Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla fjälltopploppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 12
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
8:47.52630
2
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
8:48.52790
+1.60
3
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
8:49.52800
+1.70
4
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
8:49.52830
+2.100
5
Hugo Enhörning
Täby IS SK
8:51.53090
+4.360
6
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
8:52.53170
+5.440
7
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
8:54.53340
+7.610
8
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
8:55.53460
+8.730
9
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
9:00.53990
+13.1260
10
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
9:01.54070
+14.1340
11
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:04.54380
+17.1650
12
Erik Borg
Hudiksvalls IF
9:04.54390
+17.1660
13
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
9:07.54660
+20.1930
14
Thijn Omblets
Saléns IF
9:08.54750
+21.2020
15
Isak Lind
Selånger SOK
9:14.55360
+27.2630
16
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9:18.55790
+31.3060
17
Gustav Grändborn
Trönö IK
9:22.56170
+35.3440
18
Juhan Leenurm
Tartu Skiclub
9:28.56790
+41.4060
19
Vilgot Lundin
Alnö SK
9:31.57040
+44.4310
20
Arvid Karlsson
Åsarna IK
9:41.58030
+54.5300
21
Vile Noaksson
Ås
9:45.58460
+58.5730
22
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
9:51.59070
+1:04.6340
23
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
9:57.59670
+1:10.6940
24
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
10:05.60470
+1:18.7740
25
Isak Oscarsson
Ås
10:08.60700
+1:20.7970
26
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:15.61410
+1:27.8680
27
Melker Rentzhog
Frösö IF
10:15.61470
+1:28.8740
28
Jonatan Walther
Matfors SK
10:21.62010
+1:33.9280
29
Tuve Johnson
Östersunds SK
10:21.62050
+1:34.9320
30
Anton Hedmark
Täby IS SK
10:23.62250
+1:36.9520
31
Alfred Pedersen
Åsarna IK
10:27.62670
+1:40.9940
32
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
10:27.62670
+1:40.9940
33
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
10:37.63610
+1:49.10880
34
Kristofer Põlluste
Tartu Skiclub
10:39.63850
+1:52.11120
35
Oliver Wall
Kungsgårdens SK
11:21.68080
+2:34.15350
36
Edvin Thelander
Östersunds SK
11:26.68570
+2:39.15840
37
Jakob Edlund Fransson
Täby IS SK
13:11.79080
+4:24.26350
38
Jesper Troiterud
Lima IF
13:26.80570
+4:39.27840
39
Jordan Blomqvist
Matfors SK
13:53.83220
+5:05.30490
40
Love Tholander
Sundbybergs IK
1:34:28.566780
+1:25:41.514050
-
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Theo Ferngren
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Linus Granström
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Einar Ljungdahl
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)