Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 13
0.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Eddie Pettersson
Dalarna
1:09.6840
2
Erik Nederheim
Stockholm
1:10.6900
+0
3
Anton Weber
Västergötland
1:11.7010
+1.70
4
Gustav Jäderblom
Uppland
1:13.7230
+3.290
5
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
1:13.7260
+4.320
6
William Rytter
Dalarna
1:14.7300
+4.360
7
Albin Larsson
Värmland
1:14.7330
+4.390
8
Tor Kronholm
Norrbotten
1:15.7410
+5.470
9
Anton Modigs
Dalarna
1:15.7430
+5.490
10
Emil Marinus
Östergötland
1:15.7450
+6.510
11
Oscar Wikander
Medelpad
1:15.7480
+6.540
12
Carl Björk
Västergötland
1:16.7510
+6.570
12
Leo Kristiansson
Dalarna
1:16.7510
+6.570
14
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
1:16.7520
+6.580
14
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
1:16.7520
+6.580
16
Hugo Ekström
Värmland
1:16.7590
+7.650
17
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:17.7620
+7.680
18
Viktor Persson
Västergötland
1:17.7630
+7.690
19
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
1:17.7670
+8.730
19
Emil Larsson
Värmland
1:17.7670
+8.730
21
Eddie Gustavsson
Västergötland
1:18.7720
+8.780
21
Vilhelm Lernevik
Småland
1:18.7720
+8.780
23
Leon Dahlin
Dalarna
1:18.7730
+8.790
24
Anton Hörling
Stockholm
1:18.7770
+9.830
25
Melvin Löfgren
Dalarna
1:18.7790
+9.850
26
Malte Lessing
Stockholm
1:20.7900
+10.960
27
Harald Eriksson
Dalarna
1:20.7910
+10.970
28
Samuel Gustavsson
Norrbotten
1:20.7920
+10.980
29
Malte Söderlund
Dalarna
1:20.7930
+10.990
30
Joel Nilsson
Medelpad
1:20.7970
+11.1030
31
Ulrik Jonsson
Norrbotten
1:20.7990
+11.1050
31
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
1:20.7990
+11.1050
33
Emil Snell
Norrbotten
1:21.8030
+11.1090
33
Felix Frykfeldt
Småland
1:21.8030
+11.1090
35
Oskar Bergman
Dalarna
1:21.8040
+12.1100
36
Jesper Jakobsson
Norrbotten
1:21.8050
+12.1110
37
Gustav Palm
Västmanland
1:21.8070
+12.1130
37
Pål Hassellöf
Göteborg
1:21.8070
+12.1130
39
Carl Svensson
Stockholm
1:21.8080
+12.1140
40
David Wallin
Gästrikland
1:22.8110
+12.1170
41
Sebastian Tysell
Södermanland
1:22.8120
+12.1180
42
Elias Hedén
Gästrikland
1:22.8160
+13.1220
43
Natanael Bokesand
Göteborg
1:22.8170
+13.1230
44
Lucas Mårts
Göteborg
1:22.8180
+13.1240
44
Nils Danneskog
Hälsingland
1:22.8180
+13.1240
46
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
1:23.8210
+13.1270
47
August Lilja
Medelpad
1:23.8220
+13.1280
48
Edvin Wiberg
Småland
1:23.8250
+14.1310
48
Joel Byström
Ångermanland
1:23.8250
+14.1310
50
Seth Nordin
Västerbotten
1:24.8320
+14.1380
50
Linus Källman
Ångermanland
1:24.8320
+14.1380
52
Carl Erngrund
Medelpad
1:24.8340
+15.1400
53
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
1:24.8350
+15.1410
54
William Forslund
Medelpad
1:24.8380
+15.1440
55
Anton Unger
Dalarna
1:25.8410
+15.1470
56
Max Zetterberg
Hälsingland
1:25.8420
+15.1480
57
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
1:25.8430
+15.1490
57
Max Svensson
Medelpad
1:25.8430
+15.1490
59
Noah Rådmark
Stockholm
1:25.8440
+16.1500
60
Gustav Wågesson
Småland
1:26.8520
+16.1580
60
Edvin Nilsson
Uppland
1:26.8520
+16.1580
62
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
1:26.8530
+16.1590
62
Melvin Rydin
Västergötland
1:26.8530
+16.1590
64
Viggo Normann
Norrbotten
1:26.8550
+17.1610
65
Hjalmar El-hayek
Södermanland
1:28.8700
+18.1760
66
Malte Henden
Västergötland
1:28.8720
+18.1780
67
Nils Johansson
Småland
1:28.8740
+19.1800
68
Rasmus Anttila
Gästrikland
1:28.8770
+19.1830
69
Wilmer Thorén
Ångermanland
1:28.8780
+19.1840
69
Adam Stråle
Värmland
1:28.8780
+19.1840
71
Gustav Wickman
Västmanland
1:29.8800
+19.1860
72
Emil Jönsson
Dalarna
1:29.8860
+20.1920
73
Ragnar Hultdin
Västerbotten
1:29.8870
+20.1930
74
Sidor Nordling
Göteborg
1:29.8880
+20.1940
75
Rasmus Persson
Uppland
1:30.8910
+20.1970
76
Edvard Svensson
Västerbotten
1:30.8950
+21.2010
76
Marcus Modig
Västmanland
1:30.8950
+21.2010
76
Robin Röckner
Medelpad
1:30.8950
+21.2010
79
Isak Björk
Gästrikland
1:30.8970
+21.2030
80
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:31.9050
+22.2110
81
Emil Johansen
Gästrikland
1:32.9140
+23.2200
82
Joel Hoflund Martinsson
Småland
1:32.9150
+23.2210
83
Emil Omnell
Uppland
1:32.9160
+23.2220
83
Walter Nordmark
Västerbotten
1:32.9160
+23.2220
85
Rasmus Normann
Norrbotten
1:32.9170
+23.2230
86
Wilmer Wall
Västergötland
1:33.9230
+23.2290
87
Jonathan Palmberg
Gästrikland
1:33.9240
+24.2300
87
Emil Lundgren
Medelpad
1:33.9240
+24.2300
89
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
1:34.9300
+24.2360
90
Gabriel Svärd
Västergötland
1:34.9340
+25.2400
91
Pontus Nilsson
Östergötland
1:35.9410
+25.2470
92
Olle Book
Jämtland Härjedalen
1:35.9420
+25.2480
93
Erik Kindlund
Västergötland
1:36.9590
+27.2650
93
Herman Göransson
Jämtland Härjedalen
1:36.9590
+27.2650
95
Joar Rosvold
Hälsingland
1:37.9600
+27.2660
96
Marcus Edlund
Ångermanland
1:38.9720
+28.2780
97
Ludvig Åkvist
Västergötland
1:38.9760
+29.2820
98
Axel Björklund
Dalarna
1:40.9960
+31.3020
99
Marcus Germann
Västerbotten
1:41.10000
+31.3060
100
Oscar Lundkvist
Stockholm
2:03.12240
+54.5300