Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2019-12-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elias Danielsson
Högbo GIF
13:19.79830
2
Bosse Lövgren
Falu IK Skidklubb
13:29.80820
+9.890
3
Jonatan Lindberg
IFK Mora SK
13:48.82760
+29.2830
4
Erik Bergström
Domnarvets Goif
13:50.82970
+31.3040
5
Gabriel Norder
IF Rigor
14:25.86480
+1:06.6550
6
Alexander Bjuredal
Sälens IF
14:30.86910
+1:10.6980
7
Axel Palm
Falu IK Skidklubb
14:34.87370
+1:15.7440
8
Martin Höiby
OK Landehof
14:37.87650
+1:18.7720
9
Viktor Norberg
Falu IK
14:42.88110
+1:22.8180
10
Anton Grahn
IF Hallby SOK
15:04.90300
+1:44.10370
11
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
15:09.90830
+1:50.10900
12
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
15:11.91080
+1:52.11150
13
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
15:16.91500
+1:56.11570
14
Alfons Wedin
Garphyttans IF
15:27.92640
+2:08.12710
15
Axel Mäkinen
Högbo GIF
15:38.93740
+2:19.13810
16
Axel Eriksson
Stora Tuna IK SK
15:56.95510
+2:36.15580
17
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
15:59.95860
+2:40.15930
18
Esbjörn Montelius Risberg
Falu IK Skidklubb
16:30.98910
+3:10.18980
19
Olle Börjesson
Vreta Skid O MK
16:32.99130
+3:13.19200
20
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
16:36.99530
+3:17.19600
21
Melvin Törshagen
Granbergsdals IF
16:52.101100
+3:32.21170
22
Alfred Derke
Sya SK
16:56.101580
+3:37.21650
23
Hugo Fryxell
Täby IS SK
16:59.101840
+3:40.21910
24
Erik Gustafsson
Täby IS SK
17:12.103190
+3:53.23260
25
Anton Andersson
Falu IK Skidklubb
17:25.104410
+4:05.24480
26
Joel Bjurström
Älvdalens IF SK
17:51.107030
+4:32.27100
27
Sixten Partanen
Högbo GIF
17:53.107250
+4:34.27320
28
Simon Andersson Forsså
Högbo GIF
17:54.107300
+4:34.27370
29
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens Goif SK
18:03.108230
+4:44.28300
30
Oskar Karlberg
Siljansnäs Skid Löparklubb
18:09.108800
+4:49.28870
31
Anton Sternander
Vreta Skid O MK
18:45.112470
+5:26.32540
32
Hjalmar Mood
Källbottens IK
19:10.114950
+5:51.35020
33
Gustav Eriksson
SK Bore Torsby
19:25.116410
+6:05.36480
34
Joel Mehammer Lannergård
Lidköpings VSK
22:42.136160
+9:23.56230
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)