Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Craft Ski Marathon
2020-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Fherm
Ulricehamn
1:40:54.605300
82.8p
2
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
1:42:19.613800
+1:25.8400
81.3p
3
Viktor Fritzson
Ulricehamns IF
1:42:57.617600
+2:03.12200
80.7p
4
Heikki Isoranta
Karro IF
1:43:55.623400
+3:01.18000
79.7p
5
Carl Troedsson
Stockholms RK
1:44:17.625600
+3:23.20200
79.4p
6
Ronnie Löf
Högbo GIF
1:45:37.633600
+4:43.28200
78.1p
7
Ragnar Crona
Göteborgs SK
1:45:57.635600
+5:03.30200
77.8p
8
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:46:12.637100
+5:18.31700
77.6p
9
Andreas Nilsson
Göteborgs SK
1:46:31.639000
+5:37.33600
77.3p
10
Fredrik Rosén
IF Hallby SOK
1:46:34.639300
+5:40.33900
77.3p
11
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
1:47:23.644200
+6:29.38800
76.5p
12
Klas Johansson
Älvdalens IF SK
1:47:29.644800
+6:35.39400
76.4p
13
David Flinkfelt
IFK Mora SK
1:47:53.647200
+6:59.41800
76.1p
14
Peter THUNVALL
IKJ Haninge
1:48:22.650100
+7:28.44700
75.6p
15
Peter Henningsson
IKJ Haninge
1:48:47.652600
+7:53.47200
75.3p
16
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
1:49:19.655800
+8:25.50400
74.8p
17
Henrik Danielsson
Sya SK
1:50:09.660800
+9:15.55400
74.1p
18
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
1:50:09.660800
+9:15.55400
74.1p
19
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
1:51:50.670900
+10:56.65500
72.7p
20
Per Bergeå af Geijerstam
IK Rex
1:52:08.672700
+11:14.67300
72.5p
21
Thomas Byrberg
IFK Mora SK
1:53:02.678100
+12:08.72700
71.8p
22
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:53:17.679600
+12:23.74200
71.6p
23
Viktor Mazko
SF Vershina
1:53:31.681000
+12:37.75600
71.4p
24
Peter Gustafsson
XC STHLM Ski Club
1:53:33.681200
+12:39.75800
71.4p
25
Magnus Nygren
Väsby SK
1:53:35.681400
+12:41.76000
71.3p
26
Jonas Hägglund
Sya SK
1:54:10.684900
+13:16.79500
70.9p
27
Axel Strandell
Storvreta IK
1:54:48.688700
+13:54.83300
70.4p
28
Kim Lönnström
Borgå Akilles
1:54:49.688800
+13:55.83400
70.4p
29
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
1:55:02.690100
+14:08.84700
70.2p
30
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
1:55:04.690300
+14:10.84900
70.2p
31
Johan Korsvik
Junosuando IK
1:55:17.691600
+14:23.86200
70.0p
32
Andreas Andersson
Tunafors SK
1:55:29.692800
+14:35.87400
69.9p
33
Joakim Olsson
Trosabygdens OK
1:55:47.694600
+14:53.89200
69.7p
34
Tommy Vikman
Bålsta SK
1:55:51.695000
+14:57.89600
69.6p
35
Joakim Hedman
IK Fryken
1:56:02.696100
+15:08.90700
69.5p
36
Fredrik Lennmark
Mariefreds SOK
1:57:29.704800
+16:35.99400
68.4p
37
Magnus Jansson
Brudpiga RK
1:57:43.706200
+16:49.100800
68.3p
38
Ulrik Karlsson
Motala AIF SK
1:57:54.707300
+17:00.101900
68.1p
39
Martin Männer
Göteborgs SK
1:58:01.708000
+17:07.102600
68.1p
40
Mathias Häggblom
IFK Skövde SK
1:59:04.714300
+18:10.108900
67.3p
41
Petter Bjerke
IKJ Haninge
1:59:32.717100
+18:38.111700
67.0p
42
Mattias Lodin
Tunafors SK
2:00:21.722000
+19:27.116600
66.4p
43
Michael Nilsson
Sya SK
2:00:25.722400
+19:31.117000
66.4p
44
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:00:40.723900
+19:46.118500
66.2p
45
Magnus Högfeldt
No Club
2:01:45.730400
+20:51.125000
65.5p
46
Ulf Lekeborn
Storådalens SK
2:02:08.732700
+21:14.127300
65.3p
47
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:02:13.733200
+21:19.127800
65.2p
48
Johan Arnland
Västerås Skidklubb
2:02:15.733400
+21:21.128000
65.2p
49
Torbjörn Eliasson
Bjursås IK
2:02:48.736700
+21:54.131300
64.8p
50
Martin Rasbøl Andersen
No Club
2:03:47.742600
+22:53.137200
64.2p
51
Kent Westerberg
Hammerdals IF
2:04:15.745400
+23:21.140000
63.9p
52
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:04:37.747600
+23:43.142200
63.7p
53
Lars-Erik Johansson
IFK Hedemora SK
2:05:28.752700
+24:34.147300
63.2p
54
Martin Othozon
Falu IK
2:05:40.753900
+24:46.148500
63.0p
55
Magnus Johansson
Attunda OK
2:05:44.754300
+24:50.148900
63.0p
56
Mikael Larsson
Gävle SK
2:06:05.756400
+25:11.151000
62.8p
57
Clas Olsson
Äspereds IF
2:06:06.756500
+25:12.151100
62.8p
58
Fredrik Larsson
Borås SK
2:06:08.756700
+25:14.151300
62.8p
59
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:06:29.758800
+25:35.153400
62.5p
60
Daniel Larson
Falu IK / Falu IK Skidklubb
2:06:29.758800
+25:35.153400
62.5p
61
Todor Lillevars
IK Stern
2:06:42.760100
+25:48.154700
62.4p
62
Daniel Eriksson
Roslagsbro IF
2:06:49.760800
+25:55.155400
62.4p
63
Harald Hasselblad
Axa SC
2:06:52.761100
+25:58.155700
62.3p
64
Olof Boman
Skeriol IF
2:07:05.762400
+26:11.157000
62.2p
65
Björn Winell
Storvreta IK
2:07:35.765400
+26:41.160000
61.9p
66
Mathias Landin
Granbergsdals IF
2:08:28.770700
+27:34.165300
61.4p
67
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:08:36.771500
+27:42.166100
61.3p
68
Marcus Stalberg
Axa SC
2:09:20.775900
+28:26.170500
60.9p
69
Daniel Sköldberg
Tunafors SK
2:09:24.776300
+28:30.170900
60.9p
70
Lauri Mäkinen
MÄNTSÄLÄ
2:09:27.776600
+28:33.171200
60.8p
71
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
2:10:15.781400
+29:21.176000
60.4p
72
Johan Oliv
Sundbybergs IK
2:10:25.782400
+29:31.177000
60.3p
73
Magnus Skärhem
Domnarvets GOIF
2:11:30.788900
+30:36.183500
59.7p
74
Niclas Ward
Mälarö SOK
2:12:22.794100
+31:28.188700
59.2p
75
Mikael Åström
SK Bore
2:12:39.795800
+31:45.190400
59.1p
76
Henrik Andersson
Nybro Skidklubb
2:14:16.805500
+33:22.200100
58.2p
77
Nicklas Lindqvist
Landsbro IF SK
2:15:24.812300
+34:30.206900
57.6p
78
David Lefdén
Sya SK
2:15:44.814300
+34:50.208900
57.5p
79
André Lembke
Axa SC
2:15:46.814500
+34:52.209100
57.5p
80
Per Åkerlund
Tunafors SK
2:15:48.814700
+34:54.209300
57.4p
81
Fredrik Borgström
Avesta OK
2:15:51.815000
+34:57.209600
57.4p
82
Michael Jansson
Roslagsbro IF
2:16:53.821200
+35:59.215800
56.9p
83
Patrik Grönman
Axa SC
2:17:28.824700
+36:34.219300
56.6p
84
Marcus Tuori
Orsa SK
2:18:04.828300
+37:10.222900
56.3p
85
Morgan Pätsi
Örebro
2:18:13.829200
+37:19.223800
56.2p
86
Tomas Åkerstedt
Lidingö
2:18:17.829600
+37:23.224200
56.2p
87
Henrik Sjöström
Storådalens SK
2:18:48.832700
+37:54.227300
56.0p
88
Bo-johan Höglund
PORVOO
2:19:27.836600
+38:33.231200
55.7p
89
Daniel Ehn
Team Pumpen SK
2:20:54.845300
+40:00.239900
55.0p
90
Peter Lundquist
IK Jarl Rättvik
2:21:36.849500
+40:42.244100
54.7p
91
Johan Norrlin
ASK Växjö
2:21:40.849900
+40:46.244500
54.6p
92
Mikael Jonsson
Nacka Värmdö SK
2:21:50.850900
+40:56.245500
54.5p
93
Magnus Eliasson
Domnarvets GOIF
2:22:05.852400
+41:11.247000
54.4p
94
Magnus Andersson
Karlslunds IF SF
2:22:06.852500
+41:12.247100
54.4p
95
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:23:28.860700
+42:34.255300
53.8p
96
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:23:45.862400
+42:51.257000
53.7p
97
Magnus Mellteg
Nybro Skidklubb
2:24:46.868500
+43:52.263100
53.2p
98
Roine Schölin
Vindrarps SK
2:24:50.868900
+43:56.263500
53.2p
99
Tobias Duse
Stockholms RK
2:26:57.881600
+46:03.276200
52.3p
100
Lars Sander
Umara SC
2:27:15.883400
+46:21.278000
52.2p
101
Pierre Björkli
Borås SK
2:28:00.887900
+47:06.282500
51.9p
102
Martin Andersson
IK Rex
2:28:47.892600
+47:53.287200
51.6p
103
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:29:49.898800
+48:55.293400
51.1p
104
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:30:12.901100
+49:18.295700
51.0p
105
Per-Lennart Olsson
Lima IF
2:30:37.903600
+49:43.298200
50.8p
106
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
2:33:01.918000
+52:07.312600
49.9p
107
Jörgen Hartikainen
Jumkils IF
2:33:28.920700
+52:34.315300
49.7p
108
Johan Petersson
Nybro Ski
2:36:11.937000
+55:17.331600
48.7p
109
Erik Prytz
Karlslunds IF SF
2:36:16.937500
+55:22.332100
48.7p
110
Joakim Kvist
IFK Österbymo
2:36:47.940600
+55:53.335200
48.5p
111
Jens Nordvang Roved
Sockertoppen IF
2:38:32.951100
+57:38.345700
47.9p
112
David Aguilar
Jumkils IF / David Aguilar
2:43:18.979700
+1:02:24.374300
46.3p
113
Mikael Höök
Täby IS SK
2:45:25.992400
+1:04:31.387000
45.6p
114
Mika Ejenström
Nacka Värmdö SK
2:45:44.994300
+1:04:50.388900
45.5p
115
Fredrik Anefjäll
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:26.1004500
+1:06:32.399100
45.0p
116
Erik Bud
IFK Mora SK
3:02:27.1094600
+1:21:33.489200
40.8p
117
Tony Olsson
Hofors AIF Skid och Cykelklubb
3:31:06.1266500
+1:50:12.661100
34.6p
-
Mikael Ekvall
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Niklas Aubell
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Ola Backlund
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
David Czuczor
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
-
Adam Dahl
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Bill Engman
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Alexander Gingsjö
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Jozef Mácik
Dolný Ohaj
23:59:59.8639800
-
Stefan P Svanström
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)