Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sollidenrullen
2019-06-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
27km
Rullskidor, Klassisk stil, Jaktstart
1
H 17
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
59:50.358900
83.6p
2
H 17
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:00:03.360200
+13.1200
83.3p
3
H 17
Simon Magnusson
OK Stigen
1:01:01.366000
+1:11.7000
81.7p
3
H 17
Emil Folkesson
Nybro Ski
1:01:01.366000
+1:11.7000
81.7p
5
H 17
Johan Kanto
Göteborgs SK
1:01:08.366700
+1:18.7700
81.5p
6
H 17
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:04:31.387000
+4:41.28000
76.6p
7
H 17
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:04:32.387100
+4:42.28100
76.6p
7
H 45
Adam Blomberg
Göteborgs SK
1:04:32.387100
+4:42.28100
76.6p
9
H 17
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
1:04:37.387600
+4:47.28600
76.4p
10
H 17
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
1:04:47.388600
+4:57.29600
76.2p
11
H 17
Lasse Ericsson
Nybro Ski
1:05:10.390900
+5:20.31900
75.7p
12
D 17
Moa Hansson
Landsbro IF SK
1:08:03.408200
+8:13.49200
72.0p
13
H 17
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
1:09:29.416800
+9:39.57800
70.3p
14
H 17
Ulrik Karlsson
Motala Aif SK
1:10:06.420500
+10:16.61500
69.6p
15
H 17
Peter Håkansson
ASK Växjö
1:10:59.425800
+11:09.66800
68.6p
16
H 17
Hjalmar Gedda
OK Landehof
1:12:01.432000
+12:11.73000
67.5p
17
H 45
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
1:12:02.432100
+12:12.73100
67.4p
18
H 17
Dennis Weidfors
Alstermo IF
1:12:05.432400
+12:15.73400
67.4p
19
H 17
Mårten Gedda
OK Landehof
1:12:33.435200
+12:43.76200
66.9p
20
H 45
Stefan Karlsson
Ronneby OK
1:13:48.442700
+13:58.83700
65.6p
21
H 17
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:13:56.443500
+14:06.84500
65.5p
22
H 65
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:14:06.444500
+14:16.85500
65.3p
23
D 17
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:14:07.444600
+14:17.85600
65.3p
24
H 45
Roger Johansson
OK Vargen
1:14:27.446600
+14:37.87600
64.9p
25
H 65
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
1:20:52.485100
+21:02.126100
59.1p
26
H 45
Henrik Hillberg
Axa SC
1:21:00.485900
+21:10.126900
59.0p
27
H 45
Mikael Steen
Nybro Ski
1:23:05.498400
+23:15.139400
57.4p
28
H 17
Jakob Pettersson
Ölands SK
1:23:18.499700
+23:28.140700
57.2p
29
H 17
Anders Johansson
Nybro Ski
1:24:01.504000
+24:11.145000
56.7p
30
D 17
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
1:31:12.547100
+31:22.188100
51.7p
31
D 17
Emelie Nilsson
Ölands SK
1:31:22.548100
+31:32.189100
51.6p
32
D 17
Annica Harrysson
Team Kungälv IS
1:43:03.618200
+43:13.259200
45.2p
33
H 17
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
23:59:58.8639700
34
H 17
Tobias Brodén
Nybro Ski
23:59:59.8639800
34
H 17
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)