Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Moraloppet
2020-01-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 904[
1
2
]
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:38:57.593600
87.8p
2
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:38:58.593700
+1
87.7p
3
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:39:00.593900
+3.200
87.7p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:39:02.594100
+5.400
87.7p
5
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva
1:39:03.594200
+6.500
87.6p
5
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:39:03.594200
+6.500
87.6p
7
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:39:09.594800
+12.1100
87.5p
8
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:39:12.595100
+15.1400
87.5p
9
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
1:39:13.595200
+16.1500
87.5p
10
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:39:40.597900
+43.4200
86.9p
11
H 21
Tony Persson
SK Bore
1:40:53.605200
+1:56.11500
85.6p
12
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:40:54.605300
+1:57.11600
85.6p
13
H 21
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
1:40:56.605500
+1:59.11800
85.5p
14
H 21
Anders Böhlmark
XC Sthlm Ski Club
1:40:59.605800
+2:02.12100
85.5p
15
H 21
Erik Wickström
Hestra IF
1:42:54.617300
+3:57.23600
83.4p
16
H 21
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:42:57.617600
+4:00.23900
83.4p
17
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
1:43:15.619400
+4:18.25700
83.1p
18
H 21
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:43:18.619700
+4:21.26000
83.0p
19
H 21
Tobias Åhman
1life IF
1:43:37.621600
+4:40.27900
82.7p
20
H 21
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
1:43:44.622300
+4:47.28600
82.6p
21
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
1:44:09.624800
+5:12.31100
82.2p
22
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:44:13.625200
+5:16.31500
82.1p
23
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:44:15.625400
+5:18.31700
82.0p
24
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:44:22.626100
+5:25.32400
81.9p
25
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
1:44:23.626200
+5:26.32500
81.9p
26
H 40
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:44:26.626500
+5:29.32800
81.9p
27
H 40
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:44:31.627000
+5:34.33300
81.8p
28
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
1:44:41.628000
+5:44.34300
81.6p
29
H 21
Björn Hänninen
Åmots SK
1:44:54.629300
+5:57.35600
81.4p
30
H 40
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
1:44:59.629800
+6:02.36100
81.3p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:45:00
31
H 21
Emil Lundborg
Sya SK
1:45:01.630000
+6:04.36300
81.3p
32
H 21
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
1:45:42.634100
+6:45.40400
80.6p
33
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:46:05.636400
+7:08.42700
80.2p
34
H 21
Jonatan Steen
Serneke IF
1:46:19.637800
+7:22.44100
80.0p
35
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
1:46:31.639000
+7:34.45300
79.8p
36
H 50
Björn Melander
Timrå SOK
1:46:50.640900
+7:53.47200
79.5p
37
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:46:51.641000
+7:54.47300
79.5p
38
H 21
Bruno Dettmann
Orsa SK
1:47:05.642400
+8:08.48700
79.3p
39
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
1:47:08.642700
+8:11.49000
79.2p
40
H 21
Tobias Hartig
Falu IK
1:47:09.642800
+8:12.49100
79.2p
41
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:47:19.643800
+8:22.50100
79.1p
42
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:47:21.644000
+8:24.50300
79.0p
43
H 40
Daniel Danielsson
XC Sthlm Ski Club
1:47:23.644200
+8:26.50500
79.0p
44
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:47:24.644300
+8:27.50600
79.0p
45
H 21
Carl-Henrik Niper
Föreningen IKJ Haninge
1:47:30.644900
+8:33.51200
78.9p
46
H 40
Stefan Johansson
XC Sthlm Ski Club
1:47:32.645100
+8:35.51400
78.9p
47
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
1:47:43.646200
+8:46.52500
78.7p
48
H 21
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:47:52.647100
+8:55.53400
78.6p
49
H 40
Fredrik Rosén
IF Hallby SOK
1:48:03.648200
+9:06.54500
78.4p
50
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
1:48:04.648300
+9:07.54600
78.4p
51
H 21
Linus Jansson
Hällbybrunns IF
1:48:05.648400
+9:08.54700
78.4p
52
H 21
Patric Wilhelmsson
Norbergs Ck
1:48:11.649000
+9:14.55300
78.3p
53
H 21
John Enander
Ulricehamns IF
1:48:19.649800
+9:22.56100
78.1p
54
H 40
Bengt Leandersson
Älvdalens IF SK
1:48:25.650400
+9:28.56700
78.1p
55
H 21
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
1:49:01.654000
+10:04.60300
77.5p
56
H 40
Carl Larson
Sockertoppen IF
1:49:14.655300
+10:17.61600
77.3p
57
H 21
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:49:24.656300
+10:27.62600
77.2p
58
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:49:46.658500
+10:49.64800
76.8p
59
H 40
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:50:00.659900
+11:03.66200
76.6p
60
H 40
Kristian Strandell
Lerdala IF
1:50:23.662200
+11:26.68500
76.3p
61
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:50:28.662700
+11:31.69000
76.2p
62
H 21
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:50:29.662800
+11:32.69100
76.2p
63
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:50:42.664100
+11:45.70400
76.0p
64
H 21
ulf bernhardsson
Östersunds SK
1:50:49.664800
+11:52.71100
75.9p
65
H 21
Espen Trældal
Axa SC
1:50:53.665200
+11:56.71500
75.9p
66
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
1:51:04.666300
+12:07.72600
75.7p
66
H 21
Jesper Barrefors
FK Herkules
1:51:04.666300
+12:07.72600
75.7p
68
H 21
Daniel Netz
Göteborgs SK
1:51:21.668000
+12:24.74300
75.5p
68
H 21
Andreas Markeby
Halmstad OK
1:51:21.668000
+12:24.74300
75.5p
70
H 21
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:52:14.673300
+13:17.79600
74.7p
71
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:52:20.673900
+13:23.80200
74.6p
72
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
1:52:21.674000
+13:24.80300
74.6p
73
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
1:52:43.676200
+13:46.82500
74.3p
74
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
1:52:58.677700
+14:01.84000
74.1p
75
H 40
Niklas Härdin
Norrbärke SK
1:52:59.677800
+14:02.84100
74.1p
76
H 21
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
1:53:03.678200
+14:06.84500
74.0p
77
D 21
Lovisa Modig
SK Bore
1:53:21.680000
+14:24.86300
73.8p
78
H 40
Martin Siljegård
Halmstads Skidklubb
1:53:22.680100
+14:25.86400
73.8p
79
H 21
Henrik Wallin
AB Karl Hedin IF
1:53:24.680300
+14:27.86600
73.8p
80
H 40
Matti Näslund
Umara SC
1:53:27.680600
+14:30.86900
73.7p
81
H 21
Joakim Frisk
Västerås Skidklubb
1:53:36.681500
+14:39.87800
73.6p
82
H 21
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
1:53:47.682600
+14:50.88900
73.5p
83
H 40
Anders Allard Lindström
Sundborns GOIF
1:53:48.682700
+14:51.89000
73.4p
84
H 40
Peter Thunvall
Föreningen IKJ Haninge
1:53:58.683700
+15:01.90000
73.3p
85
H 21
Alexander Sundin
Sundbybergs IK
1:54:09.684800
+15:12.91100
73.2p
86
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
1:54:11.685000
+15:14.91300
73.1p
87
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
1:54:28.686700
+15:31.93000
72.9p
88
H 50
Romuald Schönfeld
Orsa SK
1:54:43.688200
+15:46.94500
72.7p
89
H 21
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
1:54:47.688600
+15:50.94900
72.7p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:55:00
90
H 50
Lennart Romin
Naprapat Walle Skidklubb
1:55:04.690300
+16:07.96600
72.4p
91
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:55:16.691500
+16:19.97800
72.3p
92
H 21
John Andersson Gull
AB Karl Hedin IF
1:55:35.693400
+16:38.99700
72.0p
93
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
1:55:52.695100
+16:55.101400
71.8p
94
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
1:55:59.695800
+17:02.102100
71.7p
95
D 21
Karin Wallén
Falun Borlänge SK
1:56:01.696000
+17:04.102300
71.7p
96
H 21
Johan Furunäs
IFK Mariefred
1:56:09.696800
+17:12.103100
71.6p
97
H 40
Per Erik Jensen
Norway
1:56:16.697500
+17:19.103800
71.5p
98
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:56:19.697800
+17:22.104100
71.5p
99
H 21
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:56:22.698100
+17:25.104400
71.4p
100
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
1:56:24.698300
+17:27.104600
71.4p
101
H 40
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
1:56:29.698800
+17:32.105100
71.3p
102
H 40
Anders Movérare
Föreningen IKJ Haninge
1:56:32.699100
+17:35.105400
71.3p
103
H 21
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:56:41.700000
+17:44.106300
71.2p
104
H 50
Jonas Häger
Ryda SK
1:56:51.701000
+17:54.107300
71.1p
105
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:56:52.701100
+17:55.107400
71.0p
106
H 21
Andreas Bengtsson
Hestra IF
1:56:53.701200
+17:56.107500
71.0p
107
H 40
Kristoffer Sideby
Göteborgs SK
1:57:03.702200
+18:06.108500
70.9p
108
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:57:08.702700
+18:11.109000
70.8p
109
H 21
Johan Öhrn
Axa SC
1:57:11.703000
+18:14.109300
70.8p
110
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:57:14.703300
+18:17.109600
70.8p
111
H 40
Daniel Palm
Älvdalens IF SK
1:57:15.703400
+18:18.109700
70.8p
112
H 50
Niclas Andersson
SK Ringen
1:57:16.703500
+18:19.109800
70.7p
113
H 21
Kent-remi Björnbakken
Norway
1:57:17.703600
+18:20.109900
70.7p
114
H 40
Axel Strandell
Storvreta IK
1:57:21.704000
+18:24.110300
70.7p
115
H 21
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
1:57:22.704100
+18:25.110400
70.7p
115
H 40
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
1:57:22.704100
+18:25.110400
70.7p
117
H 40
Stefan Gustafsson
IK Jarl Rättvik
1:57:26.704500
+18:29.110800
70.6p
118
H 40
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:57:36.705500
+18:39.111800
70.5p
119
H 21
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:57:40.705900
+18:43.112200
70.4p
120
H 50
Micael Nilsson
Bålsta SK
1:57:41.706000
+18:44.112300
70.4p
121
H 21
Johan Hansson
Lima IF
1:57:54.707300
+18:57.113600
70.3p
122
H 21
Johan Selander
Öregrunds IK
1:58:09.708800
+19:12.115100
70.1p
123
H 40
Johan Sundlöf
IF Hagen SK
1:58:13.709200
+19:16.115500
70.0p
124
H 50
Steffen Dettmann
Orsa SK
1:58:15.709400
+19:18.115700
70.0p
125
H 21
Victor Thörnkvist
SOL Tranås
1:58:19.709800
+19:22.116100
70.0p
125
H 21
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:58:19.709800
+19:22.116100
70.0p
127
H 50
Lasse Nylund
Rävdun SK
1:58:20.709900
+19:23.116200
70.0p
128
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
1:58:30.710900
+19:33.117200
69.8p
129
D 21
Susanne Hedlund
Bjursås IK
1:58:44.712300
+19:47.118600
69.7p
130
H 21
Per Granqvist
Loos IF
1:58:48.712700
+19:51.119000
69.6p
131
H 40
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
1:58:53.713200
+19:56.119500
69.6p
131
H 40
Thomas Byrberg
IFK Mora SK
1:58:53.713200
+19:56.119500
69.6p
133
H 40
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
1:59:08.714700
+20:11.121000
69.4p
134
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
1:59:10.714900
+20:13.121200
69.3p
135
H 21
Magnus Nordlander
Östgöta Helikopterskola IF
1:59:13.715200
+20:16.121500
69.3p
136
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
1:59:31.717000
+20:34.123300
69.1p
137
H 21
Johan Hamre
Vallsta SK
1:59:35.717400
+20:38.123700
69.0p
138
H 50
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:00:16.721500
+21:19.127800
68.6p
139
H 21
Johan Didron
IK Stern
2:00:32.723100
+21:35.129400
68.4p
140
H 21
Oskar Nilsson
Nybro Ski
2:00:35.723400
+21:38.129700
68.3p
141
H 40
Thomas Wollentz
Halmstads Skidklubb
2:00:45.724400
+21:48.130700
68.2p
142
H 50
Terje Bøygard
Foreign Citizen
2:00:47.724600
+21:50.130900
68.2p
143
H 21
Erik Smedhs
IFK Mora SK
2:00:55.725400
+21:58.131700
68.1p
144
H 40
Peter Gustafsson
XC Sthlm Ski Club
2:00:58.725700
+22:01.132000
68.1p
145
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:01:05.726400
+22:08.132700
68.0p
146
H 21
Calle Stenberg
Göteborgs SK
2:01:19.727800
+22:22.134100
67.8p
147
H 21
Johan Karlsson
Överkalix IF
2:01:24.728300
+22:27.134600
67.8p
148
H 50
Kenneth Rolling
Halmstads Skidklubb
2:01:41.730000
+22:44.136300
67.6p
149
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:01:47.730600
+22:50.136900
67.5p
150
H 21
Roberth Fälth
Vasaloppsklubben Hedemora
2:02:12.733100
+23:15.139400
67.2p
150
H 50
Patrik Finn
Östersunds SK
2:02:12.733100
+23:15.139400
67.2p
152
D 21
Emma Bergström
Kalix SK
2:02:15.733400
+23:18.139700
67.2p
153
H 21
Robin Carlborg
Ockelbo SK
2:02:16.733500
+23:19.139800
67.2p
154
H 21
Anton Kindlund
Bälinge IF
2:02:25.734400
+23:28.140700
67.1p
154
H 21
Johan Andersson
Hindås SK
2:02:25.734400
+23:28.140700
67.1p
156
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:02:28.734700
+23:31.141000
67.1p
157
H 21
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
2:02:29.734800
+23:32.141100
67.0p
158
H 40
Daniel Larson
Falu IK
2:02:30.734900
+23:33.141200
67.0p
159
H 50
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
2:02:50.736900
+23:53.143200
66.8p
160
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:03:09.738800
+24:12.145100
66.6p
161
H 21
Daniel Björklöf
Ufk
2:03:19.739800
+24:22.146100
66.5p
162
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:03:20.739900
+24:23.146200
66.5p
163
H 50
Robert Lundgren
Hällbybrunns IF
2:03:34.741300
+24:37.147600
66.3p
164
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:03:41.742000
+24:44.148300
66.2p
165
H 21
Björn Haglund
Hybo AIK
2:04:03.744200
+25:06.150500
66.0p
166
H 40
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:04:25.746400
+25:28.152700
65.8p
167
H 50
Magnus Julin
Karlslunds IF SF
2:04:32.747100
+25:35.153400
65.7p
168
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:04:47.748600
+25:50.154900
65.5p
169
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
2:04:49.748800
+25:52.155100
65.5p
170
H 21
Rasmus Svenningsson
Lima IF
2:04:57.749600
+26:00.155900
65.4p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:05:00
171
H 21
Jonas Jonsson
Stockviks SF
2:05:00.749900
+26:03.156200
65.4p
172
H 40
Patrik Ericsson
OK Kolmården
2:05:01.750000
+26:04.156300
65.4p
173
H 21
Robin Larsson
Ulricehamns IF
2:05:03.750200
+26:06.156500
65.4p
173
H 50
Mattias Klintemar
Stockholms RK
2:05:03.750200
+26:06.156500
65.4p
175
H 21
Simon Jörgensen
Athletic Club Salt Lake
2:05:06.750500
+26:09.156800
65.3p
175
H 21
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
2:05:06.750500
+26:09.156800
65.3p
177
H 50
Per Vikström
Långshyttans AIK SK
2:05:12.751100
+26:15.157400
65.3p
178
H 40
Martin Westlund
Axa SC
2:05:31.753000
+26:34.159300
65.1p
179
H 40
Jesper Holgersson
Axa SC
2:05:59.755800
+27:02.162100
64.8p
180
H 50
Lennart Frommegård
Karlslunds IF SF
2:06:06.756500
+27:09.162800
64.7p
181
H 40
Ulf Westlund
Anderstorps OK
2:06:07.756600
+27:10.162900
64.7p
182
H 40
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
2:06:08.756700
+27:11.163000
64.7p
183
H 40
Joakim Myhrman
Orsa SK
2:06:35.759400
+27:38.165700
64.4p
184
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:06:56.761500
+27:59.167800
64.2p
184
H 21
Ted Hagansbo
Axa SC
2:06:56.761500
+27:59.167800
64.2p
186
H 50
Hans Sundberg
Föreningen IKJ Haninge
2:06:59.761800
+28:02.168100
64.1p
187
H 21
Jacob Vikström
Tolereds AIK
2:07:03.762200
+28:06.168500
64.1p
188
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:07:06.762500
+28:09.168800
64.1p
189
H 21
Charlie Elf
Umara SC
2:07:24.764300
+28:27.170600
63.9p
190
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:07:29.764800
+28:32.171100
63.8p
191
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:07:31.765000
+28:34.171300
63.8p
192
H 21
Jacob Karlsson
Axa SC
2:07:42.766100
+28:45.172400
63.7p
193
H 50
Anders Stöt
IFK Mora SK
2:07:46.766500
+28:49.172800
63.7p
194
D 21
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:07:49.766800
+28:52.173100
63.6p
194
H 21
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:07:49.766800
+28:52.173100
63.6p
194
H 21
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:07:49.766800
+28:52.173100
63.6p
197
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
2:07:55.767400
+28:58.173700
63.6p
198
H 21
Fredrik Mattsson
Axa SC
2:08:02.768100
+29:05.174400
63.5p
199
H 50
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:08:09.768800
+29:12.175100
63.4p
200
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:08:11.769000
+29:14.175300
63.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Tobias Krümmling
Sockertoppen IF
2:08:22.770100
+29:25.176400
63.3p
202
H 50
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:08:31.771000
+29:34.177300
63.2p
203
H 50
Tommy Holgersson
Forsa IF
2:08:38.771700
+29:41.178000
63.1p
204
H 40
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:08:40.771900
+29:43.178200
63.1p
204
H 60
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:08:40.771900
+29:43.178200
63.1p
206
H 21
Martin Hörtin
Svaide-Roma SOK
2:08:54.773300
+29:57.179600
63.0p
207
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:08:56.773500
+29:59.179800
63.0p
208
H 40
Jens Andersson
Sundbybergs IK
2:09:04.774300
+30:07.180600
62.9p
209
H 21
Emil Rydh
Sockertoppen IF
2:09:22.776100
+30:25.182400
62.7p
210
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:09:28.776700
+30:31.183000
62.6p
211
H 21
David Jonsson
Malungs IF
2:09:29.776800
+30:32.183100
62.6p
212
H 40
Martin Persson
Föreningen IKJ Haninge
2:09:34.777300
+30:37.183600
62.6p
213
H 21
Christian Brink
Gävle SK
2:09:45.778400
+30:48.184700
62.5p
214
H 40
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:09:47.778600
+30:50.184900
62.5p
215
H 40
Lars-Erik Johansson
IFK Hedemora SK
2:09:50.778900
+30:53.185200
62.4p
216
H 21
Olof Höglin
Gävle SK
2:10:03.780200
+31:06.186500
62.3p
217
H 21 Motion
Sigurd Fornæss
Drammen
2:10:17.781600
+31:20.187900
62.2p
218
H 21
Nicklas Kvist
träningskonsulten sports club
2:10:31.783000
+31:34.189300
62.0p
219
H 40
Morgan Pätsi
Karlslunds IF SF
2:10:37.783600
+31:40.189900
62.0p
220
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:10:52.785100
+31:55.191400
61.8p
221
H 40
Fredrik Palm
Åkersberga SK
2:10:54.785300
+31:57.191600
61.8p
222
H 21
Perra Ski Åkerlund
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:58.785700
+32:01.192000
61.8p
223
H 21
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
2:11:00.785900
+32:03.192200
61.8p
224
H 50
Ulf Johansson
Ärla IF
2:11:06.786500
+32:09.192800
61.7p
225
H 40
Robert Jakobsson
Mälarö SOK
2:11:07.786600
+32:10.192900
61.7p
226
H 21
John Blomberg
Axa SC
2:11:16.787500
+32:19.193800
61.6p
226
H 21
Joachim Hansson
Halmstads Skidklubb
2:11:16.787500
+32:19.193800
61.6p
226
H 40
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:11:16.787500
+32:19.193800
61.6p
229
H 21
Jakob Junker
Tunafors SK
2:11:22.788100
+32:25.194400
61.6p
230
H 21
Oskar Wikström
Säffle SK
2:11:30.788900
+32:33.195200
61.5p
231
H 40
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:11:35.789400
+32:38.195700
61.4p
232
H 21
Albin Julin
Karlslunds IF SF
2:11:46.790500
+32:49.196800
61.3p
233
H 21
Pär Tjärnberg
Mälarö SOK
2:11:47.790600
+32:50.196900
61.3p
234
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:11:54.791300
+32:57.197600
61.3p
235
H 21
Erik Kruukka
Vittangi SK
2:11:57.791600
+33:00.197900
61.2p
236
H 21
Erik Lindgren
Gävle SK
2:12:05.792400
+33:08.198700
61.1p
237
H 40
Glenn Andersson
Ätrans IF
2:12:06.792500
+33:09.198800
61.1p
238
H 40
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:12:16.793500
+33:19.199800
61.0p
239
H 40
Johan Elvermåhr
Axa SC
2:12:19.793800
+33:22.200100
61.0p
240
H 50
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:12:39.795800
+33:42.202100
60.8p
241
H 50
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:12:41.796000
+33:44.202300
60.8p
242
H 60
Stefan Ulmeståhl
Ronneby OK
2:12:43.796200
+33:46.202500
60.8p
243
H 50
Magnus Eriksson
Fredrikshofs IF SOK
2:12:45.796400
+33:48.202700
60.8p
244
H 40
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:12:47.796600
+33:50.202900
60.8p
245
H 21
Joakim Wicksell
Östervåla IF
2:12:50.796900
+33:53.203200
60.7p
246
H 21
Rickard Uske
Bålsta SK
2:12:52.797100
+33:55.203400
60.7p
247
H 21
Oskar Johnels
Bålsta SK
2:12:56.797500
+33:59.203800
60.7p
247
H 50
Fredrik Windell
Borås SK
2:12:56.797500
+33:59.203800
60.7p
249
D 21
Malin Larsson
IFK Mora SK
2:12:58.797700
+34:01.204000
60.7p
250
H 50
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:13:01.798000
+34:04.204300
60.6p
251
H 21
Erik Danielsson
Sunnansjö IK
2:13:02.798100
+34:05.204400
60.6p
252
H 40
Anders Lenman
Sundbybergs IK
2:13:05.798400
+34:08.204700
60.6p
253
H 50
Sven-Erik Ericsson
Arvika IS
2:13:07.798600
+34:10.204900
60.6p
254
H 40
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:13:17.799600
+34:20.205900
60.5p
255
H 50
Krister Nyrén
Heds IF
2:13:22.800100
+34:25.206400
60.4p
256
H 50
Tomas Berg
Norrbärke SK
2:13:31.801000
+34:34.207300
60.4p
257
H 21
Anton Rylander
Göteborg
2:13:35.801400
+34:38.207700
60.3p
258
H 50
Leif Nilsson
IFK Mora SK
2:13:44.802300
+34:47.208600
60.2p
259
H 21
Johan Ånger
Hällefors SK
2:13:59.803800
+35:02.210100
60.1p
260
H 21
Filip Halldén
Garphyttans IF
2:14:13.805200
+35:16.211500
60.0p
261
H 40
Mattias Nittedal Nurmi
Axa SC
2:14:17.805600
+35:20.211900
59.9p
262
H 21
Ola Hedblad
Storådalens SK
2:14:20.805900
+35:23.212200
59.9p
263
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
2:14:23.806200
+35:26.212500
59.9p
263
H 21
Niklas Pettersson
Fagersta
2:14:23.806200
+35:26.212500
59.9p
265
H 40
Martin Holkedahl
Turebergs IF
2:14:32.807100
+35:35.213400
59.8p
266
H 40
Viktor Lindman
Vreta Skid o Mk
2:14:46.808500
+35:49.214800
59.7p
267
H 21
Zakarias Brouneus
Gävle SK
2:14:57.809600
+36:00.215900
59.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:15:00
268
H 40
Peter Sennblad
IFK Hedemora SK
2:15:00.809900
+36:03.216200
59.6p
269
H 40
Christian Snar
Vallsta SK
2:15:01.810000
+36:04.216300
59.6p
270
H 21
Erik Sveen Kverneng
Norway
2:15:08.810700
+36:11.217000
59.5p
271
H 50
Ulf Hedman
Högbo GIF
2:15:11.811000
+36:14.217300
59.5p
272
H 21
Björn Eriksson
Axa SC
2:15:15.811400
+36:18.217700
59.4p
273
H 21
Johan Rydberg
Attunda IF
2:15:18.811700
+36:21.218000
59.4p
274
H 21
Anton Helgman
Grava SK
2:15:19.811800
+36:22.218100
59.4p
275
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:15:28.812700
+36:31.219000
59.3p
276
H 40
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:15:30.812900
+36:33.219200
59.3p
277
H 21
Maximillian Jahn
Västerås Skidklubb
2:15:32.813100
+36:35.219400
59.3p
277
H 40
Fredrik Rickhardsson
Axa SC
2:15:32.813100
+36:35.219400
59.3p
279
D 21
Carola Eriksson
XC Sthlm Ski Club
2:15:37.813600
+36:40.219900
59.2p
280
H 21
Oskar Rombo
IF Hallby SOK
2:15:43.814200
+36:46.220500
59.2p
281
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:15:51.815000
+36:54.221300
59.1p
282
H 21
Jon Åkesson
Gävle SK
2:16:16.817500
+37:19.223800
58.9p
283
H 40
Peter Skogert
Jm-Konc IF
2:16:21.818000
+37:24.224300
58.9p
284
H 40
Björn Andersson
ASK Växjö
2:16:23.818200
+37:26.224500
58.8p
285
H 50
Kenneth Lindkvist
IFK Mora SK
2:16:53.821200
+37:56.227500
58.6p
286
H 21
Clas Andersson
Älvdalens IF SK
2:16:54.821300
+37:57.227600
58.6p
287
D 21
Maja Eriksson
Filipstads SF
2:16:59.821800
+38:02.228100
58.5p
288
H 21
Gustav Skoog
IFK Sala
2:17:13.823200
+38:16.229500
58.4p
289
H 21
Olof Garnegård
Elmhults SC
2:17:21.824000
+38:24.230300
58.3p
290
H 50
Ralf Eliasson
IFK Mora SK
2:17:23.824200
+38:26.230500
58.3p
291
H 40
Tomas Andersen
Föreningen IKJ Haninge
2:17:33.825200
+38:36.231500
58.2p
292
H 40
Henrik Bäckstrand
Abb IF SK
2:17:45.826400
+38:48.232700
58.1p
293
D 50
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:17:50.826900
+38:53.233200
58.1p
294
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:17:59.827800
+39:02.234100
58.0p
295
D 21
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:18:03.828200
+39:06.234500
58.0p
296
H 40
Andreas Johansson
Axa SC
2:18:16.829500
+39:19.235800
57.9p
297
H 40
Mattias Johansson
Rävdun SK
2:18:22.830100
+39:25.236400
57.8p
298
D 40
Linda Forsström
Stockholms RK
2:18:23.830200
+39:26.236500
57.8p
299
H 60
Peter Saarikoski
Ufk
2:18:25.830400
+39:28.236700
57.8p
300
H 60
Pontus Fritzell
Mullsjö SOK
2:18:29.830800
+39:32.237100
57.8p
301
H 21
Joel Midemalm
Axa SC
2:18:30.830900
+39:33.237200
57.8p
302
H 21
Casper Hedar
Hällbybrunns IF
2:18:39.831800
+39:42.238100
57.7p
303
H 50
Greger Olsson
Axa SC
2:18:47.832600
+39:50.238900
57.6p
304
H 21
Mattias Adelman
Norrköpings SK
2:18:58.833700
+40:01.240000
57.5p
305
H 40
Jari Saharinen
Falun Borlänge SK
2:19:03.834200
+40:06.240500
57.5p
306
H 21
Daniel Pettersson
Tunafors SK
2:19:04.834300
+40:07.240600
57.5p
307
H 40
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:19:10.834900
+40:13.241200
57.4p
308
H 50
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
2:19:11.835000
+40:14.241300
57.4p
309
H 50
David Pettersson
IFK Mora SK
2:19:18.835700
+40:21.242000
57.4p
310
H 21
Patrik Käll
IK Rex
2:19:19.835800
+40:22.242100
57.4p
311
H 40
Erik Odell
Axa SC
2:19:26.836500
+40:29.242800
57.3p
312
H 50
Stefan Born
Ufk
2:19:32.837100
+40:35.243400
57.2p
313
H 50
Jonas Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:19:42.838100
+40:45.244400
57.2p
314
D 21
Linnea Friberg
Blackstad IF
2:20:03.840200
+41:06.246500
57.0p
315
H 40
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:20:09.840800
+41:12.247100
56.9p
316
H 60
Bjørn Klokset
Norway
2:20:42.844100
+41:45.250400
56.7p
317
H 21
Elis Cedergren
Sundbybergs IK
2:21:04.846300
+42:07.252600
56.5p
318
H 21
Jakob Rosander
Norrköpings SK
2:21:08.846700
+42:11.253000
56.5p
319
H 21
Oskar Jakobsson
Åtvidabergs IF
2:21:10.846900
+42:13.253200
56.5p
320
H 40
Mikael Ekvall
IFK Mora SK
2:21:11.847000
+42:14.253300
56.4p
321
H 21
Aleksander Larsson
Axa SC
2:21:14.847300
+42:17.253600
56.4p
321
H 50
Erik Mårtén
Västerås Skidklubb
2:21:14.847300
+42:17.253600
56.4p
323
H 21
Anton Nylund
Axa SC
2:21:15.847400
+42:18.253700
56.4p
324
H 40
Joakim Ludvigsson
1life IF
2:21:16.847500
+42:19.253800
56.4p
325
H 60
Lasse Johansson
Eds SK
2:21:21.848000
+42:24.254300
56.4p
326
H 50
Peter Åhlén
Norbergs Ck
2:21:30.848900
+42:33.255200
56.3p
327
H 40
Anders Rehn
Högbo GIF
2:21:33.849200
+42:36.255500
56.3p
328
H 50
Jonny Alexandersson
Sävedalens AIK
2:21:34.849300
+42:37.255600
56.3p
329
H 50
Henrik Paulsson
IK Ymer
2:21:35.849400
+42:38.255700
56.3p
329
H 60
Lars Samuelsson
Bålsta SK
2:21:35.849400
+42:38.255700
56.3p
331
H 21
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:21:42.850100
+42:45.256400
56.2p
332
H 50
Tomas Ottosson
SK Ringen
2:21:45.850400
+42:48.256700
56.2p
333
H 21
Lars Eriksson
IFK Mora SK
2:21:57.851600
+43:00.257900
56.1p
334
H 21 Motion
Osman Keskin
Hägersten
2:22:01.852000
+43:04.258300
56.1p
334
H 50
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:22:01.852000
+43:04.258300
56.1p
336
H 21
Fredrik Olsson
Söderbärke GOIF
2:22:04.852300
+43:07.258600
56.0p
337
D 21
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
2:22:11.853000
+43:14.259300
56.0p
338
H 40
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:22:12.853100
+43:15.259400
56.0p
339
H 21
Andreas Hellestig
Gagnefs IF
2:22:23.854200
+43:26.260500
55.9p
339
H 50
Peter Warlich
Linköpings SK
2:22:23.854200
+43:26.260500
55.9p
341
H 40
David Jönsson
Stenungsunds OK
2:22:26.854500
+43:29.260800
55.9p
342
H 60
Hans Furuland
IF Thor
2:22:28.854700
+43:31.261000
55.8p
343
H 40
Henrik Grenås
Sundborns GOIF
2:22:33.855200
+43:36.261500
55.8p
344
D 50
Meta Steinbach Olsson
Ronneby OK
2:22:42.856100
+43:45.262400
55.7p
345
H 60
Hans Groeseth
Norway
2:22:44.856300
+43:47.262600
55.7p
346
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:22:50.856900
+43:53.263200
55.7p
347
H 21
Bo Gustavsson
Karlslunds IF SF
2:22:56.857500
+43:59.263800
55.6p
348
H 50
Jesper Harryson
Bålsta SK
2:22:57.857600
+44:00.263900
55.6p
349
H 50
Gjermund Skaaret
Norway
2:22:59.857800
+44:02.264100
55.6p
350
H 40
Karl-magnus Berglund
OK Kroppefjäll
2:23:00.857900
+44:03.264200
55.6p
351
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:23:11.859000
+44:14.265300
55.5p
352
D 21
Camilla Johansson
Norbergs OK
2:23:22.860100
+44:25.266400
55.4p
353
H 21 Motion
Erik Olsson
No Club
2:23:30.860900
+44:33.267200
55.4p
354
H 40
Carl Johan Claesson
Axa SC
2:23:35.861400
+44:38.267700
55.3p
355
H 21
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:23:39.861800
+44:42.268100
55.3p
356
H 21
Jakob Uhlin
Bålsta SK
2:23:56.863500
+44:59.269800
55.2p
357
H 21
Simon Lindh
Västerås Skidklubb
2:24:06.864500
+45:09.270800
55.1p
358
H 21 Motion
Pär Jonsson
No Club
2:24:17.865600
+45:20.271900
55.0p
358
H 60
Björn Näslund
Svegs IK
2:24:17.865600
+45:20.271900
55.0p
360
H 21
Albin Hurmavaara
Axa SC
2:24:27.866600
+45:30.272900
54.9p
360
H 40
Carl-Fredrik Bernmar
Tullinge SK
2:24:27.866600
+45:30.272900
54.9p
362
H 40
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:24:31.867000
+45:34.273300
54.9p
363
H 60
Stig Orre
Hammarby IF SF
2:24:34.867300
+45:37.273600
54.9p
364
H 21 Motion
Anders Hvittfeldt
Pwc Bil
2:24:36.867500
+45:39.273800
54.9p
365
H 50
Alf Lingmerth
Halmstads Skidklubb
2:24:45.868400
+45:48.274700
54.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:25:00
366
H 21
Ronnie Branteström
IK Rex
2:25:01.870000
+46:04.276300
54.7p
367
H 21
David Svensson
Falköpings AIK SK
2:25:02.870100
+46:05.276400
54.7p
368
H 40
Martin Andersson
Brattås Ck
2:25:03.870200
+46:06.276500
54.7p
369
H 50
Roger Olsson
Axa SC
2:25:04.870300
+46:07.276600
54.7p
370
H 21
Axel Andersson
Borensbergs IF SK
2:25:07.870600
+46:10.276900
54.6p
371
H 40
Stefan Andersson
Bålsta SK
2:25:24.872300
+46:27.278600
54.5p
372
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:25:33.873200
+46:36.279500
54.4p
373
H 21 Motion
Roger Muntets
Äppelbo AIK
2:25:47.874600
+46:50.280900
54.3p
374
H 21
Daniel Nilsson
Elu IF
2:26:00.875900
+47:03.282200
54.2p
375
H 40
Magnus Berg
Axa SC
2:26:06.876500
+47:09.282800
54.2p
376
H 21
Tobias Olli
Umara SC
2:26:07.876600
+47:10.282900
54.2p
377
H 50
Jan Eriksson
Malungs IF
2:26:17.877600
+47:20.283900
54.1p
378
H 40
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:26:19.877800
+47:22.284100
54.1p
379
H 21
Robin Erneby
Västerås Skidklubb
2:26:32.879100
+47:35.285400
54.0p
379
H 40
Jonas Annergård
Malungs IF
2:26:32.879100
+47:35.285400
54.0p
379
H 40
Olof Boman
Skeriol IF
2:26:32.879100
+47:35.285400
54.0p
382
H 50
Erik Romson
IFK Mora SK
2:26:34.879300
+47:37.285600
54.0p
383
H 40
Nicklas Åhlander
Östervåla IF
2:26:36.879500
+47:39.285800
54.0p
384
H 21
Emil Bergström
Cygni IF
2:26:38.879700
+47:41.286000
54.0p
385
D 21
Sandra Hänninen
Åmots SK
2:26:39.879800
+47:42.286100
54.0p
386
H 21
Carl Alm
Axa SC
2:26:42.880100
+47:45.286400
53.9p
387
H 21
Andreas Andersson
Axa SC
2:26:54.881300
+47:57.287600
53.8p
388
H 21
Nicklas Winestedt
Järbo IF
2:26:55.881400
+47:58.287700
53.8p
389
H 21
Oscar Modigs
Boxholm-Ekeby SK
2:26:59.881800
+48:02.288100
53.8p
390
H 40
Peter Brygt
Axa SC
2:27:19.883800
+48:22.290100
53.7p
391
H 21
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
2:27:22.884100
+48:25.290400
53.6p
392
H 40
Thomas Runfors
IS Skanne
2:27:28.884700
+48:31.291000
53.6p
393
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
2:27:36.885500
+48:39.291800
53.5p
394
H 21 Motion
Donny Vinther
Jessheim
2:27:40.885900
+48:43.292200
53.5p
395
H 21
Johannes Ris
Selja-Långlets IK
2:27:43.886200
+48:46.292500
53.5p
396
H 21 Motion
Magnus Sohlberg
AB Karl Hedin IF
2:27:56.887500
+48:59.293800
53.4p
397
H 40
Andrew Hooker
Orsa SK
2:27:57.887600
+49:00.293900
53.4p
398
H 21
Mattias Svensson
Axa SC
2:27:58.887700
+49:01.294000
53.4p
399
H 40
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:27:59.887800
+49:02.294100
53.4p
400
H 40
Mattias Lennartson
Hjobygdens OK
2:28:06.888500
+49:09.294800
53.3p
401
H 21
Alexander Bahr
Mälarö SOK
2:28:17.889600
+49:20.295900
53.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Johan Rosengren
Garda IK
2:28:19.889800
+49:22.296100
53.2p
403
H 21
Anton Modin
Järpens SK
2:28:23.890200
+49:26.296500
53.2p
404
H 21
Adam Hultman
Axa SC
2:28:24.890300
+49:27.296600
53.2p
405
H 50
Niklas Fredriksson
IK Stern
2:28:27.890600
+49:30.296900
53.2p
406
H 21
Henrik Bålman
Axa SC
2:28:33.891200
+49:36.297500
53.1p
407
D 40
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:29:03.894200
+50:06.300500
52.9p
408
H 40
David Thelander
Nusnäs IF
2:29:11.895000
+50:14.301300
52.9p
409
H 21
Jonas Martinsson
Evertsbergs SK
2:29:14.895300
+50:17.301600
52.9p
410
H 21
Andreas Gröning
IFK Mora SK
2:29:24.896300
+50:27.302600
52.8p
411
H 21 Motion
Mikael Kulanko
IFK Mora SK
2:29:27.896600
+50:30.302900
52.8p
412
H 21
Johannes Bengtsson
Axa SC
2:29:30.896900
+50:33.303200
52.7p
413
H 21
Theodor Jorius
IFK Lidingö SOK
2:29:39.897800
+50:42.304100
52.7p
414
H 21
Jonas Björklund
IFK Mora SK
2:29:40.897900
+50:43.304200
52.7p
415
H 21
Niclas Sundberg
Umara SC
2:29:42.898100
+50:45.304400
52.7p
416
H 50
Robert Andersson
Axa SC
2:29:43.898200
+50:46.304500
52.7p
417
H 21
Jerry Bolin
Morgongåva SK
2:29:48.898700
+50:51.305000
52.6p
418
H 50
Johan Strömdahl
Täby IS SK
2:30:05.900400
+51:08.306700
52.5p
419
H 50
Krister Jonsson
OK Kontinent Trelleborg
2:30:08.900700
+51:11.307000
52.5p
420
H 50
Peter Malmgren
OK Kontinent Trelleborg
2:30:13.901200
+51:16.307500
52.4p
421
H 50
Göran Vernersson
Täby Slalomklubb
2:30:16.901500
+51:19.307800
52.4p
422
H 21
Mattias Svärd
Järfälla SK
2:30:29.902800
+51:32.309100
52.3p
422
H 40
Petter Åman
Nacka Värmdö SK
2:30:29.902800
+51:32.309100
52.3p
424
H 21
Tobias Nordin
Avesta
2:30:30.902900
+51:33.309200
52.3p
425
H 40
Magnus Sundqvist
Halmstads Skidklubb
2:30:36.903500
+51:39.309800
52.3p
426
H 50
Anders Lindberg
Järfälla SK
2:30:37.903600
+51:40.309900
52.3p
427
H 40
Jonas Wessel
Axa SC
2:30:50.904900
+51:53.311200
52.2p
428
D 21
Johanna Gustafsson
Högsäters GF
2:31:03.906200
+52:06.312500
52.1p
429
D 21
Jeanette Skoog
Malungs SK
2:31:04.906300
+52:07.312600
52.1p
430
H 50
Stefan Wikström
Falu IK
2:31:38.909700
+52:41.316000
51.9p
431
H 21
Sebastian Hayden
Högbo GIF
2:31:41.910000
+52:44.316300
51.8p
432
H 21
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:31:49.910800
+52:52.317100
51.8p
433
H 50
Stefan Rodheim
Axa SC
2:32:07.912600
+53:10.318900
51.7p
434
H 50
Hans Karlsson
Almunge IK
2:32:10.912900
+53:13.319200
51.7p
435
D 21
Sofia Jakobsson
Högsäters GF
2:32:12.913100
+53:15.319400
51.6p
436
D 40
Lina Siljegård
Halmstads Skidklubb
2:32:14.913300
+53:17.319600
51.6p
437
H 21
Mikael Johansson
Högsäters GF
2:32:20.913900
+53:23.320200
51.6p
438
H 21
Alexander Svensson
Gnosjö FK
2:32:22.914100
+53:25.320400
51.6p
439
H 40
Jörgen Hartikainen
Jumkils IF
2:32:34.915300
+53:37.321600
51.5p
440
H 50
Anders Ljunggren
Aktivitus Sports Club
2:32:37.915600
+53:40.321900
51.5p
441
H 50
Per Wellert
IFK Mora SK
2:32:40.915900
+53:43.322200
51.5p
442
H 50
Kenneth Stark
Gävle SK
2:32:42.916100
+53:45.322400
51.4p
443
H 40
Niklas Rönning
Norabygdens SK
2:32:50.916900
+53:53.323200
51.4p
444
H 21
Karl Holmström
Axa SC
2:33:03.918200
+54:06.324500
51.3p
445
D 21
Thea Braneby
Sunne SLF
2:33:04.918300
+54:07.324600
51.3p
445
H 40
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:33:04.918300
+54:07.324600
51.3p
447
D 21
Rebecka Frost
IFK Mora SK
2:33:18.919700
+54:21.326000
51.2p
448
H 21
Petter Arlehed
Norrköpings SK
2:33:21.920000
+54:24.326300
51.2p
449
H 40
Nils Laestadius
I 19 IF
2:33:24.920300
+54:27.326600
51.2p
450
H 40
Peter Thunell
Högbo GIF
2:33:34.921300
+54:37.327600
51.1p
451
H 21
Stefan Ehnvall
Axa SC
2:33:36.921500
+54:39.327800
51.1p
452
H 21 Motion
Niels Grote Beverborg
Älvsjö
2:33:44.922300
+54:47.328600
51.0p
453
H 21 Motion
Axel Harrysson
Gävle SK
2:33:55.923400
+54:58.329700
51.0p
454
H 50
Per Ivar Forbregd
Norway
2:33:56.923500
+54:59.329800
51.0p
455
H 21 Motion
Niklas Fredriksson
Häverödals SK
2:33:57.923600
+55:00.329900
51.0p
456
H 50
Henry Hurmavaara
Volvo IF
2:33:58.923700
+55:01.330000
50.9p
457
H 40
Magnus Ström
Ufk
2:34:00.923900
+55:03.330200
50.9p
458
H 21
Johan Wanke
Kungsgårdens SK
2:34:30.926900
+55:33.333200
50.7p
458
H 40
Henrik Mattsson
Axa SC
2:34:30.926900
+55:33.333200
50.7p
460
H 21 Motion
Johan Zetterström
No Club
2:34:33.927200
+55:36.333500
50.7p
461
H 40
Peter Engblom
Nacka Värmdö SK
2:34:43.928200
+55:46.334500
50.7p
462
H 60
Tom Berghäll
Stockholms RK
2:34:53.929200
+55:56.335500
50.6p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:35:00
463
H 21
Per Helsingen
Falun Borlänge SK
2:35:01.930000
+56:04.336300
50.5p
464
H 40
Tobias Selling
Åmots SK
2:35:05.930400
+56:08.336700
50.5p
465
D 40
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:35:18.931700
+56:21.338000
50.4p
465
H 21
Mikael Ragneheim
Hestra IF
2:35:18.931700
+56:21.338000
50.4p
467
D 21
Karin Björk
IFK Mora SK
2:35:22.932100
+56:25.338400
50.4p
468
H 50
Ulf Axelsson
Axa SC
2:35:47.934600
+56:50.340900
50.2p
469
H 21
Erik Öhrner
Grava SK
2:35:51.935000
+56:54.341300
50.2p
470
H 60
Lennart Klingberg
IFK Mora SK
2:36:07.936600
+57:10.342900
50.1p
471
H 60
Arne Opdahl
Norway
2:36:43.940200
+57:46.346500
49.9p
472
D 21
Jessica Sundin
Sundbybergs IK
2:36:51.941000
+57:54.347300
49.8p
473
H 50
Kristian Rosenvold
Norway
2:36:59.941800
+58:02.348100
49.8p
474
H 21 Motion
Magnus Åhl
Stockholm
2:37:10.942900
+58:13.349200
49.7p
475
H 21 Motion
Lars-Erik Heed
Oxbergs IF
2:37:15.943400
+58:18.349700
49.7p
476
H 21 Motion
Nils Enberg
Falu IK
2:37:45.946400
+58:48.352700
49.5p
476
H 21
Eric Burell
Sunne SLF
2:37:45.946400
+58:48.352700
49.5p
478
H 50
Olof Haapasalo-Eklund
Sockertoppen IF
2:37:47.946600
+58:50.352900
49.5p
479
H 50
Per Burell
Sunne SLF
2:37:51.947000
+58:54.353300
49.5p
480
H 21 Motion
Andreas Johansson
Skövde
2:37:59.947800
+59:02.354100
49.4p
481
H 21 Motion
Jesper Forsman
Söderbärke
2:38:01.948000
+59:04.354300
49.4p
482
H 60
Sven Johansson
OK 64 Torpa
2:38:08.948700
+59:11.355000
49.4p
483
H 21
Peter Flodin
Axa SC
2:38:15.949400
+59:18.355700
49.3p
484
H 50
Johan Andersson
OK Kontinent Trelleborg
2:38:26.950500
+59:29.356800
49.3p
485
D 50
Helena Bjerke
Falköpings AIK SK
2:38:28.950700
+59:31.357000
49.3p
486
H 21 Motion
Tobias Karlsson
Axa SC
2:38:51.953000
+59:54.359300
49.1p
487
H 50
Per Lehto
Jönköpings SLK
2:38:54.953300
+59:57.359600
49.1p
488
H 40
Dennis Sognefors
Axa SC
2:39:23.956200
+1:00:26.362500
48.9p
489
H 21
Martin Leskovec
Vissefjärda GOIF
2:39:24.956300
+1:00:27.362600
48.9p
490
H 50
Ola Green
Dalregementets IF
2:39:43.958200
+1:00:46.364500
48.8p
491
H 40
Christer Skytt
Falu IK
2:39:46.958500
+1:00:49.364800
48.8p
492
D 21
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
2:39:56.959500
+1:00:59.365800
48.7p
493
H 21
Otto Åstrand
Norrköpings SK
2:39:57.959600
+1:01:00.365900
48.7p
494
H 21
Eric Tilly
Kungälvs OK
2:40:02.960100
+1:01:05.366400
48.7p
495
H 21 Motion
Patrick Gullans
Tyresö
2:40:04.960300
+1:01:07.366600
48.7p
496
H 50
Hans Olsson
IK Nocout.se
2:40:07.960600
+1:01:10.366900
48.7p
497
H 21
Markus Hayden
Axa SC
2:40:09.960800
+1:01:12.367100
48.7p
498
H 21
Niklas Ström
Axa SC
2:40:14.961300
+1:01:17.367600
48.6p
499
H 60
Jan Högström
Ufk
2:40:19.961800
+1:01:22.368100
48.6p
500
H 21
Karl Ek
Axa SC
2:40:25.962400
+1:01:28.368700
48.6p
Visar resultat 1 till 500 av 904[
1
2
]