Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2019-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Alvar Myhlback
Bygdö IL
6:19.37860
2
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
7:29.44800
+1:09.6840
3
Harald Eriksson
Dala-järna IK
7:31.45030
+1:11.7070
4
Oskar Olsson
Äspereds IF
7:41.46060
+1:22.8100
5
Alvin Rydin Sahlin
Västerås Skidklubb
7:42.46110
+1:22.8150
6
Malte Andersson
Domnarvets Goif
7:43.46270
+1:24.8310
7
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
7:50.46950
+1:30.8990
8
Leo Kristiansson
Dala-järna IK
7:53.47280
+1:34.9320
9
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
7:59.47880
+1:40.9920
10
Gustav Jäderblom
Fjärdhundra SK
8:00.47960
+1:41.10000
11
Anton Unger
Falu IK Skidklubb
8:01.48010
+1:41.10050
12
William Rytter
Älvdalens IF SK
8:01.48060
+1:42.10100
13
Melvin Löfgren
Falu IK Skidklubb
8:02.48140
+1:42.10180
14
Erik Danielsson
Dala-järna IK
8:04.48390
+1:45.10430
15
Malte Söderlund
Falu IK Skidklubb
8:05.48440
+1:45.10480
16
Arvid Trofast
Vreta Skid O MK
8:11.49060
+1:52.11100
17
Oskar Bergman
IFK Mora SK
8:15.49490
+1:56.11530
18
Alvin Lestander
Västerås Skidklubb
8:22.50100
+2:02.12140
19
Gustav Palm
Falu IK
8:23.50210
+2:03.12250
20
Love Tholander
Sundbybergs IK
8:24.50370
+2:05.12410
21
Erik Wiklund
Sundbybergs IK
8:27.50640
+2:07.12680
22
Tage Börjesson
Vreta Skid O MK
8:30.50920
+2:10.12960
23
Viktor Östberg
Domnarvets Goif
8:30.50930
+2:10.12970
24
Hampus Hult
Norrbärke SK
8:31.51040
+2:11.13080
25
Gustav Wickman
Norbergs SK
8:33.51290
+2:14.13330
26
Vilgot Eriksson
SK Leksand
8:56.53530
+2:36.15570
27
Ville Norling
Domnarvets Goif
8:57.53690
+2:38.15730
28
Thijn Omblets
Sälens IF
9:18.55760
+2:59.17800
29
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9:19.55860
+3:00.17900
30
Fabian Larsson
Norabygdens SK
9:36.57590
+3:17.19630
31
Frode Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
9:37.57650
+3:17.19690
32
Hjalmar El-hayek
Ärla IF
9:42.58140
+3:22.20180
33
André Bergkvist
Källbottens IK
10:05.60470
+3:46.22510
34
Sebastian Thysell
Ärla IF
10:18.61740
+3:58.23780
35
Albin Isaksson
Grava SK
10:28.62700
+4:08.24740
36
Axel Wikström
Lima IF
10:35.63480
+4:16.25520
37
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
10:41.64000
+4:21.26040
38
Felix Almgren
IFK Mora SK
11:30.68940
+5:10.30980
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)