Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla fjälltopploppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 501 till 565 av 565[
1
2
]
D 10
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
-
Hanna Strand
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
Nathalie Svahn
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Ella Zetterström
Svegs IK
23:59:59.8639800
H 9
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
8:36.51530
2
Vilhelm Lind
Duveds IF
8:51.53020
+14.1390
3
Uddo Sonnefelt
Duveds IF
9:11.55000
+34.3370
4
Noel Alsin
Åmåls OK
9:12.55100
+35.3470
5
Max Enhörning
Täby IS SK
9:16.55500
+39.3870
6
Samuel Wallin
Järbo IF
9:38.57760
+1:02.6130
7
Sixten Norberg
Svegs IK
9:55.59400
+1:18.7770
8
Samuel Svensson
Trönö IK
9:55.59490
+1:19.7860
9
Carl Ingebrand
Östersunds SK
10:05.60450
+1:29.8820
10
Milton Sjöberg
Kovlands IF
10:15.61400
+1:38.9770
11
Alfred Nääs
Myssjö-Ovikens IF
10:15.61430
+1:39.9800
12
Nils Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
10:23.62230
+1:47.10600
13
Vidar Viklund
Järvsö IF
10:24.62340
+1:48.10710
14
Oliver Bergkvist
Matfors SK
10:24.62380
+1:48.10750
15
Vilhelm Remén
Svegs IK
10:34.63370
+1:58.11740
16
Walter Eckerbom
Svegs IK
10:42.64160
+2:06.12530
17
Melker Jönsson
Svegs IK
10:44.64380
+2:08.12750
18
Eskil Högberg
IK Jarl Rättvik
10:52.65180
+2:16.13550
19
Assar Degselius
Svegs IK
10:57.65620
+2:20.13990
20
Elias EK
Saléns IF
11:23.68240
+2:47.16610
21
Hugo Lindström
Alnö SK
12:24.74330
+3:48.22700
22
Elof Axman
Västerås Skidklubb
13:04.78340
+4:28.26710
23
Melvin Morin
Utrikes SK
14:28.86760
+5:52.35130
24
Jon Axman
Västerås Skidklubb
16:52.101180
+8:16.49550
25
Måns Bernhardsson
Östersunds SK
1:02:51.377080
+54:15.325450
H 10
2.4km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
7:47.46600
3
Marius Brandfjell
Funäsdalens IF
8:13.49240
+26.2540
4
Sigge Löfgren
Falu IK
8:17.49620
+30.2920
5
Aron Hyttinen
IFK Hedemora SK
8:29.50880
+42.4180
6
Erik Nordahl
Domnarvets GOIF
8:37.51600
+50.4900
7
Kennet Luuk
KFK
8:41.52060
+54.5360
8
Elias Eklund
IK Rex
8:42.52130
+55.5430
9
Kevin Åkerlind
Lofsdalens SK
8:43.52220
+56.5520
10
Sixten Hägg
Funäsdalens IF
9:00.53970
+1:13.7270
11
Sigge Staaf
Ås
9:05.54430
+1:18.7730
12
Måns Lindström
Husums IF SK
9:32.57110
+1:45.10410
13
Felix Dahlin
Kovlands IF
9:32.57110
+1:45.10410
14
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
9:36.57510
+1:49.10810
18
Erik Lind
Selånger SOK
9:47.58600
+2:00.11900
19
Samuel Walldén
Stockviks SF
9:57.59690
+2:10.12990
20
David Walther
Matfors SK
10:16.61580
+2:29.14880
21
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
10:29.62880
+2:42.16180
22
Lowe Ångman
Svegs IK
10:33.63220
+2:46.16520
23
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
10:38.63760
+2:51.17060
24
Jesper Nilsson
Husums IF SK
10:42.64150
+2:55.17450
25
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
11:00.65920
+3:13.19220
26
Elliot Dag EK
Saléns IF
11:10.66930
+3:23.20230
27
Albin Fundin
Svegs IK
11:11.67010
+3:24.20310
28
Pontus Johansson
Hägglunds Ski Team SK
11:11.67020
+3:24.20320
29
Oskar Hjeltström
Matfors SK
11:22.68140
+3:35.21440
30
Matheo Tørres
Röros IL
12:17.73650
+4:30.26950
31
Anton Nolberg
Matfors SK
12:18.73700
+4:31.27000
32
Edvin Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
12:45.76430
+4:58.29730
33
Erik Söderström
Malungs IF
12:47.76650
+5:00.29950
34
Bill Svensson
Matfors SK
13:20.79980
+5:33.33280
35
Vincent Thelander
Östersunds SK
13:32.81140
+5:45.34440
36
Hjalmar Unger
Matfors SK
13:43.82290
+5:56.35590
-
Olle Persson
Järvsö IF
23:59:58.8639700
-
Knut Limby
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
William Mikkelsen
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Isak Norgren
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
Simon Rösnäs
Svegs IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 501 till 565 av 565[
1
2
]