Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora fjälltoppsloppet
2019-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 19
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
1:18:16.469540
87.2p
2
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
1:18:20.469910
+3.270
87.1p
3
Simon Åstot
IFK Umeå
1:18:20.469920
+3.280
87.1p
4
Johan Herbert
IFK Mora SK
1:18:22.470160
+6.520
87.1p
5
Kristoffer Berset
Surnadal IL
1:19:08.474770
+52.5130
86.3p
6
Sigurd Leren
Tolga IL
1:19:45.478430
+1:28.8790
85.6p
7
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
1:19:46.478540
+1:30.8900
85.6p
8
Joergen Solhaug Saeter
Os IL
1:19:46.478580
+1:30.8940
85.6p
9
Emil Talsi
Åsarna IK
1:19:48.478770
+1:32.9130
85.6p
10
Martin Mickels
Bålsta SK
1:19:49.478860
+1:33.9220
85.5p
11
Emrik Nordgren
IFK Umeå
1:19:54.479370
+1:38.9730
85.4p
12
Erik Engelin
Offerdals SK
1:19:59.479810
+1:42.10170
85.4p
13
Joel Andersson
IFK Mora SK
1:22:39.495820
+4:22.26180
82.6p
14
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
1:22:53.497260
+4:37.27620
82.4p
15
William Schultz
IFK Umeå
1:22:53.497280
+4:37.27640
82.4p
16
Axel Aflodal
Offerdals SK
1:23:27.500620
+5:10.30980
81.9p
17
Emil Logård
Rehns BK
1:23:49.502820
+5:32.33180
81.5p
18
Vegard Stjern
Hommelvik IL
1:23:52.503140
+5:36.33500
81.5p
19
Albin Johansson
Sätra IF
1:23:59.503870
+5:43.34230
81.3p
20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:24:04.504350
+5:48.34710
81.3p
21
Albin Sjölén
Stockviks SF
1:26:23.518260
+8:07.48620
79.1p
22
William Selander
Östersunds SK
1:26:25.518430
+8:08.48790
79.1p
23
William Karlsson
IFK Mora SK
1:26:33.519250
+8:17.49610
79.0p
24
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:27:04.522310
+8:47.52670
78.5p
25
Gaute Norland
Oppdal IL
1:29:17.535660
+11:01.66020
76.6p
26
Petter Dahl
IF Strategen
1:29:21.536030
+11:04.66390
76.5p
27
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
1:29:47.538660
+11:31.69020
76.2p
28
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:30:06.540510
+11:49.70870
75.9p
29
Arvid Larsson
IFK Umeå
1:31:15.547430
+12:58.77790
75.0p
30
Zackarias Björn
Rembo IK
1:31:31.549070
+13:15.79430
74.7p
31
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:32:10.552950
+13:54.83310
74.2p
32
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
1:33:06.558540
+14:50.88900
73.5p
33
Emil Hagström
Garphyttans IF
1:33:20.559970
+15:04.90330
73.3p
34
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:33:48.562720
+15:31.93080
72.9p
35
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:34:51.569000
+16:34.99360
72.1p
36
Sven Leander
Åsarna IK
1:35:28.572780
+17:12.103140
71.7p
37
Jurgen Kukk
Estonia
1:35:36.573530
+17:19.103890
71.6p
38
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:37:14.583380
+18:58.113740
70.4p
39
William Westerlund
Byske SK
1:38:25.590400
+20:08.120760
69.6p
40
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
1:38:58.593790
+20:42.124150
69.2p
41
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:42:13.613220
+23:56.143580
67.0p
42
Edvin Nordström
Brottby SK
2:12:13.793270
+53:57.323630
51.9p
42
Anton Modin
Järpens SK
2:12:13.793270
+53:57.323630
51.9p
44
Samuel Björn
Rembo IK
2:12:16.793580
+54:00.323940
51.9p
-
Adam Boman
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:59.8639800
-
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
Leo Johansson
Skillingaryds FK
23:59:59.8639800
-
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Anton Swedberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)