Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kilsbergsloppet
2019-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Garphyttans IF
Plats: Garphyttan
Längdskidor
Fristil
Intervallstart/ Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mathilda Evaldsson
Ekshärads SF
30:31.183040
67.9p
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
30:42.184100
67.5p
3
Maja Eriksson
Filipstads SF
30:44.184340
67.4p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tina Åkesson
Garphyttans IF
30:46.184590
67.3p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emil Hagström
Garphyttans IF
24:51.149030
83.4p
2
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
25:01.150020
82.8p
3
Alexander Thudeen
Sya SK
27:23.164250
75.7p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
23:47.142650
87.1p
2
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
25:31.153080
81.2p
3
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
26:23.158270
78.5p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
13:36.81560
2
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
13:47.82640
3
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
14:18.85750
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Bryne
Sunne SLF
12:21.74070
2
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
12:22.74120
3
Albin Källiden
Granbergsdals IF
13:02.78110
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ellen Olsson
Garphyttans IF
7:31.45020
2
Olivia Sjöholm
Garphyttans IF
8:12.49180
3
Sofia Ingvarsson
Granbergsdals IF
8:29.50830
D 14
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mira Göransson
Äspereds IF
6:50.40910
2
Sofie Ettling
Finspångs SOK
6:58.41700
3
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
6:58.41730
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oskar Olsson
Äspereds IF
6:48.40730
2
Arvid Trofast
Vreta Skid o Mk
7:09.42860
3
Rasmus Lövgren
Finspångs SOK
7:20.43930
H 14
2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Elias Thellsén
Vreta Skid o Mk
6:36.39510
2
Måns Bergqvist
Garphyttans IF
6:37.39610
3
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
6:38.39720
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ebba Frendelius
IFK Lidingö SOK
6:10.36920
2
Inga Eliasson
Garphyttans IF
6:56.41500
3
Signe Östlund
Almby IK
7:20.43990
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Söder
IFK Grängesberg SK
4:38.27780
2
Isak Lövgren
Finspångs SOK
5:56.35510
3
Erik Ettling
Finspångs SOK
6:25.38400
D 8
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Julia Karlsson
Garphyttans IF
-
-
Tindra Furunäs
IFK Grängesberg SK
-
-
Sofia Bennet
Zinkgruvans IF
-
-
Astrid Andersson
Zinkgruvans IF
-
H 8
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Eric Törnqvist
Garphyttans IF
-
-
Linus Jonforsen
Hallstahammars SK SOFK
-
H 8
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Otto Frendelius
IFK Lidingö SOK
-
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Kilsbergsloppet 2022
Kilsbergsloppet 2019
Kilsbergsloppet 2018
Kilsbergsloppet 2017
Kilsbergsloppet 2016
Kilsbergsloppet 2015
Kilsbergsloppet 2014
Kilsbergsloppet 2013
Kilsbergsloppet 2012
Kilsbergsloppet 2011
Kilsbergsloppet 2010
Tävlingar i närheten
Ljungsjön runt 2019
King and queen stage 2019
Kimstadrullen 2019
Tough race of Yxe 2019
Straight serpentine of the Blue mountain 2019
The City Pirates stage 2019
Engelbrektsrullen 2019
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan