Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Östersund Ski Marathon
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:58:48.712700
73.7p
2
Signe Rosenberg
Åsarna IK
2:03:08.738700
+4:20.25900
70.8p
3
Caroline Olsson
Trvff
2:17:18.823700
+18:30.110900
62.8p
4
Isabelle Persson
Östersund
2:17:55.827400
+19:07.114600
62.5p
5
Anna Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:19:58.839700
+21:10.126900
61.5p
6
Stina Edejern
Sockertoppen IF
2:26:42.880100
+27:54.167300
58.5p
7
Chatrine Segersten
Offerdals SK
2:31:50.910900
+33:02.198100
56.3p
8
Erica Pettersson
Sockertoppen IF
2:32:46.916500
+33:58.203700
56.0p
9
Anna Stina Eriksson
Frösön
2:35:28.932700
+36:40.219900
54.9p
10
Anna Engstrand
Östersund
2:36:01.936000
+37:13.223200
54.7p
11
Kristin Jansson
Falun
2:42:09.972800
+43:21.260000
52.5p
12
Mimmi Jansson
Saléns IF
2:42:47.976600
+43:59.263800
52.3p
13
Emma Wemmenhag
Rödön SK
2:57:48.1066700
+59:00.353900
47.6p
14
Hanna Månsson
Frösön
3:14:17.1165600
+1:15:29.452800
43.3p
15
Emelie Olsson
Spikbodarnas IK
3:58:35.1431400
+1:59:47.718600
34.8p
D 35 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stina Bodén
Litsbygdens SK
2:20:24.842300
61.3p
2
Sandra Lind
Östersunds SK
2:37:44.946300
+17:20.103900
54.1p
3
Lina Boström
Spikbodarnas IK
2:47:57.1007600
+27:33.165200
50.5p
4
Eva Hemingsson
Bodsjöböle SK
2:52:21.1034000
+31:57.191600
49.2p
5
Anna Maria Kristoffersson
Duveds IF
3:01:44.1090300
+41:20.247900
46.5p
6
Caroline Eriksson
Sockertoppen IF
3:24:10.1224900
+1:03:46.382500
41.0p
7
Jenny Bergemalm
Sockertoppen IF
4:06:54.1481300
+1:46:30.638900
33.6p
D 50 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mona Nilsson
1life IF
2:19:33.837200
61.7p
2
Ingela Engholm
Litsbygdens SK
2:43:42.982100
+24:09.144800
52.0p
3
Anna Bendz
Bondsjöhöjdens IK
3:19:06.1194500
+59:33.357200
42.2p
4
Carina Grinde
Svenska Kyrkan
3:24:56.1229500
+1:05:23.392200
40.9p
5
Johanna Almlund
Sockertoppen IF
3:42:46.1336500
+1:23:13.499200
37.4p
D 60 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Bohm
Ragunda IF
3:17:55.1187400
42.4p
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Andreas Holmberg
Lager 157
1:39:44.598300
89.6p
2
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:43:27.620600
+3:43.22200
86.0p
3
Sivert Halfdan Bergan
Larvik Ski
1:43:28.620700
+3:44.22300
85.9p
4
Anton Elvseth
Offerdals SK
1:43:32.621100
+3:48.22700
85.9p
5
Olle Olsson Bad
Hallens SK
1:44:02.624100
+4:18.25700
85.4p
6
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:45:11.631000
+5:27.32600
84.4p
7
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
1:45:50.634900
+6:06.36500
83.8p
8
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:47:00.641900
+7:16.43500
82.8p
9
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:15.643400
+7:31.45000
82.5p
10
Olof Roos
Östersunds SK
1:47:52.647100
+8:08.48700
82.0p
11
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
11
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
1:49:36.657500
+9:52.59100
80.6p
13
Martin Johansson
Linköpings SK
1:55:49.694800
+16:05.96400
75.8p
14
Andreas Viker
IK Stern
1:55:50.694900
+16:06.96500
75.8p
15
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
1:56:45.700400
+17:01.102000
75.1p
16
Henrik Skjervold Pedersen
Ranheim
1:57:28.704700
+17:44.106300
74.6p
17
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:57:39.705800
+17:55.107400
74.5p
18
Robin Grenholm
XCGold
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
18
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:58:11.709000
+18:27.110600
74.1p
20
Olov Molin
Bondsjöhöjdens IK
1:58:16.709500
+18:32.111100
74.0p
21
Zebastian Modin
Östersund
1:58:26.710500
+18:42.112100
73.9p
22
Martin Söderström
IK Rex
2:00:08.720700
+20:24.122300
72.8p
23
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:00:09.720800
+20:25.122400
72.8p
24
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:00:33.723200
+20:49.124800
72.5p
25
William Selander
Östersunds SK
2:02:37.735600
+22:53.137200
71.1p
26
Kenneth Edlund
Lightforce Sweden
2:03:41.742000
+23:57.143600
70.5p
27
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:04:15.745400
+24:31.147000
70.1p
28
Emil Tiberg
Umara SC
2:04:52.749100
+25:08.150700
69.7p
29
Jonatan Viker
IK Stern
2:05:55.755400
+26:11.157000
69.1p
30
Torkel Bäckman
Östersund
2:06:05.756400
+26:21.158000
69.0p
31
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:09:14.775300
+29:30.176900
67.1p
32
Dennis Lindberget
OK Borgen
2:09:54.779300
+30:10.180900
66.8p
33
Daniel Ajax
Östersunds SK
2:10:06.780500
+30:22.182100
66.7p
34
Martin Lindroth
Östersunds SK
2:10:08.780700
+30:24.182300
66.6p
35
Erik Memmi
Halmstad OK
2:10:19.781800
+30:35.183400
66.5p
36
Emil Rudh
Tullus Sg
2:11:51.791000
+32:07.192600
65.7p
37
Erik Nässén
Östersunds SK
2:12:46.796500
+33:02.198100
65.2p
38
Per Almqvist
Östersunds SK
2:14:10.804900
+34:26.206500
64.4p
39
Fredrik Thyselius
Axa SC
2:16:31.819000
+36:47.220600
63.2p
40
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
2:17:33.825200
+37:49.226800
62.7p
41
Rikard Bertilsson
Östersunds SK
2:20:21.842000
+40:37.243600
61.4p
42
Erik Ederwall
Trångsvikens IF
2:21:19.847800
+41:35.249400
60.9p
43
Din Koldzo
Team Koldzo
2:23:40.861900
+43:56.263500
59.8p
44
Emil Larsson
Solna
2:24:29.866800
+44:45.268400
59.5p
45
Markus Eriksson
Axa SC
2:24:48.868700
+45:04.270300
59.3p
46
Axel Schimmel
Östersund
2:26:04.876300
+46:20.277900
58.8p
47
Henrik Öhrberg
Östersund
2:26:24.878300
+46:40.279900
58.6p
48
Erik Edler
Östersunds SK
2:26:54.881300
+47:10.282900
58.4p
49
Joakim Fahlåsen
Trondheim
2:27:52.887100
+48:08.288700
58.0p
50
Lars Palm Olsson
Trvff
2:29:02.894100
+49:18.295700
57.5p
51
Robin Wessén
Umara SC
2:32:00.911900
+52:16.313500
56.3p
52
Erik Wallin
Umeå
2:32:20.913900
+52:36.315500
56.1p
53
Marcus Sellström
Sockertoppen IF
2:34:00.923900
+54:16.325500
55.5p
54
John Wallberg
Åtvidabergs IF
2:35:10.930900
+55:26.332500
55.0p
55
Tobias Lindé
Johanneshov IF
2:37:09.942800
+57:25.344400
54.3p
56
Christian Waplan Olsson
Östersund
2:37:24.944300
+57:40.345900
54.2p
57
Lukas Säw
Östersunds SK
2:38:15.949400
+58:31.351000
53.9p
58
John Nilsson
Östersund
2:38:22.950100
+58:38.351700
53.8p
59
Fredrik Medevik
Åre
2:40:55.965400
+1:01:11.367000
52.9p
60
Kim Westin
Sollefteå Skidor IF
2:42:04.972300
+1:02:20.373900
52.5p
61
Alexander Björklund
SMI SK
2:42:11.973000
+1:02:27.374600
52.5p
62
Johan Hellstrand
Åf SK
2:46:34.999300
+1:06:50.400900
51.0p
63
Dennis Jonsson
Brunflo IF
2:48:36.1011500
+1:08:52.413100
50.3p
64
Fredrik Olsson Unger
Sockertoppen IF
2:54:15.1045400
+1:14:31.447000
48.6p
65
John Sonestedt
Jönköping
2:54:46.1048500
+1:15:02.450100
48.4p
66
Lars Stridh
Sockertoppen IF
2:58:49.1072800
+1:19:05.474400
47.3p
67
Dennis Hermansson
Herrljunga Skid o OL
2:59:47.1078600
+1:20:03.480200
47.0p
68
Fredrik Olsson
Spikbodarnas IK
3:00:25.1082400
+1:20:41.484000
46.8p
69
Oscar Öhrling
Interlan Gefle AB
3:00:26.1082500
+1:20:42.484100
46.8p
70
Joel Andersson
SMI SK
3:01:06.1086500
+1:21:22.488100
46.6p
71
Andreas Nordenström
IFK Umeå
3:02:25.1094400
+1:22:41.496000
46.3p
72
Daniel Olsson
Östersunds SK
3:03:09.1098800
+1:23:25.500400
46.1p
73
Oscar Lindley
Östersund
3:05:30.1112900
+1:25:46.514500
45.4p
74
Wilhelm Jakobsson
Malmö
3:05:57.1115600
+1:26:13.517200
45.3p
75
Jens Boström
Sockertoppen IF
3:30:24.1262300
+1:50:40.663900
39.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il
1:54:02.684100
77.1p
2
Eric Simonsson
Landöns IF
1:54:03.684200
+1
77.1p
3
David Berg
Bodsjöböle SK
2:00:40.723900
+6:38.39700
72.4p
4
Audun Thonstad
Strindheim IL
2:01:30.728900
+7:28.44700
71.9p
5
Arne Olav By
Team Knyken
2:02:42.736100
+8:40.51900
71.1p
6
Fredrik Olofsson
Östersunds SK
2:03:39.741800
+9:37.57600
70.5p
7
Fredrik Mohall
Trondheim
2:05:01.750000
+10:59.65800
69.6p
8
Knut Ole Skar
Malm IL
2:05:39.753800
+11:37.69600
69.3p
9
Peter Renlund
Trafikverket FF
2:09:33.777200
+15:31.93000
67.0p
10
Simon Karlsson
Hallens SK
2:09:44.778300
+15:42.94100
66.9p
11
Daniel Berggren
Östersund
2:10:30.782900
+16:28.98700
66.4p
12
Nils Höglund
Axa SC
2:12:25.794400
+18:23.110200
65.4p
13
Martin Persson
IFK Strömsund
2:13:57.803600
+19:55.119400
64.6p
14
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:14:24.806300
+20:22.122100
64.3p
15
Alexander Dettner
Axa SC
2:15:13.811200
+21:11.127000
63.9p
16
Björn Ståle Eikrem
Skogn IL
2:15:39.813800
+21:37.129600
63.7p
17
Öjvind Johanssen
Östersund
2:16:24.818300
+22:22.134100
63.3p
18
Staffan Abrahamsson
Axa SC
2:19:16.835500
+25:14.151300
61.9p
19
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
2:22:37.855600
+28:35.171400
60.3p
20
Samuel Nilsson
Trafikverket FF
2:23:43.862200
+29:41.178000
59.8p
21
Mattias Svensson
Frösön
2:24:11.865000
+30:09.180800
59.6p
22
Marius Dybwad Brandrud
Bagarmossen
2:24:49.868800
+30:47.184600
59.3p
23
Emil Jonze
Hägglunds Ski Team SK
2:26:39.879800
+32:37.195600
58.5p
24
Pehr Lundberg
Axa SC
2:28:27.890600
+34:25.206400
57.7p
25
Håkan Lindström
Föreningen IKJ Haninge
2:29:52.899100
+35:50.214900
57.1p
26
Rune Gudding
Vinne Skilag
2:30:05.900400
+36:03.216200
57.1p
27
Andreas Mattsson
Lucksta IF
2:32:48.916700
+38:46.232500
56.0p
28
Pär Bodén
Litsbygdens SK
2:32:56.917500
+38:54.233300
55.9p
29
Björn Adler
IK Stern
2:34:45.928400
+40:43.244200
55.2p
30
Andreas Brink
Försvarets Sk
2:35:32.933100
+41:30.248900
54.9p
31
Anders Swartling
Sundsvall
2:35:56.935500
+41:54.251300
54.7p
32
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:36:16.937500
+42:14.253300
54.6p
33
Jacob Vackdahl
Frösö IF
2:36:55.941400
+42:53.257200
54.4p
34
Håkon Fredriksen
Namsos IL
2:42:08.972700
+48:06.288500
52.5p
35
Andreas Hill
Jämtkraft IF
2:47:13.1003200
+53:11.319000
50.8p
36
Denis Anic
Sockertoppen IF
2:47:15.1003400
+53:13.319200
50.8p
37
Johan Mooij
Stockholm
2:53:35.1041400
+59:33.357200
48.8p
38
Anders Flodberg
Järpens SK
3:03:13.1099200
+1:09:11.415000
46.1p
39
Nils Johansson
Frösön
3:13:07.1158600
+1:19:05.474400
43.5p
40
Roland Hamrén
Sockertoppen IF
3:16:40.1179900
+1:22:38.495700
42.7p
41
Magnus Berger
Axa SC
3:17:02.1182100
+1:23:00.497900
42.6p
42
Daniel Isvén
Frösö IF
3:18:21.1190000
+1:24:19.505800
42.3p
43
Darren Toohig
Östersund
3:23:03.1218200
+1:29:01.534000
41.3p
44
Sten Anders Øien
Namsos IL
3:32:52.1277100
+1:38:50.592900
39.3p
45
Eirik Søberg
Namsos IL
3:48:24.1370300
+1:54:22.686100
36.5p
46
Mark Bayliss
CATERHAM
4:08:36.1491500
+2:14:34.807300
33.4p
H 50 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Audun Bakk
Melhus IL
1:52:14.673300
78.5p
2
Ola Ravald
Ås IF
1:54:01.684000
+1:47.10600
77.1p
3
Rune Veie
Aker bil
2:01:51.731000
+9:37.57600
71.6p
4
Olav Bolland
Flatåsen
2:05:28.752700
+13:14.79300
69.4p
5
Johan Henrik Lundbo
Strindheim IL
2:05:30.752900
+13:16.79500
69.3p
6
Jan Persson
Offerdals SK
2:11:07.786600
+18:53.113200
66.1p
7
Conny Anjevall
Östersunds SK
2:13:58.803700
+21:44.130300
64.6p
8
Mats Jonsson
Duveds IF
2:15:12.811100
+22:58.137700
63.9p
9
Gunnar Nylander
Åsarna IK
2:17:04.822300
+24:50.148900
63.0p
10
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
2:17:28.824700
+25:14.151300
62.8p
11
Lennart Paulson
Willaborg Consulting AB
2:17:35.825400
+25:21.152000
62.7p
11
Anders Olofsson
Näldens IF
2:17:35.825400
+25:21.152000
62.7p
13
Anders Solin
Sollefteå SK
2:20:20.841900
+28:06.168500
61.4p
14
Björn Jonsson
Duveds IF
2:21:01.846000
+28:47.172600
61.0p
15
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:21:03.846200
+28:49.172800
61.0p
16
Urban Söderberg
Matfors SK
2:24:01.864000
+31:47.190600
59.7p
17
Per Magnus Landén
Ås IF
2:25:06.870500
+32:52.197100
59.2p
18
Mikael Åkerlund
Follafoss IL
2:25:07.870600
+32:53.197200
59.2p
19
Tore Bergkvist
Östersunds SK
2:25:55.875400
+33:41.202000
58.8p
20
Jon Olav Kvåle
Skanska Aktiv
2:31:58.911700
+39:44.238300
56.3p
21
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
2:32:34.915300
+40:20.241900
56.1p
22
Tomas Nilsson
Näldens IF
2:34:56.929500
+42:42.256100
55.1p
23
Kenneth Norman
Axa SC
2:36:09.936800
+43:55.263400
54.7p
24
Claes Hedström
Nybro Ski
2:36:51.941000
+44:37.267600
54.4p
25
Johan Larsson
Nybro Ski
2:44:06.984500
+51:52.311100
51.8p
25
Tore Norkvist
Tåsjö IF
2:44:06.984500
+51:52.311100
51.8p
27
Ole Henrik Kvåle
Orkla CK
3:02:01.1092000
+1:09:47.418600
46.4p
28
Per Kattem
Sockertoppen IF
3:18:06.1188500
+1:25:52.515100
42.4p
29
Mats Nordenström
Östersunds SK
3:57:35.1425400
+2:05:21.752000
35.0p
H 60 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ola Berget
No Club
2:06:07.756600
69.0p
2
Helge Tøndel
Kyrksaeteroera IL
2:19:46.838500
+13:39.81800
61.6p
3
Jonas Peterson
Frösön
2:23:00.857900
+16:53.101200
60.1p
4
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
2:24:22.866100
+18:15.109400
59.5p
5
Jarle Thonstad
TILLER
2:25:30.872900
+19:23.116200
59.0p
6
Christian Friman
Duveds IF
2:33:11.919000
+27:04.162300
55.8p
7
Ronny Larsson
Litsbygdens SK
2:47:34.1005300
+41:27.248600
50.7p
8
Uno Kallström
Häggenås SK
2:53:09.1038800
+47:02.282100
48.9p
9
Anders Eriksson
Ludvig & Co
2:54:27.1046600
+48:20.289900
48.5p
10
Sören Wessén
Tandsbyns IF
3:12:26.1154500
+1:06:19.397800
43.7p
11
Mikael Lindé
Ås
3:24:31.1227000
+1:18:24.470300
41.0p
D 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Alicia Persson
Stockviks SF
44:59.269800
75.5p
2
Ida Jansson
Janssons Sport Acadamy
51:12.307100
+6:13.37200
65.8p
3
Jenny Edin
Matfors SK
52:18.313700
+7:19.43800
64.4p
4
Ida Nordin
Östersunds SK
54:09.324800
+9:10.54900
62.1p
5
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
56:13.337200
+11:14.67300
59.7p
6
Maria Maripuu
Ås IF
59:51.359000
+14:52.89100
55.9p
7
Rebecka Pålsmarker
Hallens SK
1:00:27.362600
+15:28.92700
55.3p
8
Eva Falk
Hackås
1:02:10.372900
+17:11.103000
53.7p
9
Carina Magnusson
Brunflo IF
1:08:13.409200
+23:14.139300
48.8p
10
Linnéa Olofsson
Östersunds SK
1:12:03.432200
+27:04.162300
46.1p
11
Charlotta Budtz
Östersunds SK
1:23:15.499400
+38:16.229500
39.7p
H 21 Motion
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
37:17.223600
92.2p
2
Teodor Peterson
Sågmyra SK
37:21.224000
+4.300
92.1p
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
37:47.226600
+30.2900
90.9p
4
Marcus Ruus
Åsarna IK
38:41.232000
+1:24.8300
88.7p
5
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
38:44.232300
+1:27.8600
88.5p
5
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
38:44.232300
+1:27.8600
88.5p
7
Adam Gillman
Garphyttans IF
38:46.232500
+1:29.8800
88.5p
8
Axel Ekström
IFK Mora SK
39:52.239100
+2:35.15400
85.8p
9
Jonathan Engström
Borås SK
40:06.240500
+2:49.16800
85.3p
10
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
40:08.240700
+2:51.17000
85.2p
11
Tor Rönnestrand
Ås IF
40:46.244500
+3:29.20800
83.8p
12
Gustav Rotvold
Åsarna IK
40:55.245400
+3:38.21700
83.5p
13
Emil Talsi
Åsarna IK
41:15.247400
+3:58.23700
82.8p
14
Carl Olander
IK Stern
41:43.250200
+4:26.26500
81.8p
15
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
41:47.250600
+4:30.26900
81.6p
16
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
42:04.252300
+4:47.28600
81.1p
17
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
43:32.261100
+6:15.37400
78.2p
18
Petter Sagvold
Leirådal Il
43:40.261900
+6:23.38200
77.9p
19
Axel Åslund
Hedesunda IF
44:33.267200
+7:16.43500
76.3p
20
Henrik Millestu
Utrikes SK
44:36.267500
+7:19.43800
76.2p
21
Anton Mäkinen
Högbo GIF
44:53.269200
+7:36.45500
75.7p
22
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
46:17.277600
+9:00.53900
73.2p
23
Ralf Jönsson
Sockertoppen IF
46:31.279000
+9:14.55300
72.9p
24
Patrik Hakonen
Östersunds SK
48:21.290000
+11:04.66300
69.9p
25
Erik Strindlund
Östersunds SK
49:16.295500
+11:59.71800
68.6p
26
Tommy Lahdenperä
Åre Längdskidklubb
51:21.308000
+14:04.84300
65.6p
27
Gustav Ydén
Östersunds SK
54:00.323900
+16:43.100200
62.3p
28
Hans Åslin
Matfors SK
54:05.324400
+16:48.100700
62.2p
29
Lennart Hamberg
Frösö IF
54:10.324900
+16:53.101200
62.1p
30
Marcus Johansson
Östersunds SK
54:51.329000
+17:34.105300
61.2p
31
Olle Hamberg
Frösö IF
57:04.342300
+19:47.118600
58.8p
32
Ebbe Göransson
No Club
1:04:39.387800
+27:22.164100
51.6p
33
Björn Bromée
Frösön
1:04:43.388200
+27:26.164500
51.5p
34
Erik Petri
Östersund
1:08:59.413800
+31:42.190100
48.2p
35
Manne Bernhardsson
Frösön
1:09:00.413900
+31:43.190200
48.2p
35
Tuve Johnson
Frösön
1:09:00.413900
+31:43.190200
48.2p
37
Lars Asking
Lugi SK
1:09:56.419500
+32:39.195800
47.5p
38
Johan Bromée
Östersunds SK
1:15:46.454500
+38:29.230800
43.7p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
27:14.163300
76.2p
2
Josefina Sundman
Åsarna IK
28:32.171100
+1:18.7700
72.4p
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
28:44.172300
+1:30.8900
71.9p
4
Maria Novak
Offerdals SK
29:21.176000
+2:07.12600
70.3p
5
Karolina Hedenström
Östersunds SK
29:31.177000
+2:17.13600
69.8p
6
Ida Wasell
Järpens SK
30:00.179900
+2:46.16500
68.6p
7
Julia Jonsson
Jättendals IF
30:37.183600
+3:23.20200
67.1p
8
Vendela Blom
Stockviks SF
30:37.183600
+3:23.20200
67.1p
9
Ebba Karlsson
Täby IS SK
30:41.184000
+3:27.20600
67.0p
10
Elina Franzén
Borås SK
31:23.188200
+4:09.24800
65.3p
11
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
31:47.190600
+4:33.27200
64.5p
12
Anna Novak
Offerdals SK
31:47.190600
+4:33.27200
64.5p
13
Minna Johansson
Östersunds SK
32:02.192100
+4:48.28700
63.9p
14
Paige Lembke
Sundbybergs IK
32:32.195100
+5:18.31700
62.9p
15
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
33:19.199800
+6:05.36400
61.3p
16
Tove Lundh
Bergeforsens SK
33:30.200900
+6:16.37500
60.9p
17
Johanna Dahl
Vårby IK
33:30.200900
+6:16.37500
60.9p
18
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
34:40.207900
+7:26.44500
58.7p
19
Katarina Skylare
Östersunds SK
50:38.303700
+23:24.140300
39.3p
20
Isabella Liljeqvist
Östersund
1:01:47.370600
+34:33.207200
31.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
24:44.148300
84.7p
2
Petter Dahl
IF Strategen
25:28.152700
+44.4300
82.0p
3
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
25:36.153500
+52.5100
81.6p
4
Benjamin Terent
Rehns BK
25:56.155500
+1:12.7100
80.4p
5
Leo Svahn
Östersunds SK
25:57.155600
+1:13.7200
80.4p
6
Alfred Nilsson
Filipstads SF
25:58.155700
+1:14.7300
80.3p
7
Anton Karlsson
Tanums IF
25:59.155800
+1:15.7400
80.3p
8
Jonas Lenz
Matfors SK
26:00.155900
+1:16.7500
80.2p
9
Gustav Hedström
Östersunds SK
26:09.156800
+1:25.8400
79.7p
10
Emil Logård
Rehns BK
26:51.161000
+2:07.12600
77.4p
11
Jon Oscarsson
Ås IF
27:30.164900
+2:46.16500
75.4p
12
Arve Lignell
Lucksta IF
28:18.169700
+3:34.21300
73.1p
13
Hannes Sjölund Myhr
Ås
29:41.178000
+4:57.29600
69.4p
14
Henning Lindhtenberg
Östersunds SK
29:59.179800
+5:15.31400
68.7p
15
Björn Östlund
Järpens SK
31:21.188000
+6:37.39600
65.4p
16
Johan Dumky
Brandkårens IK
31:28.188700
+6:44.40300
65.2p
17
Malte Lewandowski
Frösö IF
32:10.192900
+7:26.44500
63.6p
18
Axel Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
32:32.195100
+7:48.46700
62.9p
19
Per Risne
Sas-Klubben
33:16.199500
+8:32.51100
61.4p
20
Nils Rönnestrand
Ås IF
36:15.217400
+11:31.69000
56.0p
21
Isak Oskarsson
Ås IF
37:19.223800
+12:35.75400
54.3p
22
Erik Maripuu
Ås IF
37:42.226100
+12:58.77700
53.7p
23
Mattis Fahlgren
Frösö IF
38:03.228200
+13:19.79800
53.2p
24
Christoffer Bergman
Frösö IF
40:14.241300
+15:30.92900
50.1p
25
Oskar Bergman
Frösö IF
40:15.241400
+15:31.93000
50.1p
26
Lars Ericsson
Myssjö-Ovikens IF
40:42.244100
+15:58.95700
49.5p
27
Alexander Edsjö
Östersund
1:01:46.370500
+37:02.222100
31.9p
D 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mathilda Ruus
Åsarna IK
19:01.114000
63.2p
2
Ines Lignell
Lucksta IF
20:34.123300
+1:33.9200
58.4p
3
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
21:18.127700
+2:17.13600
56.4p
4
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
21:19.127800
+2:18.13700
56.4p
H 21 Motion
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Solberger
Foderbua i Solberg
32:06.192500
37.4p
2
Peter Tai Christensen
Foderbua i Solberg
41:07.246600
+9:01.54000
29.2p