Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Klarälvsloppet
2019-09-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
90km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lina Korsgren
Team Ramudden
3:31:43.1270200
75.9p
2
Astrid Øyre Slind
Norway
3:31:44.1270300
+1
75.9p
3
Britta Johansson Norgren
Lager 157
3:39:06.1314500
+7:23.44200
72.6p
4
Emilie Fleten
Norway
3:45:16.1351500
+13:33.81200
70.1p
5
Ingeborg Dahl
Norway
3:48:18.1369700
+16:35.99400
68.9p
6
Ida Dahl
Team Ramudden
3:48:49.1372800
+17:06.102500
68.7p
7
Julia Angelsiöö
Team Serneke
3:54:51.1409000
+23:08.138700
66.4p
8
Sofie Elebro
Team Parkettpartner
3:54:58.1409700
+23:15.139400
66.4p
9
Oda Nerdrum
Norway
3:56:22.1418100
+24:39.147800
65.9p
10
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
4:05:18.1471700
+33:35.201400
62.9p
11
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
4:11:02.1506100
+39:19.235800
61.1p
12
Marie Rene Sørum Gangsø
Norway
4:15:00.1529900
+43:17.259600
59.9p
13
Carina Wärme
Roslagsbro IF
4:18:31.1551000
+46:48.280700
58.9p
14
Erika Stolpe
Filipstads SF
4:26:15.1597400
+54:32.327100
56.8p
15
Malin Hedlund
Grava SK
4:28:25.1610400
+56:42.340100
56.3p
16
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
4:30:19.1621800
+58:36.351500
55.8p
17
Jessica Moverare
Föreningen IKJ Haninge
4:31:09.1626800
+59:26.356500
55.6p
18
Linda Forsström
Stockholms RK
4:31:40.1629900
+59:57.359600
55.4p
19
Ingela Gahne
XC Sthlm Ski Club
4:38:41.1672000
+1:06:58.401700
53.7p
20
Trude Abelsen
Norway
4:39:38.1677700
+1:07:55.407400
53.5p
21
Sofia Holmgård
Grava SK
4:48:38.1731700
+1:16:55.461400
51.5p
22
Anna Lintzén
Bergnäsets AIK
4:52:10.1752900
+1:20:27.482600
50.7p
23
Annica Harrysson
Team Kungälv IS
5:02:13.1813200
+1:30:30.542900
48.7p
24
Anna Mattsson
Falun
5:08:25.1850400
+1:36:42.580100
47.6p
25
Maria Ruus
Åsarna IK
5:13:39.1881800
+1:41:56.611500
46.6p
26
Uta Flamm
Finnskogarnas SK
6:38:09.2388800
+3:06:26.1118500
35.3p
27
Elisabeth Forssten
No Club
6:44:15.2425400
+3:12:32.1155100
34.7p
-
Elin Mohlin
Sockertoppen IF
23:59:58.8639700
-
Lovisa Modig
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
23:59:59.8639800
-
Elin Gabrielsson Flyg
Karlstad
23:59:59.8639800
-
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
23:59:59.8639800
-
Evelina Bångman
Rustad IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)