Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
David Palmgren
Medelpad
2:02.12120
2
Viking Olsson
Ångermanland
2:04.12390
+2.170
3
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
2:05.12460
+3.240
4
Jonathan Lindberg
Dalarna
2:06.12560
+4.340
5
Oskar Höglund
Ångermanland
2:07.12640
+5.420
6
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
2:08.12720
+5.500
6
Samuel Johansson
Värmland
2:08.12720
+5.500
8
Gustav Skogsjö
Stockholm
2:08.12740
+6.520
9
Hugo Nilsson
Hälsingland
2:08.12770
+6.550
9
Alexander Bjuredal
Dalarna
2:08.12770
+6.550
11
Axel Eriksson
Dalarna
2:09.12820
+6.600
12
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
2:09.12830
+7.610
13
Casper Eriksson
Värmland
2:10.12970
+8.750
13
Tomas Holmgren
Medelpad
2:10.12970
+8.750
15
Nils Borin
Jämtland Härjedalen
2:11.13040
+9.820
16
Emil Sehlstedt
Västerbotten
2:12.13130
+10.910
17
Ebbe Zachrisson
Jämtland Härjedalen
2:13.13220
+10.1000
18
Emil Berglund
Norrbotten
2:13.13230
+11.1010
19
Otto Timby
Västerbotten
2:13.13260
+11.1040
20
Jonathan Quick
Västergötland
2:14.13300
+11.1080
21
Martin Höiby
Göteborg
2:14.13310
+11.1090
22
Filip Enberg
Norrbotten
2:14.13330
+12.1110
23
Simon Nordlander
Medelpad
2:14.13340
+12.1120
24
Elias Malm
Västerbotten
2:14.13380
+12.1160
25
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
2:15.13440
+13.1220
25
Olle Börjesson
Östergötland
2:15.13440
+13.1220
27
Måns Bergqvist
Örebro Län
2:15.13450
+13.1230
28
Karl Bennet
Örebro Län
2:15.13490
+13.1270
29
Alfons Ekhammer
Dalarna
2:16.13560
+14.1340
30
Theodor Eriksson
Västerbotten
2:16.13580
+14.1360
31
Oskar Karlberg
Dalarna
2:16.13590
+14.1370
32
Hugo Granström
Jämtland Härjedalen
2:17.13610
+14.1390
33
Emil Sundholm
Stockholm
2:17.13640
+15.1420
34
Anton Hedlöf
Stockholm
2:18.13710
+15.1490
35
Hampus Bergkvist
Medelpad
2:18.13740
+16.1520
36
Oliver Vesterlund
Östergötland
2:18.13760
+16.1540
37
Jim Blomqvist
Norrbotten
2:19.13810
+16.1590
38
Love Däldehög
Hälsingland
2:19.13820
+16.1600
39
Hugo Nordlander
Medelpad
2:19.13850
+17.1630
40
Jesper Schouten
Östergötland
2:19.13890
+17.1670
41
Ludvig Brenter
Stockholm
2:20.13910
+17.1690
42
Theo Ringström
Västmanland
2:20.13970
+18.1750
43
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
2:20.13990
+18.1770
44
Carl Sternander
Östergötland
2:21.14000
+18.1780
44
Albin Berglund
Norrbotten
2:21.14000
+18.1780
46
Charlie Ahlmark
Ångermanland
2:21.14060
+19.1840
47
Albin Jeleby
Uppland
2:21.14080
+19.1860
48
Melker Lindgren
Västerbotten
2:22.14110
+19.1890
49
Erik Gustafsson
Stockholm
2:22.14160
+20.1940
49
Alfred Derke
Östergötland
2:22.14160
+20.1940
51
Hampus Karlsson
Gästrikland
2:22.14170
+20.1950
52
Elias Nyqvist
Göteborg
2:22.14190
+20.1970
53
Jason Blomqvist
Medelpad
2:23.14210
+20.1990
53
Tim Lundberg
Norrbotten
2:23.14210
+20.1990
55
Melvin Törshagen
Värmland
2:23.14220
+20.2000
56
Elias Thellsén
Östergötland
2:23.14240
+21.2020
57
Anton Sternander
Östergötland
2:23.14290
+21.2070
58
Anton Wahlberg
Västergötland
2:24.14310
+21.2090
59
Hjalmar Mood
Dalarna
2:24.14340
+22.2120
60
Trond Fredriksen
Dalarna
2:24.14350
+22.2130
61
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
2:24.14370
+22.2150
62
Olle Långberg
Hälsingland
2:25.14400
+22.2180
63
Helmer Nordvall
Medelpad
2:26.14520
+23.2300
64
Axel Wernersson
Småland
2:26.14590
+24.2370
65
Knut Saitton
Ångermanland
2:27.14600
+24.2380
66
Ceasar Funke
Småland
2:27.14650
+25.2430
67
Simon Sandberg
Uppland
2:28.14730
+26.2510
68
Albert Alperud
Västergötland
2:28.14760
+26.2540
69
Philip Sundbom
Medelpad
2:28.14780
+26.2560
70
Allan Wahlström
Uppland
2:29.14820
+26.2600
70
Mattias Larsson
Medelpad
2:29.14820
+26.2600
72
Ivar Törnblom
Västerbotten
2:29.14830
+27.2610
73
Arvid Jonforsen
Västmanland
2:29.14870
+27.2650
74
Hugo Fryxell
Stockholm
2:30.14930
+28.2710
75
Melker Westerlund
Uppland
2:30.14980
+28.2760
76
Viktor Westman
Ångermanland
2:31.15010
+28.2790
77
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
2:31.15070
+29.2850
78
Nils Blomberg
Hälsingland
2:32.15130
+30.2910
79
Johannes Skogtjärn-lundstein
Uppland
2:33.15230
+31.3010
80
Linus Holmström
Västergötland
2:33.15270
+31.3050
80
Sixten Partanen
Gästrikland
2:33.15270
+31.3050
82
Simon Andersson Forså
Gästrikland
2:33.15280
+31.3060
83
William Roberts
Norrbotten
2:33.15290
+31.3070
84
Hjalmar Wilhelmsson
Värmland
2:35.15410
+32.3190
85
Liam Dahlberg
Norrbotten
2:35.15420
+32.3200
86
Christoffer Mitsen
Skåne
2:35.15490
+33.3270
86
Melker Hultdin
Västerbotten
2:35.15490
+33.3270
88
Arvid Tunell
Gästrikland
2:36.15540
+34.3320
88
Oscar Fältenhag
Gästrikland
2:36.15540
+34.3320
90
Melvin Brandt
Västergötland
2:36.15560
+34.3340
91
Nolhan Christin
Västerbotten
2:37.15630
+35.3410
92
Andreas Ersson
Hälsingland
2:37.15640
+35.3420
93
Isak Kettunen
Västerbotten
2:39.15890
+37.3670
94
Anton Lindberg
Västmanland
2:40.15980
+38.3760
95
Markus Vuorela
Stockholm
2:41.16050
+39.3830
96
Linus Pettersson
Ångermanland
2:42.16140
+40.3920
97
Albin Bolund
Uppland
2:44.16310
+41.4090
98
Nils Johansson
Norrbotten
2:45.16480
+43.4260
99
Albin Sundström
Västergötland
2:47.16640
+45.4420
100
Mårten Mäkelä
Norrbotten
2:47.16680
+45.4460
101
Lukas Granberg
Norrbotten
2:49.16860
+47.4640
102
Oskar Österlund
Västergötland
2:52.17190
+50.4970
103
Elis Wiklund
Västmanland
2:53.17230
+51.5010
104
Jakob Gunnare
Norrbotten
3:01.18030
+59.5810