Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Distans
2019-12-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
20km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
48:09.288810
90.4p
2
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
48:29.290820
+20.1910
89.9p
3
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
48:43.292290
+34.3380
89.5p
4
Truls Gisselman
Rehns BK
49:14.295360
+1:05.6450
88.7p
5
Mads Groeholt
Norway
49:24.296330
+1:15.7420
88.5p
6
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
49:24.296350
+1:15.7440
88.5p
7
Georg Ersson
IF Strategen
49:24.296370
+1:15.7460
88.5p
8
Marius Bauer
Germany
49:42.298190
+1:33.9280
88.0p
9
Simon Åstot
IFK Umeå
49:44.298360
+1:35.9450
88.0p
10
Petter Dahl
IF Strategen
50:01.300040
+1:52.11130
87.6p
11
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
50:19.301830
+2:10.12920
87.1p
12
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
50:47.304600
+2:37.15690
86.5p
13
Jonathan Edman
IFK Umeå
51:26.308510
+3:17.19600
85.5p
14
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
51:29.308840
+3:20.19930
85.4p
15
Joel Ernstsson
Rehns BK
51:37.309690
+3:28.20780
85.3p
16
Joel Jänes
Stockviks SF
51:45.310460
+3:36.21550
85.1p
17
Emil Danielsson
Högbo GIF
51:55.311410
+3:46.22500
84.9p
18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
51:56.311510
+3:47.22600
84.8p
19
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
51:57.311660
+3:48.22750
84.8p
20
Jesper Persson
Åsarna IK
51:57.311670
+3:48.22760
84.8p
21
Erik Granström
Strömnäs GIF
52:01.312070
+3:52.23160
84.7p
22
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
52:10.312900
+4:00.23990
84.5p
23
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
52:13.313260
+4:04.24350
84.4p
24
Filip Borgström
IF Strategen
52:15.313420
+4:06.24510
84.4p
25
Eric Carlsson
IFK Umeå
52:26.314500
+4:16.25590
84.1p
26
Joel Andersson
IFK Mora SK
52:28.314790
+4:19.25880
84.1p
27
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
52:51.317060
+4:42.28150
83.6p
28
Alexander Melin
Sundbybergs IK
53:25.320470
+5:16.31560
82.8p
29
Kuerbanjiang Wuerkaixi
China
53:30.320920
+5:21.32010
82.7p
30
Einar Oestnor
Norway
53:33.321200
+5:23.32290
82.7p
31
Martin Elmvall
Högbo GIF
53:35.321460
+5:26.32550
82.6p
32
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
53:36.321520
+5:27.32610
82.6p
33
Martin Reppen
Norway
53:37.321670
+5:28.32760
82.6p
34
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
53:44.322320
+5:35.33410
82.4p
35
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
53:58.323700
+5:48.34790
82.1p
36
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
54:04.324300
+5:54.35390
82.0p
37
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
54:19.325840
+6:10.36930
81.7p
38
Viktor Svensk
Högbo GIF
54:31.327090
+6:22.38180
81.4p
39
Kaige Jian
China
54:35.327460
+6:26.38550
81.3p
40
Sven Leander
Åsarna IK
54:41.328080
+6:32.39170
81.2p
41
Linus Jonsson
Åsarna IK
54:50.328970
+6:41.40060
81.0p
42
Anton Karlsson
Tanums IF
54:50.328980
+6:41.40070
81.0p
43
Erik Engelin
Offerdals SK
55:10.330920
+7:01.42010
80.6p
44
Isak Lieback
Ulricehamns IF
55:20.331940
+7:11.43030
80.4p
45
Axel Svingstedt
Stockviks SF
55:33.333240
+7:24.44330
80.1p
46
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
55:39.333840
+7:30.44930
80.0p
47
William Selander
Östersunds SK
55:43.334280
+7:34.45370
79.9p
48
Albin Berger
Domnarvets GOIF
55:52.335190
+7:43.46280
79.7p
49
Cameron Cruickshank
Storbritannien
55:54.335320
+7:45.46410
79.7p
50
Isidor Wiksten
Matfors SK
56:01.336010
+7:52.47100
79.5p
51
Arvid Värmsjö
SK Bore
56:05.336450
+7:56.47540
79.5p
52
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
56:06.336510
+7:57.47600
79.4p
53
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
56:09.336810
+8:00.47900
79.4p
54
Ask Abrahamsson
IK Stern
56:12.337150
+8:03.48240
79.3p
55
Viktor Wiig
IF Strategen
56:14.337380
+8:05.48470
79.3p
56
Per Jutterström
IFK Mora SK
56:14.337390
+8:05.48480
79.3p
57
Emanuel Vestberg
Tullus Sg
56:25.338410
+8:16.49500
79.1p
58
Knut Vikström
Bergeforsens SK
56:26.338500
+8:16.49590
79.0p
59
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
56:30.338940
+8:21.50030
79.0p
60
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
56:46.340580
+8:37.51670
78.6p
61
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
56:55.341410
+8:46.52500
78.5p
62
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
56:59.341890
+8:50.52980
78.4p
63
Thomas Fällgren
Arvika IS
57:06.342510
+8:57.53600
78.2p
64
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
57:36.345520
+9:27.56610
77.7p
65
Albin Sjölén
Stockviks SF
57:50.346960
+9:41.58050
77.4p
66
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
57:53.347260
+9:44.58350
77.3p
67
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
58:06.348530
+9:57.59620
77.1p
68
Xiaofei MA
China
58:08.348730
+9:59.59820
77.0p
69
Rasmus Rudberg
Sya SK
58:08.348770
+9:59.59860
77.0p
70
YE Wang
China
58:09.348860
+10:00.59950
77.0p
71
Adam Boman
Tranemo IF
58:29.350800
+10:19.61890
76.7p
72
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
58:29.350840
+10:20.61930
76.7p
73
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
58:48.352760
+10:39.63850
76.3p
74
Anton Mäkinen
Högbo GIF
59:14.355330
+11:05.66420
75.8p
75
Linus Nilsson
IFK Umeå
59:21.356090
+11:12.67180
75.7p
76
Ola Estil Brissach
Norway
59:23.356230
+11:14.67320
75.7p
77
Albin Lundqvist
Gillberga SK
59:23.356240
+11:14.67330
75.6p
78
Kasper Wiken
Åsarna IK
59:33.357280
+11:24.68370
75.5p
79
Jakob Daníelsson
Island
59:34.357360
+11:25.68450
75.4p
80
Johannes Josefsson
Täby IS SK
59:51.359020
+11:42.70110
75.1p
81
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:00:03.360290
+11:54.71380
74.9p
82
Taiwei LI
China
1:00:13.361220
+12:04.72310
74.7p
83
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:00:13.361230
+12:04.72320
74.7p
84
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:01:00.365920
+12:51.77010
73.9p
85
Wei MA
China
1:01:24.368300
+13:14.79390
73.5p
86
Andreas Albinsson
SK Bore
1:01:57.371660
+13:48.82750
72.9p
87
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
1:02:16.373570
+14:07.84660
72.6p
88
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
1:02:38.375790
+14:29.86880
72.2p
89
Arvid Larsson
IFK Umeå
1:03:08.378700
+14:58.89790
71.8p
90
Erik Backlund
Äspereds IF
1:04:20.385920
+16:11.97010
70.6p
91
Karl Stark
Vaggeryds SOK
1:06:36.399530
+18:27.110620
68.5p
92
Xiaolong JI
China
1:10:37.423640
+22:28.134730
65.0p
-
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Filip Öberg
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Vemund Trebostad Viken
Norway
23:59:58.8639700
-
Max Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Henrik Millestu
Utrikes SK
23:59:58.8639700
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
William Schultz
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Anton Ivarsson
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Oskar Åslund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)