Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sundsvalls Ungdomsspel Masstart
2019-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
David Palmgren
Bergeforsens SK
14:19.85800
2
H 14
Tomas Holmgren
Matfors SK
14:20.85900
+1
3
H 14
Hugo Nordlander
Stockviks SF
14:35.87400
+16.1500
4
H 16
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
14:41.88000
+22.2100
5
H 14
Simon Nordlander
Stockviks SF
14:45.88400
+26.2500
6
H 14
Olle Långberg
Hudiksvalls IF
15:06.90500
+47.4600
7
H 14
Elias Bengtsson
Tynderö IK
15:20.91900
+1:01.6000
8
D 14
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
15:29.92800
+1:10.6900
8
H 14
Jason Blomqvist
Matfors SK
15:29.92800
+1:10.6900
10
H 14
Hugo Fryxell
Täby IS SK
15:46.94500
+1:27.8600
11
D 14
Irma Burman
Alnö SK
15:51.95000
+1:32.9100
12
H 14
Erik Gustafsson
Täby IS SK
15:56.95500
+1:37.9600
13
H 14
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
15:59.95800
+1:40.9900
14
H 14
Mattias Larsson
Matfors SK
16:01.96000
+1:42.10100
15
D 14
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
16:07.96600
+1:48.10700
16
H 14
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
16:12.97100
+1:53.11200
17
H 14
Love Däldehög
Hudiksvalls IF
16:16.97500
+1:57.11600
18
D 14
Saga Östling
Bergeforsens SK
16:24.98300
+2:05.12400
19
H 14
Helmer Nordvall
Matfors SK
16:34.99300
+2:15.13400
20
D 14
Emma Strand
Selånger SOK
16:37.99600
+2:18.13700
21
D 14
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
16:57.101600
+2:38.15700
22
D 14
Elsa Malmgren
Åsarna IK
17:01.102000
+2:42.16100
23
H 14
Hampus Bergkvist
Matfors SK
17:28.104700
+3:09.18800
24
D 16
Amanda Andersson
Tynderö IK
18:06.108500
+3:47.22600
25
D 14
Julia Byvall
Matfors SK
18:07.108600
+3:48.22700
26
D 14
Stina Ylipää
Mälarö SOK
18:16.109500
+3:57.23600
27
D 14
Moa Flodin
Alnö SK
18:55.113400
+4:36.27500
28
D 14
Isabell Engberg
Stockviks SF
19:09.114800
+4:50.28900
29
H 16
Sebastian Lidström
Tynderö IK
19:53.119200
+5:34.33300
30
D 16
Emelie Eriksson
Stockviks SF
20:36.123500
+6:17.37600
31
D 14
Alva Perbo
Vårby IK
20:37.123600
+6:18.37700
2.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 13
Erik Nederheim
Täby IS SK
7:24.44300
2
H 12
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
7:48.46700
+24.2300
2
H 12
Olle Rune
Täby IS SK
7:48.46700
+24.2300
4
D 13
Minna Mikaelsson
Vårby IK
7:59.47800
+35.3400
4
H 11
Albin Persson
Lucksta IF
7:59.47800
+35.3400
6
D 13
Agnes Josefsson
Täby IS SK
8:00.47900
+36.3500
7
H 12
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
8:01.48000
+37.3600
8
H 12
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
8:03.48200
+39.3800
9
D 12
Elsa Tänglander
Östersunds SK
8:04.48300
+40.3900
10
H 13
Oscar Wikander
Alnö SK
8:07.48600
+43.4200
11
H 12
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
8:12.49100
+48.4700
12
H 12
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
8:13.49200
+49.4800
13
H 12
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
8:16.49500
+52.5100
13
H 11
Samuel Henriksson
Tynderö IK
8:16.49500
+52.5100
15
D 13
Emma Forsgren
Vårby IK
8:22.50100
+58.5700
16
H 11
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
8:26.50500
+1:02.6100
17
H 12
Hampus Hult
Norrbärke SK
8:30.50900
+1:06.6500
18
D 12
Teresia Ytterbom
Kovlands IF
8:37.51600
+1:13.7200
18
H 12
Erik Borg
Hudiksvalls IF
8:37.51600
+1:13.7200
18
H 12
Pontus Westfal
Alnö SK
8:37.51600
+1:13.7200
21
D 13
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
8:40.51900
+1:16.7500
22
D 12
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
8:41.52000
+1:17.7600
23
D 13
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
8:42.52100
+1:18.7700
24
D 13
Nellie Sjöberg
Kovlands IF
8:43.52200
+1:19.7800
25
D 13
Wilda Lundqvist
Mälarö SOK
8:44.52300
+1:20.7900
25
D 13
Emma Enerud
Hudiksvalls IF
8:44.52300
+1:20.7900
25
D 12
Frida Bergkvist
Lucksta IF
8:44.52300
+1:20.7900
28
D 13
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
8:48.52700
+1:24.8300
28
D 12
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
8:48.52700
+1:24.8300
30
H 13
Emil Lundgren
Stockviks SF
8:50.52900
+1:26.8500
31
D 11
Agnes Boström
Kovlands IF
8:52.53100
+1:28.8700
32
H 11
Maximus Stom
Lucksta IF
8:55.53400
+1:31.9000
33
H 13
Vilmer Lindgren
Alnö SK
8:56.53500
+1:32.9100
34
D 12
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
8:57.53600
+1:33.9200
34
H 11
Albin Tuvesson
Stockviks SF
8:57.53600
+1:33.9200
36
D 11
Malva Nisén
Svegs IK
9:00.53900
+1:36.9500
37
D 12
Astrid Forslund
Stockviks SF
9:02.54100
+1:38.9700
38
D 12
Nilla Grönborg
Kovlands IF
9:03.54200
+1:39.9800
39
D 12
Klara Edström
Stockviks SF
9:04.54300
+1:40.9900
40
D 13
Alva Norgren
Selånger SOK
9:06.54500
+1:42.10100
40
H 13
August Lilja
Matfors SK
9:06.54500
+1:42.10100
40
H 11
Ludvig Johansson
Täby IS SK
9:06.54500
+1:42.10100
43
H 13
Max Svensson
Matfors SK
9:07.54600
+1:43.10200
44
H 11
Samuel Nordlund
Alnö SK
9:11.55000
+1:47.10600
45
D 13
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
9:30.56900
+2:06.12500
45
H 11
Melker Jakobsson
Alnö SK
9:30.56900
+2:06.12500
47
H 13
William Forslund
Stockviks SF
9:31.57000
+2:07.12600
47
H 12
Erik Nordin
Lucksta IF
9:31.57000
+2:07.12600
49
H 11
Manne Olsson
Lucksta IF
9:38.57700
+2:14.13300
50
H 11
Isak Engberg
Stockviks SF
9:39.57800
+2:15.13400
51
D 11
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9:41.58000
+2:17.13600
52
D 12
Alva Strand
Selånger SOK
9:48.58700
+2:24.14300
53
D 13
Charlotte Ellefors
Sigtuna OK
9:57.59600
+2:33.15200
53
H 11
Oskar Jansson
Stockviks SF
9:57.59600
+2:33.15200
55
D 12
Wilma Lindström
Alnö SK
9:58.59700
+2:34.15300
56
H 11
Henning Nordvall
Matfors SK
10:11.61000
+2:47.16600
57
D 12
Noelia Frank
Alnö SK
10:13.61200
+2:49.16800
58
D 11
Lina Lingman
Trönö IK
10:14.61300
+2:50.16900
59
D 12
Ellen Mikaelsson
Hudiksvalls IF
10:22.62100
+2:58.17700
60
D 12
Amanda Karunarathna
Matfors SK
10:23.62200
+2:59.17800
61
H 11
Junior Ylipää
Mälarö SOK
10:26.62500
+3:02.18100
62
D 13
Maja Olsson
Lucksta IF
10:29.62800
+3:05.18400
63
D 12
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
10:30.62900
+3:06.18500
64
D 11
Nora Strid
Stockviks SF
10:37.63600
+3:13.19200
65
H 12
Lars Persson
Bjuråkers GOIF
10:49.64800
+3:25.20400
66
D 11
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
10:53.65200
+3:29.20800
67
H 13
Isak Jeppling
Alnö SK
11:05.66400
+3:41.22000
68
D 11
Maja Widell
Matfors SK
11:46.70500
+4:22.26100
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 10
Axel Danielsson
Stockviks SF
4:45.28400
2
H 10
Isak Norgren
Selånger SOK
5:03.30200
+18.1700
3
H 10
Felix Dahlin
Kovlands IF
5:04.30300
+19.1800
3
H 10
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
5:04.30300
+19.1800
5
D 9
Lina Grahn-birve
Alnö SK
5:07.30600
+22.2100
6
D 10
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
5:13.31200
+28.2700
7
D 10
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
5:14.31300
+29.2800
8
H 10
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
5:15.31400
+30.2900
8
D 9
Selma Nordensson
Lucksta IF
5:15.31400
+30.2900
8
H 9
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
5:15.31400
+30.2900
11
H 10
Alexander Dufva
Stockviks SF
5:16.31500
+31.3000
12
H 10
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
5:21.32000
+36.3500
12
D 9
Freja Jakobsson
Alnö SK
5:21.32000
+36.3500
14
H 10
Erik Lind
Selånger SOK
5:26.32500
+41.4000
15
H 10
Erik Ellefors
Sigtuna OK
5:27.32600
+42.4100
16
H 10
Gusten Berglund
Trönö IK
5:28.32700
+43.4200
17
H 10
Samuel Walldén
Stockviks SF
5:35.33400
+50.4900
18
D 10
Emilia Larsson
Näsvikens IK
5:37.33600
+52.5100
19
D 10
Selma Åberg
Stockviks SF
5:38.33700
+53.5200
19
D 10
Astrid Stenberg
Hägglunds Ski Team SK
5:38.33700
+53.5200
21
D 10
Emma Gärd
Stockviks SF
5:39.33800
+54.5300
21
H 10
Jonas Lind
Stockviks SF
5:39.33800
+54.5300
23
D 10
Selma Normelli
Selånger SOK
5:43.34200
+58.5700
24
H 9
Oskar Kullman
Stora Tuna IK SK
5:45.34400
+1:00.5900
25
H 10
David Walther
Matfors SK
5:46.34500
+1:01.6000
26
D 10
Agnes Feil
Stockviks SF
5:47.34600
+1:02.6100
27
D 10
Alice Nordbrandt
Åsarna IK
5:48.34700
+1:03.6200
27
D 9
Märta Malmgren
Åsarna IK
5:48.34700
+1:03.6200
29
D 10
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
5:49.34800
+1:04.6300
30
H 10
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
5:53.35200
+1:08.6700
31
H 9
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
6:00.35900
+1:15.7400
32
H 10
Herman Eliasson
Lucksta IF
6:05.36400
+1:20.7900
33
H 10
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
6:09.36800
+1:24.8300
33
H 10
Anton Nolberg
Matfors SK
6:09.36800
+1:24.8300
33
H 9
Rasmus Sjöström
Alnö SK
6:09.36800
+1:24.8300
36
D 9
Freja Jeppling
Alnö SK
6:12.37100
+1:27.8600
37
D 10
Minnah Nilsson
Lucksta IF
6:13.37200
+1:28.8700
38
D 9
Ella Heldring
Alnö SK
6:20.37900
+1:35.9400
39
D 9
Tilde Grahn
Stockviks SF
6:21.38000
+1:36.9500
40
H 9
Oliver Bergkvist
Matfors SK
6:27.38600
+1:42.10100
41
D 9
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
6:28.38700
+1:43.10200
42
D 9
Tyra Östlin
Alnö SK
6:29.38800
+1:44.10300
43
D 9
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
6:33.39200
+1:48.10700
44
D 9
Sandra Karunarathna
Matfors SK
6:35.39400
+1:50.10900
44
D 9
Märta Mikaelsson
Vårby IK
6:35.39400
+1:50.10900
46
H 9
Hugo Lindström
Alnö SK
6:41.40000
+1:56.11500
47
H 10
Bill Svensson
Matfors SK
6:52.41100
+2:07.12600
48
D 9
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
6:54.41300
+2:09.12800
49
D 9
Hilma Näsman
Bergeforsens SK
6:58.41700
+2:13.13200
50
D 9
Alma Bergman
Kovlands IF
7:03.42200
+2:18.13700
51
H 9
Cedric Holmbom
Matfors SK
7:38.45700
+2:53.17200
52
D 10
Elin Stengard
Matfors SK
7:45.46400
+3:00.17900
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)