Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åk en mil vinn en bil
2019-04-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Oskar SVENSSON
Falun Borlänge SK
25:36.153500
91.6p
2
H 21
Johan Häggström
Piteå Elit SK
25:37.153600
+1
91.5p
3
H 21
Oskar Kardin
Östersunds SK / Team Ragde Eiendom
25:39.153800
+3.200
91.4p
3
H 21
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
25:39.153800
+3.200
91.4p
5
H 21
Max Novak
Offerdals SK
25:42.154100
+6.500
91.3p
6
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
25:44.154300
+8.700
91.2p
6
H 21
Eddie Edström
IFK Mora SK
25:44.154300
+8.700
91.2p
8
H 21
Teodor PETERSON
IFK Umeå
26:29.158800
+53.5200
89.3p
9
H 21
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
26:42.160100
+1:06.6500
88.8p
10
H 21
Anton ERIKSSON
SOLLEFTEÅ
27:04.162300
+1:28.8700
87.9p
11
H 21
William Poromaa
Åsarna IK
27:05.162400
+1:29.8800
87.8p
11
H 21
Calle Halfvarsson
Sågmyra SK
27:05.162400
+1:29.8800
87.8p
13
H 21
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
27:14.163300
+1:38.9700
87.5p
14
H 21
Oskar Årebäck
Bolidens SK
27:56.167500
+2:20.13900
85.8p
15
D 21
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
28:01.168000
+2:25.14400
85.6p
16
H 21
Mikael Andersson
IFK Mora SK
28:10.168900
+2:34.15300
85.3p
17
H 21
Emil Talsi
Åsarna IK
28:29.170800
+2:53.17200
84.6p
18
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
28:30.170900
+2:54.17300
84.5p
19
H 21
Carl Olander
IK Stern
28:40.171900
+3:04.18300
84.2p
20
H 21
Oskar Algotsson
Åsarna IK
28:47.172600
+3:11.19000
83.9p
21
H 21
John Leander
Åsarna IK
28:54.173300
+3:18.19700
83.7p
21
D 21
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
28:54.173300
+3:18.19700
83.7p
23
H 21
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
29:09.174800
+3:33.21200
83.1p
24
D 21
Lina Korsgren
Åre Längdskidklubb
29:10.174900
+3:34.21300
83.1p
25
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
29:59.179800
+4:23.26200
81.4p
26
D 21
Linn Svahn
IFK Umeå
30:09.180800
+4:33.27200
81.0p
27
H 21
Leo Svahn
Östersunds SK
30:26.182500
+4:50.28900
80.4p
28
H 21
Anton Hallor
Karlslunds IF SF
30:51.185000
+5:15.31400
79.6p
29
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
31:09.186800
+5:33.33200
79.0p
30
H 21
Martin Lundgren
Stockviks SF
31:19.187800
+5:43.34200
78.7p
31
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
31:21.188000
+5:45.34400
78.6p
32
H 21
Victor Hallquist
ÅSARNA
31:46.190500
+6:10.36900
77.8p
33
H 21
Emanuel Alsin
Åmåls ok
34:21.206000
+8:45.52400
73.2p
34
H 21
Magnus Boberg
Axa SC
34:22.206100
+8:46.52500
73.2p
35
D 21
Lisa Svensson
Åsarna IK
35:10.210900
+9:34.57300
71.9p
36
D 21
Emma Jönsson
Östersunds SK
35:30.212900
+9:54.59300
71.4p
37
D 21
Wilma Johansson
Åsarna IK
35:52.215100
+10:16.61500
70.8p
38
D 21
Ilona Lusth
Åsarna IK
36:17.217600
+10:41.64000
70.1p
39
D 21
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
37:20.223900
+11:44.70300
68.6p
40
D 21
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
37:35.225400
+11:59.71800
68.2p
41
H 21
Wilmer Grelsson
Ånge SK
39:53.239200
+14:17.85600
65.0p
42
H 21
Patrik Lindqvist
Stockholm
40:06.240500
+14:30.86900
64.7p
43
D 21
Vanja Kant
Hede SK
44:57.269600
+19:21.116000
58.9p
44
D 21
Ida Dahl
IFK Mora SK
50:02.300100
+24:26.146500
53.9p
44
D 21
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
50:02.300100
+24:26.146500
53.9p
46
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
50:06.300500
+24:30.146900
53.8p
47
D 21
Anna Dyvik
IFK Mora SK
50:13.301200
+24:37.147600
53.7p
48
H 21
Karl-Johan Dyvik
IFK Mora SK
55:33.333200
+29:57.179600
49.3p
49
H 21
Johan Holmlund
Östersunds SK
1:05:53.395200
+40:17.241600
42.5p
50
D 21
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
1:28:31.531000
+1:02:55.377400
32.7p
51
H 21
Gustav Rotvold
Åsarna IK
1:32:03.552200
+1:06:27.398600
31.6p
52
D 21
Sandra Wiig
Sundsvall
1:46:49.640800
+1:21:13.487200
27.6p
53
H 21
Carl ROTVOLD
Åsarna IK
2:37:14.943300
+2:11:38.789700
19.2p
54
H 21
Alexander Norling
No club
2:39:37.957600
+2:14:01.804000
18.9p
55
H 21
Sven Leander
Åsarna IK
2:44:49.988800
+2:19:13.835200
18.4p
56
H 21
Tobias Arwidson
Lima IF / Försvarsmakten
23:59:59.8639800
56
H 21
Måns Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
56
H 21
Axel Jutterström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)