Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Daniel Karlssons Minne
2019-12-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Fristil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
22:33.135280
83.5p
2
Andreas Elvseth
Offerdals SK
22:49.136840
82.6p
3
Leo Svahn
Östersunds SK
22:53.137240
82.4p
H 20
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
20:40.123980
90.2p
2
William Schultz
IFK Umeå
21:27.128620
87.3p
3
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
21:28.128740
87.3p
H 21
9.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Nils Persson
Östersunds SK
20:57.125660
89.2p
2
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
21:05.126480
88.7p
3
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
21:06.126560
88.6p
D 18
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
15:45.94440
78.4p
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
16:12.97180
75.9p
3
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
17:08.102720
71.3p
D 20
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
16:00.95970
77.0p
2
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
16:26.98540
74.7p
3
Maria Novak
Offerdals SK
16:42.100160
73.4p
D 21
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emma Wikén
Åsarna IK
15:45.94410
78.5p
2
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
15:46.94560
78.3p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
16:43.100220
73.3p
D 16
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Boberg
Duveds IF
8:41.52050
2
Vilda Book
IFK Strömsund
8:51.53030
3
Jonna Kjellgren
Järpens SK
9:01.54010
H 16
3.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Franzén
Duveds IF
7:48.46700
2
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
7:48.46710
3
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
7:53.47200
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
6:38.39740
2
Elsa Tänglander
Östersunds SK
6:38.39780
3
Lydia Hägg Eveby
Östersunds SK
6:45.40450
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Måns Rawald
Ås IF
6:22.38170
2
Sixten Lindblom
Frösö IF
6:38.39710
3
Fabian Sedin
Frösö IF
6:45.40410
D 21 Motion
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anna Novak
Offerdals SK
19:23.116270
62.1p
2
Jana Novak
Offerdals SK
22:20.133900
53.1p
H 21 Motion
6.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Karel Novak
Offerdals SK
18:09.108810
66.8p
2
Robin Grenholm
XCGold
18:32.111100
65.3p
3
Gustav Ydén
Östersunds SK
19:05.114460
63.2p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Daniel Karlssons Minne 2021
Daniel Karlssons Minne 2019
Daniel Karlssons minne 2018
Daniel Karlssons minne 2017
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons Minne 2016
Daniel Karlssons minne 2015
Daniel Karlssons Minne 2014
Daniel Karlssons Minne 2013
Daniel Karlssons Minne 2012
Tävlingar i närheten
FIS tävling Distans Östersund 2019
Scandic Cup Östersund Distans 2019
Scandic Cup - Östersund Sprint 2019
Vaajmarathon 2019
Åk en mil vinn en bil 2019
Haldo Hanssons Minne 2019
Ås Elljusskida 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan