Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
FIS tävling Distans Östersund
2019-12-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
46:36.279530
91.5p
2
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
46:36.279570
+0
91.5p
3
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
46:36.279580
+0
91.5p
4
Ole Morten Flataker
Norway
46:38.279720
+1.90
91.5p
5
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
46:38.279760
+2.130
91.5p
6
John Magnus Haugen
Norway
46:59.281800
+22.2170
90.9p
7
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
46:59.281810
+22.2180
90.9p
8
Marcus Ruus
Åsarna IK
47:38.285760
+1:02.6130
89.8p
9
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
47:49.286860
+1:13.7230
89.5p
10
Torstein Buan Røvik
Norway
47:50.286950
+1:14.7320
89.5p
11
Gabriel Thorn
SK Bore
47:50.286970
+1:14.7340
89.5p
12
Oscar Persson
SK Bore
47:53.287280
+1:17.7650
89.4p
13
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
47:54.287330
+1:18.7700
89.4p
14
Jonathan Engström
Borås SK
48:06.288530
+1:30.8900
89.1p
15
Simon Karlsson
IFK Umeå
48:13.289270
+1:37.9640
88.9p
16
Simon Hallström
Borås SK
48:35.291430
+1:59.11800
88.3p
17
Nils Persson
Östersunds SK
48:42.292140
+2:06.12510
88.1p
18
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
48:42.292150
+2:06.12520
88.1p
19
Jincai Shang
China
48:55.293430
+2:19.13800
87.8p
20
John Leander
Åsarna IK
49:02.294130
+2:26.14500
87.6p
21
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
49:07.294610
+2:30.14980
87.5p
22
Jonas Austad
Norway
49:07.294670
+2:31.15040
87.5p
23
Albert Jónsson
Island
49:08.294700
+2:31.15070
87.5p
24
Alfred Buskqvist
IK Stern
49:18.295780
+2:42.16150
87.2p
25
Filip Danielsson
SK Bore
49:25.296410
+2:48.16780
87.0p
26
Axel Jutterström
IFK Mora SK
49:26.296530
+2:50.16900
87.0p
27
Lin Bao
China
49:26.296560
+2:50.16930
87.0p
28
Axel Aflodal
Offerdals SK
49:35.297470
+2:59.17840
86.8p
29
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
49:45.298400
+3:08.18770
86.5p
30
Geir Kristian Hoås
Norway
49:49.298820
+3:12.19190
86.4p
31
Sindre Finne
Norway
49:50.298930
+3:14.19300
86.4p
32
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
49:52.299120
+3:15.19490
86.3p
33
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
49:54.299330
+3:18.19700
86.3p
34
Martin Herbert
IFK Mora SK
50:00.299990
+3:24.20360
86.1p
35
Magnus Sivertsen
Norway
50:10.300950
+3:34.21320
85.9p
36
Sindre Øwre Haugan
Norway
50:14.301310
+3:37.21680
85.8p
37
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
50:16.301590
+3:40.21960
85.7p
38
Isak Augustsson
IFK Mora SK
50:24.302310
+3:47.22680
85.6p
39
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
50:26.302590
+3:50.22960
85.5p
40
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
50:28.302770
+3:52.23140
85.4p
41
Anton Elvseth
Offerdals SK
50:42.304170
+4:06.24540
85.1p
42
Albert Askengren
Visborgs OK
50:45.304410
+4:08.24780
85.0p
43
Olof Roos
Östersunds SK
50:45.304420
+4:08.24790
85.0p
44
Oskar Olsson
IFK Mora SK
51:03.306260
+4:27.26630
84.6p
45
Mingliang Zhu
China
51:31.309010
+4:54.29380
83.9p
46
Daniel Södersten
Orsa SK
51:32.309130
+4:56.29500
83.9p
47
Dagur Benediktsson
Island
51:50.310990
+5:14.31360
83.5p
48
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
51:52.311170
+5:16.31540
83.4p
49
Gustav Rotvold
Åsarna IK
51:56.311510
+5:19.31880
83.4p
50
Edvard Sundman
Åsarna IK
51:58.311750
+5:22.32120
83.3p
51
Patrik Tallbom
Östersunds SK
51:59.311810
+5:22.32180
83.3p
52
Erik Persson
Östersunds SK
52:01.312080
+5:25.32450
83.2p
53
Adam Westman
Hudiksvalls IF
52:05.312430
+5:29.32800
83.1p
54
Tautvydas Strolia
Lithuania
52:10.312920
+5:33.33290
83.0p
55
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
52:12.313140
+5:36.33510
83.0p
56
Emil Talsi
Åsarna IK
53:23.320250
+6:47.40620
81.4p
57
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
53:24.320320
+6:47.40690
81.3p
58
Mikael Andersson
Malungs IF
53:43.322210
+7:06.42580
80.9p
59
Sander Øwre Haugan
Norway
53:43.322260
+7:07.42630
80.9p
60
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
54:43.328280
+8:07.48650
79.6p
61
Oliver Newman
Storbritannien
55:04.330390
+8:28.50760
79.2p
62
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
55:06.330540
+8:30.50910
79.1p
63
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
55:51.335010
+9:14.55380
78.2p
64
Yeersen Shiwohen
China
56:13.337240
+9:37.57610
77.8p
65
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
56:51.341000
+10:14.61370
77.0p
66
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
57:15.343460
+10:39.63830
76.5p
67
Andreas Viker
IK Stern
57:38.345700
+11:01.66070
76.1p
68
Buerlike Tuersongjiang
China
58:49.352870
+12:13.73240
74.7p
69
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
59:18.355700
+12:41.76070
74.2p
70
Erik Lieback
Ulricehamns IF
1:00:02.360170
+13:26.80540
73.4p
71
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:00:02.360190
+13:26.80560
73.4p
72
Zilong Chen
China
1:00:15.361440
+13:39.81810
73.1p
73
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:02:09.372800
+15:32.93170
71.2p
74
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
1:04:30.386900
+17:53.107270
68.8p
-
Bjoern Georg Riksaasen
Norway
23:59:58.8639700
-
Erling Flataker
Norway
23:59:58.8639700
-
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Bill Impola
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Johan Herbert
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Adam Gillman
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Victor Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Carl Olander
IK Stern
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
37:50.226930
85.8p
2
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
39:44.238360
+1:54.11330
81.8p
3
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
39:46.238560
+1:56.11530
81.8p
4
Emma Wikén
Åsarna IK
39:58.239700
+2:07.12670
81.4p
5
Chunxue Chi
China
41:13.247270
+3:23.20240
79.0p
6
Frida Hallquist
Åsarna IK
41:58.251740
+4:08.24710
77.6p
7
Lovisa Modig
SK Bore
41:59.251800
+4:08.24770
77.6p
8
Stine.lise Truu
Trillevallens Sportklubb
42:06.252580
+4:16.25550
77.4p
9
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
42:19.253870
+4:29.26840
77.0p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
42:33.255290
+4:43.28260
76.6p
11
Anna Jönsson Haag
AnnaEmil Sportklubb
42:35.255450
+4:45.28420
76.6p
12
Tilda Johansson
Skorpeds SK
43:25.260430
+5:35.33400
75.2p
13
Lisa K Svensson
Åsarna IK
43:48.262700
+5:57.35670
74.5p
14
Chun MA
China
43:50.262990
+6:00.35960
74.5p
15
Honglian Meng
China
44:14.265300
+6:23.38270
73.8p
16
Maria Jonasson
SK Bore
44:24.266310
+6:33.39280
73.6p
17
Evelina Bångman
Offerdals SK
44:28.266790
+6:38.39760
73.4p
18
Kristina Axelsson
Sya SK
44:37.267610
+6:46.40580
73.2p
19
Yingcui e
China
44:59.269880
+7:09.42850
72.6p
20
Yingying Wang
China
45:33.273250
+7:43.46220
71.8p
21
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
45:48.274780
+7:58.47750
71.4p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
46:41.280040
+8:51.53010
70.1p
23
Ida Persson
Högbo GIF
46:48.280700
+8:57.53670
69.9p
24
Gígja Björnsdóttir
Island
46:57.281640
+9:07.54610
69.7p
25
Madelene Nord
Malungs IF
47:38.285770
+9:48.58740
68.7p
26
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
47:48.286730
+9:58.59700
68.5p
27
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
48:10.288990
+10:20.61960
68.0p
28
Madelene Melin
Malungs IF
49:05.294420
+11:14.67390
66.8p
29
Chunqin Kuang
China
49:16.295550
+11:26.68520
66.5p
30
Ellionore Bäckman
Malungs IF
50:02.300100
+12:11.73070
65.6p
31
Anja Svedholm
Östersunds SK
51:04.306320
+13:13.79290
64.3p
32
Yazhen Zhang
China
51:52.311190
+14:02.84160
63.3p
33
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
53:32.321100
+15:41.94070
61.4p
-
Jenny Larsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Josefina Sundman
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Xin Li
China
23:59:59.8639800
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
Signe Rosenberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ying Wen
China
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)