Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan jaktstart
2020-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 20
14.4km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Emil Danielsson
Högbo GIF
31:49.190830
88.7p
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
32:22.194100
+32.3170
87.4p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
32:22.194120
+32.3190
87.4p
4
Albin Augustsson
Källbottens IK
34:10.204950
+2:21.14020
83.4p
5
Alexander Melin
Sundbybergs IK
34:15.205410
+2:25.14480
83.2p
6
Hjalmar Berg
Sunne SLF
34:15.205460
+2:26.14530
83.2p
7
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
34:16.205510
+2:26.14580
83.2p
8
Joel Andersson
IFK Mora SK
34:16.205520
+2:26.14590
83.2p
9
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
35:26.212590
+3:37.21660
80.8p
10
Arvid Värmsjö
SK Bore
35:38.213700
+3:48.22770
80.4p
11
Max Andersson
Domnarvets GOIF
35:38.213740
+3:49.22810
80.4p
12
John Hermansson
IFK Mora SK
35:39.213870
+3:50.22940
80.4p
13
Thomas Fällgren
Arvika IS
35:52.215180
+4:03.24250
79.9p
14
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
36:27.218600
+4:37.27670
78.8p
15
Markus Melén
Falu IK
36:49.220800
+4:59.29870
78.1p
16
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
36:55.221470
+5:06.30540
77.9p
17
Kasper Olsen
Grava SK
37:01.222010
+5:11.31080
77.8p
18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
37:14.223380
+5:25.32450
77.4p
19
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37:19.223840
+5:30.32910
77.2p
20
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
37:20.223910
+5:30.32980
77.2p
21
Anton Mäkinen
Högbo GIF
37:21.224050
+5:32.33120
77.2p
22
Love Kreij
IF Strategen
37:29.224870
+5:40.33940
76.9p
23
Adam Boman
Tranemo IF
37:37.225600
+5:47.34670
76.7p
24
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
37:42.226120
+5:52.35190
76.5p
25
Per Jutterström
IFK Mora SK
37:58.227720
+6:08.36790
76.1p
26
Albin Lundqvist
Gillberga SK
38:25.230490
+6:36.39560
75.2p
27
Tor Vincent
Sätra IF
38:31.231050
+6:42.40120
75.1p
28
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
38:47.232600
+6:57.41670
74.6p
29
Joel Björnlinger
IK Vista
39:02.234130
+7:13.43200
74.2p
30
Måns Olsen
Grava SK
39:10.234950
+7:21.44020
74.0p
31
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
39:12.235100
+7:22.44170
73.9p
32
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
39:18.235790
+7:29.44860
73.7p
33
Leo Rodin
Uddevalla IS
39:20.235990
+7:31.45060
73.7p
34
Alexander Thudeen
Sya SK
39:33.237240
+7:44.46310
73.3p
35
Erik Bryne
Sunne SLF
39:48.238720
+7:58.47790
72.9p
36
Albin Källiden
Granbergsdals IF
39:53.239230
+8:04.48300
72.8p
37
Adrian Skiöld
Borås SK
39:54.239330
+8:05.48400
72.8p
38
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
41:48.250740
+9:59.59810
69.8p
39
Anton Linden
Medåkers IF
43:12.259170
+11:23.68240
67.8p
40
David Musslinder
Falköpings AIK SK
43:27.260620
+11:37.69690
67.5p
41
Anton Björk
Orsa SK
43:33.261260
+11:44.70330
67.3p
42
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
44:40.267900
+12:50.76970
65.8p
-
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
23:59:57.8639600
-
Joel Ernstsson
Rehns BK
23:59:57.8639600
-
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
23:59:57.8639600
-
Hugo Enetjärn
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Kalle Georgsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Oskar Lundberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Olof Hedin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)