Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS tävling Distans Östersund
2019-12-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:50.226930
85.8p
2
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
39:44.238360
+1:54.11330
81.8p
3
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
39:46.238560
+1:56.11530
81.8p
4
Emma Wikén
Åsarna IK
39:58.239700
+2:07.12670
81.4p
5
Chunxue Chi
China
41:13.247270
+3:23.20240
79.0p
6
Frida Hallquist
Åsarna IK
41:58.251740
+4:08.24710
77.6p
7
Lovisa Modig
SK Bore
41:59.251800
+4:08.24770
77.6p
8
Stine.lise Truu
Trillevallens Sportklubb
42:06.252580
+4:16.25550
77.4p
9
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
42:19.253870
+4:29.26840
77.0p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
42:33.255290
+4:43.28260
76.6p
11
Anna Jönsson Haag
AnnaEmil Sportklubb
42:35.255450
+4:45.28420
76.6p
12
Tilda Johansson
Skorpeds SK
43:25.260430
+5:35.33400
75.2p
13
Lisa K Svensson
Åsarna IK
43:48.262700
+5:57.35670
74.5p
14
Chun MA
China
43:50.262990
+6:00.35960
74.5p
15
Honglian Meng
China
44:14.265300
+6:23.38270
73.8p
16
Maria Jonasson
SK Bore
44:24.266310
+6:33.39280
73.6p
17
Evelina Bångman
Offerdals SK
44:28.266790
+6:38.39760
73.4p
18
Kristina Axelsson
Sya SK
44:37.267610
+6:46.40580
73.2p
19
Yingcui e
China
44:59.269880
+7:09.42850
72.6p
20
Yingying Wang
China
45:33.273250
+7:43.46220
71.8p
21
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
45:48.274780
+7:58.47750
71.4p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
46:41.280040
+8:51.53010
70.1p
23
Ida Persson
Högbo GIF
46:48.280700
+8:57.53670
69.9p
24
Gígja Björnsdóttir
Island
46:57.281640
+9:07.54610
69.7p
25
Madelene Nord
Malungs IF
47:38.285770
+9:48.58740
68.7p
26
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
47:48.286730
+9:58.59700
68.5p
27
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
48:10.288990
+10:20.61960
68.0p
28
Madelene Melin
Malungs IF
49:05.294420
+11:14.67390
66.8p
29
Chunqin Kuang
China
49:16.295550
+11:26.68520
66.5p
30
Ellionore Bäckman
Malungs IF
50:02.300100
+12:11.73070
65.6p
31
Anja Svedholm
Östersunds SK
51:04.306320
+13:13.79290
64.3p
32
Yazhen Zhang
China
51:52.311190
+14:02.84160
63.3p
33
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
53:32.321100
+15:41.94070
61.4p
-
Jenny Larsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Josefina Sundman
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Xin Li
China
23:59:59.8639800
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Signe Rosenberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ying Wen
China
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)