Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Renrajden
2020-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:47:09.642800
80.0p
2
H 21
Henrik Strand
Abisko Ioik
1:49:00.653900
+1:51.11000
78.3p
3
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
3
H 21
Mats Henriksson
I 19 IF
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
3
H 21
Jon Rackner
I 19 IF
1:49:36.657500
+2:27.14600
77.7p
6
H 21
Johannes Rautio
Vittangi SK
1:49:37.657600
+2:28.14700
77.7p
7
H 21
Henrik Blom
Luleå
1:49:42.658100
+2:33.15200
77.6p
8
H 21
Thomas Hollberg
I 19 IF
1:51:28.668700
+4:19.25800
76.0p
9
H 21
Marcus Nilsson
XC Piteå
1:51:42.670100
+4:33.27200
75.8p
10
H 21
Martin Lundström
Bodens SK
1:54:07.684600
+6:58.41700
73.8p
11
H 21
Mats Johansson
Vittangi SK
1:54:21.686000
+7:12.43100
73.6p
12
H 21
Joakim Ståhl
Järbo IF
1:54:49.688800
+7:40.45900
73.2p
13
H 21
Daniel Larsson
Överkalix IF
1:54:51.689000
+7:42.46100
73.2p
14
H 21
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
1:55:59.695800
+8:50.52900
72.3p
15
H 21
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
1:56:30.698900
+9:21.56000
71.9p
16
H 21
Lukas Skott
Aapua IF
1:56:31.699000
+9:22.56100
71.8p
16
H 21
Peter Johansson
Luleå Gjutarens IF
1:56:31.699000
+9:22.56100
71.8p
18
H 21
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
1:57:32.705100
+10:23.62200
71.1p
19
H 21
Niklas Markström
Skellefteå XC
1:58:36.711500
+11:27.68600
70.2p
20
H 21
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
1:59:13.715200
+12:04.72300
69.8p
21
H 21
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
1:59:33.717200
+12:24.74300
69.5p
22
H 21
Marcus Lindfors
Skellefteå XC
2:01:55.731400
+14:46.88500
67.8p
23
H 21
Olof Burström
SK Järven
2:01:58.731700
+14:49.88800
67.8p
24
H 21
Mats Hedström
Luleguttene
2:02:04.732300
+14:55.89400
67.7p
25
H 21
Erik Lampa
Narken IF
2:02:12.733100
+15:03.90200
67.6p
26
H 21
Joonas Lämsä
Motala Aif SK
2:02:15.733400
+15:06.90500
67.6p
27
H 21
Simon Sundberg
Skellefteå XC
2:02:16.733500
+15:07.90600
67.6p
28
H 21
Mattias Nilsson
Luleguttene
2:02:26.734500
+15:17.91600
67.5p
29
H 21
Göran Olsson
Team Experience
2:05:24.752300
+18:15.109400
65.5p
30
H 21 Motion
Per Rendahl
Bodens SK
2:05:25.752400
+18:16.109500
65.5p
31
H 21
Jörgen Norén
Malå IF
2:05:26.752500
+18:17.109600
65.5p
32
H 21
Anders Eriksson
Antnäs BK
2:05:56.755500
+18:47.112600
65.1p
33
H 21
Daniel Granlund
Luleguttene
2:05:57.755600
+18:48.112700
65.1p
34
H 21
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:05:58.755700
+18:49.112800
65.1p
35
H 21
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
2:06:01.756000
+18:52.113100
65.1p
36
H 21 Motion
Petter Nilsson
Luleå
2:06:05.756400
+18:56.113500
65.1p
37
H 21
Peter Öbrand
Lycksele IF
2:06:08.756700
+18:59.113800
65.0p
37
H 21
Hans Bäckström
Lulekamraterna
2:06:08.756700
+18:59.113800
65.0p
39
H 21
Mattias Älgamo
Aapua IF
2:06:22.758100
+19:13.115200
64.9p
40
H 21
Kenneth Hagman
Luleguttene
2:07:10.762900
+20:01.120000
64.4p
41
H 21
Göran Karlsson
Luleguttene
2:08:01.768000
+20:52.125100
63.8p
42
H 21
Mattias Jaako
Team Experience
2:08:50.772900
+21:41.130000
63.3p
43
H 21
Johan Bellgran
Skellefteå XC
2:08:52.773100
+21:43.130200
63.3p
44
D 21
Ellen Scheidegger
Motala Aif SK
2:09:07.774600
+21:58.131700
63.2p
45
H 21
Tomas Hedström
Fmv-Sport
2:10:22.782100
+23:13.139200
62.4p
46
H 21 Motion
Roger Löf
Lulekamraterna
2:11:05.786400
+23:56.143500
62.0p
47
H 21
Linus Studeny
Sundbybergs IK
2:12:31.795000
+25:22.152100
61.2p
48
H 21
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:13:17.799600
+26:08.156700
60.7p
49
H 21
Björn Bonthron
Axa SC
2:14:29.806800
+27:20.163900
60.1p
50
H 21
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:14:40.807900
+27:31.165000
60.0p
51
H 21
Petter Kero
IFK Kiruna
2:14:56.809500
+27:47.166600
59.8p
52
H 21
Rickard Strand
Abisko Ioik
2:15:30.812900
+28:21.170000
59.5p
52
H 21
Nils Bertil Heikka
Axa SC
2:15:30.812900
+28:21.170000
59.5p
54
H 21 Motion
Joakim Malmström
Luleå
2:18:13.829200
+31:04.186300
58.1p
55
H 21
Roger Lundqvist
Råneå SK
2:18:14.829300
+31:05.186400
58.1p
56
H 21
Ingvar Henriksson
Vittangi SK
2:18:15.829400
+31:06.186500
58.1p
57
H 21
Stefan Martikkala
Antnäs BK
2:20:37.843600
+33:28.200700
56.9p
58
H 21
Simon Tornberg
Pajala IF
2:20:39.843800
+33:30.200900
56.9p
59
H 21
Lars Källströmer
Skellefteå XC
2:23:24.860300
+36:15.217400
55.5p
60
D 21
Anna Lintzén
Bergnäsets AIK
2:23:55.863400
+36:46.220500
55.3p
61
H 21 Motion
Andreas Engvall
Bodens SK
2:24:04.864300
+36:55.221400
55.2p
62
H 21 Motion
Patrik Hagström
Täby
2:24:35.867400
+37:26.224500
55.0p
63
H 21 Motion
Fredrik Alsenhag
Rävdun SK
2:24:55.869400
+37:46.226500
54.8p
64
H 21 Motion
Erik Rönnqvist
Kalix SK
2:25:06.870500
+37:57.227600
54.8p
65
H 21 Motion
Jesper Johansson
Bodens SK
2:25:24.872300
+38:15.229400
54.6p
66
H 21
David Bellqvist
Sävast Ski Team IF
2:25:25.872400
+38:16.229500
54.6p
67
H 21 Motion
Anders Björkman
Myssjö
2:26:22.878100
+39:13.235200
54.2p
68
H 21 Motion
Roland Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:27:29.884800
+40:20.241900
53.7p
69
H 21 Motion
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
2:28:06.888500
+40:57.245600
53.4p
70
H 21 Motion
Anton Hurmavaara
Luleå
2:28:44.892300
+41:35.249400
53.1p
71
D 21
Josefine Enesund Tuorema
I 19 IF
2:28:45.892400
+41:36.249500
53.1p
72
H 21
Niklas Larsson
Vittangi SK
2:28:58.893700
+41:49.250800
53.0p
73
H 21
Andreas Hellström
Jävre IF
2:29:06.894500
+41:57.251600
53.0p
74
H 21 Motion
Marko Roininen
Lulekamraterna
2:30:48.904700
+43:39.261800
52.3p
75
H 21 Motion
Oscar Paulsson
Luleå
2:31:01.906000
+43:52.263100
52.2p
76
H 21
Petter Larsson
Vittangi SK
2:31:33.909200
+44:24.266300
52.0p
77
H 21
Jakob Sandström
Överkalix IF
2:31:37.909600
+44:28.266700
51.9p
78
H 21 Motion
Anders Forsling
Luleå
2:32:51.917000
+45:42.274100
51.4p
79
H 21 Motion
Lorentz Eriksson
Svensby SK
2:33:03.918200
+45:54.275300
51.4p
80
H 21
Åke Strandberg
Skellefteå SK
2:33:14.919300
+46:05.276400
51.3p
81
D 21
Maria Clementz
Sockertoppen IF
2:33:33.921200
+46:24.278300
51.2p
82
H 21 Motion
Anders Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
2:33:35.921400
+46:26.278500
51.1p
83
H 21
Victor Forsberg
XC Piteå
2:33:59.923800
+46:50.280900
51.0p
84
H 21
Andreas Lundbäck
Skellefteå XC
2:34:00.923900
+46:51.281000
51.0p
85
H 21 Motion
Mikael Kivijärvi
Luleå
2:35:57.935600
+48:48.292700
50.2p
86
H 21 Motion
Linus Johnsson
Luleå
2:36:00.935900
+48:51.293000
50.2p
87
H 21 Motion
Johan Nyström
Luleå
2:37:37.945600
+50:28.302700
49.6p
88
D 21 Motion
Eva Mettävainio
Pajala IF
2:37:46.946500
+50:37.303600
49.5p
89
H 21
Daniel Kempe
Skellefteå SK
2:38:04.948300
+50:55.305400
49.4p
90
H 21 Motion
Freddie Rosenberg
Luleå
2:38:24.950300
+51:15.307400
49.3p
91
H 21 Motion
Petter Gustafsson
Skellefteå SK
2:38:58.953700
+51:49.310800
49.1p
92
D 21
Petra Forslund
Kalix SK
2:39:01.954000
+51:52.311100
49.1p
93
H 21 Motion
Niklas Rönnebro
Kiruna
2:39:30.956900
+52:21.314000
48.9p
94
H 21 Motion
Bert Krekula
Luleå
2:40:11.961000
+53:02.318100
48.6p
95
D 21
Elin Häggström
Sävast Ski Team IF
2:41:00.965900
+53:51.323000
48.4p
96
H 21
Karl Sunder
Luleå Gjutarens IF
2:42:35.975400
+55:26.332500
47.8p
97
H 21
Peter Serrander
Borås GIF
2:42:46.976500
+55:37.333600
47.7p
98
H 21 Motion
Jimmy Hagman
Luleå
2:43:15.979400
+56:06.336500
47.6p
99
H 21 Motion
Jonathan Andersson
Piteå Elit SK
2:43:21.980000
+56:12.337100
47.5p
100
H 21
Magnus Edin
Sjulsmark SK
2:43:31.981000
+56:22.338100
47.5p
101
H 21
Simon Emmoth
Ersnäs IF
2:43:34.981300
+56:25.338400
47.5p
102
H 21
Peter Vikström
Vattenfalls IF
2:45:17.991600
+58:08.348700
46.9p
103
H 21 Motion
Joakim Bengtsson
Luleå
2:46:48.1000700
+59:39.357800
46.4p
104
H 21 Motion
Muaz Alzouby
Luleå
2:47:17.1003600
+1:00:08.360700
46.2p
105
D 21 Motion
Gabriella Törngren
Luleå Gjutarens IF
2:47:32.1005100
+1:00:23.362200
46.1p
106
H 21 Motion
Nils Ström
Luleå
2:47:52.1007100
+1:00:43.364200
46.0p
107
D 21
Christina Klingestål
Ohtanajärvi IK
2:49:16.1015500
+1:02:07.372600
45.6p
108
H 21 Motion
Niklas Grip
Lulekamraterna
2:50:41.1024000
+1:03:32.381100
45.1p
109
H 21
BO Hedemalm
OK Renen
2:52:30.1034900
+1:05:21.392000
44.6p
110
H 21 Motion
Greger Stubbfält
Piteå Elit SK
2:52:53.1037200
+1:05:44.394300
44.5p
111
D 21 Motion
Hanna Gustafsson
Umeå
2:53:38.1041700
+1:06:29.398800
44.2p
112
H 21
Stefan Larsson
Rävdun SK
2:53:53.1043200
+1:06:44.400300
44.2p
113
D 21
Ellenor Eide
Antnäs BK
2:53:58.1043700
+1:06:49.400800
44.1p
114
H 21
Simon Risén
Kalix SK
2:54:11.1045000
+1:07:02.402100
44.1p
115
D 21
Carina Nutti Sikko
Soppero Sameförening
2:54:48.1048700
+1:07:39.405800
43.9p
116
D 21
Cecilia Karlsson
Skellefteå SK
2:56:54.1061300
+1:09:45.418400
43.3p
117
H 21 Motion
Robert Lindgren
Luleå
2:57:06.1062500
+1:09:57.419600
43.2p
118
H 21 Motion
Morgan Lindström
Luleå
2:58:52.1073100
+1:11:43.430200
42.7p
119
D 21
Nina Olovsson
Axa SC
3:03:28.1100700
+1:16:19.457800
41.5p
120
H 21 Motion
Simon Hällström
Luleå
3:04:44.1108300
+1:17:35.465400
41.2p
121
H 21 Motion
Simon Hellström
Jävre IF
3:04:57.1109600
+1:17:48.466700
41.1p
122
D 21
Jenny Eriksson Palmgren
Sundsvalls OK
3:07:28.1124700
+1:20:19.481800
40.5p
123
H 21 Motion
Kristoffer Kjellgren
Luleå
3:13:33.1161200
+1:26:24.518300
39.0p
124
H 21 Motion
Tore Veräjä
Luleå
3:18:05.1188400
+1:30:56.545500
38.0p
125
H 21 Motion
Jens Renberg
Piteå Elit SK
3:23:01.1218000
+1:35:52.575100
36.9p
126
D 21
Anna-Maria Mannberg
Unbyns IF
3:25:50.1234900
+1:38:41.592000
36.4p
127
D 21 Motion
Jenny Tärnhuvud
Luleå
3:36:26.1298500
+1:49:17.655600
34.4p
128
D 21 Motion
Johanna Krekula
Luleå
3:36:29.1298800
+1:49:20.655900
34.3p
129
D 21 Motion
Christine Enberg
Piteå Elit SK
3:38:39.1311800
+1:51:30.668900
34.0p
130
H 21 Motion
Henrik Olsson
Luleå
3:57:44.1426300
+2:10:35.783400
30.9p
131
D 21
Ann Öhman
Kalix SK
4:01:49.1450800
+2:14:40.807900
30.3p
132
H 21 Motion
Matts Lindgren
Kalix SK
23:59:58.8639700
132
H 21 Motion
Jonas Majala
Luleå
23:59:58.8639700
132
H 21
Jens Wiksröm
Skellefteå XC
23:59:58.8639700
135
H 21 Motion
Roger Lundkvist
Luleå
23:59:59.8639800
135
D 21
Nina Lintzén
OK Renen
23:59:59.8639800
135
D 21
Monica Nutti Blind
Soppero Sameförening
23:59:59.8639800
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Andreas Karlsson
Kalix SK
53:26.320500
76.6p
2
H 21
Lukas Stridsman
Antnäs BK
57:00.341900
+3:34.21300
71.8p
3
H 21
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
58:23.350200
+4:57.29600
70.1p
4
H 21
Simon Eriksson
Kalix SK
59:54.359300
+6:28.38700
68.3p
5
D 21
Annaclara Forss
Vålådalen SK
1:08:56.413500
+15:30.92900
59.4p
6
D 21
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
1:11:47.430600
+18:21.110000
57.0p
7
H 21 Motion
Östen Pekkari
IFK Kiruna
1:12:27.434600
+19:01.114000
56.5p
8
D 21 Motion
Klara Kivijärvi
Luleå Gjutarens IF
1:16:08.456700
+22:42.136100
53.8p
9
H 21 Motion
Jan-Erik Sundberg
Luleå
1:24:51.509000
+31:25.188400
48.2p
10
D 21
Angela Nilsson
XC Piteå
1:33:50.562900
+40:24.242300
43.6p
11
D 21 Motion
Annika Segerlund
Luleå
1:37:21.584000
+43:55.263400
42.1p
12
H 21
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
13
H 21 Motion
Ulf Lindqvist
Luleå
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Amalia Söderberg
Sunderby SK
35:52.215100
72.4p
2
H 21
Lars-ola Blind
Soppero Sameförening
37:30.224900
+1:38.9700
69.2p
3
H 21
Sören Pekkari
Pajala IF
46:00.275900
+10:08.60700
56.4p
4
H 21
Viktor Gustafsson
Skellefteå SK
46:20.277900
+10:28.62700
56.0p
5
H 21
Adam Lärkeryd
Luleå
52:52.317100
+17:00.101900
49.1p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)