax
Östersunds SK
2:10:06.780500
+30:22.182100
66.7p
52
H 21 Motion
Martin Lindroth
Östersunds SK
2:10:08.780700
+30:24.182300
66.6p
53
H 21 Motion
Erik Memmi
Halmstad OK
2:10:19.781800
+30:35.183400
66.5p
54
H 35 Motion
Daniel Berggren
Östersund
2:10:30.782900
+30:46.184500
66.4p
55
H 50 Motion
Jan Persson
Offerdals SK
2:11:07.786600
+31:23.188200
66.1p
56
H 21 Motion
Emil Rudh
Tullus Sg
2:11:51.791000
+32:07.192600
65.7p
57
H 35 Motion
Nils Höglund
Axa SC
2:12:25.794400
+32:41.196000
65.4p
58
H 21 Motion
Erik Nässén
Östersunds SK
2:12:46.796500
+33:02.198100
65.2p
59
H 35 Motion
Martin Persson
IFK Strömsund
2:13:57.803600
+34:13.205200
64.6p
60
H 50 Motion
Conny Anjevall
Östersunds SK
2:13:58.803700
+34:14.205300
64.6p
61
H 21 Motion
Per Almqvist
Östersunds SK
2:14:10.804900
+34:26.206500
64.4p
62
H 35 Motion
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:14:24.806300
+34:40.207900
64.3p
63
H 50 Motion
Mats Jonsson
Duveds IF
2:15:12.811100
+35:28.212700
63.9p
64
H 35 Motion
Alexander Dettner
Axa SC
2:15:13.811200
+35:29.212800
63.9p
65
H 35 Motion
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:15:39.813800
+35:55.215400
63.7p
66
H 35 Motion
Öjvind Johanssen
Östersund
2:16:24.818300
+36:40.219900
63.3p
67
H 21 Motion
Fredrik Thyselius
Axa SC
2:16:31.819000
+36:47.220600
63.2p
68
H 50 Motion
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:17:04.822300
+37:20.223900
63.0p
69
D 21 Motion
Caroline Olsson
Trvff
2:17:18.823700
+37:34.225300
62.8p
70
H 50 Motion
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:17:28.824700
+37:44.226300
62.8p
71
H 21 Motion
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
2:17:33.825200
+37:49.226800
62.7p
72
H 50 Motion
Lennart Paulson
Willaborg Consulting AB
2:17:35.825400
+37:51.227000
62.7p
72
H 50 Motion
Anders Olofsson
Näldens IF
2:17:35.825400
+37:51.227000
62.7p
74
D 21 Motion
Isabelle Persson
Östersund
2:17:55.827400
+38:11.229000
62.5p
75
H 35 Motion
Staffan Abrahamsson
Axa SC
2:19:16.835500
+39:32.237100
61.9p
76
D 50 Motion
Mona Nilsson
1life IF
2:19:33.837200
+39:49.238800
61.7p
77
H 60 Motion
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:19:46.838500
+40:02.240100
61.6p
78
D 21 Motion
Anna Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:19:58.839700
+40:14.241300
61.5p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:20:00
79
H 50 Motion
Anders Solin
Sollefteå SK
2:20:20.841900
+40:36.243500
61.4p
80
H 21 Motion
Rikard Bertilsson
Östersunds SK
2:20:21.842000
+40:37.243600
61.4p
81
D 35 Motion
Stina Bodén
Litsbygdens SK
2:20:24.842300
+40:40.243900
61.3p
82
H 50 Motion
Björn Jonsson
Duveds IF
2:21:01.846000
+41:17.247600
61.0p
83
H 50 Motion
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:21:03.846200
+41:19.247800
61.0p
84
H 21 Motion
Erik Ederwall
Trångsvikens IF
2:21:19.847800
+41:35.249400
60.9p
85
H 35 Motion
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
2:22:37.855600
+42:53.257200
60.3p
86
H 60 Motion
Jonas Peterson
Frösön
2:23:00.857900
+43:16.259500
60.1p
87
H 21 Motion
Din Koldzo
Team Koldzo
2:23:40.861900
+43:56.263500
59.8p
88
H 35 Motion
Samuel Nilsson
Trafikverket FF
2:23:43.862200
+43:59.263800
59.8p
89
H 50 Motion
Urban Söderberg
Matfors SK
2:24:01.864000
+44:17.265600
59.7p
90
H 35 Motion
Mattias Svensson
Frösön
2:24:11.865000
+44:27.266600
59.6p
91
H 60 Motion
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
2:24:22.866100
+44:38.267700
59.5p
92
H 21 Motion
Emil Larsson
Solna
2:24:29.866800
+44:45.268400
59.5p
93
H 21 Motion
Markus Eriksson
Axa SC
2:24:48.868700
+45:04.270300
59.3p
94
H 35 Motion
Marius Dybwad Brandrud
Bagarmossen
2:24:49.868800
+45:05.270400
59.3p
95
H 50 Motion
Per Magnus Landén
Ås IF
2:25:06.870500
+45:22.272100
59.2p
96
H 50 Motion
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:25:07.870600
+45:23.272200
59.2p
97
H 60 Motion
Jarle Thonstad
TILLER
2:25:30.872900
+45:46.274500
59.0p
98
H 50 Motion
Tore Bergkvist
Östersunds SK
2:25:55.875400
+46:11.277000
58.8p
99
H 21 Motion
Axel Schimmel
Östersund
2:26:04.876300
+46:20.277900
58.8p
100
H 21 Motion
Henrik Öhrberg
Östersund
2:26:24.878300
+46:40.279900
58.6p
101
H 35 Motion
Emil Jonze
Hägglunds Ski Team SK
2:26:39.879800
+46:55.281400
58.5p
102
D 21 Motion
Stina Edejern
Sockertoppen IF
2:26:42.880100
+46:58.281700
58.5p
103
H 21 Motion
Erik Edler
Östersunds SK
2:26:54.881300
+47:10.282900
58.4p
104
H 21 Motion
Joakim Fahlåsen
Trondheim
2:27:52.887100
+48:08.288700
58.0p
105
H 35 Motion
Pehr Lundberg
Axa SC
2:28:27.890600
+48:43.292200
57.7p
106
H 21 Motion
Lars Palm Olsson
Trvff
2:29:02.894100
+49:18.295700
57.5p
107
H 35 Motion
Håkan Lindström
Föreningen IKJ Haninge
2:29:52.899100
+50:08.300700
57.1p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:30:00
108
H 35 Motion
Rune Gudding
Vinne Skilag
2:30:05.900400
+50:21.302000
57.1p
109
D 21 Motion
Chatrine Segersten
Offerdals SK
2:31:50.910900
+52:06.312500
56.3p
110
H 50 Motion
Jon Olav Kvåle
Skanska Aktiv
2:31:58.911700
+52:14.313300
56.3p
111
H 21 Motion
Robin Wessén
Umara SC
2:32:00.911900
+52:16.313500
56.3p
112
H 21 Motion
Erik Wallin
Umeå
2:32:20.913900
+52:36.315500
56.1p
113
H 50 Motion
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:32:34.915300
+52:50.316900
56.1p
114
D 21 Motion
Erica Pettersson
Sockertoppen IF
2:32:46.916500
+53:02.318100
56.0p
115
H 35 Motion
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:32:48.916700
+53:04.318300
56.0p
116
H 35 Motion
Pär Bodén
Litsbygdens SK
2:32:56.917500
+53:12.319100
55.9p
117
H 60 Motion
Christian Friman
Duveds IF
2:33:11.919000
+53:27.320600
55.8p
118
H 21 Motion
Marcus Sellström
Sockertoppen IF
2:34:00.923900
+54:16.325500
55.5p
119
H 35 Motion
Björn Adler
IK Stern
2:34:45.928400
+55:01.330000
55.2p
120
H 50 Motion
Tomas Nilsson
Näldens IF
2:34:56.929500
+55:12.331100
55.1p
121
H 21 Motion
John Wallberg
Åtvidabergs IF
2:35:10.930900
+55:26.332500
55.0p
122
D 21 Motion
Anna Stina Eriksson
Frösön
2:35:28.932700
+55:44.334300
54.9p
123
H 35 Motion
Andreas Brink
Försvarets Sk
2:35:32.933100
+55:48.334700
54.9p
124
H 35 Motion
Anders Swartling
Sundsvall
2:35:56.935500
+56:12.337100
54.7p
125
D 21 Motion
Anna Engstrand
Östersund
2:36:01.936000
+56:17.337600
54.7p
126
H 50 Motion
Kenneth Norman
Axa SC
2:36:09.936800
+56:25.338400
54.7p
127
H 35 Motion
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:36:16.937500
+56:32.339100
54.6p
128
H 50 Motion
Claes Hedström
Nybro Ski
2:36:51.941000
+57:07.342600
54.4p
129
H 35 Motion
Jacob Vackdahl
Frösö IF
2:36:55.941400
+57:11.343000
54.4p
130
H 21 Motion
Tobias Lindé
Johanneshov IF
2:37:09.942800
+57:25.344400
54.3p
131
H 21 Motion
Christian Waplan Olsson
Östersund
2:37:24.944300
+57:40.345900
54.2p
132
D 35 Motion
Sandra Lind
Östersunds SK
2:37:44.946300
+58:00.347900
54.1p
133
H 21 Motion
Lukas Säw
Östersunds SK
2:38:15.949400
+58:31.351000
53.9p
134
H 21 Motion
John Nilsson
Östersund
2:38:22.950100
+58:38.351700
53.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:40:00
135
H 21 Motion
Fredrik Medevik
Åre
2:40:55.965400
+1:01:11.367000
52.9p
136
H 21 Motion
Kim Westin
Sollefteå Skidor IF
2:42:04.972300
+1:02:20.373900
52.5p
137
H 35 Motion
Håkon Fredriksen
Namsos IL
2:42:08.972700
+1:02:24.374300
52.5p
138
D 21 Motion
Kristin Jansson
Falun
2:42:09.972800
+1:02:25.374400
52.5p
139
H 21 Motion
Alexander Björklund
SMI SK
2:42:11.973000
+1:02:27.374600
52.5p
140
D 21 Motion
Mimmi Jansson
Saléns IF
2:42:47.976600
+1:03:03.378200
52.3p
141
D 50 Motion
Ingela Engholm
Litsbygdens SK
2:43:42.982100
+1:03:58.383700
52.0p
142
H 50 Motion
Johan Larsson
Nybro Ski
2:44:06.984500
+1:04:22.386100
51.8p
142
H 50 Motion
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:44:06.984500
+1:04:22.386100
51.8p
144
H 21 Motion
Johan Hellstrand
Åf SK
2:46:34.999300
+1:06:50.400900
51.0p
145
H 35 Motion
Andreas Hill
Jämtkraft IF
2:47:13.1003200
+1:07:29.404800
50.8p
146
H 35 Motion
Denis Anic
Sockertoppen IF
2:47:15.1003400
+1:07:31.405000
50.8p
147
H 60 Motion
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
2:47:34.1005300
+1:07:50.406900
50.7p
148
D 35 Motion
Lina Boström
Spikbodarnas IK
2:47:57.1007600
+1:08:13.409200
50.5p
149
H 21 Motion
Dennis Jonsson
Brunflo IF
2:48:36.1011500
+1:08:52.413100
50.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:50:00
150
D 35 Motion
Eva Hemingsson
Bodsjöböle SK
2:52:21.1034000
+1:12:37.435600
49.2p
151
H 60 Motion
Uno Kallström
Häggenås SK
2:53:09.1038800
+1:13:25.440400
48.9p
152
H 35 Motion
Johan Mooij
Stockholm
2:53:35.1041400
+1:13:51.443000
48.8p
153
H 21 Motion
Fredrik Olsson Unger
Sockertoppen IF
2:54:15.1045400
+1:14:31.447000
48.6p
154
H 60 Motion
Anders Eriksson
Ludvig & Co
2:54:27.1046600
+1:14:43.448200
48.5p
155
H 21 Motion
John Sonestedt
Jönköping
2:54:46.1048500
+1:15:02.450100
48.4p
156
D 21 Motion
Emma Wemmenhag
Rödön SK
2:57:48.1066700
+1:18:04.468300
47.6p
157
H 21 Motion
Lars Stridh
Sockertoppen IF
2:58:49.1072800
+1:19:05.474400
47.3p
158
H 21 Motion
Dennis Hermansson
Herrljunga Skid o OL
2:59:47.1078600
+1:20:03.480200
47.0p
159
H 21 Motion
Fredrik Olsson
Spikbodarnas IK
3:00:25.1082400
+1:20:41.484000
46.8p
160
H 21 Motion
Oscar Öhrling
Interlan Gefle AB
3:00:26.1082500
+1:20:42.484100
46.8p
161
H 21 Motion
Joel Andersson
SMI SK
3:01:06.1086500
+1:21:22.488100
46.6p
162
D 35 Motion
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
3:01:44.1090300
+1:22:00.491900
46.5p
163
H 50 Motion
Ole Henrik Kvåle
Orkla CK
3:02:01.1092000
+1:22:17.493600
46.4p
164
H 21 Motion
Andreas Nordenström
IFK Umeå
3:02:25.1094400
+1:22:41.496000
46.3p
165
H 21 Motion
Daniel Olsson
Östersunds SK
3:03:09.1098800
+1:23:25.500400
46.1p
166
H 35 Motion
Anders Flodberg
Järpens SK
3:03:13.1099200
+1:23:29.500800
46.1p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:05:00
167
H 21 Motion
Oscar Lindley
Östersund
3:05:30.1112900
+1:25:46.514500
45.4p
168
H 21 Motion
Wilhelm Jakobsson
Malmö
3:05:57.1115600
+1:26:13.517200
45.3p
169
H 60 Motion
Sören Wessén
Tandsbyns IF
3:12:26.1154500
+1:32:42.556100
43.7p
170
H 35 Motion
Nils Johansson
Frösön
3:13:07.1158600
+1:33:23.560200
43.5p
171
D 21 Motion
Hanna Månsson
Frösön
3:14:17.1165600
+1:34:33.567200
43.3p
172
H 35 Motion
Roland Hamrén
Sockertoppen IF
3:16:40.1179900
+1:36:56.581500
42.7p
173
H 35 Motion
Magnus Berger
Axa SC
3:17:02.1182100
+1:37:18.583700
42.6p
174
D 60 Motion
Eva Bohm
Ragunda IF
3:17:55.1187400
+1:38:11.589000
42.4p
175
H 50 Motion
Per Kattem
Sockertoppen IF
3:18:06.1188500
+1:38:22.590100
42.4p
176
H 35 Motion
Daniel Isvén
Frösö IF
3:18:21.1190000
+1:38:37.591600
42.3p
177
D 50 Motion
Anna Bendz
Bondsjöhöjdens IK
3:19:06.1194500
+1:39:22.596100
42.2p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:20:00
178
H 35 Motion
Darren Toohig
Östersund
3:23:03.1218200
+1:43:19.619800
41.3p
179
D 35 Motion
Caroline Eriksson
Sockertoppen IF
3:24:10.1224900
+1:44:26.626500
41.0p
180
H 60 Motion
Mikael Lindé
Ås
3:24:31.1227000
+1:44:47.628600
41.0p
181
D 50 Motion
Carina Grinde
Svenska Kyrkan
3:24:56.1229500
+1:45:12.631100
40.9p
182
H 21 Motion
Jens Boström
Sockertoppen IF
3:30:24.1262300
+1:50:40.663900
39.8p
183
H 35 Motion
Sten Anders Øien
Namsos IL
3:32:52.1277100
+1:53:08.678700
39.3p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:35:00
184
D 50 Motion
Johanna Almlund
Sockertoppen IF
3:42:46.1336500
+2:03:02.738100
37.4p
185
H 35 Motion
Eirik Søberg
Namsos IL
3:48:24.1370300
+2:08:40.771900
36.5p
186
H 50 Motion
Mats Nordenström
Östersunds SK
3:57:35.1425400
+2:17:51.827000
35.0p
187
D 21 Motion
Emelie Olsson
Spikbodarnas IK
3:58:35.1431400
+2:18:51.833000
34.8p
188
D 35 Motion
Jenny Bergemalm
Sockertoppen IF
4:06:54.1481300
+2:27:10.882900
33.6p
189
H 35 Motion
Mark Bayliss
CATERHAM
4:08:36.1491500
+2:28:52.893100
33.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
16km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
37:17.223600
92.2p
2
H 21 Motion
Teodor Peterson
Sågmyra SK
37:21.224000
+4.300
92.1p
3
H 21 Motion
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
37:47.226600
+30.2900
90.9p
4
H 21 Motion
Marcus Ruus
Åsarna IK
38:41.232000
+1:24.8300
88.7p
5
H 21 Motion
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
38:44.232300
+1:27.8600
88.5p
5
H 21 Motion
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:44.232300
+1:27.8600
88.5p
7
H 21 Motion
Adam Gillman
Garphyttans IF
38:46.232500
+1:29.8800
88.5p
8
H 21 Motion
Axel Ekström
IFK Mora SK
39:52.239100
+2:35.15400
85.8p
9
H 21 Motion
Jonathan Engström
Borås SK
40:06.240500
+2:49.16800
85.3p
10
H 21 Motion
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
40:08.240700
+2:51.17000
85.2p
11
H 21 Motion
Tor Rönnestrand
Ås IF
40:46.244500
+3:29.20800
83.8p
12
H 21 Motion
Gustav Rotvold
Åsarna IK
40:55.245400
+3:38.21700
83.5p
13
H 21 Motion
Emil Talsi
Åsarna IK
41:15.247400
+3:58.23700
82.8p
14
H 21 Motion
Carl Olander
IK Stern
41:43.250200
+4:26.26500
81.8p
15
H 21 Motion
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
41:47.250600
+4:30.26900
81.6p
16
H 21 Motion
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
42:04.252300
+4:47.28600
81.1p
17
H 21 Motion
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
43:32.261100
+6:15.37400
78.2p
18
H 21 Motion
Petter Sagvold
Leirådal Il
43:40.261900
+6:23.38200
77.9p
19
H 21 Motion
Axel Åslund
Hedesunda IF
44:33.267200
+7:16.43500
76.3p
20
H 21 Motion
Henrik Millestu
Utrikes SK
44:36.267500
+7:19.43800
76.2p
21
H 21 Motion
Anton Mäkinen
Högbo GIF
44:53.269200
+7:36.45500
75.7p
22
D 21 Motion
Alicia Persson
Stockviks SF
44:59.269800
+7:42.46100
75.5p
23
H 21 Motion
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
46:17.277600
+9:00.53900
73.2p
24
H 21 Motion
Ralf Jönsson
Sockertoppen IF
46:31.279000
+9:14.55300
72.9p
25
H 21 Motion
Patrik Hakonen
Östersunds SK
48:21.290000
+11:04.66300
69.9p
26
H 21 Motion
Erik Strindlund
Östersunds SK
49:16.295500
+11:59.71800
68.6p
27
D 21 Motion
Ida Jansson
Janssons Sport Acadamy
51:12.307100
+13:55.83400
65.8p
28
H 21 Motion
Tommy Lahdenperä
Åre Längdskidklubb
51:21.308000
+14:04.84300
65.6p
29
D 21 Motion
Jenny Edin
Matfors SK
52:18.313700
+15:01.90000
64.4p
30
H 21 Motion
Gustav Ydén
Östersunds SK
54:00.323900
+16:43.100200
62.3p
31
H 21 Motion
Hans Åslin
Matfors SK
54:05.324400
+16:48.100700
62.2p
32
D 21 Motion
Ida Nordin
Östersunds SK
54:09.324800
+16:52.101100
62.1p
33
H 21 Motion
Lennart Hamberg
Frösö IF
54:10.324900
+16:53.101200
62.1p
34
H 21 Motion
Marcus Johansson
Östersunds SK
54:51.329000
+17:34.105300
61.2p
35
D 21 Motion
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
56:13.337200
+18:56.113500
59.7p
36
H 21 Motion
Olle Hamberg
Frösö IF
57:04.342300
+19:47.118600
58.8p
37
D 21 Motion
Maria Maripuu
Ås IF
59:51.359000
+22:34.135300
55.9p
38
D 21 Motion
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
1:00:27.362600
+23:10.138900
55.3p
39
D 21 Motion
Eva Falk
Hackås
1:02:10.372900
+24:53.149200
53.7p
40
H 21 Motion
Ebbe Göransson
No Club
1:04:39.387800
+27:22.164100
51.6p
41
H 21 Motion
Björn Bromée
Frösön
1:04:43.388200
+27:26.164500
51.5p
42
D 21 Motion
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:08:13.409200
+30:56.185500
48.8p
43
H 21 Motion
Erik Petri
Östersund
1:08:59.413800
+31:42.190100
48.2p
44
H 21 Motion
Manne Bernhardsson
Frösön
1:09:00.413900
+31:43.190200
48.2p
44
H 21 Motion
Tuve Johnson
Frösön
1:09:00.413900
+31:43.190200
48.2p
46
H 21 Motion
Lars Asking
Lugi SK
1:09:56.419500
+32:39.195800
47.5p
47
D 21 Motion
Linnéa Olofsson
Östersunds SK
1:12:03.432200
+34:46.208500
46.1p
48
H 21 Motion
Johan Bromée
Östersunds SK
1:15:46.454500
+38:29.230800
43.7p
49
D 21 Motion
Charlotta Budtz
Östersunds SK
1:23:15.499400
+45:58.275700
39.7p
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
24:44.148300
84.7p
2
H 21 Motion
Petter Dahl
IF Strategen
25:28.152700
+44.4300
82.0p
3
H 21 Motion
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
25:36.153500
+52.5100
81.6p
4
H 21 Motion
Benjamin Terent
Rehns BK
25:56.155500
+1:12.7100
80.4p
5
H 21 Motion
Leo Svahn
Östersunds SK
25:57.155600
+1:13.7200
80.4p
6
H 21 Motion
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25:58.155700
+1:14.7300
80.3p
7
H 21 Motion
Anton Karlsson
Tanums IF
25:59.155800
+1:15.7400
80.3p
8
H 21 Motion
Jonas Lenz
Matfors SK
26:00.155900
+1:16.7500
80.2p
9
H 21 Motion
Gustav Hedström
Östersunds SK
26:09.156800
+1:25.8400
79.7p
10
H 21 Motion
Emil Logård
Rehns BK
26:51.161000
+2:07.12600
77.4p
11
D 21 Motion
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
27:14.163300
+2:30.14900
76.2p
12
H 21 Motion
Jon Oscarsson
Ås IF
27:30.164900
+2:46.16500
75.4p
13
H 21 Motion
Arve Lignell
Lucksta IF
28:18.169700
+3:34.21300
73.1p
14
D 21 Motion
Josefina Sundman
Åsarna IK
28:32.171100
+3:48.22700
72.4p
15
D 21 Motion
Emma Jönsson
Östersunds SK
28:44.172300
+4:00.23900
71.9p
16
D 21 Motion
Maria Novak
Offerdals SK
29:21.176000
+4:37.27600
70.3p
17
D 21 Motion
Karolina Hedenström
Östersunds SK
29:31.177000
+4:47.28600
69.8p
18
H 21 Motion
Hannes Sjölund Myhr
Ås
29:41.178000
+4:57.29600
69.4p
19
H 21 Motion
Henning Lindhtenberg
Östersunds SK
29:59.179800
+5:15.31400
68.7p
20
D 21 Motion
Ida Wasell
Järpens SK
30:00.179900
+5:16.31500
68.6p
21
D 21 Motion
Julia Jonsson
Jättendals IF
30:37.183600
+5:53.35200
67.1p
21
D 21 Motion
Vendela Blom
Stockviks SF
30:37.183600
+5:53.35200
67.1p
23
D 21 Motion
Ebba Karlsson
Täby IS SK
30:41.184000
+5:57.35600
67.0p
24
H 21 Motion
Björn Östlund
Järpens SK
31:21.188000
+6:37.39600
65.4p
25
D 21 Motion
Elina Franzén
Borås SK
31:23.188200
+6:39.39800
65.3p
26
H 21 Motion
Johan Dumky
Brandkårens IK
31:28.188700
+6:44.40300
65.2p
27
D 21 Motion
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
31:47.190600
+7:03.42200
64.5p
27
D 21 Motion
Anna Novak
Offerdals SK
31:47.190600
+7:03.42200
64.5p
29
D 21 Motion
Minna Johansson
Östersunds SK
32:02.192100
+7:18.43700
63.9p
30
H 21 Motion
Malte Lewandowski
Frösö IF
32:10.192900
+7:26.44500
63.6p
31
D 21 Motion
Paige Lembke
Sundbybergs IK
32:32.195100
+7:48.46700
62.9p
31
H 21 Motion
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
32:32.195100
+7:48.46700
62.9p
33
H 21 Motion
Per Risne
Sas-Klubben
33:16.199500
+8:32.51100
61.4p
34
D 21 Motion
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
33:19.199800
+8:35.51400
61.3p
35
D 21 Motion
Tove Lundh
Bergeforsens SK
33:30.200900
+8:46.52500
60.9p
35
D 21 Motion
Johanna Dahl
Vårby IK
33:30.200900
+8:46.52500
60.9p
37
D 21 Motion
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
34:40.207900
+9:56.59500
58.7p
38
H 21 Motion
Nils Rönnestrand
Ås IF
36:15.217400
+11:31.69000
56.0p
39
H 21 Motion
Isak Oskarsson
Ås IF
37:19.223800
+12:35.75400
54.3p
40
H 21 Motion
Erik Maripuu
Ås IF
37:42.226100
+12:58.77700
53.7p
41
H 21 Motion
Mattis Fahlgren
Frösö IF
38:03.228200
+13:19.79800
53.2p
42
H 21 Motion
Christoffer Bergman
Frösö IF
40:14.241300
+15:30.92900
50.1p
43
H 21 Motion
Oskar Bergman
Frösö IF
40:15.241400
+15:31.93000
50.1p
44
H 21 Motion
Lars Ericsson
Myssjö-Ovikens IF
40:42.244100
+15:58.95700
49.5p
45
D 21 Motion
Katarina Skylare
Östersunds SK
50:38.303700
+25:54.155300
39.3p
46
H 21 Motion
Alexander Edsjö
Östersund
1:01:46.370500
+37:02.222100
31.9p
47
D 21 Motion
Isabella Liljeqvist
Östersund
1:01:47.370600
+37:03.222200
31.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Mathilda Ruus
Åsarna IK
19:01.114000
63.2p
2
D 21 Motion
Ines Lignell
Lucksta IF
20:34.123300
+1:33.9200
58.4p
3
D 21 Motion
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
21:18.127700
+2:17.13600
56.4p
4
D 21 Motion
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
21:19.127800
+2:18.13700
56.4p
5
H 21 Motion
Anders Solberger
Foderbua i Solberg
32:06.192500
+13:05.78400
37.4p
6
H 21 Motion
Peter Tai Christensen
Foderbua i Solberg
41:07.246600
+22:06.132500
29.2p