Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Sprint
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:20.13960
2
Moa Lindgren
Västerbotten
2:21.14080
+1.20
3
Ida Åström
Västerbotten
2:22.14170
+2.110
4
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:23.14260
+3.200
5
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
2:23.14280
+3.220
6
Maja Lundholm
Västerbotten
2:24.14340
+3.280
7
Tuva Furunäs
Dalarna
2:26.14550
+5.490
8
Emmy Johansson
Norrbotten
2:27.14620
+6.560
9
Ester Selander
Västergötland
2:27.14690
+7.630
10
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
2:28.14750
+7.690
11
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:29.14820
+8.760
12
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
2:29.14890
+9.830
13
Emma Forsgren
Ångermanland
2:30.14900
+9.840
14
Nea Malm
Västerbotten
2:30.14980
+10.920
15
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
2:31.15020
+10.960
16
Hanna Jonsson
Gästrikland
2:31.15030
+10.970
17
Maja Hörnström
Värmland
2:31.15070
+11.1010
18
Nora Nordlund
Dalarna
2:31.15090
+11.1030
19
Elsa Moqvist
Göteborg
2:32.15110
+11.1050
20
Minna Mikaelsson
Ångermanland
2:32.15120
+11.1060
21
SOL Svensson
Västergötland
2:32.15140
+11.1080
21
Unni Häggrot
Norrbotten
2:32.15140
+11.1080
23
Elin Lönnqvist
Södermanland
2:33.15220
+12.1160
24
Ida Swärd
Västergötland
2:33.15230
+12.1170
25
Ella Jansson
Västergötland
2:33.15280
+13.1220
26
Anna Johansson
Västerbotten
2:34.15310
+13.1250
27
Tyra Larsson
Västerbotten
2:34.15370
+14.1310
28
Agnes Niemi
Norrbotten
2:35.15400
+14.1340
29
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
2:35.15450
+14.1390
29
Ella Johnsson
Örebro Län
2:35.15450
+14.1390
31
Moa Söderqvist
Uppland
2:35.15460
+15.1400
32
Philippa Eriksson
Värmland
2:35.15490
+15.1430
33
Maya Rennermalm
Dalarna
2:36.15530
+15.1470
34
Agnes Josefsson
Stockholm
2:36.15560
+16.1500
35
Alva Bengtsson
Västergötland
2:36.15580
+16.1520
35
Saga Hampusson
Västerbotten
2:36.15580
+16.1520
37
Kajsa Ekenberg
Göteborg
2:37.15610
+16.1550
38
Ellen Berg
Värmland
2:37.15620
+16.1560
39
Hannah Hedström
Värmland
2:38.15700
+17.1640
40
Stina Olsson Wallin
Medelpad
2:38.15720
+17.1660
41
Vera Värmsjö
Värmland
2:38.15760
+18.1700
42
Kajsa Limby
Dalarna
2:39.15800
+18.1740
43
Elsa Henriksson
Västerbotten
2:39.15810
+18.1750
44
Amanda Frid
Värmland
2:39.15850
+18.1790
45
Nike Werner
Göteborg
2:39.15860
+19.1800
46
Ebba Vestrin
Hälsingland
2:39.15880
+19.1820
47
Nellie Sjöberg
Medelpad
2:40.15900
+19.1840
48
Thea Lundqvist
Västerbotten
2:40.15930
+19.1870
49
Selma Stengårds
Dalarna
2:40.15960
+20.1900
50
Elma Rudklint
Göteborg
2:41.16010
+20.1950
51
Linnea Hermansson
Dalarna
2:41.16080
+21.2020
52
Zarja Berce
Hälsingland
2:41.16090
+21.2030
53
Saga Värmsjö
Värmland
2:42.16120
+21.2060
54
Wilda Lundqvist
Stockholm
2:42.16140
+21.2080
55
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
2:42.16150
+21.2090
56
Astrid Öhrn
Medelpad
2:42.16190
+22.2130
57
Stina Widholm
Västergötland
2:43.16210
+22.2150
58
Selma Rudlund
Ångermanland
2:43.16240
+22.2180
58
Klara Johansson
Norrbotten
2:43.16240
+22.2180
60
Ayla Boberg
Dalarna
2:43.16280
+23.2220
60
Livia Claesson
Stockholm
2:43.16280
+23.2220
62
Julia Jonsson
Medelpad
2:44.16340
+23.2280
63
Wilma Olofsson
Dalarna
2:44.16350
+23.2290
64
Mirakel Lind
Norrbotten
2:45.16420
+24.2360
65
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
2:45.16440
+24.2380
66
Frida Tynell
Dalarna
2:46.16520
+25.2460
67
Agnes Claesson
Västergötland
2:46.16560
+26.2500
68
Isabelle Johnselius
Norrbotten
2:46.16570
+26.2510
69
Embla Näsbom
Västmanland
2:47.16610
+26.2550
70
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
2:47.16620
+26.2560
71
Elsa Norberg
Hälsingland
2:47.16680
+27.2620
72
Penny Spets
Ångermanland
2:48.16710
+27.2650
73
Inez Häggrot
Norrbotten
2:48.16720
+27.2660
74
Irma Lind
Stockholm
2:48.16740
+27.2680
74
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
2:48.16740
+27.2680
76
Ingrid Skiöld
Västergötland
2:48.16770
+28.2710
77
Tilde Gyllbäck
Stockholm
2:49.16800
+28.2740
78
Ida Johansson
Dalarna
2:49.16880
+29.2820
79
Vilma Högman
Västergötland
2:50.16960
+30.2900
80
Beata Åkerström
Västergötland
2:52.17160
+32.3100
81
Tuva Karlén
Småland
2:52.17190
+32.3130
82
Ebba Johansson
Västergötland
2:54.17340
+33.3280
83
Sandra Forsman
Gästrikland
2:54.17360
+34.3300
84
Turina Johansson
Norrbotten
2:55.17450
+34.3390
84
Nova Stattin
Ångermanland
2:55.17450
+34.3390
84
Maja Olsson
Medelpad
2:55.17450
+34.3390
87
Tuva-li Nilsson
Medelpad
2:57.17660
+37.3600
88
Ellen Thermaenius
Stockholm
2:58.17790
+38.3730
89
Stina Karlsten
Örebro Län
2:59.17830
+38.3770
90
Ida Hellquist
Småland
2:59.17880
+39.3820
91
Alice Mohr
Västergötland
3:00.17940
+39.3880
92
Märta Hübenette
Ångermanland
3:03.18200
+42.4140
93
Julia Karlsson
Örebro Län
3:08.18770
+48.4710
94
Emilia Westermark
Ångermanland
3:09.18870
+49.4810
95
Josefin Persson
Norrbotten
3:13.19210
+52.5150
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
3:33.21280
+1:13.7220
97
Alina Kruglowa
Östergötland
3:35.21470
+1:15.7410
98
Elisia Svedberg
Hälsingland
4:35.27450
+2:14.13390