Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norrskogssvängen
2019-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9.6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
22:25.134400
86.7p
2
H 20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
22:52.137100
+27.2600
85.0p
3
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
22:54.137300
+29.2800
84.8p
4
H 20
Filip Borgström
IF Strategen
23:07.138600
+42.4100
84.0p
5
H 20
Joel Jänes
Stockviks SF
23:24.140300
+59.5800
83.0p
6
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
23:25.140400
+1:00.5900
83.0p
7
H 21
Olof Roos
Östersunds SK
23:27.140600
+1:02.6100
82.8p
8
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
23:37.141600
+1:12.7100
82.3p
9
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:51.143000
+1:26.8500
81.5p
10
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
24:08.144700
+1:43.10200
80.5p
11
H 18
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
24:09.144800
+1:44.10300
80.4p
12
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
24:28.146700
+2:03.12200
79.4p
13
H 21
Emil Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
26:09.156800
+3:44.22300
74.3p
14
H 21
Niklas Sundelin
Östersunds SK
26:32.159100
+4:07.24600
73.2p
15
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
26:52.161100
+4:27.26600
72.3p
16
H 21
Oskar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
27:08.162700
+4:43.28200
71.6p
17
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
28:23.170200
+5:58.35700
68.4p
18
H 21
Martin Vestman
Bondsjöhöjdens IK
31:06.186500
+8:41.52000
62.5p
6.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
16:28.98700
2
H 16
Rikard Sjödin
Matfors SK
16:41.100000
+13.1200
3
H 16
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
16:47.100600
+19.1800
4
H 16
Elias Bengtsson
Tynderö IK
16:58.101700
+30.2900
5
H 16
Tomas Holmgren
Matfors SK
17:20.103900
+52.5100
6
H 16
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
17:22.104100
+54.5300
7
H 16
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
17:29.104800
+1:01.6000
8
D 20
Moa Backlund
Högbo GIF
17:43.106200
+1:15.7400
64.8p
9
H 16
Ludvig Millestu
Utrikes SK
17:47.106600
+1:19.7800
10
H 16
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
17:48.106700
+1:20.7900
11
H 16
David Palmgren
Bergeforsens SK
17:54.107300
+1:26.8500
12
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
17:57.107600
+1:29.8800
63.9p
13
D 18
Amanda Pallin
Alnö SK
18:00.107900
+1:32.9100
63.7p
14
D 18
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
18:08.108700
+1:40.9900
63.3p
15
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
18:10.108900
+1:42.10100
63.2p
16
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
18:11.109000
+1:43.10200
63.1p
17
D 21
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
18:12.109100
+1:44.10300
63.0p
18
H 16
Jason Blomqvist
Matfors SK
18:17.109600
+1:49.10800
19
H 16
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
18:18.109700
+1:50.10900
20
H 16
Lukas Walther
Matfors SK
18:29.110800
+2:01.12000
21
D 16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
18:41.112000
+2:13.13200
21
D 21
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
18:41.112000
+2:13.13200
61.4p
23
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
18:45.112400
+2:17.13600
61.2p
24
D 16
Irma Burman
Alnö SK
19:04.114300
+2:36.15500
25
D 16
Saga Östling
Bergeforsens SK
19:19.115800
+2:51.17000
26
H 16
Mattias Larsson
Matfors SK
19:20.115900
+2:52.17100
27
H 16
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
19:21.116000
+2:53.17200
27
D 18
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
19:21.116000
+2:53.17200
59.3p
29
H 16
Erik Sundberg
Vårby IK
19:23.116200
+2:55.17400
30
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
19:24.116300
+2:56.17500
59.1p
31
H 16
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
19:27.116600
+2:59.17800
32
H 16
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
19:29.116800
+3:01.18000
33
D 16
Alma Söderlund
Hägglunds Ski Team SK
20:15.121400
+3:47.22600
34
D 16
Maja Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
20:19.121800
+3:51.23000
35
H 16
Helmer Nordvall
Matfors SK
20:26.122500
+3:58.23700
35
D 16
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
20:26.122500
+3:58.23700
37
H 16
Hampus Bergkvist
Matfors SK
20:31.123000
+4:03.24200
38
D 18
Ebba Englund
Bergeforsens SK
20:33.123200
+4:05.24400
55.8p
39
D 16
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
20:35.123400
+4:07.24600
40
D 16
Belle Spets
Vårby IK
20:40.123900
+4:12.25100
41
D 16
Louise Jonsson
Alnö SK
20:41.124000
+4:13.25200
42
D 16
Emma Strand
Bergeforsens SK
20:55.125400
+4:27.26600
43
D 16
Nora Westerlund
Vårby IK
21:09.126800
+4:41.28000
44
D 16
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
21:15.127400
+4:47.28600
45
D 20
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
21:19.127800
+4:51.29000
53.8p
46
D 16
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
21:30.128900
+5:02.30100
47
H 16
Axel Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
22:11.133000
+5:43.34200
48
D 16
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
23:10.138900
+6:42.40100
49
D 16
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
23:16.139500
+6:48.40700
50
D 16
Alva Perbo
Vårby IK
25:03.150200
+8:35.51400
51
D 16
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK
29:47.178600
+13:19.79800
Logga in för att slippa de här annonserna
3.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
9:19.55800
2
D 14
Minna Mikaelsson
Vårby IK
9:22.56100
+3.200
3
D 14
Maja Pålsson
Utrikes SK
9:42.58100
+23.2200
4
H 14
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
9:49.58800
+30.2900
5
D 14
Emma Forsgren
Vårby IK
9:54.59300
+35.3400
6
H 14
Joel Nilsson
Matfors SK
10:05.60400
+46.4500
7
H 14
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
10:06.60500
+47.4600
8
H 14
Erik Gustafsson
Vårby IK
10:14.61300
+55.5400
9
H 14
August Lilja
Matfors SK
10:15.61400
+56.5500
10
H 14
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
10:16.61500
+57.5600
11
D 14
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
10:18.61700
+59.5800
12
D 14
Alice Broström
Sävast Ski Team IF
10:23.62200
+1:04.6300
13
H 14
Joel Byström
Vårby IK
10:25.62400
+1:06.6500
14
H 14
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:36.63500
+1:17.7600
14
D 14
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
10:36.63500
+1:17.7600
16
H 14
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
10:40.63900
+1:21.8000
17
H 14
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
10:42.64100
+1:23.8200
18
H 14
Olle Book
IFK Strömsund
10:49.64800
+1:30.8900
19
D 14
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
10:53.65200
+1:34.9300
19
D 14
Frida Bergkvist
Lucksta IF
10:53.65200
+1:34.9300
21
D 14
Märta Hübenette
Husums IF SK
10:59.65800
+1:40.9900
22
D 14
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
11:05.66400
+1:46.10500
23
H 14
Alvin Nordensson
Lucksta IF
11:16.67500
+1:57.11600
24
H 14
Edvin Nilsson
Bålsta SK
11:17.67600
+1:58.11700
25
H 14
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
11:21.68000
+2:02.12100
26
D 14
Penny Spets
Vårby IK
11:22.68100
+2:03.12200
27
D 14
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
11:25.68400
+2:06.12500
28
D 14
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
11:27.68600
+2:08.12700
29
H 14
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
11:36.69500
+2:17.13600
30
H 14
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
11:42.70100
+2:23.14200
31
D 14
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
11:47.70600
+2:28.14700
32
D 14
Alva Strand
Selånger SOK
11:51.71000
+2:32.15100
33
H 14
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
12:03.72200
+2:44.16300
34
H 14
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
12:52.77100
+3:33.21200
35
H 14
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
12:53.77200
+3:34.21300
36
D 14
Klara Olofsson
Vårby IK
12:55.77400
+3:36.21500
37
D 14
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
12:58.77700
+3:39.21800
38
D 14
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
13:19.79800
+4:00.23900
39
D 14
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
13:23.80200
+4:04.24300
40
D 14
Nova Stattin
Bondsjöhöjdens IK
13:27.80600
+4:08.24700
41
D 14
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
13:28.80700
+4:09.24800
42
D 14
Ellen Westerlund
Vårby IK
13:54.83300
+4:35.27400
43
H 14
Ture Mannelqvist
Vårby IK
15:02.90100
+5:43.34200
44
D 14
Vera Bergqvist
Bondsjöhöjdens IK
15:37.93600
+6:18.37700
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 12
Albin Persson
Lucksta IF
7:20.43900
2
H 12
Samuel Henriksson
Tynderö IK
7:26.44500
+6.500
3
H 12
Maximus Stom
Lucksta IF
7:59.47800
+39.3800
4
D 12
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
8:08.48700
+48.4700
5
D 12
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
8:22.50100
+1:02.6100
6
D 12
Agnes Boström
Kovlands IF
8:30.50900
+1:10.6900
7
H 12
Samuel Nordlund
Alnö SK
8:33.51200
+1:13.7200
8
H 12
Oscar Gustafsson
Vårby IK
8:54.53300
+1:34.9300
9
D 12
MY Mikaelsson
Vårby IK
8:57.53600
+1:37.9600
10
H 12
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
9:33.57200
+2:13.13200
11
D 12
Alvina Millestu
Utrikes SK
9:35.57400
+2:15.13400
12
H 12
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
9:38.57700
+2:18.13700
13
D 12
Alice Bryngelsson
Vårby IK
9:41.58000
+2:21.14000
14
D 12
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
9:42.58100
+2:22.14100
15
H 12
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58600
+2:27.14600
16
D 12
Elsa Sahlman
Vårby IK
10:07.60600
+2:47.16600
17
D 12
Alma Näsström
Vårby IK
10:10.60900
+2:50.16900
18
H 12
Olle Svanström
IFK Strömsund
10:13.61200
+2:53.17200
18
D 12
Ester Sundberg
Vårby IK
10:13.61200
+2:53.17200
20
H 12
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:14.61300
+2:54.17300
20
D 12
Lovisa Lilja
Matfors SK
10:14.61300
+2:54.17300
22
D 12
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
10:15.61400
+2:55.17400
23
H 12
Jonathan Engström
Bondsjöhöjdens IK
10:18.61700
+2:58.17700
24
H 12
Gustav Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
10:33.63200
+3:13.19200
24
D 12
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
10:33.63200
+3:13.19200
24
D 12
Märta Mannelqvist
Vårby IK
10:33.63200
+3:13.19200
27
D 12
Lova Vikman
Alnö SK
10:36.63500
+3:16.19500
28
H 12
Jakob Lønborg
Vårby IK
10:37.63600
+3:17.19600
29
D 12
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
10:45.64400
+3:25.20400
30
H 12
Leo Nordin
Vårby IK
10:48.64700
+3:28.20700
31
D 12
Emma Byström
Vårby IK
11:34.69300
+4:14.25300
32
D 12
Emma Perbo
Vårby IK
11:41.70000
+4:21.26000
33
D 12
Livia Forsberg
Vårby IK
11:56.71500
+4:36.27500
34
H 12
Hjalmar Sålar
Sollefteå Skidor IF
12:03.72200
+4:43.28200
35
D 12
Signe Grimell
Vårby IK
12:07.72600
+4:47.28600
36
D 12
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
12:16.73500
+4:56.29500
37
H 12
Leo Hasselborg
Sollefteå Skidor IF
12:39.75800
+5:19.31800
37
D 12
Sara Häggquist
Vårby IK
12:39.75800
+5:19.31800
39
D 12
Meja Öberg
Vårby IK
12:43.76200
+5:23.32200
40
H 12
Ilian Lidén
Sollefteå Skidor IF
13:36.81500
+6:16.37500
41
D 12
Holly Strindlund
Vårby IK
15:45.94400
+8:25.50400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)