Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Lundholm
Västerbotten
1:14.7380
2
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:14.7390
+0
3
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
1:16.7520
+1.40
4
Ida Åström
Västerbotten
1:17.7650
+2.170
5
Moa Söderqvist
Uppland
1:17.7660
+2.180
6
Emmy Johansson
Norrbotten
1:18.7780
+4.300
7
Moa Lindgren
Västerbotten
1:19.7860
+4.380
8
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
1:19.7880
+5.400
9
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
1:20.7930
+5.450
9
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:20.7930
+5.450
9
Anna Johansson
Västerbotten
1:20.7930
+5.450
12
Elin Lönnqvist
Södermanland
1:20.7980
+6.500
13
Minna Mikaelsson
Ångermanland
1:21.8060
+6.580
14
Maya Rennermalm
Dalarna
1:21.8090
+7.610
15
Tyra Larsson
Västerbotten
1:22.8130
+7.650
16
Tuva Furunäs
Dalarna
1:22.8150
+7.670
17
Agnes Niemi
Norrbotten
1:22.8170
+7.690
18
Kajsa Ekenberg
Göteborg
1:23.8220
+8.740
19
Ester Selander
Västergötland
1:23.8240
+8.760
19
Ella Johnsson
Örebro Län
1:23.8240
+8.760
21
Nea Malm
Västerbotten
1:23.8260
+8.780
22
Unni Häggrot
Norrbotten
1:24.8310
+9.830
23
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:24.8320
+9.840
24
Elsa Moqvist
Göteborg
1:24.8360
+9.880
25
Stina Olsson Wallin
Medelpad
1:25.8410
+10.930
25
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
1:25.8410
+10.930
27
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
1:25.8420
+10.940
28
Ebba Vestrin
Hälsingland
1:25.8440
+10.960
29
Kajsa Limby
Dalarna
1:25.8450
+10.970
29
Saga Värmsjö
Värmland
1:25.8450
+10.970
31
Ida Swärd
Västergötland
1:25.8460
+10.980
32
Thea Lundqvist
Västerbotten
1:25.8480
+11.1000
33
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
1:25.8490
+11.1010
34
Emma Forsgren
Ångermanland
1:26.8540
+11.1060
34
Ella Jansson
Västergötland
1:26.8540
+11.1060
36
Agnes Claesson
Västergötland
1:26.8550
+11.1070
36
Nellie Sjöberg
Medelpad
1:26.8550
+11.1070
38
Vilma Högman
Västergötland
1:26.8590
+12.1110
39
Livia Claesson
Stockholm
1:27.8610
+12.1130
40
Hannah Hedström
Värmland
1:27.8620
+12.1140
41
Elma Rudklint
Göteborg
1:27.8650
+12.1170
42
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
1:27.8660
+12.1180
43
Saga Hampusson
Västerbotten
1:27.8670
+12.1190
43
Penny Spets
Ångermanland
1:27.8670
+12.1190
45
Klara Johansson
Norrbotten
1:28.8780
+14.1300
46
Maja Hörnström
Värmland
1:29.8810
+14.1330
46
Linnea Hermansson
Dalarna
1:29.8810
+14.1330
48
Nora Nordlund
Dalarna
1:29.8840
+14.1360
49
Sandra Forsman
Gästrikland
1:29.8850
+14.1370
50
Vera Värmsjö
Värmland
1:30.8900
+15.1420
50
Nike Werner
Göteborg
1:30.8900
+15.1420
52
Irma Lind
Stockholm
1:30.8910
+15.1430
53
Elsa Norberg
Hälsingland
1:30.8930
+15.1450
54
Wilda Lundqvist
Stockholm
1:30.8940
+15.1460
55
Julia Jonsson
Medelpad
1:30.8950
+15.1470
56
Inez Häggrot
Norrbotten
1:30.8970
+15.1490
57
Alva Bengtsson
Västergötland
1:31.9020
+16.1540
58
Ayla Boberg
Dalarna
1:31.9040
+16.1560
59
Hanna Jonsson
Gästrikland
1:31.9060
+16.1580
60
Embla Näsbom
Västmanland
1:31.9070
+16.1590
61
Tilde Gyllbäck
Stockholm
1:31.9080
+17.1600
62
Selma Stengårds
Dalarna
1:32.9100
+17.1620
63
Amanda Frid
Värmland
1:32.9130
+17.1650
64
Stina Karlsten
Örebro Län
1:32.9140
+17.1660
65
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
1:32.9160
+17.1680
65
Agnes Josefsson
Stockholm
1:32.9160
+17.1680
65
Alice Mohr
Västergötland
1:32.9160
+17.1680
65
Ellen Berg
Värmland
1:32.9160
+17.1680
69
Stina Widholm
Västergötland
1:32.9180
+18.1700
70
Tuva Karlén
Småland
1:33.9260
+18.1780
71
Ida Hellquist
Småland
1:33.9280
+19.1800
72
Philippa Eriksson
Värmland
1:34.9330
+19.1850
73
Elsa Henriksson
Västerbotten
1:34.9350
+19.1870
73
Isabelle Johnselius
Norrbotten
1:34.9350
+19.1870
75
Ebba Johansson
Västergötland
1:34.9380
+20.1900
76
Mirakel Lind
Norrbotten
1:34.9390
+20.1910
77
Nova Stattin
Ångermanland
1:35.9400
+20.1920
78
Ingrid Skiöld
Västergötland
1:35.9420
+20.1940
78
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
1:35.9420
+20.1940
80
Frida Tynell
Dalarna
1:35.9430
+20.1950
81
Ida Johansson
Dalarna
1:35.9460
+20.1980
82
Tuva-li Nilsson
Medelpad
1:35.9480
+21.2000
83
Astrid Öhrn
Medelpad
1:36.9510
+21.2030
84
Beata Åkerström
Västergötland
1:36.9540
+21.2060
85
Zarja Berce
Hälsingland
1:36.9570
+21.2090
86
Josefin Persson
Norrbotten
1:38.9760
+23.2280
87
SOL Svensson
Västergötland
1:39.9820
+24.2340
88
Turina Johansson
Norrbotten
1:39.9830
+24.2350
89
Märta Hübenette
Ångermanland
1:39.9870
+24.2390
90
Selma Rudlund
Ångermanland
1:40.9930
+25.2450
91
Maja Olsson
Medelpad
1:40.9950
+25.2470
92
Emilia Westermark
Ångermanland
1:44.10300
+29.2820
93
Wilma Olofsson
Dalarna
1:44.10340
+29.2860
94
Ellen Thermaenius
Stockholm
1:44.10350
+29.2870
95
Julia Karlsson
Örebro Län
1:47.10670
+32.3190
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
1:59.11840
+44.4360
97
Alina Kruglowa
Östergötland
2:04.12390
+50.4910
98
Elisia Svedberg
Hälsingland
2:24.14390
+1:10.6910