Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renrajden
2020-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:47:09.642800
80.0p
2
Henrik Strand
Abisko Ioik
1:49:00.653900
+1:51.11000
78.3p
3
Mats Henriksson
I 19 IF
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
3
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
3
Jon Rackner
I 19 IF
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
6
Johannes Rautio
Vittangi SK
1:49:37.657600
+2:28.14700
77.7p
7
Henrik Blom
Luleå
1:49:42.658100
+2:33.15200
77.6p
8
Thomas Hollberg
I 19 IF
1:51:28.668700
+4:19.25800
76.0p
9
Marcus Nilsson
XC Piteå
1:51:42.670100
+4:33.27200
75.8p
10
Martin Lundström
Bodens SK
1:54:07.684600
+6:58.41700
73.8p
11
Mats Johansson
Vittangi SK
1:54:21.686000
+7:12.43100
73.6p
12
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:54:49.688800
+7:40.45900
73.2p
13
Daniel Larsson
Överkalix IF
1:54:51.689000
+7:42.46100
73.2p
14
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:55:59.695800
+8:50.52900
72.3p
15
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
1:56:30.698900
+9:21.56000
71.9p
16
Lukas Skott
Aapua IF
1:56:31.699000
+9:22.56100
71.8p
16
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:56:31.699000
+9:22.56100
71.8p
18
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
1:57:32.705100
+10:23.62200
71.1p
19
Niklas Markström
Skellefteå XC
1:58:36.711500
+11:27.68600
70.2p
20
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
1:59:13.715200
+12:04.72300
69.8p
21
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
1:59:33.717200
+12:24.74300
69.5p
22
Marcus Lindfors
Skellefteå XC
2:01:55.731400
+14:46.88500
67.8p
23
Olof Burström
SK Järven
2:01:58.731700
+14:49.88800
67.8p
24
Mats Hedström
Luleguttene
2:02:04.732300
+14:55.89400
67.7p
25
Erik Lampa
Narken IF
2:02:12.733100
+15:03.90200
67.6p
26
Joonas Lämsä
Motala Aif SK
2:02:15.733400
+15:06.90500
67.6p
27
Simon Sundberg
Skellefteå XC
2:02:16.733500
+15:07.90600
67.6p
28
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:02:26.734500
+15:17.91600
67.5p
29
Göran Olsson
Team Experience
2:05:24.752300
+18:15.109400
65.5p
30
Jörgen Norén
Malå IF
2:05:26.752500
+18:17.109600
65.5p
31
Anders Eriksson
Antnäs BK
2:05:56.755500
+18:47.112600
65.1p
32
Daniel Granlund
Luleguttene
2:05:57.755600
+18:48.112700
65.1p
33
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:05:58.755700
+18:49.112800
65.1p
34
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
2:06:01.756000
+18:52.113100
65.1p
35
Peter Öbrand
Lycksele IF
2:06:08.756700
+18:59.113800
65.0p
35
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:06:08.756700
+18:59.113800
65.0p
37
Mattias Älgamo
Aapua IF
2:06:22.758100
+19:13.115200
64.9p
38
Kenneth Hagman
Luleguttene
2:07:10.762900
+20:01.120000
64.4p
39
Göran Karlsson
Luleguttene
2:08:01.768000
+20:52.125100
63.8p
40
Mattias Jaako
Team Experience
2:08:50.772900
+21:41.130000
63.3p
41
Johan Bellgran
Skellefteå XC
2:08:52.773100
+21:43.130200
63.3p
42
Tomas Hedström
Fmv-Sport
2:10:22.782100
+23:13.139200
62.4p
43
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:12:31.795000
+25:22.152100
61.2p
44
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:13:17.799600
+26:08.156700
60.7p
45
Björn Bonthron
Axa SC
2:14:29.806800
+27:20.163900
60.1p
46
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:14:40.807900
+27:31.165000
60.0p
47
Petter Kero
IFK Kiruna
2:14:56.809500
+27:47.166600
59.8p
48
Rickard Strand
Abisko Ioik
2:15:30.812900
+28:21.170000
59.5p
48
Nils Bertil Heikka
Axa SC
2:15:30.812900
+28:21.170000
59.5p
50
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:18:14.829300
+31:05.186400
58.1p
51
Ingvar Henriksson
Vittangi SK
2:18:15.829400
+31:06.186500
58.1p
52
Stefan Martikkala
Antnäs BK
2:20:37.843600
+33:28.200700
56.9p
53
Simon Tornberg
Pajala IF
2:20:39.843800
+33:30.200900
56.9p
54
Lars Källströmer
Skellefteå XC
2:23:24.860300
+36:15.217400
55.5p
55
David Bellqvist
Sävast Ski Team IF
2:25:25.872400
+38:16.229500
54.6p
56
Niklas Larsson
Vittangi SK
2:28:58.893700
+41:49.250800
53.0p
57
Andreas Hellström
Jävre IF
2:29:06.894500
+41:57.251600
53.0p
58
Petter Larsson
Vittangi SK
2:31:33.909200
+44:24.266300
52.0p
59
Jakob Sandström
Överkalix IF
2:31:37.909600
+44:28.266700
51.9p
60
Åke Strandberg
Skellefteå SK
2:33:14.919300
+46:05.276400
51.3p
61
Victor Forsberg
XC Piteå
2:33:59.923800
+46:50.280900
51.0p
62
Andreas Lundbäck
Skellefteå XC
2:34:00.923900
+46:51.281000
51.0p
63
Daniel Kempe
Skellefteå SK
2:38:04.948300
+50:55.305400
49.4p
64
Karl Sunder
Luleå Gjutarens IF
2:42:35.975400
+55:26.332500
47.8p
65
Peter Serrander
Borås GIF
2:42:46.976500
+55:37.333600
47.7p
66
Magnus Edin
Sjulsmark SK
2:43:31.981000
+56:22.338100
47.5p
67
Simon Emmoth
Ersnäs IF
2:43:34.981300
+56:25.338400
47.5p
68
Peter Vikström
Vattenfalls IF
2:45:17.991600
+58:08.348700
46.9p
69
BO Hedemalm
OK Renen
2:52:30.1034900
+1:05:21.392000
44.6p
70
Stefan Larsson
Rävdun SK
2:53:53.1043200
+1:06:44.400300
44.2p
71
Simon Risén
Kalix SK
2:54:11.1045000
+1:07:02.402100
44.1p
-
Jens Wiksröm
Skellefteå XC
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)