Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Morapinglan jaktstart
2020-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
3.6km, Längdskidor, Fristil, Jaktstart
1
Alvar Myhlback
Norway
8:19.49830
2
Erik Nederheim
Täby IS SK
9:07.54630
+47.4700
3
William Rytter
Älvdalens IF SK
10:15.61490
+1:56.11560
4
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
10:17.61650
+1:58.11720
5
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
10:17.61660
+1:58.11730
6
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
10:39.63820
+2:19.13890
7
Joel Hoflund Martinsson
IK Hakarpspojkarna
10:40.63990
+2:21.14060
8
Malte Henden
Ulricehamns IF
10:41.64040
+2:22.14110
8
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
10:41.64040
+2:22.14110
10
Albin Larsson
Filipstads SF
10:48.64790
+2:29.14860
11
Melvin Löfgren
Falu IK
10:50.64910
+2:30.14980
12
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
10:55.65490
+2:36.15560
13
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
10:58.65750
+2:39.15820
14
Anton Unger
Falu IK
11:03.66280
+2:44.16350
15
Carl Björk
IFK Skövde SK
11:18.67740
+2:59.17810
16
Oskar Flygare
Enhörna IF
11:22.68130
+3:02.18200
17
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
11:39.69860
+3:20.19930
18
Rasmus Anttila
Järbo IF
11:41.70000
+3:21.20070
19
Hugo Ekström
Grava SK
11:43.70200
+3:23.20270
20
Anton Weber
Borås GIF
11:52.71140
+3:33.21210
21
Malte Söderlund
Falu IK
12:01.72060
+3:42.22130
22
Rasmus Persson
IK Rex
12:01.72090
+3:42.22160
23
Ludvig Åkvist
Borås GIF
12:03.72200
+3:43.22270
24
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
12:07.72600
+3:47.22670
25
Gustav Palm
Falu IK
12:07.72610
+3:47.22680
26
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
12:24.74390
+4:05.24460
27
Oliver Hedberg
Sunne SLF
12:34.75370
+4:15.25440
28
Lucas Mårts
IK Stern
12:35.75450
+4:16.25520
29
Leon Dahlin
IFK Hedemora SK
12:41.76040
+4:22.26110
30
Emil Larsson
Filipstads SF
13:13.79280
+4:54.29350
31
Emanuel Haglund
IFK Mora SK
13:14.79350
+4:55.29420
32
Oskar Bergman
IFK Mora SK
13:17.79610
+4:57.29680
33
Axel Kylborn
Almby IK
13:28.80750
+5:09.30820
34
Emil Jönsson
Malungs IF
13:45.82430
+5:25.32500
35
Edvin Nilsson
Bålsta SK
14:58.89760
+6:39.39830
36
Marcus Modig
Västerås Skidklubb
15:10.90960
+6:51.41030
37
Isak Vinsanius
IFK Mora SK
15:35.93480
+7:16.43550
38
Emil Omnell
Bålsta SK
17:05.102470
+8:46.52540
-
Vilgot Eriksson
SK Leksand
23:59:59.8639800
-
Gustav Wickman
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
Noah Rådmark
Täby IS SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)