Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2020-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
1:33:31.561000
87.7p
1
H 21
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:33:31.561000
87.7p
3
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:33:39.561800
+8.700
87.6p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:33:41.562000
+10.900
87.5p
5
H 21
Oscar Persson
SK Bore
1:33:54.563300
+23.2200
87.3p
6
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:33:56.563500
+25.2400
87.2p
7
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:36:34.579300
+3:03.18200
84.3p
8
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:36:35.579400
+3:04.18300
84.3p
8
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:36:35.579400
+3:04.18300
84.3p
10
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
1:36:36.579500
+3:05.18400
84.3p
11
H 21
Isak Augustsson
IFK Mora SK
1:36:39.579800
+3:08.18700
84.2p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:37:00
12
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
1:37:15.583400
+3:44.22300
83.6p
13
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:37:16.583500
+3:45.22400
83.6p
14
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:38:01.588000
+4:30.26900
82.8p
15
H 21
Linus Nygren
Ulricehamns IF
1:38:34.591300
+5:03.30200
82.2p
16
H 21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
1:40:02.600100
+6:31.39000
80.7p
17
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF SK
1:40:03.600200
+6:32.39100
80.7p
18
H 21
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:40:05.600400
+6:34.39300
80.7p
18
H 50
Ulf Jansson
Östervåla IF
1:40:05.600400
+6:34.39300
80.7p
20
H 21
Anders Boström
XC Sthlm Ski Club
1:40:11.601000
+6:40.39900
80.6p
21
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
1:41:03.606200
+7:32.45100
79.8p
22
H 21
Hannes Assarsson
Nässjö SF
1:41:07.606600
+7:36.45500
79.7p
22
H 40
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:41:07.606600
+7:36.45500
79.7p
24
H 40
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
1:41:56.611500
+8:25.50400
78.9p
25
H 21
Sebastian Backlund
IK Stern
1:41:57.611600
+8:26.50500
78.9p
26
H 21
Samuel Hahnsson
IK Stern
1:41:58.611700
+8:27.50600
78.9p
27
H 40
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
1:42:04.612300
+8:33.51200
78.8p
28
H 21
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
1:42:05.612400
+8:34.51300
78.8p
29
H 21
Martin Henricson
Ulricehamns IF
1:42:13.613200
+8:42.52100
78.6p
30
H 21
Johan Englund
OK Stigen
1:42:45.616400
+9:14.55300
78.1p
31
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
1:42:54.617300
+9:23.56200
78.0p
32
H 40
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
1:42:58.617700
+9:27.56600
77.9p
33
H 21
Måns Larsson
Ulricehamns IF
1:43:02.618100
+9:31.57000
77.9p
34
H 40
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:43:58.623700
+10:27.62600
77.0p
35
H 40
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:43:59.623800
+10:28.62700
77.0p
36
H 21
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
1:44:04.624300
+10:33.63200
76.9p
37
H 21
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
1:44:06.624500
+10:35.63400
76.9p
38
H 21
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
1:44:22.626100
+10:51.65000
76.7p
39
H 21
Vegard Pedersen
Foreign Citizen
1:44:25.626400
+10:54.65300
76.6p
40
H 21
Per Henrik Sundell
XC Sthlm Ski Club
1:44:46.628500
+11:15.67400
76.3p
41
H 40
Henrik Litzell
Hestra IF
1:45:08.630700
+11:37.69600
76.0p
42
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
1:45:10.630900
+11:39.69800
76.0p
43
H 40
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:45:13.631200
+11:42.70100
75.9p
44
H 40
Bengt Leandersson
Älvdalens IF SK
1:45:16.631500
+11:45.70400
75.9p
45
H 21
Simon Grenlöv
Äspereds IF
1:45:38.633700
+12:07.72600
75.6p
46
H 21
Tobias Hartig
Falu IK
1:45:39.633800
+12:08.72700
75.6p
47
H 50
Harald Lunde
Norway
1:46:04.636300
+12:33.75200
75.2p
48
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:46:11.637000
+12:40.75900
75.1p
49
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
1:46:13.637200
+12:42.76100
75.1p
50
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:46:28.638700
+12:57.77600
74.9p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:47:00
51
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
1:47:34.645300
+14:03.84200
73.9p
52
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
1:47:37.645600
+14:06.84500
73.9p
53
H 21
Jakob Karlsson
IK Nocout.se
1:48:21.650000
+14:50.88900
73.3p
54
H 21
Adam Rohr
SK Bore
1:48:22.650100
+14:51.89000
73.3p
55
H 21
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:48:28.650700
+14:57.89600
73.2p
56
H 21
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:48:40.651900
+15:09.90800
73.0p
57
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
1:49:20.655900
+15:49.94800
72.5p
58
H 50
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:49:48.658700
+16:17.97600
72.1p
59
H 40
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
1:50:34.663300
+17:03.102200
71.5p
59
H 40
Erik Bondesson
IK Stern
1:50:34.663300
+17:03.102200
71.5p
61
D 21
Lovisa Modig
SK Bore
1:50:35.663400
+17:04.102300
71.5p
61
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
1:50:35.663400
+17:04.102300
71.5p
61
H 40
Christian Holm
Karlslunds IF SF
1:50:35.663400
+17:04.102300
71.5p
64
H 40
Martin Eriksson
Axa SC
1:51:18.667700
+17:47.106600
71.0p
65
H 21
Jonas Wikström
Molkoms SK
1:51:31.669000
+18:00.107900
70.8p
66
H 21
Edvard Nilsson
Filipstads SF
1:51:38.669700
+18:07.108600
70.7p
67
H 50
Mikael Zachrisson
IK Stern
1:51:44.670300
+18:13.109200
70.6p
68
H 40
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:51:49.670800
+18:18.109700
70.6p
69
H 21
Björn Kaijser
XC Sthlm Ski Club
1:51:51.671000
+18:20.109900
70.6p
70
H 21
Daniel Härström
IFK Skövde SK
1:51:55.671400
+18:24.110300
70.5p
71
H 21
Andreas Thuresson
Lima IF
1:52:00.671900
+18:29.110800
70.4p
72
H 21
Fredrik Helander
Turebergs IF
1:53:00.677900
+19:29.116800
69.7p
73
H 21
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
1:53:08.678700
+19:37.117600
69.6p
74
H 21
Oscar Nilsson
Filipstads SF
1:53:31.681000
+20:00.119900
69.3p
74
H 50
Micael Nilsson
Bålsta SK
1:53:31.681000
+20:00.119900
69.3p
76
H 40
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
1:53:42.682100
+20:11.121000
69.2p
77
H 21
Johan Hansson
Lima IF
1:54:19.685800
+20:48.124700
68.7p
78
H 21
Anton Karlsson
Redvägs SK
1:54:58.689700
+21:27.128600
68.3p
79
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:55:07.690600
+21:36.129500
68.2p
80
H 40
Mattias Lodin
Tunafors SK
1:56:16.697500
+22:45.136400
67.4p
81
H 50
Mattias Heimdahl
Håfreströms IF
1:56:55.701400
+23:24.140300
66.9p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 1:57:00
82
H 50
Olle Olsson
SK Bore
1:57:12.703100
+23:41.142000
66.7p
83
H 21
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
1:57:52.707100
+24:21.146000
66.3p
84
H 21
Andreas Albinsson
SK Bore
1:58:00.707900
+24:29.146800
66.2p
85
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
1:58:04.708300
+24:33.147200
66.2p
86
H 40
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
1:58:11.709000
+24:40.147900
66.1p
87
H 21
Johan Öhrn
Axa SC
1:58:27.710600
+24:56.149500
65.9p
88
H 21
Adam Burström
SK Järven
1:58:55.713400
+25:24.152300
65.6p
89
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:00:12.721100
+26:41.160000
64.8p
90
H 21
Martin Rosvall
Sunne SLF
2:00:13.721200
+26:42.160100
64.8p
91
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
2:00:48.724700
+27:17.163600
64.4p
92
H 21
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:00:58.725700
+27:27.164600
64.3p
93
H 40
David Martinsson
Kungsäters IF
2:01:34.729300
+28:03.168200
63.9p
94
H 21 Motion
Per Sjögren
Köla AIK
2:01:35.729400
+28:04.168300
63.9p
94
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:01:35.729400
+28:04.168300
63.9p
96
H 50
Per Troedson
Axa SC
2:02:01.732000
+28:30.170900
63.6p
97
H 21
Johan Erlaby
SK Bore
2:02:20.733900
+28:49.172800
63.4p
97
H 40
Mattias Johansson
Team Swedemount SC
2:02:20.733900
+28:49.172800
63.4p
99
H 21
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
2:02:35.735400
+29:04.174300
63.3p
100
H 40
David Ranfalk
IK Stern
2:03:12.739100
+29:41.178000
62.9p
101
H 40
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:03:17.739600
+29:46.178500
62.9p
102
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:03:27.740600
+29:56.179500
62.8p
103
H 40
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:03:32.741100
+30:01.180000
62.7p
104
H 50
Kent Aurbakken
Åmotfors IF
2:03:43.742200
+30:12.181100
62.6p
105
H 50
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:03:49.742800
+30:18.181700
62.6p
106
H 21
Oskar Lind
Skogsluffarnas OK
2:03:50.742900
+30:19.181800
62.5p
107
H 21
Fredrik Samuelsson
Team Skoglövs Bil IF
2:04:15.745400
+30:44.184300
62.3p
108
H 40
Mikael Åström
SK Bore
2:04:31.747000
+31:00.185900
62.1p
109
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:04:39.747800
+31:08.186700
62.1p
110
H 21 Motion
JANI ALANKO
No Club
2:04:40.747900
+31:09.186800
62.1p
111
H 21
Samuel Lindberg
Hagfors SF
2:04:50.748900
+31:19.187800
62.0p
112
H 40
Patrik Ericsson
OK Kolmården
2:04:54.749300
+31:23.188200
61.9p
113
H 50
Magnus Svensson
Granbergsdals IF
2:05:10.750900
+31:39.189800
61.8p
114
H 40
Stefan Johansson
Kils OK
2:05:14.751300
+31:43.190200
61.7p
115
H 50
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:05:23.752200
+31:52.191100
61.6p
116
H 21
Andreas Persson
Råda IK
2:06:29.758800
+32:58.197700
61.0p
117
H 21
Andreas Toresson Nygårds
Malungs IF
2:06:41.760000
+33:10.198900
60.9p
118
H 21
Johan Myrman
Arvika IS
2:06:59.761800
+33:28.200700
60.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:07:00
119
H 21 Motion
Andreas Eriksson
Karlstad
2:07:00.761900
+33:29.200800
60.7p
120
H 21
Jonatan Conradsson
Hestra IF
2:07:28.764700
+33:57.203600
60.5p
121
H 40
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:08:44.772300
+35:13.211200
59.8p
122
H 60
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:09:26.776500
+35:55.215400
59.4p
123
H 21
Alexander Liljeblad
Astrazeneca IF
2:09:33.777200
+36:02.216100
59.3p
124
H 21 Motion
Jan-Eric Pettersson
OK Kroppefjäll
2:09:43.778200
+36:12.217100
59.2p
124
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
2:09:43.778200
+36:12.217100
59.2p
126
H 40
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:10:07.780600
+36:36.219500
59.0p
127
H 40
Ingar Thorgrimsbo
Norway
2:10:22.782100
+36:51.221000
58.9p
128
H 50
Jan Hasselgren
Bålsta SK
2:10:24.782300
+36:53.221200
58.9p
129
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:10:25.782400
+36:54.221300
58.9p
130
D 21 Motion
Annika Evaldsson
Torsby
2:10:51.785000
+37:20.223900
58.6p
131
H 21
Christoffer Söderkvist
Sunne SLF
2:11:00.785900
+37:29.224800
58.6p
132
H 50
BO Lundgren
Åmåls OK
2:11:58.791700
+38:27.230600
58.1p
133
H 21
Mikael Rask
OK Stigen
2:12:00.791900
+38:29.230800
58.1p
134
H 21 Motion
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
2:12:42.796100
+39:11.235000
57.7p
135
H 21
Johan Banstorp
Slussfors IK
2:13:38.801700
+40:07.240600
57.2p
136
H 21
Måns Jansson
Filipstads SF
2:13:39.801800
+40:08.240700
57.2p
137
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
2:13:49.802800
+40:18.241700
57.1p
138
H 40
Örjan Dagobert
Skattkärrs SOK
2:14:01.804000
+40:30.242900
57.0p
139
H 21 Motion
Johannes Rämje
Trollhättans SBF
2:14:41.808000
+41:10.246900
56.7p
140
H 21
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:16:16.817500
+42:45.256400
56.0p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:17:00
141
H 21
Oskar Talsi
Axa SC
2:17:26.824500
+43:55.263400
55.4p
142
H 21
Tobias Nilsson
ASK Växjö
2:17:33.825200
+44:02.264100
55.4p
143
H 40
Morgan Pätsi
Karlslunds IF SF
2:17:41.826000
+44:10.264900
55.3p
144
D 40
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
2:17:47.826600
+44:16.265500
55.2p
145
H 50
Christer Olsson
Idefjordens SK
2:17:52.827100
+44:21.266000
55.2p
146
H 21
Alexander Rosenbaum
Eds SK
2:18:39.831800
+45:08.270700
54.8p
147
H 21 Motion
Robin Kindal
IK Stern
2:18:42.832100
+45:11.271000
54.8p
148
H 40
Nicklas Hedin
OK Tyr
2:19:08.834700
+45:37.273600
54.6p
149
H 21
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:19:17.835600
+45:46.274500
54.6p
150
H 60
Håvard Nyhus
Axa SC
2:19:26.836500
+45:55.275400
54.5p
151
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:19:35.837400
+46:04.276300
54.4p
152
H 21
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:20:02.840100
+46:31.279000
54.2p
153
H 21
Markus Bohman
Axa SC
2:20:32.843100
+47:01.282000
54.0p
154
H 50
Anders Frisk
IF Hallby SOK
2:21:42.850100
+48:11.289000
53.5p
155
H 50
Svenerik Skoglund
Köla AIK
2:21:59.851800
+48:28.290700
53.4p
156
H 40
Richard Östh
IFK Österbymo
2:22:30.854900
+48:59.293800
53.1p
157
H 50
Tarmo Kariis
Sisu Forshaga SK
2:22:55.857400
+49:24.296300
53.0p
158
H 21
Oskar Lyding
SK Bore
2:25:36.873500
+52:05.312400
51.9p
159
H 50
Peter Grant
IFK Mora SK
2:25:57.875600
+52:26.314500
51.7p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:27:00
160
H 40
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
2:28:03.888200
+54:32.327100
50.9p
161
H 21 Motion
Viktor Johansson
Axa SC
2:28:05.888400
+54:34.327300
50.9p
162
H 21
Erik Karlsson
Stavnäs IK
2:28:26.890500
+54:55.329400
50.7p
163
H 40
Fredrik Dyrkell
Hestra IF
2:28:28.890700
+54:57.329600
50.7p
164
H 21
Henrik Egerbo
Umara SC
2:28:51.893000
+55:20.331900
50.6p
165
H 40
Samuel Ahlberg
IFK Österbymo
2:29:43.898200
+56:12.337100
50.2p
166
H 21
Henric Widin
Stavnäs IK
2:29:57.899600
+56:26.338500
50.1p
167
H 40
Fredric Jansson
Kumla SF
2:30:16.901500
+56:45.340400
50.0p
168
D 21
Louise Wanemark
Apladalens Lk
2:31:24.908300
+57:53.347200
49.6p
169
H 21 Motion
Jörgen Olsson
Hais
2:33:12.919100
+59:41.358000
48.9p
170
H 21 Motion
Magnus Bergman
Kumla SF
2:33:33.921200
+1:00:02.360100
48.8p
171
H 21 Motion
Joel Anttonen
Axa SC
2:34:26.926500
+1:00:55.365400
48.5p
172
H 21 Motion
Anders Gunnarsson
IFK Österbymo
2:35:15.931400
+1:01:44.370300
48.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:37:00
173
D 21
Carolina Nilsson
OK Nackhe
2:37:01.942000
+1:03:30.380900
47.6p
174
H 60
Dan Sjölander
IK Stern
2:37:07.942600
+1:03:36.381500
47.6p
175
H 50
Ola Karlsson
Ekshärads SF
2:39:01.954000
+1:05:30.392900
46.9p
176
H 21
Andreas Karlsson
SK Bore
2:39:07.954600
+1:05:36.393500
46.9p
177
H 21 Motion
Kristian Boke
IK Stern
2:39:25.956400
+1:05:54.395300
46.8p
178
H 21 Motion
Martin Johanssonvetter
Västra Frölunda
2:39:52.959100
+1:06:21.398000
46.6p
179
H 21 Motion
Fabian Sannerholm
IK Stern
2:40:28.962700
+1:06:57.401600
46.4p
180
D 21
Erika Andersson
IK Fryken
2:40:51.965000
+1:07:20.403900
46.3p
181
H 21 Motion
Ludvig Sannerholm
IK Stern
2:41:18.967700
+1:07:47.406600
46.2p
181
H 21 Motion
Pär Lindkvist
IK Stern
2:41:18.967700
+1:07:47.406600
46.2p
183
D 21 Motion
Kristin Bryntesson
Köla AIK
2:41:27.968600
+1:07:56.407500
46.1p
184
H 21 Motion
Victor Rocha
Mariestads FK
2:43:54.983300
+1:10:23.422200
45.3p
185
H 50
Karl Väärt
Sisu Forshaga SK
2:45:16.991500
+1:11:45.430400
44.9p
186
H 21 Motion
Magnus Österhult
Falkenbergs OK
2:47:22.1004100
+1:13:51.443000
44.3p
187
H 21
Erik Pettersson
IK Stern
2:47:52.1007100
+1:14:21.446000
44.1p
188
H 21 Motion
Olof Hagliden
OK Tyr
2:48:04.1008300
+1:14:33.447200
44.1p
189
H 21
Tobias Storm
Eds SK
2:48:16.1009500
+1:14:45.448400
44.0p
190
H 21
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
2:49:38.1017700
+1:16:07.456600
43.6p
191
H 50
Kristofer Wennerström
Eds SK
2:49:41.1018000
+1:16:10.456900
43.6p
192
H 21 Motion
Runar Finnstun
Espa il
2:50:14.1021300
+1:16:43.460200
43.5p
193
H 21 Motion
Johan Forsberg
Kumla SF
2:50:25.1022400
+1:16:54.461300
43.4p
194
H 50
Thomas Wedin
Mariestads FK
2:50:52.1025100
+1:17:21.464000
43.3p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 2:52:00
195
H 21
Johan Andersson
Kils OK
2:53:54.1043300
+1:20:23.482200
42.4p
196
H 21 Motion
Stefan Jensen
Kungälvs OK
2:54:57.1049600
+1:21:26.488500
42.1p
197
H 60
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
2:56:10.1056900
+1:22:39.495800
41.8p
198
D 21 Motion
Marie Håkansson
Säffle SK
2:56:30.1058900
+1:22:59.497800
41.7p
199
D 21
Elin Svensson
OK Alehof
2:57:44.1066300
+1:24:13.505200
41.4p
200
H 21
Kristoffer Jansson
Eds SK
3:00:17.1081600
+1:26:46.520500
40.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Martin Bryntesson
Åmotfors IF
3:04:00.1103900
+1:30:29.542800
39.8p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:07:00
202
H 21 Motion
Mikael Silvander
OK Tyr
3:09:41.1138000
+1:36:10.576900
38.5p
203
H 40
Fredrik Johansson
IK Stern
3:11:35.1149400
+1:38:04.588300
38.1p
204
H 60
Larsson Anders
Axa SC
3:14:06.1164500
+1:40:35.603400
37.6p
205
H 21 Motion
Johan Brodin
Sunne SLF
3:14:13.1165200
+1:40:42.604100
37.5p
206
D 40
Frida Appelqvist
IK Stern
3:16:37.1179600
+1:43:06.618500
37.0p
207
H 21 Motion
Peder Bryntesson
Köla AIK
3:17:03.1182200
+1:43:32.621100
36.9p
208
D 21
Jennie Egier
Apladalens Lk
3:18:09.1188800
+1:44:38.627700
36.7p
209
H 21
Fredrik Thyberg
IK Fryken
3:18:53.1193200
+1:45:22.632100
36.6p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:22:00
210
D 21 Motion
Karin Färnevik
IK Stern
3:24:50.1228900
+1:51:19.667800
35.4p
211
D 21 Motion
Kavina Thorslund
Molkoms SK
3:24:57.1229600
+1:51:26.668500
35.4p
212
D 21 Motion
Susanne Sandvik
Hällefors SK
3:28:03.1248200
+1:54:32.687100
34.8p
213
H 21 Motion
Roger Thomasson
Axa SC
3:32:17.1273600
+1:58:46.712500
34.0p
214
D 21 Motion
Lena Kollen
OK Alehof
3:32:47.1276600
+1:59:16.715500
33.9p
215
D 21 Motion
Ann Ransgård
IK Stern
23:59:58.8639700
215
H 21 Motion
Peder Dam
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
215
H 21 Motion
Sassan Etemad
Västra Frölunda
23:59:58.8639700
215
H 21 Motion
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
23:59:58.8639700
215
D 21
Sanna Forsman
Öje IF
23:59:58.8639700
215
D 21
Elin Storm
Lima IF
23:59:58.8639700
215
H 21
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
215
H 21
Martin Gustafsson
Axa SC
23:59:58.8639700
215
H 21
Mattias Linell
IK Stern
23:59:58.8639700
215
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
23:59:58.8639700
215
H 21
Ken Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
215
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
23:59:58.8639700
215
H 40
Karl-magnus Berglund
OK Kroppefjäll
23:59:58.8639700
215
H 40
Anders Johansson
Ryda SK
23:59:58.8639700
215
H 40
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
215
H 40
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:58.8639700
215
H 50
Kent Ola Björklund
SK Bore
23:59:58.8639700
215
H 50
Joakim Hallberg
IK Stern
23:59:58.8639700
215
H 50
Olle Lindman
Finspångs SOK
23:59:58.8639700
215
H 50
Anders Johansson
Skattkärrs SOK
23:59:58.8639700
215
H 50
Mikael Peterson
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
236
D 21 Motion
Emma Adolfsson
Sysslebäck
23:59:59.8639800
236
D 21 Motion
Anette Broman
Lidköping
23:59:59.8639800
236
H 21 Motion
Alexander Izosimov
Djursholms IF
23:59:59.8639800
236
H 21 Motion
Kjell Lindblom
Strängnäs
23:59:59.8639800
236
H 21 Motion
Mats Ransgård
IK Stern
23:59:59.8639800
236
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
23:59:59.8639800
236
H 21
Tony Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
236
H 40
Roberth Axäng
Kumla SF
23:59:59.8639800
236
H 50
Magnus Elwin
Umara SC
23:59:59.8639800
236
H 50
Martin Eriksson
Lima IF
23:59:59.8639800
236
H 50
Lars Eriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
236
H 50
Jörgen Gullbrand
Halmstads Skidklubb
23:59:59.8639800
236
H 60
Lars Samuelsson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Anja Stolpe
Filipstads SF
1:05:02.390100
67.3p
2
D 21 Motion
Moa Westh
Malungs IF
1:06:12.397100
+1:10.6900
66.1p
3
H 21 Motion
Urban Carlsson
Karlstad
1:08:40.411900
+3:38.21700
63.7p
4
H 21 Motion
Thomas Paulsson
Idefjordens SK
1:09:13.415200
+4:11.25000
63.2p
5
D 21 Motion
Thea Braneby
Sunne SLF
1:11:21.428000
+6:19.37800
61.3p
6
D 21 Motion
Elin Entin
IK Stern
1:12:52.437100
+7:50.46900
60.0p
7
D 21 Motion
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
1:12:53.437200
+7:51.47000
60.0p
8
D 21 Motion
Anna Karlsson
träningskonsulten sports club
1:16:10.456900
+11:08.66700
57.4p
9
D 21 Motion
Sofie Nilsson
SK Bore
1:20:53.485200
+15:51.95000
54.1p
10
H 21 Motion
Kenth Pettersson
Karbennings GOIF
1:25:34.513300
+20:32.123100
51.1p
11
D 21 Motion
Anna Anderberg
träningskonsulten sports club
1:25:40.513900
+20:38.123700
51.1p
12
D 21 Motion
Beatrice Mårtensson
SK Bore
1:29:33.537200
+24:31.147000
48.9p
13
D 21 Motion
Malin Hiselius
Malungs IF
1:35:07.570600
+30:05.180400
46.0p
14
D 21 Motion
Åsa Appelqvist
IK Stern
2:24:25.866400
+1:19:23.476200
30.3p
15
D 21 Motion
Helén Ljungqvist
IK Stern
23:59:58.8639700
15
H 21 Motion
Mattias Ljungqvist
IK Stern
23:59:58.8639700
17
D 21 Motion
Carina Eriksson
SK Bore
23:59:59.8639800
17
H 21 Motion
Christer Engelbrektsson Gorny
Skattkärrs SOK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Alma Nordström
Vassunda IF
31:26.188500
62.8p
2
D 21 Motion
Cora Badh
Falköpings AIK SK
32:09.192800
+43.4200
61.4p
3
D 21 Motion
Maja Karlsson
Årjängs IF
33:00.197900
+1:34.9300
59.9p
4
D 21 Motion
Paulina Frid
Filipstads SF
38:11.229000
+6:45.40400
51.7p
5
D 21 Motion
Louise Perottosdotter
Lima IF
39:24.236300
+7:58.47700
50.1p
6
H 21 Motion
Anders Braneby
Sunne SLF
47:39.285800
+16:13.97200
41.5p
7
D 21 Motion
Rebecca Etemad
IK Stern
1:06:29.398800
+35:03.210200
29.7p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)