Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kirunaspelens Distanslopp
2019-04-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
14km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Toralf Heimdal
Bardu IL
39:06.234500
2
H 21
Bernt Niva
IFK Kiruna
40:38.243700
+1:32.9100
3
H 21
Ruben Björkli Olsen
Senja Ski
41:09.246800
+2:03.12200
4
H 21
Björm Heimdal
Dölaski Norge
42:28.254700
+3:22.20100
5
H 21
Felix Selin
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
5
H 21
Stian Storeng
Medkila Skilag
23:59:59.8639800
10.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
27:26.164500
88.6p
2
H 20
Anton Laine
Kalix SK
28:28.170700
+1:02.6100
85.3p
3
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
28:37.171600
+1:11.7000
84.9p
4
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
29:12.175100
+1:46.10500
83.2p
5
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
29:28.176700
+2:02.12100
82.5p
6
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
29:36.177500
+2:10.12900
82.1p
6
H 18
Sivert Østberg-tømmervik
Medkila Skilag
29:36.177500
+2:10.12900
82.1p
8
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
30:11.181000
+2:45.16400
80.5p
9
H 18
Oskari Tanninen
Valkeakosken Haka
30:46.184500
+3:20.19900
79.0p
10
H 18
Sevat Heimdal
Bardu IL
30:51.185000
+3:25.20400
78.8p
11
H 20
Markus Holmer Danielsen
Bjerkvik IF
31:07.186600
+3:41.22000
78.1p
12
H 18
Kristian Birkeland
Senja Ski
31:43.190200
+4:17.25600
76.6p
13
H 18
Brage Bjørnstad
Alta IF
32:00.191900
+4:34.27300
75.9p
14
D 21
Evelina Niemi
Kalix SK
32:06.192500
+4:40.27900
75.7p
15
H 18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
32:30.194900
+5:04.30300
74.8p
16
H 20
Lars Fredheim Hodne
Sandnes IL
33:09.198800
+5:43.34200
73.3p
17
H 18
Espen Benjaminsen
IF Kilkameratene
33:22.200100
+5:56.35500
72.8p
18
H 18
Sverre Hanssen
Fjell Skilag
36:00.215900
+8:34.51300
67.5p
19
D 21
Line Heimdal
Bardu IL
37:22.224100
+9:56.59500
65.0p
20
H 18
Jakob Skillingstad
IF Kilkameratene
23:59:58.8639700
21
H 18
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
23:59:59.8639800
21
H 18
Robin Knutsen
Kirkenes Omegn Ski
23:59:59.8639800
21
H 20
Erik Nicolaisen
Senja Ski
23:59:59.8639800
21
D 21
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
21
D 21
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21 Motion
Rune Skog
Bjerkvik IF
20:17.121600
71.5p
2
H 21 Motion
Hans Erik Børve
Salangen IF Ski
22:12.133100
+1:55.11400
65.4p
3
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
22:20.133900
+2:03.12200
65.0p
4
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
22:36.135500
+2:19.13800
64.2p
5
D 18
Herborg Skjelle
Medkila Skilag
23:10.138900
+2:53.17200
62.6p
5
D 20
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
23:10.138900
+2:53.17200
62.6p
7
H 21 Motion
Endre Leivdal
Medkila Skilag
23:21.140000
+3:04.18300
62.2p
8
H 21 Motion
Magnus Berglund
Bodens SK
23:24.140300
+3:07.18600
62.0p
9
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
23:27.140600
+3:10.18900
61.9p
10
H 21 Motion
Fredrik Söderlind
IFK Kiruna
23:38.141700
+3:21.20000
61.4p
11
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
23:41.142000
+3:24.20300
61.3p
12
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:46.142500
+3:29.20800
61.1p
13
H 21 Motion
Roger Simonsen
Bardu IL
23:59.143800
+3:42.22100
60.5p
14
H 21 Motion
Odd Ivan Lorentsen
Senja Ski
24:07.144600
+3:50.22900
60.2p
15
H 21 Motion
Bård-gunnar Hansen
Manndalen Uil
24:11.145000
+3:54.23300
60.0p
16
H 21 Motion
Kjetil Greiner Solberg
Ballangen Ski
24:20.145900
+4:03.24200
59.6p
17
D 20
Marja-meele Päiviö
Jukkasjärvi IF
24:31.147000
+4:14.25300
59.2p
18
H 21 Motion
Lennarth Kvernmo
Bardu IL
24:33.147200
+4:16.25500
59.1p
19
H 21 Motion
Baard Osdal
Medkila Skilag
24:34.147300
+4:17.25600
59.1p
20
H 21 Motion
Håkon Brynjulfsen
Senja Ski
24:37.147600
+4:20.25900
59.0p
21
H 21 Motion
Frode Ström
Narvik SK
24:41.148000
+4:24.26300
58.8p
22
D 21 Motion
Berit Amundsen
Bardu IL
24:54.149300
+4:37.27600
58.3p
23
H 21 Motion
Patrick Nylund
Medkila Skilag
25:25.152400
+5:08.30700
57.1p
24
H 21 Motion
Runar Olsen
Medkila Skilag
25:48.154700
+5:31.33000
56.3p
25
D 20
Amalie Tovås
Fjell Skilag
26:01.156000
+5:44.34300
55.8p
26
H 21 Motion
Tom Ivan Simonsen
Ankenes SK
26:23.158200
+6:06.36500
55.0p
27
D 18
Martina Alnelind
Bodens SK
26:49.160800
+6:32.39100
54.1p
28
D 21 Motion
Iselin Gundersen
Fjell Skilag
26:52.161100
+6:35.39400
54.0p
29
H 21 Motion
Anders Paulin
Bodens SK
27:16.163500
+6:59.41800
53.2p
30
H 21 Motion
Daniel Jonsson
Bodens SK
27:17.163600
+7:00.41900
53.2p
31
D 20
Emma Gustafsson
Bodens SK
27:54.167300
+7:37.45600
52.0p
32
D 18
Alice Kero
Strömnäs GIF
28:05.168400
+7:48.46700
51.7p
33
H 21 Motion
Emil Welin
Ersnäs IF
29:07.174600
+8:50.52900
49.8p
34
D 21 Motion
Ingrid Osdal
Medkila Skilag
29:26.176500
+9:09.54800
49.3p
35
H 21 Motion
Jan Tore Mathisen
Ballangen Ski
29:32.177100
+9:15.55400
49.1p
36
H 21 Motion
Nils Henrik Allas
IFK Kiruna
29:47.178600
+9:30.56900
48.7p
37
D 20
Marte Skånhaug
Fjell Skilag
30:46.184500
+10:29.62800
47.2p
38
H 21 Motion
Rune Töllefsen
Medkila Skilag
31:13.187200
+10:56.65500
46.5p
39
H 21 Motion
Öyvind Hansen
Ballangen Ski
32:46.196500
+12:29.74800
44.3p
40
D 21 Motion
Susanne Nelson
Bodens SK
33:58.203700
+13:41.82000
42.7p
41
D 21 Motion
Sissel Myre Arntsen
Ballangen Ski
39:58.239700
+19:41.118000
36.3p
42
D 18
Ida Tovås
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
42
D 20
Trine Skånhaug
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
42
D 21 Motion
Karolina Svärd
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
42
H 21 Motion
Göran Olsen
Senja Ski
23:59:59.8639800
42
H 21 Motion
Magnus Lindmark
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
42
H 21 Motion
Anders Nicolaisen
Senja Ski
23:59:59.8639800
42
H 21 Motion
Karl-Gunnar Skjönsfjell
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Noah Nylund
Medkila Skilag
14:31.87000
2
H 16
Adrian Rydningen
Nordreisa IL
14:56.89500
+25.2400
3
H 16
Henri Murto
OK Sarven
15:04.90300
+33.3200
4
H 16
Henning Berg Franzen
Salangen IF Ski
15:09.90800
+38.3700
5
H 15
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
15:12.91100
+41.4000
5
H 16
Per Anders Lind
Ballangen Ski
15:12.91100
+41.4000
7
H 15
Andreas Skjelle
Medkila Skilag
15:14.91300
+43.4200
8
H 16
Daniel Sellevoll
Senja Ski
15:15.91400
+44.4300
9
H 15
Verneri Tanninen
Valkeakosken Haka
15:16.91500
+45.4400
10
H 16
Ivar Fredheim
Salangen IF Ski
15:22.92100
+51.5000
11
H 16
Victor Berglund
Bodens SK
15:28.92700
+57.5600
12
H 16
David Lantto
OK Sarven
15:30.92900
+59.5800
13
H 15
Edwin Nordmark
Täfteå IK
15:33.93200
+1:02.6100
14
H 16
Hågen Heimdal
Bardu IL
15:45.94400
+1:14.7300
15
H 15
Mikael Koivisto
Keravan Urheilijat
15:49.94800
+1:18.7700
16
H 16
Aleksander Strand Töllefsen
Medkila Skilag
15:53.95200
+1:22.8100
17
H 15
Elias Högbakk
Nordreisa IL
16:07.96600
+1:36.9500
18
H 15
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
16:08.96700
+1:37.9600
19
H 15
Erling Bjørnstad
Alta IF
16:11.97000
+1:40.9900
20
H 15
Simen Finjord
Alta IF
16:14.97300
+1:43.10200
21
H 15
Elias Jannok
OK Sarven
16:15.97400
+1:44.10300
22
D 15
Nora Mikkelsen
Medkila Skilag
16:38.99700
+2:07.12600
23
D 16
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
16:44.100300
+2:13.13200
24
D 15
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
16:46.100500
+2:15.13400
25
H 16
Edvin Olsson
Jukkasjärvi IF
16:49.100800
+2:18.13700
26
H 15
Arvid Welin
Ersnäs IF
16:52.101100
+2:21.14000
27
H 15
Julian Andre Lorentsen
Bardufoss OG Omegn IF
17:14.103300
+2:43.16200
28
D 15
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
17:20.103900
+2:49.16800
29
H 15
Torgrim Sagerup
Salangen IF Ski
17:35.105400
+3:04.18300
30
D 16
Katrine Tovås
Fjell Skilag
17:40.105900
+3:09.18800
31
D 15
Clara Granljung
Kalix SK
18:07.108600
+3:36.21500
31
D 16
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
18:07.108600
+3:36.21500
33
D 16
Bertine Strand Töllefsen
Medkila Skilag
18:14.109300
+3:43.22200
34
H 15
Sune Ögren
Jukkasjärvi IF
18:22.110100
+3:51.23000
35
H 15
William Ramsland
Narvik SK
18:47.112600
+4:16.25500
36
D 16
Elly-margrethe Sikku
Soppero Sameförening
18:48.112700
+4:17.25600
37
H 16
Håkon Tønseth
Lofoten Skiklubb
18:51.113000
+4:20.25900
38
D 16
Sigrid Kvandal Solberg
Ballangen Ski
18:52.113100
+4:21.26000
39
D 16
Ella Ellingsen Mortensen
Lofoten Skiklubb
19:10.114900
+4:39.27800
40
D 15
Olivia Söderlind
IFK Kiruna
19:41.118000
+5:10.30900
41
D 16
Tuva Katrine Pettersen
Melbo IL
20:03.120200
+5:32.33100
42
D 15
Constance Talseth
Salangen IF Ski
21:42.130100
+7:11.43000
43
D 16
Tuva Elise Myre Arntsen
Ballangen Ski
23:03.138200
+8:32.51100
44
D 16
Jasmin Persson
Kalix SK
23:07.138600
+8:36.51500
45
D 16
Inga Kristoffersen
Ballangen Ski
26:39.159800
+12:08.72700
46
D 15
Julie Bokalrud Fredly
Lofoten Skiklubb
23:59:58.8639700
47
D 15
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
47
H 15
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
47
H 15
Henry Skjönsfjell
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
47
H 15
Rolf Martin Johansen
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
47
D 16
Tilde Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
23:59:59.8639800
47
D 16
Anna Andreassen
Fjell Skilag
23:59:59.8639800
47
D 16
Elin Henriksson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
47
H 16
Sondre Thoresen Vallanger
Narvik SK
23:59:59.8639800
47
H 16
Kyrill-emil Lind-hansen
Kirkenes Omegn Ski
23:59:59.8639800
47
H 16
Håvard Björklund
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
2.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Ask Jørgensen
Medkila Skilag
7:36.45500
2
H 13
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
7:46.46500
+10.900
3
H 14
Isak Simonsen
Ankenes SK
7:55.47400
+19.1800
4
H 14
Helge Ims
Fjell Skilag
7:57.47600
+21.2000
5
D 14
Tuva Gulbrandsen
BOIF
8:05.48400
+29.2800
6
H 13
Melker Wikblom
IF Brahe
8:10.48900
+34.3300
7
H 14
Emil Berglund
Hemmingsmarks IF
8:11.49000
+35.3400
8
H 13
Simon Kornelius Johansen
Senja Ski
8:12.49100
+36.3500
8
H 14
Hermod Bangstad
Nordreisa IL
8:12.49100
+36.3500
8
H 14
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
8:12.49100
+36.3500
11
H 14
Endre Negård
Salangen IF Ski
8:22.50100
+46.4500
12
H 13
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
8:24.50300
+48.4700
13
H 12
Elmeri Helander
Valkeakosken Haka
8:29.50800
+53.5200
14
D 14
Nora Wallenius
Täfteå IK
8:30.50900
+54.5300
15
H 14
Albin Berglund
Hemmingsmarks IF
8:35.51400
+59.5800
16
D 13
Emmy Johansson
Gällivare SK
8:37.51600
+1:01.6000
17
H 13
Emil Reite
Hammerfest skiklubb
8:38.51700
+1:02.6100
18
H 14
Ivar Labba
Älvsby IF SK
8:41.52000
+1:05.6400
19
H 13
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
8:43.52200
+1:07.6600
20
H 14
David Mathisen
Ballangen Ski
8:45.52400
+1:09.6800
20
H 14
William Fjellheim Ulriksen
Lofoten Skiklubb
8:45.52400
+1:09.6800
22
H 14
Sebastian Molund Enoksen
Fjell Skilag
8:46.52500
+1:10.6900
23
D 14
Diana Söderberg
Kalix SK
8:47.52600
+1:11.7000
24
H 13
Kristian Erik Mathisen
Senja Ski
8:48.52700
+1:12.7100
24
H 13
Sebastian Brattli
Senja Ski
8:48.52700
+1:12.7100
26
H 13
Håvard Berger Vanem
Ankenes SK
8:53.53200
+1:17.7600
27
D 14
Lina Lantto
Gällivare SK
8:54.53300
+1:18.7700
27
D 14
Karoline Wara
Nordreisa IL
8:54.53300
+1:18.7700
29
H 13
Alexander Wärne
Bodens SK
8:56.53500
+1:20.7900
30
H 14
Gjermund Osdal
Medkila Skilag
8:57.53600
+1:21.8000
31
D 13
Nea Malm
Skellefteå SK
8:59.53800
+1:23.8200
32
D 13
Agnes Niemi
Kalix SK
9:00.53900
+1:24.8300
33
D 12
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
9:03.54200
+1:27.8600
34
H 11
Andre Jonsson
Strömnäs GIF
9:07.54600
+1:31.9000
35
D 13
SOL Eirin Norum Birkeland
Senja Ski
9:09.54800
+1:33.9200
36
D 12
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
9:13.55200
+1:37.9600
37
H 13
Anton Arntsen
Ballangen Ski
9:14.55300
+1:38.9700
38
H 12
Peder Heimdal
Bardu IL
9:15.55400
+1:39.9800
39
D 14
Ida Finjord
Alta IF
9:16.55500
+1:40.9900
40
D 13
Sofie Simonsen
Ankenes SK
9:18.55700
+1:42.10100
41
H 13
Sigve Benonisen
Nordreisa IL
9:19.55800
+1:43.10200
42
D 14
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
9:21.56000
+1:45.10400
43
H 11
Magnus Djupvik
Valnesfjord IL
9:22.56100
+1:46.10500
44
H 11
Ørjan Børve
Salangen IF Ski
9:23.56200
+1:47.10600
44
D 12
Martine Skog
Bjerkvik IF
9:23.56200
+1:47.10600
44
H 13
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
9:23.56200
+1:47.10600
47
D 13
Isabella Holand-Roth
Fjell Skilag
9:24.56300
+1:48.10700
48
H 13
Viggo Normann
Strömnäs GIF
9:28.56700
+1:52.11100
49
D 13
Unni Häggrot
Jukkasjärvi IF
9:30.56900
+1:54.11300
49
H 14
Erik Gundersen Kvernmo
Bardu IL
9:30.56900
+1:54.11300
51
D 12
Edit Söderlind
IFK Kiruna
9:31.57000
+1:55.11400
51
D 13
Elsa Henriksson
Skellefteå SK
9:31.57000
+1:55.11400
53
D 14
Lisa Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
9:32.57100
+1:56.11500
54
H 11
Nils Wallenius
IFK Umeå
9:33.57200
+1:57.11600
55
H 11
Sander Wikblom
IF Minken
9:34.57300
+1:58.11700
55
D 14
Sunniva Marie Haukebøe
Fjell Skilag
9:34.57300
+1:58.11700
57
H 11
Iver Bjørnstad
Fauske IL
9:35.57400
+1:59.11800
57
H 12
Andreas Jörgensen
Ballangen Ski
9:35.57400
+1:59.11800
57
H 13
Rasmus Normann
Strömnäs GIF
9:35.57400
+1:59.11800
60
D 13
Frida Högbakk
Nordreisa IL
9:36.57500
+2:00.11900
60
D 14
Hilma Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
9:36.57500
+2:00.11900
62
D 13
Ingrid Fredheim
Salangen IF Ski
9:37.57600
+2:01.12000
63
D 13
Klara Johansson
Jukkasjärvi IF
9:38.57700
+2:02.12100
63
D 14
Asta Lind-oja
Jukkasjärvi IF
9:38.57700
+2:02.12100
65
D 14
Madeleine Övrevoll
Fjell Skilag
9:41.58000
+2:05.12400
66
D 13
Benedikte Vaeng
Medkila Skilag
9:42.58100
+2:06.12500
67
H 13
Lars-ola Blind
Soppero Sameförening
9:43.58200
+2:07.12600
68
H 12
Eskil Skillingstad
IF Kilkameratene
9:45.58400
+2:09.12800
69
H 12
Steinar Osdal
Medkila Skilag
9:47.58600
+2:11.13000
70
D 12
Svea Pettersson
Älvsby IF SK
9:48.58700
+2:12.13100
71
H 11
Akseli Tanninen
Valkeakosken Haka
9:53.59200
+2:17.13600
71
H 13
Christian Sörensen
Salangen IF Ski
9:53.59200
+2:17.13600
73
D 12
Vilde Christine Karlsen
Senja Ski
9:54.59300
+2:18.13700
74
D 12
Juvina Agerfalk
Sävast Ski Team IF
9:57.59600
+2:21.14000
75
H 13
Even Sellevoll
Senja Ski
10:03.60200
+2:27.14600
76
D 13
Mona Holmer
Bjerkvik IF
10:04.60300
+2:28.14700
77
H 12
Per Johan Flakken Bille
Ankenes SK
10:07.60600
+2:31.15000
77
D 13
Marina Helgesen
Medkila Skilag
10:07.60600
+2:31.15000
79
H 12
Christen Hansen
Ballangen Ski
10:08.60700
+2:32.15100
80
H 12
Henrik Westgaard Hanssen
Ankenes SK
10:09.60800
+2:33.15200
81
D 12
Ellen Virding
Bodens SK
10:10.60900
+2:34.15300
81
H 12
Emil Hellefossmo
Medkila Skilag
10:10.60900
+2:34.15300
83
D 14
Kristina Lindmark
IFK Kiruna
10:16.61500
+2:40.15900
84
H 13
Walter Nordmark
Täfteå IK
10:17.61600
+2:41.16000
85
D 12
Tora Heimdal
Bardu IL
10:19.61800
+2:43.16200
85
H 13
Anton Fjellheim Ulriksen
Lofoten Skiklubb
10:19.61800
+2:43.16200
87
D 13
Turina Johansson
Jukkasjärvi IF
10:20.61900
+2:44.16300
88
D 11
Ebba Drugge
Ersnäs IF
10:24.62300
+2:48.16700
88
H 14
Eddie Tornberg
IFK Kiruna
10:24.62300
+2:48.16700
90
H 13
Eivind Bokalrud Fredly
Lofoten Skiklubb
10:25.62400
+2:49.16800
91
D 11
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
10:28.62700
+2:52.17100
91
D 12
Yngvild Stenvold Simonsen
Bardu IL
10:28.62700
+2:52.17100
93
D 14
Karoline Tønseth
Lofoten Skiklubb
10:29.62800
+2:53.17200
94
H 12
Birk Jørgensen
IF Kilkameratene
10:31.63000
+2:55.17400
94
H 14
Jakob Gunnare
IFK Kiruna
10:31.63000
+2:55.17400
96
D 13
Solveig Strand Töllefsen
Medkila Skilag
10:32.63100
+2:56.17500
97
D 13
Johanne Mathea Jakobsen
Senja Ski
10:35.63400
+2:59.17800
98
D 13
Aslaug Henriksen
Nordreisa IL
10:40.63900
+3:04.18300
99
H 11
Sander Brattli
Senja Ski
10:42.64100
+3:06.18500
100
H 12
Martin Larsson
Älvsby IF SK
10:43.64200
+3:07.18600
101
H 13
Brynjar Sagerup
Salangen IF Ski
10:44.64300
+3:08.18700
102
D 11
Thea Valnes Bratland
Ballangen Ski
10:48.64700
+3:12.19100
103
D 13
Sunniva Børve
Salangen IF Ski
10:50.64900
+3:14.19300
104
D 12
Elina Paulin
Bodens SK
10:51.65000
+3:15.19400
105
H 12
Theodor Engen
Bardu IL
10:54.65300
+3:18.19700
105
H 13
Viktor Blomquist
Älvsby IF SK
10:54.65300
+3:18.19700
107
D 12
Andrea Løveng Monkan
Ankenes SK
10:57.65600
+3:21.20000
108
D 12
Jonette Celia Evensen
Bardu IL
10:58.65700
+3:22.20100
109
D 11
Milly Hansson
Malmbergets AIF
11:00.65900
+3:24.20300
110
H 12
Nils-markus Marakatt
Soppero Sameförening
11:03.66200
+3:27.20600
111
H 11
Daniel Helgesen
Medkila Skilag
11:04.66300
+3:28.20700
112
D 13
Josefin Persson
Kalix SK
11:05.66400
+3:29.20800
112
H 13
Oskar Junkka
OK Sarven
11:05.66400
+3:29.20800
114
D 11
Rebecca Holand-Roth
Fjell Skilag
11:10.66900
+3:34.21300
115
D 12
Tuva Selnes
Ballangen Ski
11:11.67000
+3:35.21400
116
H 11
Aksel Kristiansen
IFK Kiruna
11:15.67400
+3:39.21800
117
D 13
Hansine Tønseth
Lofoten Skiklubb
11:21.68000
+3:45.22400
118
H 12
Jonas Haraldstad
Ankenes SK
11:22.68100
+3:46.22500
119
H 12
Einar Olsson
Kalix SK
11:24.68300
+3:48.22700
120
D 12
Andrea Kristoffersen
Ballangen Ski
11:25.68400
+3:49.22800
121
D 12
Katja Malm
Skellefteå SK
11:27.68600
+3:51.23000
122
D 12
Hanna Hansen Tuoremaa
Manndalen Uil
11:28.68700
+3:52.23100
123
D 11
Bianca Eriksen
Manndalen Uil
11:31.69000
+3:55.23400
124
H 11
Oliver Langlete
Lofoten Skiklubb
11:33.69200
+3:57.23600
125
D 11
Julia Matti
Rosvik IK
11:34.69300
+3:58.23700
126
D 11
Mathilde Nitteberg
Senja Ski
11:35.69400
+3:59.23800
126
D 11
Anne-merethe Sikku
Soppero Sameförening
11:35.69400
+3:59.23800
128
D 12
Johanne Fedreheim
Bjerkvik IF
11:42.70100
+4:06.24500
129
D 11
Johanne Ims
Fjell Skilag
11:45.70400
+4:09.24800
130
H 11
Einar Storeng Instanes
Medkila Skilag
11:46.70500
+4:10.24900
131
D 12
Elsa Norojärvi
Malmbergets AIF
11:48.70700
+4:12.25100
131
H 13
Noah Østvik
Ski
11:48.70700
+4:12.25100
133
D 11
Thea Berglund
Bodens SK
11:57.71600
+4:21.26000
134
D 13
Frida Skånhaug
Fjell Skilag
12:01.72000
+4:25.26400
135
D 11
Joelina Viksten
Malmbergets AIF
12:09.72800
+4:33.27200
136
D 12
Sigrid Berger Vanem
Ankenes SK
12:11.73000
+4:35.27400
137
H 14
Casper Jokobsen
Bjerkvik IF
12:14.73300
+4:38.27700
138
D 11
Silje Fjellheim Ulriksen
Lofoten Skiklubb
12:22.74100
+4:46.28500
139
D 11
My Gunnelbrand
IFK Kiruna
12:36.75500
+5:00.29900
140
H 11
Joar Vesterheim
Fjell Skilag
12:38.75700
+5:02.30100
141
D 11
Lova Blind Juhlin
Soppero Sameförening
12:39.75800
+5:03.30200
142
D 11
Ellen Lahti
Jukkasjärvi IF
12:53.77200
+5:17.31600
143
D 11
Saga Persson
Kalix SK
12:56.77500
+5:20.31900
144
D 11
Linnèa Persson
Kalix SK
13:05.78400
+5:29.32800
145
H 14
Martin Fedreheim
Bjerkvik IF
13:29.80800
+5:53.35200
146
H 11
Tinus Heimdal
Bardu IL
14:12.85100
+6:36.39500
147
D 13
Ragnhild Solberg
Ballangen Ski
15:10.90900
+7:34.45300
148
D 11
Elise Andrea Gyltnes
Fjell Skilag
16:01.96000
+8:25.50400
149
H 12
Martin Engström
Bodens SK
23:59:57.8639600
150
D 11
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
151
D 11
Selma Eriksson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
151
D 11
Elina Nilimaa
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
151
D 11
Vendela Linder
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
151
H 11
Emmet Malm
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
151
H 11
Måns Hörnström
IFK Kiruna
23:59:59.8639800
151
D 12
Vilma Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
151
H 12
August Fjelltun
Medkila Skilag
23:59:59.8639800
151
H 12
Ask Jörgensen
Medkila Skilag
23:59:59.8639800
151
H 12
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
151
H 12
Leo Welin
Ersnäs IF
23:59:59.8639800
151
D 13
Mirakel Lind
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
151
D 13
Frida Nicolaisen
Senja Ski
23:59:59.8639800
151
H 13
Okof-hendric Sikku
Soppero Sameförening
23:59:59.8639800
151
D 14
Carmen Aamo
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
151
D 14
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
151
D 14
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
7:37.45600
2
H 10
Karl Fredrik Mathisen
Senja Ski
7:47.46600
+10.900
3
H 10
Julius Evensen
Bardu IL
7:49.46800
+12.1100
4
D 10
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
7:52.47100
+15.1400
5
D 10
Amine Rydningen
Nordreisa IL
7:53.47200
+16.1500
6
D 10
Mari Haraldstad
Ankenes SK
7:57.47600
+20.1900
7
D 10
Elvira Niva
IFK Kiruna
8:08.48700
+31.3000
8
D 9
Tyra Johansson
Jukkasjärvi IF
8:14.49300
+37.3600
9
D 10
Nora Hennie Skog
Bjerkvik IF
8:16.49500
+39.3800
9
H 10
Elias Åberg
Luleå Gjutarens IF
8:16.49500
+39.3800
11
H 10
Lukas Melkersen Normark
Narvik SK
8:27.50600
+50.4900
12
D 10
Rebecka Drugge
Ersnäs IF
8:28.50700
+51.5000
13
H 9
Emil Valnes Bratland
Ballangen Ski
8:29.50800
+52.5100
14
H 9
Emil Djupvik
Valnesfjord IL
8:30.50900
+53.5200
14
D 10
Sally Johansson
Jukkasjärvi IF
8:30.50900
+53.5200
16
H 10
Isak Seppola Saltvik
Narvik SK
8:33.51200
+56.5500
17
H 9
Elias Bjørnstad
Fauske IL
8:35.51400
+58.5700
18
H 10
Arvid Olsson
Kalix SK
8:37.51600
+1:00.5900
19
D 10
Malin Olofsson
Malmbergets AIF
8:39.51800
+1:02.6100
20
D 10
Mille Josefine Johansen
Senja Ski
8:41.52000
+1:04.6300
21
D 10
Thea Amalie Skoglund Olsen
Fjell Skilag
8:43.52200
+1:06.6500
22
D 10
Ella Sørensen
Salangen IF Ski
8:49.52800
+1:12.7100
23
D 10
Freja Partapuoli
Jukkasjärvi IF
8:54.53300
+1:17.7600
23
H 10
Magnus Kvitvær Sommerseth
Narvik SK
8:54.53300
+1:17.7600
25
D 9
Alma Svonni
Jukkasjärvi IF
8:55.53400
+1:18.7700
26
D 9
Ellen Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
9:06.54500
+1:29.8800
27
H 10
Harald Gulbrandsen
BOIF
9:09.54800
+1:32.9100
27
H 10
Sverre Johan Holand-roth
Fjell Skilag
9:09.54800
+1:32.9100
29
D 10
Karoline Jørgensen
Ballangen Ski
9:10.54900
+1:33.9200
30
D 10
Mari Bjørkli Olsen
Senja Ski
9:12.55100
+1:35.9400
31
D 10
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
9:13.55200
+1:36.9500
32
H 10
Even Fedreheim
Bjerkvik IF
9:19.55800
+1:42.10100
33
D 10
Mali Simonsen
Ankenes SK
9:31.57000
+1:54.11300
34
D 9
Thildá-Máren Blind Juhlin
Soppero Sameförening
9:32.57100
+1:55.11400
35
H 9
Trym Pettersen
Ballangen Ski
9:37.57600
+2:00.11900
36
H 9
Sigve Tovås
Fjell Skilag
9:40.57900
+2:03.12200
36
H 10
Hjalmar Viksten
Malmbergets AIF
9:40.57900
+2:03.12200
38
D 10
Ellen Hetta
IFK Kiruna
9:41.58000
+2:04.12300
39
D 9
Selma Solberg Kvandal
Ballangen Ski
9:43.58200
+2:06.12500
40
D 9
Elsa Nelson
Bodens SK
9:45.58400
+2:08.12700
41
D 9
Tuva Berglund
Bodens SK
9:48.58700
+2:11.13000
42
D 9
Ida Eriksson
Jukkasjärvi IF
9:53.59200
+2:16.13500
42
D 9
Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
9:53.59200
+2:16.13500
44
D 9
Tide Sammelin
Jukkasjärvi IF
9:55.59400
+2:18.13700
45
H 10
Erik Hörnqvist
Luleå Gjutarens IF
10:05.60400
+2:28.14700
46
D 9
Klara Isaksson
Jukkasjärvi IF
10:09.60800
+2:32.15100
47
H 10
Vincent Persson
Kalix SK
10:10.60900
+2:33.15200
48
D 9
Edith Pettersson
Älvsby IF SK
10:11.61000
+2:34.15300
49
D 9
Mimmi Lindmark
IFK Kiruna
10:31.63000
+2:54.17300
50
D 10
Amilia Blind
Soppero Sameförening
10:35.63400
+2:58.17700
51
D 9
Linn Mäki
Jukkasjärvi IF
10:37.63600
+3:00.17900
52
H 9
Noak Bergenstråhle Utsi
IFK Kiruna
10:38.63700
+3:01.18000
53
D 10
Gry Ludvigsson
Jukkasjärvi IF
10:49.64800
+3:12.19100
54
H 10
Björn Jonsson
Malmbergets AIF
10:57.65600
+3:20.19900
55
H 9
Willy Jysky
Jukkasjärvi IF
10:59.65800
+3:22.20100
56
D 9
Thea Helene Gyltnes
Fjell Skilag
11:01.66000
+3:24.20300
57
D 9
Olivia Gundersen Molund
Fjell Skilag
11:08.66700
+3:31.21000
58
D 10
Sally Erikehn
Bodens SK
11:12.67100
+3:35.21400
59
D 9
Caroline Mikalsen Marskar
Medkila Skilag
11:20.67900
+3:43.22200
59
H 9
Adrian Marakatt
Soppero Sameförening
11:20.67900
+3:43.22200
61
D 10
Natalie Strålberg
Jukkasjärvi IF
11:30.68900
+3:53.23200
62
H 9
Emil Mikal Kilavik
Ballangen Ski
11:35.69400
+3:58.23700
63
D 9
Tiril Pettersen
Ballangen Ski
11:42.70100
+4:05.24400
64
D 10
Elina Olsson
Malmbergets AIF
11:51.71000
+4:14.25300
65
H 9
Johan Ramsland
Narvik SK
11:55.71400
+4:18.25700
66
H 10
Marius Skånhaug
Fjell Skilag
11:58.71700
+4:21.26000
67
H 10
Nils Welin
Ersnäs IF
11:59.71800
+4:22.26100
68
D 9
Sara-Karin Hetta
IFK Kiruna
12:07.72600
+4:30.26900
69
D 9
Edith Wennberg
IFK Kiruna
12:08.72700
+4:31.27000
70
D 9
Meija Wahlberg
IFK Kiruna
12:24.74300
+4:47.28600
71
D 9
Leah Glaas
Bodens SK
12:31.75000
+4:54.29300
72
D 9
Ellen Anna Tobiassen
Fjell Skilag
12:34.75300
+4:57.29600
73
D 9
Lea Kristine Hellesvik
Fjell Skilag
12:53.77200
+5:16.31500
74
H 9
Peder Kristoffersen
Ballangen Ski
13:42.82100
+6:05.36400
75
D 9
Meya Johansson
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
75
D 9
Guro Nicolaisen
Senja Ski
23:59:59.8639800
75
D 9
Winna Lind
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
75
H 9
Sondre Benonisen
Nordreisa IL
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)