Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten jaktstart
2019-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
51:21.308070
89.6p
2
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
52:58.317740
+1:36.9570
87.1p
3
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
52:59.317880
+1:38.9710
87.1p
4
H 21
Nils Augustsson
IFK Mora SK
53:11.319030
+1:49.10860
86.8p
5
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
53:14.319370
+1:53.11200
86.7p
6
H 21
Isak Augustsson
IFK Mora SK
53:41.322070
+2:20.13900
86.1p
7
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
53:59.323810
+2:37.15640
85.6p
8
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
54:09.324870
+2:48.16700
85.4p
9
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva
54:23.326210
+3:01.18040
85.1p
10
H 21
Michael Boberg
Älvdalens IF SK
55:00.329930
+3:38.21760
84.2p
11
H 21
Adrian Lundberg
SK Bore
55:01.330010
+3:39.21840
84.2p
12
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
55:01.330070
+3:40.21900
84.1p
13
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
56:39.339820
+5:17.31650
81.9p
14
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
57:07.342690
+5:46.34520
81.3p
15
H 21
Alfred Nilsson
Filipstads SF
58:01.348040
+6:39.39870
80.2p
16
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
58:30.350940
+7:08.42770
79.5p
17
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
58:32.351120
+7:10.42950
79.5p
18
H 20
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
59:23.356260
+8:01.48090
78.4p
19
H 20
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
59:58.359710
+8:36.51540
77.8p
20
H 21
Anton Swedberg
IFK Mora SK
1:00:19.361830
+8:57.53660
77.3p
21
H 20
Anton Mäkinen
Högbo GIF
1:00:24.362330
+9:02.54160
77.2p
22
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
1:00:40.363950
+9:18.55780
76.9p
23
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
1:01:16.367510
+9:54.59340
76.2p
24
H 21
Elis Berg
Sunne SLF
1:01:52.371110
+10:30.62940
75.5p
25
D 21
Sandra Olsson
Malungs IF
1:02:02.372170
+10:41.64000
75.3p
26
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:02:09.372880
+10:48.64710
75.2p
27
H 21
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:02:21.374070
+11:00.65900
75.0p
28
H 21
Linus Bohman
Motala Aif SK
1:02:56.377560
+11:34.69390
74.4p
29
H 21
Atle Ager
Skeriol IF
1:03:28.380750
+12:06.72580
73.8p
30
D 21
Maria Jonasson
SK Bore
1:03:58.383740
+12:36.75570
73.2p
31
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:05:11.391060
+13:49.82890
72.0p
32
H 21
Jakob Svensson
Härlövs IF
1:06:05.396440
+14:43.88270
71.1p
33
H 21
Johan Pålsson
IF Ski Team Skåne
1:07:04.402390
+15:43.94220
70.1p
34
H 21
Daniel Loman Olsson
Falun Borlänge SK
1:07:36.405540
+16:14.97370
69.6p
35
H 21
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:09:01.414060
+17:39.105890
68.2p
36
H 21
Johan Öhrn
Axa SC
1:09:11.415040
+17:49.106870
68.1p
37
D 21
Madelene Melin
Malungs IF
1:10:36.423530
+19:14.115360
66.8p
38
H 21
Per Åkerlund
Kvarnsvedens GOIF SK
1:13:25.440470
+22:04.132300
64.4p
39
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:16:54.461370
+25:33.153200
61.7p
40
D 21
Linnea Friberg
Blackstad IF
1:20:56.485560
+29:34.177390
58.8p
16.6km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
46:22.278170
85.8p
2
H 18
Kalle Georgsson
Högbo GIF
48:25.290470
+2:03.12200
82.1p
3
H 18
Albin Augustsson
Källbottens IK
48:36.291570
+2:14.13300
81.8p
4
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
49:16.295550
+2:53.17280
80.7p
5
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
49:41.298030
+3:18.19760
80.1p
6
H 18
Kasper Olsen
Grava SK
50:32.303110
+4:09.24840
78.7p
7
H 18
Hjalmar Berg
Sunne SLF
50:50.304970
+4:28.26700
78.2p
8
H 18
Måns Olsen
Grava SK
51:08.306780
+4:46.28510
77.8p
9
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
51:09.306810
+4:46.28540
77.8p
10
H 18
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
51:35.309430
+5:12.31160
77.1p
11
H 18
Malte Johansson
Högbo GIF
53:52.323120
+7:29.44850
73.8p
12
D 20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
54:12.325190
+7:50.46920
73.4p
13
H 18
Leo Rodin
Uddevalla IS
54:18.325730
+7:55.47460
73.3p
14
D 20
Linn Sofie Mohn
Magnor Ul
55:09.330850
+8:46.52580
72.1p
15
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
55:25.332460
+9:02.54190
71.8p
16
D 20
Maja Eriksson
Filipstads SF
57:04.342390
+10:42.64120
69.7p
17
D 20
Olivia Lavén
Täby IS SK
57:33.345230
+11:10.66960
69.1p
18
D 18
Alva Björk
Orsa SK
57:50.346960
+11:27.68690
68.8p
19
D 20
Wilma Björkman
IFK Mora SK
58:07.348680
+11:45.70410
68.4p
20
D 20
Jenny Edin
Matfors SK
59:36.357590
+13:14.79320
66.7p
21
D 18
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
59:52.359170
+13:30.80900
66.4p
22
D 20
Judith Dolleris
IFK Mora SK
1:00:22.362110
+13:59.83840
65.9p
23
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
1:01:38.369790
+15:16.91520
64.5p
24
D 18
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
1:04:33.387260
+18:10.108990
61.6p
25
D 18
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
1:05:10.390900
+18:47.112630
61.0p
26
H 18
Jesper Nyman
IFK Skövde SK
1:05:17.391680
+18:55.113410
60.9p
27
D 20
Elin Storm
Lima IF
1:09:37.417640
+23:14.139370
57.1p