Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rymmarloppet
2019-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå XC
1:44:54.629300
87.0p
2
Niklas Henriksson
I 19 IF
1:44:55.629400
+1
87.0p
3
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:45:33.633200
+39.3800
86.4p
4
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:46:18.637700
+1:24.8300
85.8p
5
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:49:49.658800
+4:55.29400
82.8p
6
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:50:38.663700
+5:44.34300
82.1p
7
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:53:52.683100
+8:58.53700
79.6p
8
Jim Lundmark
Skellefteå XC
1:55:30.692900
+10:36.63500
78.3p
9
Jesper Pettersson
XC Piteå
1:55:38.693700
+10:44.64300
78.2p
10
Magnus Lindfors
IK Studenterna
1:57:48.706700
+12:54.77300
76.7p
11
Tommy Hedlund
Ttgu IF
1:59:56.719500
+15:02.90100
75.2p
12
Thomas Hollberg
I 19 IF
2:00:12.721100
+15:18.91700
75.0p
13
Jesper Lundqvist
Skellefteå XC
2:00:13.721200
+15:19.91800
75.0p
14
Marcus Nilsson
XC Piteå
2:00:15.721400
+15:21.92000
75.0p
15
Erik Skott
Aapua IF
2:00:19.721800
+15:25.92400
75.0p
16
Simon Johansson
Vännäs SK
2:02:21.734000
+17:27.104600
73.6p
17
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
2:02:25.734400
+17:31.105000
73.6p
18
Jon Rackner
I 19 IF
2:04:20.745900
+19:26.116500
72.3p
19
Lukas Skott
Aapua IF
2:05:06.750500
+20:12.121100
71.9p
20
Markus Lidman
Hemmingsmarks IF
2:05:16.751500
+20:22.122100
71.8p
21
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:06:30.758900
+21:36.129500
71.0p
22
Henrik Strand
Axa SC
2:06:55.761400
+22:01.132000
70.7p
23
Martin Risen
Kalix SK
2:07:41.766000
+22:47.136600
70.3p
24
Anders Semberg
Svappavaara Aif
2:08:45.772400
+23:51.143000
69.7p
25
Markus Norman
Kalix SK
2:09:06.774500
+24:12.145100
69.5p
26
Johan Albertsson
IK Studenterna
2:10:44.784300
+25:50.154900
68.5p
27
Joel EDEBLOM
Team Esplanad
2:10:48.784700
+25:54.155300
68.5p
28
Johan Danielsson
Lycksele IF
2:11:05.786400
+26:11.157000
68.3p
29
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:11:23.788200
+26:29.158800
68.2p
30
Oscar Sundén
Axa SC
2:11:31.789000
+26:37.159600
68.1p
31
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
2:11:42.790100
+26:48.160700
68.0p
32
Olle Berggren
Älvsby IF SK
2:11:44.790300
+26:50.160900
68.0p
33
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
2:11:49.790800
+26:55.161400
67.9p
34
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
2:11:51.791000
+26:57.161600
67.9p
35
Olof Burström
SK Järven
2:12:31.795000
+27:37.165600
67.5p
36
Magnus Sandnes
IL Splint
2:13:27.800600
+28:33.171200
67.0p
37
Henrik Risberg
Svensby SK
2:13:28.800700
+28:34.171300
67.0p
38
Lars Johansson
Lycksele IF
2:15:24.812300
+30:30.182900
66.0p
39
Jörgen Söderlund
Luleå Gjutarens IF
2:15:36.813500
+30:42.184100
65.9p
40
Anders Karlsson
Överkalix IF
2:15:42.814100
+30:48.184700
65.8p
41
Peter Gustavsson
Malå IF
2:16:30.818900
+31:36.189500
65.4p
42
Adam Burström
SK Järven
2:17:42.826100
+32:48.196700
64.8p
43
Jörgen Norén
Malå IF
2:18:06.828500
+33:12.199100
64.6p
44
Adam Linder
Malå IF
2:18:35.831400
+33:41.202000
64.4p
45
Jan Erik Länta
Jokkmokks SK
2:20:49.844800
+35:55.215400
63.3p
46
Lars Jonsén
Ammarnäs IF
2:20:56.845500
+36:02.216100
63.2p
47
Erik Granström
IFK Arvidsjaur SK
2:21:11.847000
+36:17.217600
63.1p
48
Christer Köhler
No Club
2:23:04.858300
+38:10.228900
62.2p
49
Marcus Lundmark
Skellefteå XC
2:23:09.858800
+38:15.229400
62.2p
50
Fredrik Helander
Turebergs IF
2:23:40.861900
+38:46.232500
61.9p
51
Joakim Fredriksen
Jävre IF
2:24:28.866700
+39:34.237300
61.6p
52
Jerker Jakobsson
Luleå Gjutarens IF
2:24:44.868300
+39:50.238900
61.4p
53
Jacob Fürstenhoff
Skellefteå XC
2:24:48.868700
+39:54.239300
61.4p
54
Robin Olofsson
SK Järven
2:25:07.870600
+40:13.241200
61.3p
55
Peter Karlsson
No Club
2:26:34.879300
+41:40.249900
60.6p
56
Arvid Pettersson
IFK Arvidsjaur SK
2:26:46.880500
+41:52.251100
60.5p
57
Marcus Burström
Byske SK
2:27:10.882900
+42:16.253500
60.4p
58
Lorens Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
2:27:13.883200
+42:19.253800
60.3p
59
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:27:19.883800
+42:25.254400
60.3p
60
Thomas Jonsson
XC Piteå
2:28:56.893500
+44:02.264100
59.6p
61
Kay Rung
XC Piteå
2:30:24.902300
+45:30.272900
59.0p
62
Tord Nilsson
Skellefteå XC
2:31:15.907400
+46:21.278000
58.6p
63
Lennart Jonsson
IFK Arvidsjaur SK
2:31:35.909400
+46:41.280000
58.5p
64
Mikael Carlson
Seb IF
2:31:40.909900
+46:46.280500
58.5p
65
William Westerlund
Byske SK
2:32:53.917200
+47:59.287800
58.0p
66
Andreas Brink
Försvarets Sk
2:33:00.917900
+48:06.288500
57.9p
67
Björn Ingebrigtsen
IFK Umeå
2:33:34.921300
+48:40.291900
57.7p
68
Erik Risén
Kalix SK
2:34:27.926600
+49:33.297200
57.3p
69
Olof Thelberg
Sockertoppen IF
2:36:38.939700
+51:44.310300
56.5p
70
Johan Ekman
XC Piteå
2:38:45.952400
+53:51.323000
55.7p
71
Piotr Sitarz
OK Renen
2:39:16.955500
+54:22.326100
55.5p
72
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:42:25.974400
+57:31.345000
54.4p
73
Simon Rönnqvist
Kalix SK
2:43:07.978600
+58:13.349200
54.1p
74
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:43:41.982000
+58:47.352600
53.9p
75
Mikael Johansson
GIF
2:44:24.986300
+59:30.356900
53.7p
76
Victor Forsberg
XC Piteå
2:46:40.999900
+1:01:46.370500
52.9p
77
Anders Borgeryd
XC Piteå
2:47:20.1003900
+1:02:26.374500
52.7p
78
Viktor Rönnbäck
Sunderby SK
2:51:26.1028500
+1:06:32.399100
51.3p
79
Mats Långström
XC Piteå
2:51:57.1031600
+1:07:03.402200
51.2p
80
Anders Öquist
XC Piteå
2:52:19.1033800
+1:07:25.404400
51.1p
81
Erik Rönnqvist
Kalix SK
2:52:21.1034000
+1:07:27.404600
51.0p
82
Marcus Lejon
Antnäs BK
2:55:45.1054400
+1:10:51.425000
50.0p
83
Lorentz Eriksson
Svensby SK
2:57:20.1063900
+1:12:26.434500
49.5p
84
Magnus Töyrä
Atea Iff
2:59:13.1075200
+1:14:19.445800
49.0p
85
Jörgen Lindmark
Skellefteå XC
3:00:28.1082700
+1:15:34.453300
48.6p
86
Christer Larsson
Gellivare Skidallians IK
3:00:31.1083000
+1:15:37.453600
48.6p
87
Roland Edlund
Umedalens IF
3:02:20.1093900
+1:17:26.464500
48.1p
88
Lars Wikberg
IFK Arvidsjaur SK
3:02:45.1096400
+1:17:51.467000
48.0p
89
Anders Forsling
LF Norrbotten
3:11:27.1148600
+1:26:33.519200
45.7p
90
Nils Ström
Luleå
3:18:28.1190700
+1:33:34.561300
44.0p
91
Göran Kihlanki
Studentidrott
3:22:35.1215400
+1:37:41.586000
43.1p
92
Albin Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
4:46:27.1718600
+3:01:33.1089200
30.0p
93
Tom Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
4:46:30.1718900
+3:01:36.1089500
30.0p