Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2007-01-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Åke Albinsson
Mullsjö SOK
2:07:59.767800
66.6p
2
Bernt Svensson
Jönköpings OK
2:08:17.769600
+18.1700
66.4p
3
Per Josefsson
OK Berget
2:12:04.792300
+4:05.24400
64.5p
4
Stefhan Andersson
Skövde Triathlonklubb
2:15:21.812000
+7:22.44100
62.9p
5
Martin Jägryd
Navåsens FK
2:15:23.812200
+7:24.44300
62.9p
6
Lennart Färjhage
OK Gipen
2:16:40.819900
+8:41.52000
62.3p
7
Johan Blom
Ljungbypolisens SIF
2:20:39.843800
+12:40.75900
60.6p
8
Håkan Wirtén
Telia IoFF
2:22:27.854600
+14:28.86700
59.8p
9
Erik Vånder
Svenljunga IK
2:27:16.883500
+19:17.115600
57.8p
10
Peter Österberg
IK Stern
2:28:46.892500
+20:47.124600
57.3p
11
Stefan Johansson
Älvsby IF SK
2:29:18.895700
+21:19.127800
57.1p
12
Sture Erixsson
OK Berget
2:30:09.900800
+22:10.132900
56.7p
13
Daniel Eriksson
OK Landehof
2:30:12.901100
+22:13.133200
56.7p
14
Patric Olsson
Marbäcks IF
2:31:54.911300
+23:55.143400
56.1p
15
Tomas Karlsson
IK Ymer
2:32:39.915800
+24:40.147900
55.8p
16
Jonas Gunnarsson
Vaggeryds SOK
2:34:18.925700
+26:19.157800
55.2p
17
Torbjörn Attnäs
IK Stern
2:36:20.937900
+28:21.170000
54.5p
18
Linus Holmdahl
IK Stern
2:37:45.946400
+29:46.178500
54.0p
19
Magnus Ryberg
Skillingaryds FK
2:38:01.948000
+30:02.180100
53.9p
20
Henrik Sandkvist
Gnosjö FK
2:38:07.948600
+30:08.180700
53.9p
21
Tage Karlsson
Slussfors IK
2:38:13.949200
+30:14.181300
53.8p
22
Håkan Emanuelsson
Gnosjö FK
2:39:08.954700
+31:09.186800
53.5p
23
Daniel Holm
Tidaholm SOK Sisu
2:39:34.957300
+31:35.189400
53.4p
24
Marcus Florqvist
Ekshärads SF
2:39:55.959400
+31:56.191500
53.3p
25
Claes Egerstad
Lidköpings VSK
2:39:56.959500
+31:57.191600
53.3p
26
Kent Persson
Volvo IF
2:41:32.969100
+33:33.201200
52.7p
27
Susanne Gedda
Krogsereds IK
2:44:41.988000
+36:42.220100
51.7p
28
Kjell Fyhr
Malmbäck IF
2:45:30.992900
+37:31.225000
51.5p
29
Bo Petersson
Lessebo OK
2:45:39.993800
+37:40.225900
51.4p
30
Pontus Petersson
Lessebo OK
2:45:40.993900
+37:41.226000
51.4p
31
Carl-Olof Rieden
IF Hallby SOK
2:45:44.994300
+37:45.226400
51.4p
32
Leif Hansson
Ringhals IF
2:46:03.996200
+38:04.228300
51.3p
33
Anders Sjöberg
OK Reftele
2:46:19.997800
+38:20.229900
51.2p
34
Anne Fältström
Telia IoFF
2:49:44.1018300
+41:45.250400
50.2p
35
Kenneth Olofsson
Hestra IF
2:50:01.1020000
+42:02.252100
50.1p
36
Per_Åke Wesley
Sävedalens AIK
2:52:00.1031900
+44:01.264000
49.5p
37
Håkan Carlbom
OK Gipen
2:52:18.1033700
+44:19.265800
49.4p
38
Tobias Svensson
Furusjö
2:52:21.1034000
+44:22.266100
49.4p
39
Krister Stoltz
IK Stern
2:52:27.1034600
+44:28.266700
49.4p
40
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:53:51.1043000
+45:52.275100
49.0p
41
Björn Thyr
Vattenfalls IF Trollhättan
2:54:22.1046100
+46:23.278200
48.9p
42
Mårten Kolsmyr
Trollhättans SOK
2:54:28.1046700
+46:29.278800
48.8p
43
Johan Heidenvall
Tidaholm SOK Sisu
2:54:38.1047700
+46:39.279800
48.8p
44
Björn Alfredsson
Lerums SOK
2:56:04.1056300
+48:05.288400
48.4p
45
Ulf Gyllensvaaan
Mullsjö SOK
2:56:31.1059000
+48:32.291100
48.3p
46
Erik Solum
Uddevalla SK
2:57:55.1067400
+49:56.299500
47.9p
47
Johan Malm
Askim IF
2:58:54.1073300
+50:55.305400
47.6p
48
Olof Hagander
Lund
2:59:08.1074700
+51:09.306800
47.6p
49
Stefan Virtanen
Norbergs SK
2:59:53.1079200
+51:54.311300
47.4p
50
Peter Svensson
Skara
3:00:16.1081500
+52:17.313600
47.3p
51
Daniel Ohlin
Tockarps IK
3:03:23.1100200
+55:24.332300
46.5p
52
Karin Wiklund
Åtvidabergs IF
3:03:39.1101800
+55:40.333900
46.4p
53
Anna Lundvall
IK Stern
3:06:42.1120100
+58:43.352200
45.6p
54
Anders Fransson
IF Hallby SOK
3:07:01.1122000
+59:02.354100
45.6p
55
Jonas Jalmsjö
FK Herkules
3:07:29.1124800
+59:30.356900
45.4p
56
Petter Ole Langeland Sandlyckan
Kullavik IF
3:10:05.1140400
+1:02:06.372500
44.8p
57
Hans Wåhlin
Mullsjö SOK
3:10:21.1142000
+1:02:22.374100
44.8p
58
Kristin Back
Vänersborgs SK
3:11:05.1146400
+1:03:06.378500
44.6p
59
Lars Grestam
Volvo IF
3:11:06.1146500
+1:03:07.378600
44.6p
60
Ola Eriksson
OK Alehof
3:14:12.1165100
+1:06:13.397200
43.9p
61
Linda Jerdmyr
IK Hakarpspojkarna
3:15:39.1173800
+1:07:40.405900
43.5p
62
Eric Grandt
Tif
3:15:40.1173900
+1:07:41.406000
43.5p
63
Tomas Callin
Göteborgs SK
3:16:00.1175900
+1:08:01.408000
43.5p
64
Filip Hedeving
Hestra IF
3:16:12.1177100
+1:08:13.409200
43.4p
65
Peter Cederström
IK Hakarpspojkarna
3:16:31.1179000
+1:08:32.411100
43.3p
66
Tobias Johansson
Skara
3:19:53.1199200
+1:11:54.431300
42.6p
67
Johan Lindberg
Lugi SK
3:21:10.1206900
+1:13:11.439000
42.3p
68
Jim Gustavsson
IK Stern
3:22:11.1213000
+1:14:12.445100
42.1p
69
Hans Bengtsson
Navåsens FK
3:23:02.1218100
+1:15:03.450200
42.0p
70
Tapio Koppelo
Anderstorps OK
3:27:53.1247200
+1:19:54.479300
41.0p
71
Örjan Erkenborn
Falköpings AIK SK
3:31:23.1268200
+1:23:24.500300
40.3p
72
Jonas Ström
Furusjö
3:33:46.1282500
+1:25:47.514600
39.9p
73
Glenn Gustafsson
OK Landehof
3:34:22.1286100
+1:26:23.518200
39.7p
74
Sören Edvinsson
SK Hylte
3:35:44.1294300
+1:27:45.526400
39.5p
75
Reine Lindqvist
IK Stern
3:36:23.1298200
+1:28:24.530300
39.4p
76
Erik Starhagen
Telia IoFF
3:37:56.1307500
+1:29:57.539600
39.1p
77
Kia Vornanen
Bankeryds Skid o Mk
3:38:29.1310800
+1:30:30.542900
39.0p
78
Pär Stenberg
OK Skogshjortarna
3:42:47.1336600
+1:34:48.568700
38.2p
79
Magnus Svernlöv
IF Rigor
3:44:14.1345300
+1:36:15.577400
38.0p
80
Henrik Nilsson
Tidaholm SOK Sisu
3:45:05.1350400
+1:37:06.582500
37.8p
81
Anders Sköldberg
Alingsås
3:45:22.1352100
+1:37:23.584200
37.8p
82
Fredrik Lindberg
Vattenfalls IF Trollhättan
3:45:30.1352900
+1:37:31.585000
37.8p
83
Björn Gilbertsson
Volvo IF
3:46:22.1358100
+1:38:23.590200
37.6p
84
Jan Magnusson
Uddevalla SK
3:46:55.1361400
+1:38:56.593500
37.5p
85
Per Sjölander
Göteborgs SK
3:48:37.1371600
+1:40:38.603700
37.3p
86
Maria Larsson
Ljungbypolisens SIF
3:49:38.1377700
+1:41:39.609800
37.1p
87
Björn Lundblad
IF Hallby SOK
3:59:42.1438100
+1:51:43.670200
35.5p
88
Johanna Jaktman
Helsingborgs SOK
4:02:31.1455000
+1:54:32.687100
35.1p
89
Anders Jaktman
Helsingborgs SOK
4:02:31.1455000
+1:54:32.687100
35.1p