Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen cup Idre Fredag
2019-12-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Linn Svahn
Östersunds SK
28:21.170010
81.9p
2
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
28:22.170140
+1.30
81.9p
3
Sofia Henriksson
Piteå Elit SK
28:23.170270
+2.160
81.8p
4
Linn Sömskar
IFK Umeå
28:33.171220
+12.1110
81.3p
5
Tilde Bångman
Offerdals SK
28:57.173610
+36.3500
80.1p
6
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
29:01.174060
+40.3950
79.9p
7
Maria Nordström
Borås SK
29:11.175000
+49.4890
79.5p
8
Jennie Öberg
Kalix SK
29:20.175920
+59.5810
79.0p
9
Frida Hallquist
Åsarna IK
29:29.176850
+1:08.6740
78.6p
10
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
29:50.178900
+1:28.8790
77.6p
11
Emma Wikén
Åsarna IK
29:58.179720
+1:37.9610
77.3p
12
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
30:02.180160
+1:41.10050
77.1p
13
Sandra Olsson
Malungs IF
30:04.180300
+1:42.10190
77.0p
14
Stine.lise Truu
Trillevallens Sportklubb
30:06.180580
+1:45.10470
76.9p
15
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
30:09.180850
+1:48.10740
76.7p
16
Emma Björklund
IFK Mora SK
30:18.181750
+1:57.11640
76.3p
17
Louise Lindström
Högbo GIF
30:23.182230
+2:02.12120
76.1p
18
Tilda Östberg
IFK Mora SK
30:23.182290
+2:02.12180
76.1p
19
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
30:25.182490
+2:04.12380
76.0p
20
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
30:39.183800
+2:17.13690
75.5p
21
Lovisa Modig
SK Bore
30:39.183860
+2:18.13750
75.4p
22
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
30:39.183870
+2:18.13760
75.4p
23
Helena Lundkvist
Kalix SK
30:44.184350
+2:23.14240
75.2p
24
Emma Ivarsson
Årsunda IF
30:51.185000
+2:29.14890
74.9p
25
Lisa K Svensson
Åsarna IK
31:09.186880
+2:48.16770
74.1p
26
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
31:32.189170
+3:11.19060
73.2p
27
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
31:33.189270
+3:12.19160
73.2p
28
Elsa Wallin
Högbo GIF
31:48.190730
+3:27.20620
72.6p
29
Ida Persson
Högbo GIF
32:01.192080
+3:40.21970
72.0p
30
Josefina Sundman
Åsarna IK
32:13.193200
+3:51.23090
71.6p
31
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
32:28.194790
+4:07.24680
71.0p
32
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
32:43.196240
+4:22.26130
70.4p
33
Vendela Blom
Stockviks SF
32:48.196750
+4:27.26640
70.2p
34
Ida Palmberg
Högbo GIF
33:06.198500
+4:44.28390
69.6p
35
Emma Olsson
Vassunda IF
33:24.200300
+5:02.30190
68.9p
36
Ellionore Bäckman
Malungs IF
33:47.202670
+5:26.32560
68.1p
37
Gígja Björnsdóttir
Island
34:01.204030
+5:40.33920
67.6p
38
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
34:11.205090
+5:50.34980
67.3p
39
Madelene Melin
Malungs IF
34:12.205100
+5:50.34990
67.3p
40
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
34:21.206080
+6:00.35970
66.9p
41
Hanna Fritz
IFK Mora SK
34:28.206710
+6:07.36600
66.7p
42
Tuva Persson
Borås SK
34:31.207070
+6:10.36960
66.6p
43
Molly Jefferies
Storbritannien
34:51.209050
+6:30.38940
65.9p
44
Maja Eriksson
Högbo GIF
35:00.209930
+6:39.39820
65.6p
45
Freya Orban
IF Ski Team Skåne
35:01.210020
+6:40.39910
65.6p
46
Moa Westh
Malungs IF
35:55.215420
+7:34.45310
63.9p
47
Egle Savickaite
Lithuania
38:53.233230
+10:32.63120
58.8p
48
Fausta Repeckaite
Lithuania
39:32.237150
+11:11.67040
57.8p
-
Olivia Bengtsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Madelene Nord
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Saga Fältenhag
Högbo GIF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)