Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Matsboloppet
2008-01-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Hedemora
Plats: Hedemora
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sandra Ragnarsson
Ställbergs IK
28:57.173600
61.5p
2
Märta Larsen
Sundbybergs IK
29:42.178180
59.6p
3
Emma Jansson
Sundbybergs IK
30:39.183820
57.4p
D 21
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Annika Löfström
Årsunda IF
26:49.160840
67.6p
2
Nina Lintzén
Högbo AIK
26:54.161370
67.3p
3
Emma Eriksson
Eksjö SOK
28:01.168030
64.0p
H 18
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Sveder
Hällefors SK
24:03.144290
77.4p
2
Fredric Björk
Norbergs SK
24:35.147480
75.3p
3
Jonas Ahlstrand
Norbergs SK
25:16.151510
72.8p
H 20
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Fagerlund
Malungs IF
23:57.143690
77.8p
2
Johan Olsson
Årsunda IF
24:12.145170
76.8p
3
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
24:55.149410
74.1p
H 21
8.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
22:10.132900
86.0p
2
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
22:18.133760
85.3p
3
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
22:59.137840
82.1p
D 18
6.6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
19:55.119480
63.8p
2
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
21:07.126650
60.2p
3
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
21:16.127520
59.8p
D 15
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Forsmark
Norbergs SK
14:18.85780
2
Isabella Dannberg
Storviks IF
14:24.86330
3
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
14:24.86390
D 16
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
13:49.82830
2
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
13:58.83720
3
Matilda Sundbaum
Tierps IF
14:47.88690
H 15
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:09.78890
2
Daniel Fakt
Bjursås IK
13:34.81370
3
Per Hellström
Årsunda IF
13:45.82440
H 16
4.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johannes Hases
IFK Hedemora SK
12:03.72240
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
12:04.72300
3
Niklas Persson
Falu IK
12:06.72520
D 11
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alma Huremovic
Högbo GOIF
8:46.52510
2
Emma Bengtsson
Årsunda IF
9:20.55980
3
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
9:36.57520
D 12
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jennifer Forsmark
Norbergs SK
7:25.44410
2
Lina Lager
Garphyttans IF
7:38.45730
3
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
7:44.46370
D 13
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lovisa Pettersson
IFK Sala
7:17.43610
2
Lina Norin
Älvdalens IF SK
7:28.44710
3
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
7:35.45450
D 14
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:50.40970
2
Kristin Persson
Hedesunda IF
7:10.42990
3
Lina Jackson
Åshammars IK
7:11.43000
H 11
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
7:57.47640
2
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
7:59.47840
3
William Kloo
Norbergs SK
8:22.50140
H 12
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
7:12.43110
2
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
7:29.44880
3
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
7:50.46900
H 13
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
6:54.41330
2
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
6:54.41360
3
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
7:05.42460
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
2.2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
6:21.38090
2
Anton Hedlund
Åshammars IK
6:31.39090
3
Simon Fors
Domnarvets GOIF
6:32.39120
D 9
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Thunberg
Rembo IK
5:21.32040
2
Tilda Jacobsson
Rembo IK
5:50.34900
3
Nora Jacobsson
Rembo IK
5:51.35080
D 10
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:06.30590
2
Johanna Sömskar
Norbergs SK
5:13.31290
3
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
5:18.31700
H 9
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Isak Bergkvist
Bjursås IK
5:04.30370
2
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
5:09.30870
3
Viktor Barkegren
Sellnäs IF
5:19.31880
H 10
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
4:44.28370
2
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
4:51.29000
3
Totte Larsson
IK Rex
4:51.29020
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2018
Matsboloppet 2017
Matsboloppet 2016
Matsboloppet 2015
Matsboloppet 2014
Matsboloppet 2013
Matsboloppet 2012
Matsboloppet 2011
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2010
Matsboloppet 2009
Matsboloppet 2008
Matsboloppet 2007
Matsboloppet 2006
Tävlingar i närheten
SM Dubbeljakt 2008
SM Klassiskt 2008
Ungdomskannan 2008
Engelbrektsloppet 2008
Lilla SS 2008
Tunaloppet 2008
Norrbärke Skimaraton 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan