Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Pilgrimsloppet
2019-04-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ebba Andersson
Sollefteå Skidor IF
1:15:02.450100
84.7p
2
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
1:16:16.457500
+1:14.7300
83.1p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:19:18.475700
+4:16.25500
79.2p
4
Tove Eriksson
Stockviks SF
1:21:51.491000
+6:49.40800
76.3p
5
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:23:43.502200
+8:41.52000
74.2p
6
Jessika Ericsson
Stockviks SF
1:25:32.513100
+10:30.62900
72.3p
7
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
1:27:53.527200
+12:51.77000
70.0p
8
Elin Mccallan
Stockholms RK
1:27:54.527300
+12:52.77100
70.0p
9
Sandra Hänninen
Åmots SK
1:33:10.558900
+18:08.108700
65.4p
10
Matilda Bandefur
Idre SK
1:33:13.559200
+18:11.109000
65.3p
11
Elin Karlsson
OK Borgen
1:34:45.568400
+19:43.118200
64.1p
12
Kristina Lycke
Malungs IF
1:34:54.569300
+19:52.119100
64.0p
13
Sanna Forsman
Öje IF
1:37:23.584200
+22:21.134000
62.1p
14
Kristin Dahlqvist
Falu IK
1:40:53.605200
+25:51.155000
59.6p
15
Alva Karlsson
OK Borgen
1:41:38.609700
+26:36.159500
59.1p
16
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
1:43:48.622700
+28:46.172500
57.7p
17
Lena Hermansson
IFK Mora SK
1:43:52.623100
+28:50.172900
57.6p
18
Frida Hansson
Lillhärdals IF
1:43:54.623300
+28:52.173100
57.6p
19
Maria Gustafsson
Pif
1:45:29.632800
+30:27.182600
56.6p
20
Tilde Karlsson
IFK Mora SK
1:45:32.633100
+30:30.182900
56.6p
21
Stina Edejern
IFK Bergvik
1:46:07.636600
+31:05.186400
56.2p
22
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:47:37.645600
+32:35.195400
55.3p
23
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
1:50:44.664300
+35:42.214100
53.5p
24
Rebecka Frost
IFK Mora SK
1:50:59.665800
+35:57.215600
53.4p
25
Jenny Persson
CL Fastigheter
1:51:55.671400
+36:53.221200
52.9p
26
Vanja Kant
Hede SK
1:55:22.692100
+40:20.241900
51.1p
27
Jessica Borg
Storvreta IK
1:56:57.701600
+41:55.251400
50.3p
28
Marie Erkersson
IFK Våmhus
1:58:57.713600
+43:55.263400
49.3p
29
Gunnel Gyllander
Lillhärdals IF
2:00:32.723100
+45:30.272900
48.6p
30
Elin Nirjens
Motionärer
2:03:04.738300
+48:02.288100
47.5p
31
Malin Vikman
Motionärer
2:04:08.744700
+49:06.294500
47.0p
32
Ewa Edejern
IFK Bergvik
2:05:02.750100
+50:00.299900
46.6p
33
Rebecca Rickardsson
Motionärer
2:07:18.763700
+52:16.313500
45.7p
34
Nina Kristiansson
Motionärer
2:08:45.772400
+53:43.322200
45.1p
35
Pernilla Wilén
Motionärer
2:08:51.773000
+53:49.322800
45.1p
36
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
2:09:52.779100
+54:50.328900
44.7p
37
HOLMBERG Johanna
Västerås Skidklubb
2:12:56.797500
+57:54.347300
43.6p
38
Camilla Kjelsaas
Veritas Bil
2:17:40.825900
+1:02:38.375700
41.9p
39
Sofia Johansson
Gulädlan SK
2:19:04.834300
+1:04:02.384100
41.4p
40
Clara Carlsson
Falu IK
2:20:00.839900
+1:04:58.389700
41.1p
41
Malva Zachrisson
Svegs IK
2:20:39.843800
+1:05:37.393600
40.9p
42
Klara Jelinek Holmberg
Västerås Skidklubb
2:21:50.850900
+1:06:48.400700
40.5p
43
Cecilia Berglund Barklem
IK Fyris
2:22:10.852900
+1:07:08.402700
40.4p
44
Anna Andersson
Motionärer
2:23:32.861100
+1:08:30.410900
40.0p
45
Susanne Karlsson
OK Denseln
2:23:58.863700
+1:08:56.413500
39.9p
46
Kerstin Granath
Motionärer
2:24:02.864100
+1:09:00.413900
39.8p
47
Anna Persson
Motionärer
2:25:02.870100
+1:10:00.419900
39.5p
48
Anethe Kraft
Hede SK
2:26:00.875900
+1:10:58.425700
39.2p
49
Karin Hermansson
Lidingö SLK
2:30:46.904500
+1:15:44.454300
37.9p
50
Erica Jackson
Motionärer
2:32:17.913600
+1:17:15.463400
37.5p
51
Malin Sjöstrand
Motionärer
2:34:42.928100
+1:19:40.477900
36.8p
52
Michaela Jönsson
Motionärer
2:34:42.928100
+1:19:40.477900
36.8p
53
Maria Fredlund
Motionärer
2:35:40.933900
+1:20:38.483700
36.6p
54
Kristina Fredlund
Motionärer
2:35:40.933900
+1:20:38.483700
36.6p
55
Gunilla Hede
Motionärer
2:39:35.957400
+1:24:33.507200
35.6p
56
Åsa Boman
Motionärer
2:43:25.980400
+1:28:23.530200
34.7p
57
Kerstin Axelsson
Svegs IK
2:46:00.995900
+1:30:58.545700
34.1p
58
Susanne Persson
Motionärer
2:46:37.999600
+1:31:35.549400
34.0p
59
Annika Drakfors
Falköpings AIK SK
2:47:28.1004700
+1:32:26.554500
33.8p
60
Malin Persson
Motionärer
2:48:03.1008200
+1:33:01.558000
33.6p
61
Pernilla Thor
Motionärer
2:48:31.1011000
+1:33:29.560800
33.5p
62
Margareta Bäckström
Gillberga SK
2:49:10.1014900
+1:34:08.564700
33.4p
63
Anna Lena Lönn Hede
Motionärer
2:53:12.1039100
+1:38:10.588900
32.6p
64
Carolina Luhr Nilsson
Motionärer
2:58:11.1069000
+1:43:09.618800
31.6p
65
Caroline Ohlsson
Motionärer
2:59:06.1074500
+1:44:04.624300
31.4p
66
Emmelie Fredriksson
Motionärer
2:59:07.1074600
+1:44:05.624400
31.4p
67
Annie Backman
Motionärer
3:02:01.1092000
+1:46:59.641800
30.8p
68
Alma Axelsson
Motionärer
3:04:46.1108500
+1:49:44.658300
30.3p
69
Margareta Axelsson
Motionärer
3:04:49.1108800
+1:49:47.658600
30.3p
70
Maria Strömnes
No Club
3:14:52.1169100
+1:59:50.718900
28.7p
71
Margareta Bergvall
Motionärer
5:05:48.1834700
+3:50:46.1384500
17.8p