Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Gällivarepremiären fristil
2019-11-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Jens Burman
Åsarna IK
31:33.189210
93.7p
2
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
31:48.190750
+15.1440
93.1p
3
H 21
Dario Cologna
Switzerland
31:50.190960
+17.1650
93.0p
4
H 21
Björn Sandström
Piteå Elit SK
31:59.191890
+26.2580
92.7p
5
H 21
Axel Ekström
IFK Mora SK
32:08.192710
+35.3400
92.3p
6
H 21
Karl-Johan Westberg
Borås SK
32:21.194080
+48.4770
91.8p
7
H 21
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
32:23.194230
+50.4920
91.8p
8
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
32:24.194360
+51.5050
91.7p
9
H 21
Marcus Ruus
Åsarna IK
32:37.195660
+1:04.6350
91.2p
10
H 21
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
32:48.196760
+1:15.7450
90.8p
11
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
32:52.197100
+1:18.7790
90.7p
12
H 21
Dominik Bury
Poland
32:55.197470
+1:22.8160
90.5p
13
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
32:58.197720
+1:25.8410
90.4p
14
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:00.197970
+1:27.8660
90.3p
15
H 21
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
33:01.198040
+1:28.8730
90.3p
16
H 21
Gustav Eriksson
IFK Mora SK
33:11.199000
+1:37.9690
90.0p
17
H 21
Russell Kennedy
Canada
33:14.199330
+1:41.10020
89.8p
18
H 21
Filip Danielsson
SK Bore
33:16.199580
+1:43.10270
89.8p
19
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
33:22.200180
+1:49.10870
89.5p
20
H 21
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
33:25.200440
+1:52.11130
89.4p
21
H 21
Nils Persson
Östersunds SK
33:29.200860
+1:56.11550
89.3p
22
H 21
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
33:32.201180
+1:59.11870
89.2p
23
H 21
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
33:37.201600
+2:03.12290
89.0p
24
H 21
Pontus Hermansson
SK Bore
33:38.201760
+2:05.12450
89.0p
25
H 21
Graham Nishikawa
Canada
33:41.202030
+2:08.12720
88.9p
26
H 21
Johan Herbert
IFK Mora SK
33:41.202040
+2:08.12730
88.9p
27
H 21
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
33:44.202390
+2:11.13080
88.7p
28
H 21
Gabriel Thorn
SK Bore
33:49.202820
+2:16.13510
88.6p
29
H 21
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
33:49.202840
+2:16.13530
88.6p
30
H 21
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
33:51.203090
+2:18.13780
88.5p
31
H 21
Erik Silfver
IFK Umeå
33:54.203320
+2:21.14010
88.4p
32
H 21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
33:55.203450
+2:22.14140
88.4p
33
H 21
Snorri Veidekke Einarsson
Island
34:03.204230
+2:30.14920
88.1p
34
H 21
Oscar Persson
SK Bore
34:07.204620
+2:34.15310
87.9p
35
H 21
Eric Rosjö
IFK Mora SK
34:09.204800
+2:35.15490
87.9p
36
H 21
Jonathan Engström
Borås SK
34:16.205540
+2:43.16230
87.6p
37
H 21
Marcus Grate
IFK Umeå
34:28.206750
+2:55.17440
87.2p
38
H 21
Anton Elvseth
Offerdals SK
34:29.206870
+2:56.17560
87.2p
39
H 21
Martin Herbert
IFK Mora SK
34:39.207820
+3:06.18510
86.8p
40
H 21
Indulis Bikse
Latvia
34:45.208480
+3:12.19170
86.6p
41
H 21
Brian Mckeever
Canada
34:48.208700
+3:14.19390
86.5p
42
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
34:49.208830
+3:16.19520
86.5p
43
H 21
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
34:50.208900
+3:16.19590
86.5p
44
H 21
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
34:50.208910
+3:17.19600
86.5p
45
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
34:56.209530
+3:23.20220
86.2p
46
H 21
Mateusz Haratyk
Poland
34:57.209620
+3:24.20310
86.2p
47
H 21
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
34:57.209680
+3:24.20370
86.2p
48
H 21
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
34:59.209890
+3:26.20580
86.1p
49
H 21
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
35:00.209920
+3:27.20610
86.1p
50
H 21
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
35:10.210900
+3:36.21590
85.8p
51
H 21
Gustav Nordström
Borås SK
35:21.212030
+3:48.22720
85.4p
52
H 21
John Leander
Åsarna IK
35:25.212450
+3:52.23140
85.3p
53
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
35:35.213480
+4:02.24170
84.9p
54
H 21
Adam Persson
Östersunds SK
35:44.214380
+4:11.25070
84.6p
55
H 21
Carl Olander
IK Stern
35:48.214710
+4:15.25400
84.5p
56
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
35:58.215720
+4:25.26410
84.2p
57
H 21
Felix Selin
IFK Kiruna
36:00.215900
+4:26.26590
84.1p
58
H 21
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
36:01.216030
+4:28.26720
84.1p
59
H 21
Michal Skowron
Poland
36:28.218720
+4:55.29410
83.2p
60
H 21
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
36:28.218730
+4:55.29420
83.2p
61
H 21
Markus Lundholm
OK Renen
36:36.219520
+5:03.30210
83.0p
62
H 21
Adam Westman
Hudiksvalls IF
36:37.219650
+5:04.30340
82.9p
63
H 21
Anton Laine
Kalix SK
36:39.219820
+5:06.30510
82.9p
64
H 21
Achbadrakh BATMUNKH
Mongolia
36:55.221440
+5:22.32130
82.4p
65
H 21
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
36:58.221700
+5:24.32390
82.3p
66
H 21
Andreas Karlsson
Kalix SK
36:59.221810
+5:26.32500
82.3p
67
H 21
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
37:03.222290
+5:30.32980
82.1p
68
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
37:20.223950
+5:47.34640
81.6p
69
H 21
Simon Stenberg
Kalix SK
37:28.224750
+5:55.35440
81.4p
70
H 21
Kacper Antolec
Poland
37:28.224760
+5:55.35450
81.4p
71
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
37:29.224830
+5:56.35520
81.4p
72
H 21
Dagur Benediktsson
Island
37:35.225400
+6:01.36090
81.2p
73
H 21
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
38:06.228560
+6:33.39250
80.2p
74
H 21
Albin Johansson
Orsa SK
38:46.232580
+7:13.43270
79.1p
75
H 21
Andreas Viker
IK Stern
39:49.238820
+8:16.49510
77.3p
76
H 21
Munkhgerel Dashdondog
Mongolia
40:36.243510
+9:03.54200
76.1p
77
H 21
Cesar Baena
Venezuela
52:06.312560
+20:33.123250
61.4p
78
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
21:57.131680
90.2p
2
H 20
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
22:29.134840
+31.3060
88.2p
3
H 20
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
22:33.135250
+35.3470
88.0p
4
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
23:01.138060
+1:03.6280
86.4p
5
H 20
Albin Åström
Bodens SK
23:03.138270
+1:05.6490
86.3p
6
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
23:08.138700
+1:10.6920
86.0p
7
H 20
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:28.140710
+1:30.8930
84.9p
8
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
23:28.140730
+1:30.8950
84.9p
9
H 20
Georg Ersson
IF Strategen
23:32.141100
+1:34.9320
84.7p
10
H 20
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:34.141350
+1:36.9570
84.6p
10
D 21
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
23:34.141350
+1:36.9570
84.6p
12
H 20
William Schultz
IFK Umeå
23:40.141940
+1:42.10160
84.2p
13
H 20
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
23:40.141980
+1:43.10200
84.2p
14
H 20
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
23:45.142410
+1:47.10630
84.0p
15
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
24:03.144290
+2:06.12510
83.0p
16
D 21
Moa Lundgren
IFK Umeå
24:05.144410
+2:07.12630
82.9p
17
D 21
Elina Rönnlund
IFK Umeå
24:07.144670
+2:09.12890
82.8p
18
H 20
Dawid Damian
Poland
24:13.145210
+2:15.13430
82.5p
19
D 21
Emma Ribom
Piteå Elit SK
24:20.145910
+2:22.14130
82.2p
20
H 20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
24:25.146430
+2:27.14650
81.9p
21
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
24:31.147070
+2:33.15290
81.6p
22
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
24:32.147100
+2:34.15320
81.6p
23
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
24:32.147110
+2:34.15330
81.5p
24
H 20
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
24:45.148450
+2:47.16670
80.9p
25
D 21
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
24:46.148510
+2:48.16730
80.8p
26
D 21
Anna Dyvik
IFK Mora SK
25:07.150670
+3:09.18890
79.8p
27
D 21
Nadine Faehndrich
Switzerland
25:07.150680
+3:10.18900
79.8p
28
D 21
Linn Svahn
Östersunds SK
25:09.150870
+3:11.19090
79.7p
29
D 21
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
25:16.151570
+3:18.19790
79.4p
30
D 21
Xin Li
China
25:18.151700
+3:20.19920
79.3p
31
D 21
Lovisa Modig
SK Bore
25:34.153320
+3:36.21540
78.5p
32
D 21
Chunxue Chi
China
25:36.153520
+3:38.21740
78.4p
33
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
25:36.153540
+3:38.21760
78.4p
34
D 21
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
25:40.153990
+3:43.22210
78.2p
35
H 20
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
25:41.154040
+3:43.22260
78.2p
36
H 20
Zolbayar Otgonlkhagva
Mongolia
25:48.154720
+3:50.22940
77.9p
37
D 21
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
25:50.154980
+3:53.23200
77.8p
38
H 20
Jens Junes
IFK Umeå
25:52.155180
+3:55.23400
77.7p
39
D 21
Frida Erkers
IFK Mora SK
26:01.156040
+4:03.24260
77.3p
40
D 21
Alicia Persson
Stockviks SF
26:10.156960
+4:12.25180
76.9p
41
H 20
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
26:11.157030
+4:13.25250
76.8p
42
H 20
Emil Löfgren
Täfteå IK
26:13.157270
+4:15.25490
76.7p
43
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:20.157950
+4:22.26170
76.4p
44
D 21
Weronika Kaleta
Poland
26:27.158660
+4:29.26880
76.1p
45
D 21
Evelina Niemi
Kalix SK
26:41.160090
+4:44.28310
75.5p
46
D 21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26:50.160980
+4:53.29200
75.1p
47
H 20
Khongor Tuv Batsukh
Mongolia
26:53.161230
+4:55.29450
75.0p
48
D 21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
26:54.161330
+4:56.29550
75.0p
49
H 20
Viktor Wiig
IF Strategen
26:57.161630
+4:59.29850
74.8p
50
D 21
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
27:16.163570
+5:18.31790
74.0p
51
D 21
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
27:28.164770
+5:30.32990
73.5p
52
H 20
Walter Helldén
Sundbybergs IK
27:40.165960
+5:42.34180
73.0p
53
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
27:49.166830
+5:51.35050
72.7p
54
D 21
Maria Jonasson
SK Bore
27:52.167110
+5:54.35330
72.6p
55
H 20
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
27:55.167450
+5:57.35670
72.4p
56
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
28:05.168470
+6:07.36690
72.0p
57
D 21
Helena Lundkvist
Kalix SK
28:08.168770
+6:10.36990
71.9p
58
D 21
Maria Olofsson
Kalix SK
28:09.168860
+6:11.37080
71.9p
59
H 20
Hampus Björck
IFK Umeå
28:21.170060
+6:23.38280
71.4p
60
H 20
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
28:35.171430
+6:37.39650
70.9p
61
D 21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
28:51.173080
+6:54.41300
70.3p
62
D 21
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
29:28.176740
+7:30.44960
68.9p
63
D 21
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
29:58.179770
+8:00.47990
67.8p
64
D 21
Enkhtuul Ariunsanaa
Mongolia
30:22.182130
+8:24.50350
67.0p
65
H 20
Jon Trägårdh
IFK Umeå
32:06.192590
+10:09.60810
63.6p
66
D 21
Emma Gustafsson
Bodens SK
38:09.228850
+16:11.97070
54.2p
67
H 20
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
67
D 21
Alba Puigdefabregas
Spain
23:59:59.8639800
67
D 21
Jennie Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 20
Patricija Eiduka
Latvia
12:20.73930
78.1p
2
D 20
Tilde Bångman
Offerdals SK
12:28.74710
+7.680
77.2p
3
D 20
Izabela Marcisz
Poland
12:28.74780
+8.750
77.2p
4
D 20
Eliza Rucka
Poland
12:36.75550
+16.1520
76.4p
5
D 20
Tove Eriksson
Stockviks SF
12:37.75650
+17.1620
76.3p
6
D 20
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
12:54.77390
+34.3360
74.6p
7
D 20
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
13:01.78090
+41.4060
73.9p
8
D 20
Karolina Kaleta
Poland
13:07.78610
+46.4580
73.4p
9
D 20
Ida Lundgren
IFK Umeå
13:09.78830
+49.4800
73.2p
10
D 20
Monika Skinder
Poland
13:12.79100
+51.5070
73.0p
11
D 20
Magdalena Kobielusz
Poland
13:17.79680
+57.5650
72.4p
12
D 20
Karolina Kukuczka
Poland
13:38.81720
+1:17.7690
70.6p
13
D 20
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
13:41.82070
+1:21.8040
70.3p
14
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
13:45.82410
+1:24.8380
70.0p
15
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
13:48.82750
+1:28.8720
69.7p
16
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
13:57.83690
+1:37.9660
69.0p
17
D 20
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
14:01.84020
+1:40.9990
68.7p
18
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
14:04.84310
+1:43.10280
68.5p
19
D 20
Elin Henriksson
Skellefteå SK
14:04.84330
+1:44.10300
68.4p
20
D 20
Hanna Popko
Poland
14:05.84480
+1:45.10450
68.3p
21
D 20
Ewelina Kolodziej
Poland
14:07.84690
+1:47.10660
68.1p
22
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
14:11.85080
+1:51.11050
67.8p
23
D 20
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:15.85410
+1:54.11380
67.6p
24
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
14:26.86530
+2:06.12500
66.7p
25
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
14:27.86610
+2:06.12580
66.6p
26
D 20
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
14:28.86740
+2:08.12710
66.5p
27
D 20
Maja Årebäck
Bolidens SK
14:32.87150
+2:12.13120
66.2p
28
D 20
Saga Nilsson
Skellefteå SK
14:33.87210
+2:12.13180
66.2p
29
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
14:36.87500
+2:15.13470
66.0p
30
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
14:38.87750
+2:18.13720
65.8p
31
D 20
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
14:57.89640
+2:37.15610
64.4p
32
D 20
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
15:03.90230
+2:43.16200
64.0p
33
D 20
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
15:06.90580
+2:46.16550
63.7p
34
D 20
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
15:28.92770
+3:08.18740
62.2p
35
D 20
Nomin-erdene Barsnyam
Mongolia
15:47.94620
+3:26.20590
61.0p
36
D 20
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
15:57.95680
+3:37.21650
60.3p
37
D 20
Urangoo Dulamsuren
Mongolia
16:07.96690
+3:47.22660
59.7p
38
D 20
Evelina Nilsson
IFK Umeå
16:44.100310
+4:23.26280
57.5p
39
D 20
Byambanordog Munkhnyam
Mongolia
18:21.110010
+6:00.35980
52.5p
40
D 20
Sofia Lundkvist
Kalix SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)