Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2007-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Hedemora
Plats: Hedemora
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
25:48.154720
64.1p
2
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
26:49.160850
61.2p
3
Sara Jobs
Sågmyra SK
28:07.168680
57.8p
D 20
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
29:25.176410
54.9p
2
Elin Vedin
Selånger SOK
30:48.184720
52.0p
D 21
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Ek
IFK Mora SK
22:01.132050
77.9p
2
Maria Rydqvist
Östersunds SK
22:31.135090
75.7p
3
Emma Eriksson
Orsa SK
25:55.155400
63.8p
H 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mattias Nilsson
Falu IK
22:10.132960
77.2p
2
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
22:42.136150
75.0p
3
Fredrik Lind
IFK Hedemora SK
23:09.138810
73.2p
H 20
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
21:37.129620
79.7p
2
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
21:42.130100
79.4p
3
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
22:00.131980
77.9p
H 21
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erik Eriksson
IFK Mora SK
19:47.118680
89.2p
2
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
19:51.119020
88.9p
3
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
20:11.121020
87.0p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Rebecka Forsberg
Malungs IF
16:39.99820
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
17:27.104640
3
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
17:37.105670
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Gävle SK
15:56.95590
2
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
16:40.99920
3
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
17:31.105080
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
15:06.90530
2
Oscar Kardin
Östersunds SK
15:23.92260
3
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
15:26.92560
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
14:49.88850
2
Gustav Eriksson
Stora Tuna IK SK
14:52.89100
3
Simon Hallström
Idre SK
15:00.89960
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
8:55.53480
2
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:13.55220
3
Sara Lindberg
Älvdalens IF SK
9:33.57290
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Litsbygdens SK
8:25.50460
2
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
8:28.50780
3
Jennifer Lindblom
Svegs IK
8:52.53190
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Fors
Domnarvets GOIF
8:33.51270
2
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
8:39.51800
3
Anton Hedlund
Åshammars IK
8:47.52620
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
7:58.47720
2
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
8:09.48870
3
Viktor Forsblom
Falu IK
8:27.50690
D 11
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jennifer Forsmark
Rembo IK
8:28.50780
2
Mathilda Björn
Norbergs SK
8:50.52940
3
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
8:57.53630
D 12
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:21.50040
2
Lina Norin
Älvdalens IF SK
8:35.51410
3
Olivia Hansson
Brohyttans IF
8:49.52840
H 11
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
7:41.46060
2
Jakob Jansson
Månkarbo IF
8:08.48760
3
Elias Dahl
Offerdals SK
8:38.51780
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
7:54.47310
2
David Hedman
Korsnäs IF SK
7:56.47580
3
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
7:58.47710
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Sömskar
Norbergs SK
7:47.46600
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:53.47290
3
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
8:14.49350
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
7:37.45660
2
Lovisa Igelström
IFK Hedemora SK
8:09.48810
3
Sandra Persson
Älvdalens IF SK
8:40.51910
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Persson
Nässjö SF
7:47.46620
2
Samuel Höjlind
IFK Mora SK
8:01.48020
3
Byron Palm
Dala-Järna IK
8:25.50450
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
6:58.41710
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:02.42170
3
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
7:02.42190
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2017
Matsboloppet 2016
Matsboloppet 2015
Matsboloppet 2014
Matsboloppet 2013
Matsboloppet 2012
Matsboloppet 2011
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2009
Matsboloppet 2008
Matsboloppet 2007
Matsboloppet 2006
Tävlingar i närheten
Bessemerloppet 2007
Lilla SS 2007
Engelbrektsloppet 2007
Järborundan 2007
Kristinaloppet 2007
Bergebo Skimaraton 2007
Tunaloppet 2007
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan