Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Alliansloppet
2019-08-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 591[
1
2
]
D 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:06:02.756100
72.2p
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2:06:03.756200
+1
72.2p
3
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
2:06:05.756400
+3.200
72.2p
4
Ane Appelkvist Stenseth
Grong IL
2:07:05.762400
+1:03.6200
71.5p
5
Thea Krokan Murud
Søre ÅL IL
2:07:07.762600
+1:05.6400
71.4p
6
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
2:07:24.764300
+1:22.8100
71.2p
7
Britta Johansson Norgren
Sollefteå Skidor IF
2:07:24.764300
+1:22.8100
71.2p
8
Kari Vikhagen Gjeitnes
Team Koteng
2:07:24.764300
+1:22.8100
71.2p
9
Lovisa Modig
SK Bore
2:07:41.766000
+1:39.9800
71.1p
10
Elin Mohlin
Sockertoppen IF
2:08:25.770400
+2:23.14200
70.6p
11
Maria Nordström
Borås SK
2:09:38.777700
+3:36.21500
69.8p
12
Ida Dahl
IFK Mora SK
2:09:53.779200
+3:51.23000
69.6p
13
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
2:10:28.782700
+4:26.26500
69.2p
14
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:11:33.789200
+5:31.33000
68.5p
15
Hedda Bångman
Offerdals SK
2:11:48.790700
+5:46.34500
68.4p
16
Sandra Olsson
Malungs IF
2:12:40.795900
+6:38.39700
67.8p
17
Sofie Elebro
Östersunds SK
2:12:54.797300
+6:52.41100
67.7p
18
Jenny Larsson
Östersunds SK
2:13:30.800900
+7:28.44700
67.3p
19
Maria grafnings
Karlslunds IF SF
2:13:32.801100
+7:30.44900
67.3p
20
Elin Mccallan
Stockholms RK
2:14:49.808800
+8:47.52600
66.5p
21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
2:17:32.825100
+11:30.68900
64.9p
22
Frida Erkers
IFK Mora SK
2:17:34.825300
+11:32.69100
64.9p
23
Mathilda Ruus
Åsarna IK
2:19:35.837400
+13:33.81200
63.8p
24
Barbro Saetha
Lyn Ski
2:19:40.837900
+13:38.81700
63.7p
25
Emma Ivarsson
Årsunda IF
2:21:23.848200
+15:21.92000
62.8p
26
Varvara Prokhorova
Russia
2:24:17.865600
+18:15.109400
61.3p
27
Hanna Nöhmeier
Team ZIPPS
2:25:31.873000
+19:29.116800
60.7p
28
Noora Kivikko
Team Skills
2:25:48.874700
+19:46.118500
60.5p
29
Jenni Ehn Gårdhage
Pumpen SK
2:29:56.899500
+23:54.143300
58.6p
30
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:31:10.906900
+25:08.150700
58.0p
-
Gina Flugstad Oeistuen
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
Ingeborg Dahl
Ringkollen Skiklubb
23:59:58.8639700
-
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
23:59:58.8639700
-
Moa Molander Kristiansen
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Emilie Fleten
Gol IL
23:59:58.8639700
-
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Marie Rene Sørum Gangsø
Svea Skilag
23:59:58.8639700
-
Karoline Bye Øren
No Club
23:59:58.8639700
-
Evelina Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Linda Forsström
Stockholms RK
23:59:58.8639700
-
Trude Abelsen
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
-
Carina Kristiansen
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
-
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Hanna Fritz
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
H 21
48km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kasper Stadaas
Heming IL
1:45:41.634000
90.0p
2
Vegard Vinje
Lyn Ski
1:45:41.634000
90.0p
3
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
1:45:41.634000
90.0p
4
Aleksander Dyrberg Ek
Hauger
1:45:41.634000
90.0p
5
Simen Nordli Engebretsen
Stavanger Skiklubb
1:45:42.634100
+1
90.0p
6
Stian Hoelgaard
Gjesdal IL
1:45:42.634100
+1
90.0p
7
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:45:42.634100
+1
90.0p
8
Ludwig Tärning
SK Bore
1:45:42.634100
+1
90.0p
9
Thomas Gifstad
Rustad IL
1:45:42.634100
+1
90.0p
10
Petter Eliassen
Tverrelvdalen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
11
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
12
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
13
Andrew Musgrave
Røa IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
14
Vetle Thyli
Raufoss IL Langrenn
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
15
Tore Berdal Björnseth
Byåsen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
16
Johan Hoel
Åsen IL
1:45:43.634200
+2.100
90.0p
17
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:45:44.634300
+3.200
90.0p
18
Joar Andreas Thele
LUYN SKI
1:45:44.634300
+3.200
90.0p
19
Vinjar Skogsholm
Åslia SKIKL
1:45:45.634400
+4.300
90.0p
20
Eric Rosjö
IFK Mora SK
1:45:45.634400
+4.300
90.0p
21
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
22
Luusua Ari
Team Skills
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
23
Magnus Vesterheim
Kvæfjord il
1:45:46.634500
+5.400
89.9p
24
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:45:47.634600
+6.500
89.9p
25
Marius Harv
Rustad IL
1:45:47.634600
+6.500
89.9p
26
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:45:48.634700
+7.600
89.9p
27
Håvard Taugbøl
Lillehammer SK
1:45:56.635500
+15.1400
89.8p
28
Max Novak
Offerdals SK
1:46:04.636300
+23.2200
89.6p
29
Anders Høst
Lyn Ski
1:46:06.636500
+25.2400
89.6p
30
Bob Impola
Karlslunds IF SF
1:46:31.639000
+50.4900
89.1p
31
Oscar Kardin
Östersunds SK
1:47:08.642700
+1:27.8600
88.5p
32
Nils Persson
Östersunds SK
1:47:08.642700
+1:27.8600
88.5p
33
Bastien Poirrier
Emhm - Markstein Ranspach
1:47:09.642800
+1:28.8700
88.5p
34
Isac Holmström
IF Sibbo Vargarne
1:47:10.642900
+1:29.8800
88.4p
35
Patrik Fossum Kristiffersen
Gjerdrum IL
1:47:11.643000
+1:30.8900
88.4p
36
Oleksii Krasovskyi
Ukraine
1:47:51.647000
+2:10.12900
87.7p
37
Oscar Persson
SK Bore
1:47:51.647000
+2:10.12900
87.7p
38
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:47:53.647200
+2:12.13100
87.7p
39
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
1:48:01.648000
+2:20.13900
87.6p
40
Nils Weirich
TGV Schotten
1:48:54.653300
+3:13.19200
86.6p
41
Chris Andre Jespersen
Strindheim IL
1:49:02.654100
+3:21.20000
86.5p
42
Alfred Buskqvist
IK Stern
1:49:04.654300
+3:23.20200
86.5p
43
Morten Pedersen
Lillehammer SK
1:49:04.654300
+3:23.20200
86.5p
44
Jan Erik Thorstensen
Asker SK
1:49:26.656500
+3:45.22400
86.1p
45
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
1:49:28.656700
+3:47.22600
86.1p
46
Magnus Stensås
Tydal IL
1:50:24.662300
+4:43.28200
85.2p
47
Akihito Uda
TAC SKI TEAM
1:50:35.663400
+4:54.29300
85.0p
48
Torleif Syrstad
Lundamo IL
1:51:28.668700
+5:47.34600
84.1p
49
Simon Magnusson
OK Stigen
1:51:52.671100
+6:11.37000
83.7p
50
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:52:18.673700
+6:37.39600
83.3p
51
Anton Persson
SK Bore
1:52:51.677000
+7:10.42900
82.8p
52
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:52:51.677000
+7:10.42900
82.8p
53
Marcus Grate
IFK Umeå
1:52:59.677800
+7:18.43700
82.7p
54
Amund Hoel
Åsen IL
1:53:11.679000
+7:30.44900
82.5p
55
Jonas Karlsson
OK Landehof
1:53:53.683200
+8:12.49100
81.9p
56
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
1:54:24.686300
+8:43.52200
81.4p
57
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:55:08.690700
+9:27.56600
80.8p
58
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:55:08.690700
+9:27.56600
80.8p
59
Tommy Bylund
Göteborgs SK
1:55:09.690800
+9:28.56700
80.8p
60
Runar Hermo
Rustad IL
1:55:10.690900
+9:29.56800
80.7p
61
Johan Persson
Trillevallens Sportklubb
1:55:17.691600
+9:36.57500
80.6p
62
Takahiro Suzuki
TAC SKI TEAM
1:55:18.691700
+9:37.57600
80.6p
63
Paul Combey
CSNR
1:56:34.699300
+10:53.65200
79.5p
64
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
1:57:06.702500
+11:25.68400
79.1p
65
Gustaf Niord
Vreta Skid o Mk
1:57:08.702700
+11:27.68600
79.0p
66
Thomas Chambellant
LA Feclaz
1:57:12.703100
+11:31.69000
79.0p
67
Eddie Edström
IFK Mora SK
1:57:17.703600
+11:36.69500
78.9p
68
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:57:20.703900
+11:39.69800
78.9p
69
Andreas Viker
IK Stern
1:57:50.706900
+12:09.72800
78.5p
70
Alexander Mathisen
Studentidrott
1:58:21.710000
+12:40.75900
78.0p
71
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
1:58:31.711000
+12:50.76900
77.9p
72
Carl Olander
IK Stern
1:59:12.715100
+13:31.81000
77.3p
73
Sebastian Backlund
IK Stern
1:59:34.717300
+13:53.83200
77.0p
74
Daniel Södersten
Orsa SK
1:59:37.717600
+13:56.83500
77.0p
75
Erik Nero
Mullsjö SOK
1:59:45.718400
+14:04.84300
76.9p
76
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:00:01.720000
+14:20.85900
76.7p
77
Ståle Fenstad
Rustad IL
2:00:03.720200
+14:22.86100
76.7p
78
Haakon Holden
Bjerke IL
2:00:06.720500
+14:25.86400
76.6p
79
Alfred Nilsson
Filipstads SF
2:00:08.720700
+14:27.86600
76.6p
80
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:00:08.720700
+14:27.86600
76.6p
81
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
2:00:09.720800
+14:28.86700
76.6p
82
Ronny Wedin
Pumpen SK
2:00:10.720900
+14:29.86800
76.6p
83
Øyvind Kinneberg
IL Jardar
2:00:10.720900
+14:29.86800
76.6p
84
Jerry Danielsson
IF Åland
2:00:12.721100
+14:31.87000
76.5p
85
Jacob Söderqvist
Pumpen SK
2:00:12.721100
+14:31.87000
76.5p
86
Johannes Engdahl
Falun Borlänge SK
2:00:13.721200
+14:32.87100
76.5p
87
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
88
Erling Viljugrein Stølen
Vind IL
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
89
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
90
Magnus Hamp
IK Stern
2:00:14.721300
+14:33.87200
76.5p
91
Jonatan Engdahl
Falun Borlänge SK
2:00:16.721500
+14:35.87400
76.5p
92
Vegard Ødegården
Rustad IL
2:00:24.722300
+14:43.88200
76.4p
93
Jonathan Engström
Borås SK
2:00:27.722600
+14:46.88500
76.3p
94
Adam Blomberg
Göteborgs SK
2:00:54.725300
+15:13.91200
76.0p
95
Ulf Erik Forsbakk
Driv IL
2:00:55.725400
+15:14.91300
76.0p
96
Daniel Netz
Göteborgs SK
2:00:56.725500
+15:15.91400
76.0p
97
Wictor Magnusson Broder
Nybro Ski
2:00:59.725800
+15:18.91700
75.9p
98
Andreas Lundh
Halmstad OK
2:01:08.726700
+15:27.92600
75.8p
99
Henrik Brøvig
Oppegård IL
2:01:09.726800
+15:28.92700
75.8p
100
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:01:42.730100
+16:01.96000
75.4p
101
Jonas Häger
Ryda SK
2:01:56.731500
+16:15.97400
75.2p
102
Anders Magnusson
IK Stern
2:01:57.731600
+16:16.97500
75.2p
103
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:02:01.732000
+16:20.97900
75.1p
104
Emil Folkesson
Nybro Ski
2:02:57.737600
+17:16.103500
74.4p
105
Samuel Rege Gianasso
CSNR
2:03:06.738500
+17:25.104400
74.3p
106
Petter Persson
Borås SK
2:03:06.738500
+17:25.104400
74.3p
107
Per-gunnar Mustad
Stathelle OG Omegn IL
2:03:08.738700
+17:27.104600
74.3p
108
Quentin VENIARD
Team Oui.ski Mesmerise
2:03:13.739200
+17:32.105100
74.2p
109
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:03:25.740400
+17:44.106300
74.1p
110
Peter Riedl
Team ZIPPS
2:04:07.744600
+18:26.110500
73.6p
111
Anders Bergvall
IK Stern
2:04:07.744600
+18:26.110500
73.6p
112
Johan Englund
OK Stigen
2:04:21.746000
+18:40.111900
73.4p
113
Denis Kabanen
SKI CLASSICS
2:04:39.747800
+18:58.113700
73.2p
114
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
2:05:10.750900
+19:29.116800
72.8p
115
Anders Sörensson
Team Swedemount SC
2:06:08.756700
+20:27.122600
72.1p
116
Adrien Mougel
LA BRASSEUDE
2:06:08.756700
+20:27.122600
72.1p
117
Ole Petter Dirdal Moxnes
Bergkameratene Ski
2:06:09.756800
+20:28.122700
72.1p
118
Daniel Olsson
Garphyttans IF
2:06:25.758400
+20:44.124300
71.9p
119
Ståle Hansen
Stovnerkameratene
2:06:47.760600
+21:06.126500
71.7p
120
Oscar Nilsson
Filipstads SF
2:06:47.760600
+21:06.126500
71.7p
121
David Ranfalk
IK Stern
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
122
Jonas Sjölin
Bravur Sports Club
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
123
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
2:06:59.761800
+21:18.127700
71.5p
124
Claes Olsson
Göteborgs SK
2:07:00.761900
+21:19.127800
71.5p
125
Mathias Teigen Rasch-Halvorsen
Heming IL
2:07:00.761900
+21:19.127800
71.5p
126
Torstein Rønningen
Vegårshei IL
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
126
Johan Andersson
Hindås SK
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
128
Yury Antokhin
OSM-SKIGO
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
129
Fredrik Erixon
Ccc1000
2:07:01.762000
+21:20.127900
71.5p
130
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
2:07:02.762100
+21:21.128000
71.5p
131
Markus Eriksson
AnnaEmil Sportklubb
2:07:03.762200
+21:22.128100
71.5p
132
Viktor Mazko
SF Vershina
2:07:11.763000
+21:30.128900
71.4p
133
Richard Nylén
Magra IS
2:07:13.763200
+21:32.129100
71.4p
134
Daniel Härström
IFK Skövde SK
2:08:01.768000
+22:20.133900
70.8p
135
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:08:07.768600
+22:26.134500
70.8p
136
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:08:48.772700
+23:07.138600
70.3p
137
Mattias Qvarnström
Lekeryd
2:08:48.772700
+23:07.138600
70.3p
138
Magnus Graas
OK Linné
2:09:03.774200
+23:22.140100
70.1p
139
Måns Larsson
Ulricehamns IF
2:09:04.774300
+23:23.140200
70.1p
140
Jon Bugge
København SK
2:09:09.774800
+23:28.140700
70.1p
141
Kaj Nironen
träningskonsulten sports club
2:09:15.775400
+23:34.141300
70.0p
142
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:09:45.778400
+24:04.144300
69.7p
143
Kristian Olofsson
Hestra IF
2:10:27.782600
+24:46.148500
69.2p
144
Fredric Killèn
Hunneberg sport o motion
2:10:46.784500
+25:05.150400
69.0p
145
Anders Nielsen
København SK
2:10:47.784600
+25:06.150500
69.0p
146
Daniel Ehn
Pumpen SK
2:10:49.784800
+25:08.150700
69.0p
147
Robert Olsson
Finnskogarnas SK
2:10:52.785100
+25:11.151000
69.0p
148
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:10:52.785100
+25:11.151000
69.0p
149
Magnus Nygren
Väsby SK
2:10:53.785200
+25:12.151100
68.9p
150
Martin Danklint
Tranemo IF
2:11:21.788000
+25:40.153900
68.6p
151
Lennart Holmström
IF Åland
2:11:21.788000
+25:40.153900
68.6p
152
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
2:11:23.788200
+25:42.154100
68.6p
153
Joakim Carlsson
IK Stern
2:11:24.788300
+25:43.154200
68.6p
154
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:11:25.788400
+25:44.154300
68.6p
155
Magnus Dahlgren
Västerås Skidklubb
2:11:26.788500
+25:45.154400
68.6p
156
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
2:11:26.788500
+25:45.154400
68.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
157
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:11:28.788700
+25:47.154600
68.6p
158
Albin Götborg
Filipstads SF
2:11:28.788700
+25:47.154600
68.6p
159
Johan Österlund
Hestra IF
2:11:31.789000
+25:50.154900
68.5p
160
Magnus Edgren
Lekeryd-Svarttorps SK
2:11:33.789200
+25:52.155100
68.5p
161
Marcus Ullman
OK Alehof
2:11:38.789700
+25:57.155600
68.5p
162
Andreas Markeby
VARBERGS BRANDMÄNS IDROTTSFÖRENING
2:11:53.791200
+26:12.157100
68.3p
163
Joachim Ronneback
BK Bofink
2:12:10.792900
+26:29.158800
68.1p
164
Gustav Barkman
IF Hallby SOK
2:12:44.796300
+27:03.162200
67.8p
165
Jesper Lago
XC Sthlm Ski Club
2:12:45.796400
+27:04.162300
67.8p
166
Oscar Askerlund
Hällbybrunns IF
2:12:53.797200
+27:12.163100
67.7p
167
Morten Christensen
Hareskoven Skiklub
2:13:23.800200
+27:42.166100
67.4p
168
Oskar Nordlander
XC Sthlm Ski Club
2:13:29.800800
+27:48.166700
67.3p
169
Ola Skeid
Bækkelagets SK
2:13:33.801200
+27:52.167100
67.3p
170
Johan Ahlberg
Ryda SK
2:13:34.801300
+27:53.167200
67.3p
171
Are Aarebrot
Kjelsås IL
2:13:35.801400
+27:54.167300
67.3p
172
Per Sandström
Eds SK
2:13:52.803100
+28:11.169000
67.1p
173
David Berkvist
SK Bore
2:13:53.803200
+28:12.169100
67.1p
174
Jeppe Mordhorst
København SK
2:13:54.803300
+28:13.169200
67.1p
175
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:13:56.803500
+28:15.169400
67.0p
176
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
2:14:12.805100
+28:31.171000
66.9p
177
Magnus Öberg Bernhed
Göteborgs SK
2:14:53.809200
+29:12.175100
66.5p
178
Stefan Johansson
IFK Sala
2:14:56.809500
+29:15.175400
66.4p
179
Stefan Larsson
Serneke IF
2:15:00.809900
+29:19.175800
66.4p
180
Tobias Wärme
Roslagsbro IF
2:15:01.810000
+29:20.175900
66.4p
181
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
2:15:04.810300
+29:23.176200
66.4p
182
Peter Saarikoski
Väsby SK
2:15:05.810400
+29:24.176300
66.4p
183
Joakim Lilja
Trollhättans SOK
2:15:10.810900
+29:29.176800
66.3p
184
Jørgen Stensløkken
Strandbygda IL
2:15:24.812300
+29:43.178200
66.2p
185
Vladimir Korolev
Russia
2:15:38.813700
+29:57.179600
66.0p
186
David Blomstrand
Höglandets Idrottsteam
2:16:05.816400
+30:24.182300
65.8p
187
Roger Johansson
OK Vargen
2:16:06.816500
+30:25.182400
65.8p
188
Max Bergström
Orsa SK
2:16:07.816600
+30:26.182500
65.7p
189
Harald Hasselblad
Axa SC
2:16:10.816900
+30:29.182800
65.7p
190
Terje Engen
Skiptvet IL
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
191
Bjørn Ola Sætha
Øti
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
192
Marius Paus
Team Milslukern Driv Trening
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
193
Gunnar Atterås
Kjelsås IL
2:16:11.817000
+30:30.182900
65.7p
194
Tommy Würtz
Holte Ski
2:16:25.818400
+30:44.184300
65.6p
195
Jörgen Lindgren
IK Stern
2:16:42.820100
+31:01.186000
65.4p
196
Frank-Tore Toresen
Bækkelagets SK
2:16:46.820500
+31:05.186400
65.4p
197
Lennart Karlsson
Finnskogarnas SK
2:17:04.822300
+31:23.188200
65.2p
198
Kristian Johansen
Team Sjusjøen
2:17:08.822700
+31:27.188600
65.2p
199
Dan Efraimsson
Malungs IF
2:17:40.825900
+31:59.191800
64.9p
200
Per Larsson
Kungsäters IF
2:17:52.827100
+32:11.193000
64.7p
201
Johan Olsson
IFK Helsingborg
2:17:53.827200
+32:12.193100
64.7p
202
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:18:02.828100
+32:21.194000
64.6p
203
Antoine Berjoan
Team Oui.ski Mesmerise
2:18:06.828500
+32:25.194400
64.6p
204
Lars Hemma
Brøttum IL
2:18:07.828600
+32:26.194500
64.6p
205
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
2:18:09.828800
+32:28.194700
64.6p
206
Xavier Barthez
Team Oui.ski Mesmerise
2:18:10.828900
+32:29.194800
64.6p
207
Peter Eich
SG Oberammergau
2:18:11.829000
+32:30.194900
64.6p
208
Per-Anders Gustafsson
Borås GIF
2:18:11.829000
+32:30.194900
64.6p
209
Tobias Hjelm
Västerås Skidklubb
2:18:12.829100
+32:31.195000
64.6p
210
Christian Ragnar
Berga SOK
2:18:12.829100
+32:31.195000
64.6p
211
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:18:13.829200
+32:32.195100
64.5p
212
Michael Johansson
IK Stern
2:18:22.830100
+32:41.196000
64.5p
213
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:18:23.830200
+32:42.196100
64.4p
214
Kåre Rønhede
København SK
2:18:23.830200
+32:42.196100
64.4p
215
Jonatan Viker
IK Stern
2:18:27.830600
+32:46.196500
64.4p
216
Niklas Lagersson
København SK
2:19:44.838300
+34:03.204200
63.7p
217
Jonathan Hansson
Burseryds IF
2:19:52.839100
+34:11.205000
63.6p
218
Stein Kjølstad
Lyn Ski
2:19:53.839200
+34:12.205100
63.6p
219
Steen Hinnum
Holte Ski
2:19:54.839300
+34:13.205200
63.6p
220
Magnus Jonsson
Sockertoppen IF
2:20:01.840000
+34:20.205900
63.5p
221
Kristian Jansson
IF Ski Team Skåne
2:20:05.840400
+34:24.206300
63.5p
222
Henrik Elf
IK Ymer
2:20:22.842100
+34:41.208000
63.4p
223
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:20:36.843500
+34:55.209400
63.2p
224
Niklas Israelsson
Lerums SOK
2:20:46.844500
+35:05.210400
63.1p
225
Anders Molander
Hestra IF
2:21:10.846900
+35:29.212800
62.9p
226
Jakk Vidar Svendsen
NIKKELVERKETS BIL
2:21:11.847000
+35:30.212900
62.9p
227
Johan Käll
Borås GIF
2:21:13.847200
+35:32.213100
62.9p
228
Andreas Ireholm
Volvo IF
2:21:22.848100
+35:41.214000
62.8p
229
Jacob Bilgrav
Holte Ski
2:21:22.848100
+35:41.214000
62.8p
230
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
2:21:23.848200
+35:42.214100
62.8p
231
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
2:21:25.848400
+35:44.214300
62.8p
232
Leif Malmqvist
Axa SC
2:21:26.848500
+35:45.214400
62.8p
233
Fredrik Fossum Jensen
Tistedalen FL
2:21:42.850100
+36:01.216000
62.6p
234
Stefan Böregård
Krogsereds IK
2:21:59.851800
+36:18.217700
62.5p
235
Ola Backlund
Orsa SK
2:22:08.852700
+36:27.218600
62.4p
236
Tommy Finell
Sundbybergs IK
2:22:22.854100
+36:41.220000
62.3p
237
Johan Walfridsson
Garphyttans IF
2:22:40.855900
+36:59.221800
62.1p
238
Jens Nørby Winther
København SK
2:22:52.857100
+37:11.223000
62.0p
239
Jimmy Schiöld
Axa SC
2:23:00.857900
+37:19.223800
62.0p
240
Martin Kristensson
Öxabäcks Vinter-IK
2:23:04.858300
+37:23.224200
61.9p
241
Janne Huhtala
Axa SC
2:23:17.859600
+37:36.225500
61.8p
242
Björn Tjällgren
Trollhättan
2:23:21.860000
+37:40.225900
61.8p
243
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:23:23.860200
+37:42.226100
61.8p
244
Per Andersson
Trollhättans SOK
2:23:24.860300
+37:43.226200
61.8p
245
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:23:24.860300
+37:43.226200
61.8p
246
Henk van Pelt
Stichts Langlauf Team
2:23:34.861300
+37:53.227200
61.7p
247
Jakob Dannemark
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:23:36.861500
+37:55.227400
61.7p
248
Harald Amundsen
Rustad
2:23:42.862100
+38:01.228000
61.6p
249
Robert Johansson
Karlslunds IF SF
2:24:04.864300
+38:23.230200
61.4p
250
Adam Staadig
Tidaholm SOK Sisu
2:24:23.866200
+38:42.232100
61.3p
251
Adam Johansson
Hagfors SF
2:24:27.866600
+38:46.232500
61.2p
252
Björn Mattsson
IK Stern
2:24:28.866700
+38:47.232600
61.2p
253
Andreas Alsin
Åmåls OK
2:24:32.867100
+38:51.233000
61.2p
254
Urban Johansson
Väsby SK
2:24:47.868600
+39:06.234500
61.1p
255
Jonas Edqvist
Högsäters SK
2:24:47.868600
+39:06.234500
61.1p
256
Anders Svahn
IF Ski Team Skåne
2:25:18.871700
+39:37.237600
60.8p
257
Daniel Johansson
Kungsäters IF
2:25:26.872500
+39:45.238400
60.7p
258
Mikael Åström
Ronneby OK
2:25:29.872800
+39:48.238700
60.7p
259
Mikael Rask
OK Stigen
2:25:48.874700
+40:07.240600
60.5p
260
Ivar Løvlien
Moen Spk
2:26:16.877500
+40:35.243400
60.3p
261
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
2:26:32.879100
+40:51.245000
60.2p
262
Jouni Rantala
Kangasalan Kisa
2:26:57.881600
+41:16.247500
60.0p
263
Axel Kongsli
Tormod IL
2:27:07.882600
+41:26.248500
59.9p
264
Dan Göransson
Finnskogarnas SK
2:27:11.883000
+41:30.248900
59.9p
265
Krister Kvist
IFK Helsingborg
2:27:21.884000
+41:40.249900
59.8p
266
Martin Karlsson
IK Stern
2:27:36.885500
+41:55.251400
59.7p
267
Niclas Persson
Högsäters GF
2:27:57.887600
+42:16.253500
59.5p
268
Mikael Isaksson
Axa SC
2:27:57.887600
+42:16.253500
59.5p
269
Per Ågren
Västerås Skidklubb
2:28:02.888100
+42:21.254000
59.5p
270
Peter Ravn Brinck
København SK
2:28:20.889900
+42:39.255800
59.3p
271
Anders Thorin
Hindås SK
2:29:08.894700
+43:27.260600
58.9p
272
Mark Obers
Hästveda OK
2:29:19.895800
+43:38.261700
58.9p
273
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:29:34.897300
+43:53.263200
58.7p
274
Hans Althin
IFK Helsingborg
2:29:39.897800
+43:58.263700
58.7p
275
André Olofsson
CT Triathlon
2:29:47.898600
+44:06.264500
58.6p
276
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
2:29:52.899100
+44:11.265000
58.6p
277
Henrik Hillberg
Axa SC
2:30:20.901900
+44:39.267800
58.4p
278
Henrik clasen hynne
Runar
2:30:29.902800
+44:48.268700
58.3p
279
Peter Karlin
IFK Helsingborg
2:30:43.904200
+45:02.270100
58.2p
280
Erik Memmi
Trångsvikens IF
2:30:44.904300
+45:03.270200
58.2p
281
Joakim Viker
IK Stern
2:30:52.905100
+45:11.271000
58.1p
282
Tom Fraser Skea
Nikkelverk BIL
2:30:56.905500
+45:15.271400
58.1p
283
Mattias Svensson
Axa SC
2:31:03.906200
+45:22.272100
58.1p
284
Per Christian Aasarmoen
søndre land il ski
2:31:23.908200
+45:42.274100
57.9p
285
Olof Boman
TEAM FRIDOLF
2:32:16.913500
+46:35.279400
57.5p
286
Emil Andersson
IF Hallby SOK
2:32:19.913800
+46:38.279700
57.5p
287
Mikael Carlson
OK Kullingshof
2:32:29.914800
+46:48.280700
57.4p
288
Peter Johannessen
Lysekils Skid o Löpareklubb
2:32:31.915000
+46:50.280900
57.4p
289
Anders Fredriksson
OK Alehof
2:32:36.915500
+46:55.281400
57.4p
290
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:32:47.916600
+47:06.282500
57.3p
291
Håkan Camper
IF Ski Team Skåne
2:32:49.916800
+47:08.282700
57.3p
292
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
2:32:52.917100
+47:11.283000
57.2p
293
David Boija
Österfärnebo IF
2:33:01.918000
+47:20.283900
57.2p
294
Jonas Georgsson
Karlslunds IF SF
2:33:03.918200
+47:22.284100
57.2p
295
Anders Jakdal
Göteborgs Polismäns IF
2:33:04.918300
+47:23.284200
57.2p
296
Inge Odqvist
Borås SK
2:33:20.919900
+47:39.285800
57.0p
297
Niklas Eriksson
IF Hallby SOK
2:33:35.921400
+47:54.287300
56.9p
298
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
2:33:45.922400
+48:04.288300
56.9p
299
Martin Berg
IFK Helsingborg
2:34:04.924300
+48:23.290200
56.7p
300
Larsson Anders
Axa SC
2:34:08.924700
+48:27.290600
56.7p
301
Patrik Gustafsson
Gkn Aerospace FF
2:34:08.924700
+48:27.290600
56.7p
302
Mikael Samuelsson
Serneke IF
2:34:13.925200
+48:32.291100
56.7p
303
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:34:31.927000
+48:50.292900
56.5p
304
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:34:44.928300
+49:03.294200
56.4p
305
Morten Karlsen
Team Reno Bil Oslo
2:34:45.928400
+49:04.294300
56.4p
306
Thomas Thessén
IFK Lindesberg
2:35:07.930600
+49:26.296500
56.3p
307
Yury Filippov
Euroloppet
2:35:24.932300
+49:43.298200
56.1p
308
Christer Zakariasson
3city Triathlon Herrar
2:35:27.932600
+49:46.298500
56.1p
309
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
2:36:39.939800
+50:58.305700
55.6p
310
Max Zhurilo
I Love Skiing
2:37:18.943700
+51:37.309600
55.4p
311
Mogens Hedengran
Holte Ski
2:37:29.944800
+51:48.310700
55.3p
312
André Wennersten
Björnstorps IF
2:37:31.945000
+51:50.310900
55.3p
313
Richard Brankell
Göteborgs SK
2:37:39.945800
+51:58.311700
55.2p
314
Victor Hall
IF Ski Team Skåne
2:38:06.948500
+52:25.314400
55.0p
315
Anders Green
Tunafors SK
2:38:28.950700
+52:47.316600
54.9p
316
Svenn-Martin Søgaard
IL Trysilgutten
2:38:59.953800
+53:18.319700
54.7p
317
Pierre Björkli
Borås SK
2:39:00.953900
+53:19.319800
54.7p
318
Johan Lindqvist
Försvarets Sk
2:39:08.954700
+53:27.320600
54.6p
319
Jesper Barrefors
FK Herkules
2:39:19.955800
+53:38.321700
54.5p
320
Johan Schäfer
OK Alehof
2:39:38.957700
+53:57.323600
54.4p
321
Michael Larsson
Säffle SK
2:39:57.959600
+54:16.325500
54.3p
322
Carl Alm
Höl I Vägga Badmintonförening
2:40:20.961900
+54:39.327800
54.1p
323
Jesper Tingstedt
Lönsboda SK
2:40:38.963700
+54:57.329600
54.0p
324
Richard Sylwander
Bålsta SK
2:40:43.964200
+55:02.330100
54.0p
325
Aleksei Romanov
SF VERHINA
2:43:28.980700
+57:47.346600
52.9p
326
Johan Ederönn
Axa SC
2:44:17.985600
+58:36.351500
52.6p
327
Viktor Fredriksson
Axa SC
2:46:47.1000600
+1:01:06.366500
51.7p
328
552
No Club
2:46:55.1001400
+1:01:14.367300
51.6p
329
Anders Johnson
Lidköpings VSK
2:47:15.1003400
+1:01:34.369300
51.5p
330
Johan Johnsson
Björnstorps IF
2:48:33.1011200
+1:02:52.377100
51.1p
331
Richard Ekra
GKN Aerospace Norway
2:50:05.1020400
+1:04:24.386300
50.5p
332
Joakim Torstensson
Bullarens GOIF
2:50:33.1023200
+1:04:52.389100
50.4p
333
Alexander Timakin
SF Vershina
2:53:31.1041000
+1:07:50.406900
49.4p
334
Olof Ekfjäll
Alingsås
2:54:12.1045100
+1:08:31.411000
49.2p
335
Mathias Andersson
Lidköpings VSK
2:54:28.1046700
+1:08:47.412600
49.1p
336
David Augustsson
Hindås SK
2:54:33.1047200
+1:08:52.413100
49.0p
337
Lars Olsson
Axa SC
2:55:24.1052300
+1:09:43.418200
48.8p
338
David Skogström
Finnskogarnas SK
2:55:56.1055500
+1:10:15.421400
48.6p
339
Johan Olofsson
Axa SC
2:56:54.1061300
+1:11:13.427200
48.3p
340
Jens Reckman
IK Stern
2:57:03.1062200
+1:11:22.428100
48.2p
341
Mikhail Serochkin
DUBNA SKI CLUB
2:57:04.1062300
+1:11:23.428200
48.2p
342
Tommy Gleden
Efteløt IL
2:59:12.1075100
+1:13:31.441000
47.6p
343
Jacques Piepenbring
Ski Nordique Chartrousin
3:01:00.1085900
+1:15:19.451800
47.0p
344
Roger Wallström
IFK Helsingborg
3:01:19.1087800
+1:15:38.453700
46.9p
345
Ted Brink
Brittatorps Tk
3:07:48.1126700
+1:22:07.492600
45.1p
346
Egil Friestad
IF Ski Team Skåne
3:08:10.1128900
+1:22:29.494800
45.0p
347
Christoffer Risebrandt
Främmestads IK
3:11:19.1147800
+1:25:38.513700
44.1p
348
Johan Länje
Volvo IF
3:11:27.1148600
+1:25:46.514500
44.1p
349
Dan Gerenmark
Trollhättan BoIS
3:12:40.1155900
+1:26:59.521800
43.8p
-
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
23:59:57.8639600
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:57.8639600
-
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
23:59:57.8639600
-
Niklas Olofsson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
Andreas Blohm
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
Gustav Nordström
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Nick Berg
Västerås IF
23:59:58.8639700
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Hjalmar Svensson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Jonasson
Finnskogarnas SK
23:59:58.8639700
-
Jakob Lindfors Boij
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Herman Paus
Team Milslukern Driv Trening
23:59:58.8639700
-
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:58.8639700
-
Albin Johansson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
23:59:58.8639700
-
Thomas Persson
Pumpen SK
23:59:58.8639700
-
Anders Jägard
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Jonatan Palander
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
Daniel Fredriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Torbjörn Nordgren
Björnstorps IF
23:59:58.8639700
-
Vegard Holmen Gården
Gården Bootcamp
23:59:58.8639700
-
Ulrich Wahlström
Sockertoppen IF
23:59:58.8639700
-
Runar Skaug Mathisen
Vinje IL
23:59:58.8639700
-
Tord Asle Gjerdalen
Kjelsås IL
23:59:58.8639700
-
Thomas Gjestrumbakken
Moss SK
23:59:58.8639700
-
Anders Aukland
Oseberg Skilag
23:59:58.8639700
-
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Nygaard
Burfjord IL
23:59:58.8639700
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Adam Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Magnus Bøe
Fossum IF
23:59:58.8639700
-
Stian Berg
Hamar SK
23:59:58.8639700
-
Maks Zechel
Asker SK
23:59:58.8639700
-
Tor Olav Nesheim Hægeland
Rustad IL
23:59:58.8639700
-
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Viktor Fritzon
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Yury Antokhin
OSM-SKIGO
23:59:58.8639700
-
Johan Persson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Atle Smenes
Rustad IL
23:59:58.8639700
-
Ole Jørgen Folkestad
Trøsken IL
23:59:58.8639700
-
Petter Kaarby
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
Stian Svendby
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
Mads Berthelsen
Fjordens Skiklub
23:59:58.8639700
-
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
Marcus Johansson
IF Hagen SK
23:59:58.8639700
-
Lars Sørensen
Rustad IL
23:59:58.8639700
-
Kristoffer Nielsen
OEM IF
23:59:58.8639700
-
Sondre Grønvold
Lyn Ski
23:59:58.8639700
-
Erlend Widerøe Hennig
Hjelmeland IL
23:59:58.8639700
-
Marcus Johansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Jörgen Roos
Brunflo IF
23:59:58.8639700
-
Pia Sjöberg
träningskonsulten sports club
23:59:58.8639700
-
Andreas Nyman
Broby GOIF
23:59:58.8639700
-
Johan Didron
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
Sune Dandanell Jørgensen
København SK
23:59:58.8639700
-
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Martin Konkell
Enebybergs IF
23:59:58.8639700
-
Gernot Ziegaus
LV DEGGENDORF
23:59:58.8639700
-
Einar Skogby
Vegårshei IL
23:59:58.8639700
-
Dag Rune Bekkemellem
Njård
23:59:58.8639700
-
Olle Frykfeldtd
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
Harald Lunde
Granli IL
23:59:58.8639700
-
Jonatan Steen
Team Serneke
23:59:58.8639700
-
Marius Harv
Rustad IL
23:59:58.8639700
-
Kent Persson
Roslagsbro IF
23:59:58.8639700
-
Christian Helgesen
Team Milslukern Driv Trening
23:59:58.8639700
-
Erik Annerstedt
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Holger Weiss
SC Kelkheim
23:59:58.8639700
-
Per Lagerström
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Christoffer Lomberg
Broby SK
23:59:58.8639700
-
Magnus Gildevall
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Patrik Berggren
Axa SC
23:59:58.8639700
-
daniel Larsson
Bravida
23:59:58.8639700
-
Niclas Ojala
Ölmstads IS
23:59:58.8639700
-
Annica Svensson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
Sören Skålberg
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
Peter Skoow
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
Gert-ove Johansson
Lysekils Skid o Löpareklubb
23:59:58.8639700
-
Markus Nordén
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Andrei Stepanov
SF Vershina
23:59:58.8639700
-
Fredrik Eidesen
Flisbyen
23:59:58.8639700
-
Filip Johansson
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
Johan Björn
SK Bore
23:59:58.8639700
-
Andreas Beck
No Club
23:59:58.8639700
-
Robert EK
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Stian Ellingsen
Granli IL
23:59:58.8639700
-
Xavier BARTHEZ
CSNR
23:59:58.8639700
-
Ola Jensen
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
Andrei Volodin
SF Vershina
23:59:58.8639700
-
Nils van der Poel
SKRIDSKOKLUBBEN TROLLHÄTTAN
23:59:58.8639700
-
Rasmus Larsson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Håvard Nyhus
Granli IL
23:59:58.8639700
-
Jonatan Steen
Team Serneke
23:59:58.8639700
-
Gabriel Strid
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
32km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linn Sofie Mohn
Magnor Ul
1:27:26.524500
69.0p
2
Alicia Jansson
Filipstads SF
1:31:12.547100
+3:46.22500
65.6p
3
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
1:31:14.547300
+3:48.22700
65.5p
4
Marie Slåen
Tormod IL
1:33:41.562000
+6:15.37400
63.5p
5
Linnea Johansson
Linköpings SK
1:33:55.563400
+6:29.38800
63.3p
6
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:34:46.568500
+7:20.43900
62.6p
7
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
1:34:52.569100
+7:26.44500
62.6p
8
Tuva Persson
Borås SK
1:35:07.570600
+7:41.46000
62.4p
9
Maria Sellés
BELLVER
1:37:06.582500
+9:40.57900
60.9p
10
Kerstin Näslund
SK Bore
1:37:07.582600
+9:41.58000
60.9p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 591[
1
2
]