Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2019-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 16
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Norrbotten
7:27.44690
2
Elin Henriksson
Västerbotten
7:57.47610
+29.2820
3
Clara Zetterwall
Dalarna
8:02.48130
+34.3340
4
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
8:08.48750
+40.3960
5
Klara Torshage
Ångermanland
8:16.49510
+48.4720
6
Therese Patomella
Norrbotten
8:16.49520
+48.4730
7
Wilma Riekkola
Norrbotten
8:17.49640
+49.4850
8
Amanda Pallin
Medelpad
8:24.50380
+56.5590
9
Lina Björk
Västergötland
8:25.50400
+57.5610
10
Lovisa Broström
Norrbotten
8:25.50470
+57.5680
11
Elsa Larsson
Norrbotten
8:26.50560
+58.5770
12
Frida Poromaa
Medelpad
8:30.50900
+1:02.6110
13
Sara Andersson
Dalarna
8:30.50910
+1:02.6120
14
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
8:32.51120
+1:04.6330
15
Elin Törnqvist
Örebro Län
8:34.51340
+1:06.6550
15
Amanda Olsson
Bohuslän Dal
8:34.51340
+1:06.6550
17
Elsa Eriksson
Ångermanland
8:41.52010
+1:13.7220
18
Josefine Söderqvist
Uppland
8:42.52150
+1:14.7360
19
Tove Karlsson
Stockholm
8:45.52470
+1:17.7680
20
Maja Furunäs
Dalarna
8:47.52650
+1:19.7860
21
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
8:50.52970
+1:22.8180
22
Moa Hedman
Gästrikland
8:50.52980
+1:22.8190
23
Ella Selmosson
Västergötland
8:51.53050
+1:23.8260
24
Thea Eriksson
Medelpad
8:51.53060
+1:23.8270
25
Maja Heikki
Dalarna
8:53.53200
+1:25.8410
26
Elsa Hermansson
Dalarna
8:57.53600
+1:29.8810
27
Linn Palmberg
Gästrikland
9:01.54060
+1:33.9270
28
Agnes Westrin
Hälsingland
9:02.54110
+1:34.9320
29
Anja Stolpe
Värmland
9:03.54230
+1:35.9440
30
Lina Lundgren
Medelpad
9:06.54590
+1:39.9800
31
HOLMBERG Sofi
Västmanland
9:09.54810
+1:41.10020
32
Evelina Nilsson
Västerbotten
9:14.55360
+1:46.10570
33
Alice Vretblom
Västerbotten
9:16.55570
+1:48.10780
34
Sofia Redman
Jämtland Härjedalen
9:19.55850
+1:51.11060
35
Thuva Andersson
Göteborg
9:22.56170
+1:54.11380
36
Ebba Englund
Medelpad
9:23.56200
+1:55.11410
37
Ebba Bengtsson
Medelpad
9:24.56340
+1:56.11550
38
Stina Nilsson
Dalarna
9:24.56350
+1:56.11560
39
Alva Eklund
Ångermanland
9:24.56380
+1:56.11590
40
Cayenne Badh
Västergötland
9:35.57440
+2:07.12650
41
Jessica Borg
Uppland
9:36.57510
+2:08.12720
42
Kristina Finnskog
Västergötland
9:37.57600
+2:09.12810
43
Alice Widholm
Västergötland
9:37.57640
+2:09.12850
44
Saga Gunneriusson
Jämtland Härjedalen
9:37.57650
+2:09.12860
45
Olivia Ednarsson
Värmland
9:37.57680
+2:09.12890
46
Tyra Ringström
Västmanland
9:38.57770
+2:10.12980
47
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
9:43.58260
+2:15.13470
48
Marie Dahlberg
Ångermanland
9:46.58530
+2:18.13740
49
Elin Karlsson
Västerbotten
9:49.58880
+2:21.14090
50
Tyra Forsberg
Gästrikland
9:53.59220
+2:25.14430
51
Emma Johansson
Norrbotten
9:56.59590
+2:29.14800
52
Frida Jonsson
Gästrikland
9:58.59780
+2:30.14990
53
Julia Bosell
Dalarna
9:59.59840
+2:31.15050
54
Josefin Ahnbrink
Stockholm
10:02.60170
+2:34.15380
55
Julia Gunnarsson
Västmanland
10:08.60780
+2:40.15990
56
Trude Burman
Medelpad
10:17.61640
+2:49.16850
57
Julia Näslund
Gästrikland
10:18.61700
+2:50.16910
58
Lisa Persson Nyberg
Dalarna
10:18.61790
+2:51.17000
59
Viktoria Forslin
Hälsingland
11:00.65920
+3:32.21130