Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmfältsloppet
2020-01-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Gustafsson
Hemmingsmarks IF
1:59:52.719100
76.8p
2
Olof Stenlund
Team Esplanad
2:08:30.770900
+8:38.51700
70.4p
3
Erik Oskarsson
Axa SC
2:09:37.777600
+9:45.58400
69.6p
4
Erik Johansson
IFK Umeå
2:13:30.800900
+13:38.81700
67.1p
5
Bengt-Peder Björn
Fredrika IK
2:14:36.807500
+14:44.88300
66.4p
6
Hans Fjellborg
Team Esplanad
2:14:58.809700
+15:06.90500
66.2p
7
Jörgen Norén
Malå IF
2:16:24.818300
+16:32.99100
65.3p
8
Magnus Näslund
Hägglunds Ski Team SK
2:19:00.833900
+19:08.114700
63.9p
9
Peter Wikström
Skellefteå XC
2:19:12.835100
+19:20.115900
63.7p
10
Robin Olofsson
SK Järven
2:21:24.848300
+21:32.129100
62.5p
11
Ulf Nilsson
Sveaskogs IF
2:23:40.861900
+23:48.142700
61.3p
12
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:26:12.877100
+26:20.157900
60.0p
13
Peter Bäcklund
Stöcke Ts Järnet
2:27:07.882600
+27:15.163400
59.6p
14
Gunnar ÖLUND
Skellefteå XC
2:27:19.883800
+27:27.164600
59.5p
15
Roine Åström
Ttgu IF
2:31:58.911700
+32:06.192500
57.3p
16
Tore Orädd
Vidsels IK
2:32:40.915900
+32:48.196700
57.0p
17
Lars Källströmer
Skellefteå XC
2:36:23.938200
+36:31.219000
55.4p
18
Une Jonsson
Skellefteå SK
2:36:26.938500
+36:34.219300
55.3p
19
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:38:00.947900
+38:08.228700
54.7p
20
Per Nordlander
Arjeplogs SK
2:38:03.948200
+38:11.229000
54.7p
21
Trond Hågensen
Team Blåvegen
2:38:28.950700
+38:36.231500
54.5p
22
Mats Gustafsson
Skellefteå XC
2:38:29.950800
+38:37.231600
54.5p
23
Torgny Näslund
Skogslöparna
2:39:53.959200
+40:01.240000
53.9p
24
Martin Larsson
Skellefteå SK
2:44:53.989200
+45:01.270000
52.0p
25
Åke Strandberg
Skellefteå SK
2:46:33.999200
+46:41.280000
51.4p
26
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
2:52:07.1032600
+52:15.313400
49.4p
27
Urban Lundström
Stöcke Ts Järnet
3:12:51.1157000
+1:12:59.437800
43.3p
28
Sven Lindahl
IFK Umeå
3:18:01.1188000
+1:18:09.468800
42.0p
29
Tom Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
3:29:05.1254400
+1:29:13.535200
39.5p
-
Björn Ingebrigtsen
IFK Umeå
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)