Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Axelsson
Göteborg
2:17.13640
2
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
2:20.13960
+3.220
3
Nora Wallenius
Västerbotten
2:20.13970
+3.230
4
Mira Göransson
Västergötland
2:23.14240
+6.500
5
Hanna Östberg
Dalarna
2:24.14300
+6.560
6
Emma Strand
Medelpad
2:24.14380
+7.640
6
Irma Burman
Medelpad
2:24.14380
+7.640
8
Nelly Söderström
Dalarna
2:24.14390
+7.650
9
Ebba Johansson
Skåne
2:25.14430
+7.690
9
Saga Östling
Medelpad
2:25.14430
+7.690
11
Moa Birkebaek
Dalarna
2:25.14440
+8.700
11
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
2:25.14440
+8.700
13
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
2:25.14460
+8.720
14
Elsa Palmberg
Gästrikland
2:26.14510
+8.770
15
Sofia Tunesson
Östergötland
2:26.14540
+9.800
16
Liv Persson
Ångermanland
2:26.14560
+9.820
17
Elsa Brandt
Dalarna
2:26.14580
+9.840
18
Louise Wallin
Dalarna
2:26.14590
+9.850
19
Alma Hedlund
Norrbotten
2:27.14610
+9.870
20
Linnea Björkman
Dalarna
2:27.14620
+9.880
20
Frida Melin
Uppland
2:27.14620
+9.880
22
Emelie Melin
Uppland
2:27.14650
+10.910
23
Ellen Berglund
Västerbotten
2:28.14700
+10.960
23
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
2:28.14700
+10.960
25
Diana Söderberg
Norrbotten
2:28.14710
+10.970
26
Isabell Åberg
Norrbotten
2:28.14730
+10.990
27
Ida Bervenstål
Värmland
2:28.14760
+11.1020
28
Sofie Ettling
Östergötland
2:29.14810
+11.1070
29
Sigrid Forsman
Östergötland
2:29.14840
+12.1100
30
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
2:29.14880
+12.1140
31
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
2:30.14930
+12.1190
32
Ellen Norenius
Ångermanland
2:30.14960
+13.1220
33
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
2:30.14990
+13.1250
34
Nelly Mårtensson
Örebro Län
2:31.15040
+14.1300
35
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
2:31.15080
+14.1340
35
Vera Vennberg
Norrbotten
2:31.15080
+14.1340
37
Lina Lantto
Norrbotten
2:32.15140
+15.1400
38
Ida Bergfors
Medelpad
2:33.15250
+16.1510
39
Ebba Augustsson
Dalarna
2:33.15270
+16.1530
40
Filippa Hägglund
Ångermanland
2:33.15280
+16.1540
41
Lovisa Isaksson
Norrbotten
2:34.15360
+17.1620
42
Ida Ernstsson
Östergötland
2:34.15390
+17.1650
43
Alva Thudeen
Östergötland
2:35.15410
+17.1670
44
Agnes Åsberg
Östergötland
2:35.15450
+18.1710
45
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
2:35.15470
+18.1730
46
Ella Larsson
Norrbotten
2:35.15490
+18.1750
47
Vilja Åkerlund
Västerbotten
2:36.15500
+18.1760
48
Anna Backlund
Gästrikland
2:36.15510
+18.1770
48
Ida Gotting
Västergötland
2:36.15510
+18.1770
50
Lovisa Granberg
Västmanland
2:36.15520
+18.1780
51
Emma Antonsen
Norrbotten
2:36.15530
+18.1790
52
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
2:36.15550
+19.1810
53
Elin Bygg
Dalarna
2:36.15580
+19.1840
54
Felicia Westin
Norrbotten
2:36.15590
+19.1850
55
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
2:37.15670
+20.1930
56
Lisa Östensson
Västergötland
2:38.15720
+20.1980
57
Stina Ylipää
Stockholm
2:38.15760
+21.2020
57
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
2:38.15760
+21.2020
59
Ella Hyttinen
Dalarna
2:39.15830
+21.2090
60
Asta Lind-oja
Norrbotten
2:39.15880
+22.2140
61
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:40.15910
+22.2170
62
Elin Sjöberg
Göteborg
2:40.15940
+23.2200
63
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
2:40.15990
+23.2250
63
Agnes Hertz
Småland
2:40.15990
+23.2250
65
Saga Bergvin
Ångermanland
2:41.16000
+23.2260
66
Moa Flodin
Medelpad
2:41.16020
+23.2280
67
Julia Byvall
Medelpad
2:42.16110
+24.2370
67
Emelie Persson
Västergötland
2:42.16110
+24.2370
69
Emeli Behr
Örebro Län
2:42.16120
+24.2380
70
Rebecca Lagerqvist
Stockholm
2:42.16150
+25.2410
71
Ronja Nilsson
Ångermanland
2:43.16200
+25.2460
72
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
2:43.16210
+25.2470
73
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
2:43.16220
+25.2480
74
Emilia Belden
Hälsingland
2:44.16320
+26.2580
75
Julie Sylvan
Västergötland
2:44.16330
+26.2590
76
Anna Granås
Hälsingland
2:46.16540
+29.2800
77
Klara Eriksson
Gästrikland
2:46.16570
+29.2830
78
Ida Körle
Göteborg
2:47.16640
+30.2900
79
Tea Nilsson
Västerbotten
2:47.16690
+30.2950
80
Elsa Bergqvist
Ångermanland
2:48.16770
+31.3030
81
Lovisa Djerf
Dalarna
2:49.16810
+31.3070
82
Ida Karlsson
Östergötland
2:50.16910
+32.3170
83
Cecilia Nyström
Dalarna
2:50.16920
+32.3180
84
Karolina Pölder
Västmanland
2:51.17010
+33.3270
85
Frank Alma Mattsson
Hälsingland
2:51.17040
+34.3300
86
Hedvig Lindqvist
Uppland
2:51.17060
+34.3320
87
Tuva Appeltofft
Stockholm
2:53.17250
+36.3510
88
Lova Möller
Göteborg
2:53.17290
+36.3550
89
Telina Tiare
Småland
2:54.17360
+37.3620
90
Alva Forsman
Östergötland
2:54.17370
+37.3630
91
Elvira Björnberg
Västmanland
2:55.17420
+37.3680
92
Rebecka Rudholm
Västerbotten
2:55.17440
+38.3700
93
Rebecca Norling
Göteborg
2:57.17630
+39.3890
94
Julia Hagelberg-nordahl
Dalarna
2:57.17670
+40.3930
95
Cornelia Lingblom
Västmanland
3:01.18000
+43.4260
96
Nina Jutterström
Dalarna
3:01.18040
+44.4300
97
Amanda Persson
Norrbotten
3:02.18100
+44.4360
98
Alva Perbo
Ångermanland
3:05.18440
+48.4700
99
Towa Laagen
Västergötland
3:09.18820
+51.5080
100
Lova Wingren Wihl
Skåne
3:22.20110
+1:04.6370