Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet distans
2019-11-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elisabeth Högberg
Biathlon Östersund IF
28:02.168130
79.4p
2
Emma Wikén
Åsarna IK
28:47.172690
+45.4460
77.5p
3
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
29:32.177160
+1:30.8930
75.7p
4
Julie Victoria Berg
Leksvik IL
29:33.177240
+1:31.9010
75.7p
5
Sandra Olsson
Malungs IF
29:46.178510
+1:43.10280
75.2p
6
Stine Lise Truu
Trillevallens Sportklubb
29:57.179640
+1:55.11410
74.7p
7
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
30:13.181220
+2:10.12990
74.1p
7
Ida Dahl
IFK Mora SK
30:13.181220
+2:10.12990
74.1p
9
Emma Ivarsson
Årsunda IF
30:16.181560
+2:14.13330
74.0p
10
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:37.183630
+2:35.15400
73.3p
11
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
31:03.186230
+3:01.18000
72.3p
12
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
31:27.188670
+3:25.20440
71.5p
13
Fanny Johansson
Stockviks SF
31:35.189480
+3:33.21250
71.2p
14
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
31:39.189800
+3:36.21570
71.1p
15
Signe Rosenberg
Åsarna IK
31:41.190000
+3:38.21770
71.0p
16
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
32:06.192580
+4:04.24350
70.1p
17
Madelene Nord
Malungs IF
32:16.193500
+4:13.25270
69.8p
18
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
32:20.193900
+4:17.25670
69.7p
19
Solveig Dyrdal
Selbu IL
32:35.195440
+4:33.27210
69.2p
20
Emma Björklund
IFK Mora SK
32:37.195680
+4:35.27450
69.1p
21
Katharina Brudermann
Austria
32:44.196310
+4:41.28080
68.9p
22
Ellinore Bäckman
Malungs IF
33:04.198320
+5:01.30090
68.3p
23
Andrine Haastul Flom
Drangedal IL
33:08.198790
+5:06.30560
68.1p
24
Vendela Blom
Stockviks SF
33:19.199870
+5:17.31640
67.8p
25
Moa Westh
Malungs IF
34:52.209190
+6:50.40960
65.0p
26
Madelene Melin
Malungs IF
34:58.209790
+6:56.41560
64.8p
27
Hanna Fritz
IFK Mora SK
35:13.211230
+7:11.43000
64.4p
28
Ida Hallquist
Åsarna IK
35:57.215660
+7:55.47430
63.2p
29
Sofie Oskarsson
IFK Mora SK
37:01.222080
+8:59.53850
61.5p
-
Hanne Saether Garberg
Orkdal IL
23:59:59.8639800
-
Maria Jonasson
SK Bore
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)