Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Distans
2019-03-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Oskar Höglund
Ångermanland
9:37.57670
2
H 14
Viking Olsson
Ångermanland
9:38.57770
+1
3
H 14
Jonathan Lindberg
Dalarna
9:41.58090
+4.320
4
H 14
David Palmgren
Medelpad
9:52.59160
+14.1390
5
H 14
Axel Eriksson
Dalarna
9:53.59260
+15.1490
6
H 14
Hugo Nilsson
Hälsingland
9:56.59550
+18.1780
7
H 13
Erik Nederheim
Stockholm
9:59.59850
+21.2080
8
H 14
Tomas Holmgren
Medelpad
9:59.59870
+22.2100
9
H 14
Martin Höiby
Göteborg
10:01.60080
+24.2310
10
H 14
Gustav Skogsjö
Stockholm
10:03.60220
+25.2450
11
H 14
Olle Börjesson
Östergötland
10:05.60420
+27.2650
12
H 14
Otto Timby
Västerbotten
10:06.60590
+29.2820
13
H 13
Eddie Pettersson
Dalarna
10:07.60630
+29.2860
14
H 14
Simon Nordlander
Medelpad
10:08.60780
+31.3010
15
H 14
Alvin Noaksson
Jämtland Härjedalen
10:13.61200
+35.3430
16
H 13
Ulrik Jonsson
Norrbotten
10:13.61270
+36.3500
17
H 14
Alexander Bjuredal
Dalarna
10:14.61380
+37.3610
18
H 13
William Rytter
Dalarna
10:15.61460
+37.3690
19
H 14
Hugo Nordlander
Medelpad
10:16.61560
+38.3790
20
H 14
Hugo Granström
Jämtland Härjedalen
10:16.61570
+39.3800
21
H 14
Jason Blomqvist
Medelpad
10:17.61690
+40.3920
22
H 14
Samuel Johansson
Värmland
10:18.61740
+40.3970
23
H 14
Elias Redman
Jämtland Härjedalen
10:18.61760
+40.3990
24
H 14
Ivar Törnblom
Västerbotten
10:19.61880
+42.4110
25
H 14
Noah Petersson
Småland
10:23.62260
+45.4490
25
H 14
Filip Enberg
Norrbotten
10:23.62260
+45.4490
27
H 14
Elias Malm
Västerbotten
10:24.62340
+46.4570
28
H 14
Emil Sehlstedt
Västerbotten
10:24.62370
+47.4600
29
H 14
Emil Berglund
Norrbotten
10:24.62380
+47.4610
30
H 14
Nils Borin
Jämtland Härjedalen
10:25.62450
+47.4680
31
H 14
Casper Eriksson
Värmland
10:27.62660
+49.4890
32
H 13
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
10:27.62670
+50.4900
33
H 14
Måns Bergqvist
Örebro Län
10:28.62730
+50.4960
34
H 13
Tor Kronholm
Norrbotten
10:28.62780
+51.5010
35
H 13
Leo Kristiansson
Dalarna
10:29.62890
+52.5120
36
H 14
Olle Långberg
Hälsingland
10:30.62910
+52.5140
37
H 14
Love Däldehög
Hälsingland
10:30.62920
+52.5150
38
H 14
Axel Wernersson
Småland
10:30.62960
+52.5190
39
H 13
Gustav Jäderblom
Uppland
10:32.63100
+54.5330
40
H 14
Hampus Bergkvist
Medelpad
10:34.63330
+56.5560
41
H 14
Melvin Törshagen
Värmland
10:34.63380
+57.5610
42
H 14
Ebbe Zachrisson
Jämtland Härjedalen
10:34.63390
+57.5620
43
D 13
Moa Lindgren
Västerbotten
10:35.63410
+57.5640
44
H 14
Max Johansson
Jämtland Härjedalen
10:37.63680
+1:00.5910
45
H 13
Joel Hoflund Martinsson
Småland
10:38.63700
+1:00.5930
46
H 14
Oliver Vesterlund
Östergötland
10:39.63800
+1:01.6030
47
H 13
Anton Weber
Västergötland
10:39.63830
+1:01.6060
48
H 14
Carl Sternander
Östergötland
10:40.63980
+1:03.6210
49
H 13
Malte Henden
Västergötland
10:41.64050
+1:03.6280
50
D 14
Maja Axelsson
Göteborg
10:42.64120
+1:04.6350
51
H 14
Tim Lundberg
Norrbotten
10:43.64260
+1:05.6490
52
D 13
Maja Lundholm
Västerbotten
10:45.64470
+1:08.6700
53
H 13
Carl Björk
Västergötland
10:46.64560
+1:08.6790
54
H 14
Karl Bennet
Örebro Län
10:46.64570
+1:09.6800
55
D 14
Nora Wallenius
Västerbotten
10:47.64620
+1:09.6850
56
H 14
Elias Nyqvist
Göteborg
10:49.64810
+1:11.7040
57
H 13
Albin Larsson
Värmland
10:49.64870
+1:12.7100
58
H 14
Knut Saitton
Ångermanland
10:50.64970
+1:13.7200
59
H 14
Elias Thellsén
Östergötland
10:51.65040
+1:13.7270
60
H 14
Albin Jeleby
Uppland
10:52.65120
+1:14.7350
61
H 14
Erik Gustafsson
Stockholm
10:52.65150
+1:14.7380
62
D 14
Mira Göransson
Västergötland
10:53.65250
+1:15.7480
63
H 14
Björn Östlund
Jämtland Härjedalen
10:55.65460
+1:17.7690
64
H 14
Charlie Ahlmark
Ångermanland
10:56.65500
+1:18.7730
65
H 14
Emil Sundholm
Stockholm
10:56.65520
+1:18.7750
66
D 13
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
10:56.65580
+1:19.7810
67
H 14
Samuel Gustavsson
Bohuslän Dal
10:58.65700
+1:20.7930
68
H 13
Eddie Gustavsson
Västergötland
10:58.65760
+1:20.7990
69
D 14
Ida Bergfors
Medelpad
10:59.65820
+1:21.8050
70
D 13
Ida Åström
Västerbotten
11:01.66000
+1:23.8230
71
D 14
Ebba Johansson
Skåne
11:01.66050
+1:23.8280
72
H 14
Jim Blomqvist
Norrbotten
11:01.66060
+1:23.8290
73
H 13
Anton Unger
Dalarna
11:01.66090
+1:24.8320
74
H 13
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
11:02.66100
+1:24.8330
75
H 13
Malte Lessing
Stockholm
11:02.66120
+1:24.8350
76
H 14
Alfred Derke
Östergötland
11:02.66140
+1:24.8370
77
H 14
Anton Wahlberg
Västergötland
11:02.66170
+1:25.8400
78
H 13
Samuel Gustavsson
Norrbotten
11:03.66250
+1:25.8480
79
D 13
Moa Söderqvist
Uppland
11:04.66350
+1:26.8580
80
H 14
Alfons Ekhammer
Dalarna
11:04.66370
+1:27.8600
81
D 14
Emma Strand
Medelpad
11:05.66440
+1:27.8670
82
H 13
Hugo Ekström
Värmland
11:06.66550
+1:28.8780
83
H 13
Felix Frykfeldt
Småland
11:06.66590
+1:29.8820
84
H 13
David Wallin
Gästrikland
11:07.66640
+1:29.8870
85
D 14
Ida Bervenstål
Värmland
11:08.66770
+1:31.9000
86
D 14
Saga Östling
Medelpad
11:08.66780
+1:31.9010
87
H 14
Mattias Larsson
Medelpad
11:09.66810
+1:31.9040
88
H 14
Theo Ringström
Västmanland
11:09.66840
+1:31.9070
89
D 13
Emmy Johansson
Norrbotten
11:09.66850
+1:31.9080
90
D 14
Sofia Pedersen
Jämtland Härjedalen
11:10.66910
+1:32.9140
91
D 14
Irma Burman
Medelpad
11:10.66950
+1:32.9180
92
H 14
Jesper Schouten
Östergötland
11:11.67070
+1:34.9300
93
H 14
Ludvig Brenter
Stockholm
11:11.67090
+1:34.9320
94
H 14
Hampus Karlsson
Gästrikland
11:12.67130
+1:34.9360
95
H 13
Anton Modigs
Dalarna
11:12.67190
+1:35.9420
95
D 14
Diana Söderberg
Norrbotten
11:12.67190
+1:35.9420
97
H 14
Jonathan Quick
Västergötland
11:14.67300
+1:36.9530
98
H 14
Philip Sundbom
Medelpad
11:14.67330
+1:36.9560
99
H 13
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
11:14.67370
+1:37.9600
99
H 14
Helmer Nordvall
Medelpad
11:14.67370
+1:37.9600
101
H 13
Malte Söderlund
Dalarna
11:15.67440
+1:37.9670
102
D 14
Elsa Brandt
Dalarna
11:16.67560
+1:38.9790
103
H 13
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
11:16.67590
+1:39.9820
104
H 14
Björn Rönnestrand
Jämtland Härjedalen
11:17.67630
+1:39.9860
105
D 14
Moa Birkebaek
Dalarna
11:18.67710
+1:40.9940
106
H 13
Oskar Bergman
Dalarna
11:18.67760
+1:40.9990
107
H 13
William Forslund
Medelpad
11:19.67860
+1:41.10090
108
H 13
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
11:19.67870
+1:42.10100
109
D 13
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
11:20.67910
+1:42.10140
110
H 13
Seth Nordin
Västerbotten
11:20.67920
+1:42.10150
111
D 14
Sofie Ettling
Östergötland
11:20.67970
+1:43.10200
112
D 14
Emelie Olsson
Bohuslän Dal
11:21.68060
+1:43.10290
113
H 13
Oscar Wikander
Medelpad
11:21.68080
+1:44.10310
114
H 14
Ceasar Funke
Småland
11:22.68120
+1:44.10350
115
H 14
Oskar Karlberg
Dalarna
11:22.68140
+1:44.10370
116
H 14
Anton Lindberg
Västmanland
11:23.68230
+1:45.10460
117
H 13
Gustav Palm
Västmanland
11:24.68390
+1:47.10620
118
H 13
Jonathan Palmberg
Gästrikland
11:25.68410
+1:47.10640
119
H 14
Theodor Eriksson
Västerbotten
11:25.68470
+1:48.10700
120
H 13
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
11:26.68520
+1:48.10750
121
H 13
Harald Eriksson
Dalarna
11:26.68550
+1:48.10780
122
H 14
Markus Vuorela
Stockholm
11:28.68750
+1:50.10980
123
D 14
Ellen Berglund
Västerbotten
11:29.68830
+1:51.11060
124
H 14
Albin Berglund
Norrbotten
11:29.68850
+1:51.11080
125
D 13
Tuva Furunäs
Dalarna
11:29.68870
+1:52.11100
126
D 13
Ines Stjerna
Jämtland Härjedalen
11:30.68960
+1:52.11190
126
D 14
Linnea Björkman
Dalarna
11:30.68960
+1:52.11190
128
D 13
Agnes Niemi
Norrbotten
11:31.69040
+1:53.11270
129
H 13
Viktor Persson
Västergötland
11:32.69110
+1:54.11340
130
D 13
Minna Mikaelsson
Ångermanland
11:32.69130
+1:54.11360
131
D 14
Elsa Palmberg
Gästrikland
11:33.69230
+1:55.11460
132
D 14
Emelie Melin
Uppland
11:34.69350
+1:56.11580
133
H 13
Vilhelm Lernevik
Småland
11:34.69360
+1:56.11590
134
D 14
Louise Wallin
Dalarna
11:34.69380
+1:57.11610
135
H 14
Trond Fredriksen
Dalarna
11:34.69390
+1:57.11620
135
H 14
Sixten Partanen
Gästrikland
11:34.69390
+1:57.11620
137
H 13
Emil Snell
Norrbotten
11:35.69420
+1:57.11650
138
H 14
Anton Hedlöf
Stockholm
11:35.69460
+1:57.11690
139
H 13
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
11:36.69530
+1:58.11760
139
D 14
Lovisa Isaksson
Norrbotten
11:36.69530
+1:58.11760
141
D 14
Agnes Hertz
Småland
11:36.69540
+1:58.11770
142
H 13
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
11:36.69580
+1:59.11810
143
D 13
Nora Nordlund
Dalarna
11:37.69630
+1:59.11860
143
H 13
Joel Nilsson
Medelpad
11:37.69630
+1:59.11860
145
D 13
Ester Selander
Västergötland
11:37.69690
+2:00.11920
146
D 13
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
11:38.69710
+2:00.11940
146
D 13
Nea Malm
Västerbotten
11:38.69710
+2:00.11940
148
H 13
Nils Johansson
Småland
11:38.69750
+2:00.11980
149
D 14
Ellen Norenius
Ångermanland
11:38.69770
+2:01.12000
150
D 13
Maja Hörnström
Värmland
11:39.69820
+2:01.12050
150
D 13
Leia Ugarph Nordström
Hälsingland
11:39.69820
+2:01.12050
152
D 14
Hanna Östberg
Dalarna
11:40.69920
+2:02.12150
153
H 14
Melker Westerlund
Uppland
11:40.69940
+2:02.12170
154
D 13
Emma Forsgren
Ångermanland
11:40.69980
+2:03.12210
155
H 14
Anton Sternander
Östergötland
11:40.69990
+2:03.12220
156
D 14
Tea Nilsson
Västerbotten
11:41.70000
+2:03.12230
157
H 14
Arvid Jonforsen
Västmanland
11:41.70080
+2:04.12310
158
H 13
Ludvig Åkvist
Västergötland
11:42.70140
+2:04.12370
159
H 13
Rasmus Anttila
Gästrikland
11:42.70190
+2:05.12420
160
D 13
Ellen Berg
Värmland
11:43.70200
+2:05.12430
160
H 14
Melker Hultdin
Västerbotten
11:43.70200
+2:05.12430
162
H 13
Nils Danneskog
Hälsingland
11:43.70260
+2:05.12490
163
H 14
Hugo Fryxell
Stockholm
11:43.70280
+2:06.12510
164
D 14
Astrid Karlstedt
Jämtland Härjedalen
11:44.70300
+2:06.12530
165
H 13
Melvin Löfgren
Dalarna
11:44.70310
+2:06.12540
166
D 13
Anna Johansson
Västerbotten
11:44.70350
+2:06.12580
167
H 13
Leon Dahlin
Dalarna
11:45.70420
+2:07.12650
168
H 13
Linus Källman
Ångermanland
11:45.70430
+2:07.12660
169
D 14
Sofie Karlsson-holmer
Dalarna
11:45.70450
+2:07.12680
170
H 13
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
11:45.70460
+2:07.12690
171
H 14
William Roberts
Norrbotten
11:45.70470
+2:08.12700
172
D 13
Philippa Eriksson
Värmland
11:45.70480
+2:08.12710
173
D 14
Lisa Östensson
Västergötland
11:45.70490
+2:08.12720
174
H 14
Allan Wahlström
Uppland
11:46.70520
+2:08.12750
175
D 14
Alma Hedlund
Norrbotten
11:46.70570
+2:09.12800
176
H 14
Melker Lindgren
Västerbotten
11:47.70600
+2:09.12830
177
D 13
Elin Lönnqvist
Södermanland
11:47.70650
+2:09.12880
177
D 13
Hanna Jonsson
Gästrikland
11:47.70650
+2:09.12880
179
H 14
Simon Andersson Forså
Gästrikland
11:47.70670
+2:10.12900
180
H 14
Eric Staaf
Jämtland Härjedalen
11:48.70790
+2:11.13020
181
H 14
Andreas Ersson
Hälsingland
11:49.70800
+2:11.13030
182
H 13
Edvin Wiberg
Småland
11:49.70810
+2:11.13040
183
H 13
Marcus Modig
Västmanland
11:49.70870
+2:12.13100
184
H 13
Melvin Rydin
Västergötland
11:49.70890
+2:12.13120
185
D 14
Nelly Mårtensson
Örebro Län
11:50.70930
+2:12.13160
186
D 13
Ebba Vestrin
Hälsingland
11:50.70940
+2:12.13170
187
H 14
Melvin Brandt
Västergötland
11:50.70950
+2:12.13180
188
D 14
Hanna Stenmark
Jämtland Härjedalen
11:50.70970
+2:13.13200
188
H 14
Hjalmar Mood
Dalarna
11:50.70970
+2:13.13200
190
D 14
Philippa Sjöström Lönnback
Västerbotten
11:51.71030
+2:13.13260
191
H 13
Pontus Nilsson
Östergötland
11:52.71110
+2:14.13340
192
D 13
Elsa Henriksson
Västerbotten
11:52.71140
+2:14.13370
193
H 13
Carl Svensson
Stockholm
11:52.71150
+2:14.13380
194
H 13
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
11:52.71160
+2:14.13390
195
D 14
Nora Feil Lindmark
Västerbotten
11:52.71170
+2:15.13400
196
D 14
Filippa Bernsten
Jämtland Härjedalen
11:52.71180
+2:15.13410
197
D 14
Alva Thudeen
Östergötland
11:53.71210
+2:15.13440
198
D 14
Agnes Jansson Gripemo
Uppland
11:53.71240
+2:15.13470
199
H 13
Jesper Jakobsson
Norrbotten
11:54.71300
+2:16.13530
200
D 13
Kajsa Ekenberg
Göteborg
11:54.71320
+2:16.13550
Logga in för att slippa de här annonserna
200
D 14
Vera Vennberg
Norrbotten
11:54.71320
+2:16.13550
202
H 14
Linus Pettersson
Ångermanland
11:54.71390
+2:17.13620
203
D 13
Thea Lundqvist
Västerbotten
11:56.71570
+2:19.13800
204
H 13
Pål Hassellöf
Göteborg
11:56.71590
+2:19.13820
204
D 14
Isabell Åberg
Norrbotten
11:56.71590
+2:19.13820
206
D 13
Agnes Josefsson
Stockholm
11:57.71670
+2:20.13900
206
H 14
Viktor Westman
Ångermanland
11:57.71670
+2:20.13900
208
H 13
Olle Book
Jämtland Härjedalen
11:57.71690
+2:20.13920
209
D 13
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
11:59.71810
+2:21.14040
210
D 14
Sigrid Forsman
Östergötland
11:59.71860
+2:21.14090
211
D 14
Liv Persson
Ångermanland
11:59.71870
+2:22.14100
212
H 13
Axel Björklund
Dalarna
11:59.71890
+2:22.14120
213
D 13
Elsa Moqvist
Göteborg
12:00.71920
+2:22.14150
214
D 14
Anna Backlund
Gästrikland
12:00.71940
+2:22.14170
215
D 14
Lizzie Sonnefelt
Jämtland Härjedalen
12:00.71960
+2:22.14190
216
H 13
Joel Byström
Ångermanland
12:01.72040
+2:23.14270
217
D 14
Ella Hyttinen
Dalarna
12:02.72120
+2:24.14350
218
H 13
Max Zetterberg
Hälsingland
12:02.72140
+2:24.14370
219
D 13
Hannah Hedström
Värmland
12:02.72180
+2:25.14410
220
D 13
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
12:03.72240
+2:25.14470
221
H 13
Emil Jönsson
Dalarna
12:03.72270
+2:26.14500
222
D 14
Vilja Åkerlund
Västerbotten
12:04.72350
+2:26.14580
223
H 13
Rasmus Persson
Uppland
12:05.72450
+2:27.14680
224
H 13
Emil Larsson
Värmland
12:05.72480
+2:28.14710
225
H 13
Viggo Normann
Norrbotten
12:06.72500
+2:28.14730
226
D 14
Frida Melin
Uppland
12:07.72600
+2:29.14830
227
D 14
Pipar Maja Gruvris
Dalarna
12:07.72620
+2:29.14850
228
D 13
Maya Rennermalm
Dalarna
12:07.72640
+2:29.14870
229
H 13
Lucas Mårts
Göteborg
12:08.72740
+2:30.14970
230
D 14
Agnes Åsberg
Östergötland
12:08.72780
+2:31.15010
231
H 14
Hjalmar Wilhelmsson
Värmland
12:09.72830
+2:31.15060
232
D 13
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
12:09.72860
+2:31.15090
233
H 13
Max Svensson
Medelpad
12:10.72950
+2:32.15180
234
H 13
Natanael Bokesand
Göteborg
12:10.72990
+2:33.15220
235
D 13
Julia Jonsson
Medelpad
12:11.73060
+2:33.15290
236
D 14
Ebba Augustsson
Dalarna
12:11.73070
+2:34.15300
237
H 13
Gustav Wågesson
Småland
12:12.73110
+2:34.15340
238
D 14
Felicia Westin
Norrbotten
12:12.73170
+2:35.15400
239
D 14
Ella Larsson
Norrbotten
12:13.73280
+2:36.15510
240
D 14
Tindra Viksten
Jämtland Härjedalen
12:14.73300
+2:36.15530
241
H 13
Elias Hedén
Gästrikland
12:14.73360
+2:36.15590
242
D 14
Lina Lantto
Norrbotten
12:15.73410
+2:37.15640
243
D 13
SOL Svensson
Västergötland
12:15.73420
+2:37.15650
243
D 14
Moa Blomgren
Jämtland Härjedalen
12:15.73420
+2:37.15650
245
H 13
Emil Marinus
Östergötland
12:15.73460
+2:37.15690
246
D 13
Stina Olsson Wallin
Medelpad
12:16.73520
+2:38.15750
247
H 14
Johannes Skogtjärn-lundstein
Uppland
12:16.73530
+2:38.15760
248
D 13
Tyra Larsson
Västerbotten
12:16.73560
+2:38.15790
249
D 13
Vera Värmsjö
Värmland
12:17.73610
+2:39.15840
250
D 13
Ella Jansson
Västergötland
12:17.73630
+2:39.15860
251
D 13
Agnes Claesson
Västergötland
12:17.73660
+2:39.15890
252
H 13
Sebastian Tysell
Södermanland
12:18.73730
+2:40.15960
253
H 13
Edvin Nilsson
Uppland
12:18.73780
+2:41.16010
254
H 13
Noah Rådmark
Stockholm
12:19.73830
+2:41.16060
255
D 13
Amanda Frid
Värmland
12:19.73880
+2:42.16110
255
D 14
Hanna Lindqvist
Jämtland Härjedalen
12:19.73880
+2:42.16110
257
H 13
August Lilja
Medelpad
12:20.73960
+2:42.16190
258
H 13
Gustav Wickman
Västmanland
12:21.74020
+2:43.16250
259
D 13
Kajsa Limby
Dalarna
12:22.74100
+2:44.16330
260
D 14
Filippa Hägglund
Ångermanland
12:22.74110
+2:44.16340
260
H 14
Albin Sundström
Västergötland
12:22.74110
+2:44.16340
262
H 13
Marcus Germann
Västerbotten
12:22.74140
+2:44.16370
263
D 13
Mirakel Lind
Norrbotten
12:22.74160
+2:44.16390
264
D 13
Linnea Hermansson
Dalarna
12:23.74200
+2:45.16430
265
D 14
Klara Eriksson
Gästrikland
12:23.74240
+2:45.16470
265
D 14
Ida Körle
Göteborg
12:23.74240
+2:45.16470
267
H 13
Marcus Edlund
Ångermanland
12:23.74270
+2:46.16500
268
H 13
Ragnar Hultdin
Västerbotten
12:23.74290
+2:46.16520
269
H 13
Emil Lundgren
Medelpad
12:26.74540
+2:48.16770
269
H 14
Christoffer Mitsen
Skåne
12:26.74540
+2:48.16770
271
D 14
Ida Ernstsson
Östergötland
12:27.74670
+2:50.16900
272
H 14
Arvid Tunell
Gästrikland
12:28.74710
+2:50.16940
273
D 14
Lisa Hörnqvist
Norrbotten
12:28.74720
+2:50.16950
274
D 13
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
12:28.74760
+2:50.16990
275
H 13
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
12:28.74780
+2:51.17010
276
D 13
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
12:29.74800
+2:51.17030
276
H 13
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
12:29.74800
+2:51.17030
278
D 14
Elin Bygg
Dalarna
12:31.75040
+2:53.17270
278
H 14
Oskar Österlund
Västergötland
12:31.75040
+2:53.17270
280
D 13
Wilda Lundqvist
Stockholm
12:31.75060
+2:53.17290
281
D 13
Ida Swärd
Västergötland
12:31.75090
+2:54.17320
282
H 14
Nolhan Christin
Västerbotten
12:32.75110
+2:54.17340
283
D 13
Klara Johansson
Norrbotten
12:32.75130
+2:54.17360
283
H 14
Isak Kettunen
Västerbotten
12:32.75130
+2:54.17360
285
D 14
Emma Antonsen
Norrbotten
12:32.75140
+2:54.17370
286
D 14
Ronja Nilsson
Ångermanland
12:33.75220
+2:55.17450
287
D 13
Elma Rudklint
Göteborg
12:34.75310
+2:56.17540
287
D 14
Julia Hagelberg-nordahl
Dalarna
12:34.75310
+2:56.17540
289
H 13
Hjalmar El-hayek
Södermanland
12:34.75350
+2:56.17580
290
H 14
Oscar Fältenhag
Gästrikland
12:35.75410
+2:57.17640
291
H 14
Albin Bolund
Uppland
12:35.75450
+2:57.17680
292
D 13
Penny Spets
Ångermanland
12:37.75630
+2:59.17860
293
D 14
Lovisa Granberg
Västmanland
12:37.75640
+2:59.17870
294
D 14
Nelly Söderström
Dalarna
12:37.75670
+3:00.17900
295
D 14
Rebecka Rudholm
Västerbotten
12:38.75710
+3:00.17940
296
D 13
Unni Häggrot
Norrbotten
12:39.75860
+3:01.18090
297
H 13
Anton Hörling
Stockholm
12:40.75920
+3:02.18150
298
D 14
Asta Lind-oja
Norrbotten
12:40.75980
+3:03.18210
299
D 14
Julie Sylvan
Västergötland
12:41.76090
+3:04.18320
300
D 13
Livia Claesson
Stockholm
12:43.76200
+3:05.18430
301
D 14
Julia Byvall
Medelpad
12:43.76260
+3:05.18490
302
D 13
Tuva-li Nilsson
Medelpad
12:43.76280
+3:06.18510
303
H 13
Erik Kindlund
Västergötland
12:44.76300
+3:06.18530
304
D 13
Saga Hampusson
Västerbotten
12:44.76320
+3:06.18550
305
D 13
Tilde Gyllbäck
Stockholm
12:45.76420
+3:07.18650
306
D 13
Emma Olofsson
Jämtland Härjedalen
12:45.76450
+3:07.18680
306
D 14
Ellen Heldt Cassel
Dalarna
12:45.76450
+3:07.18680
308
D 13
Tuva Karlén
Småland
12:46.76530
+3:08.18760
309
D 14
Stina Ylipää
Stockholm
12:47.76630
+3:09.18860
310
D 14
Elin Sjöberg
Göteborg
12:48.76730
+3:10.18960
311
H 13
Rasmus Normann
Norrbotten
12:49.76810
+3:11.19040
312
D 13
Saga Värmsjö
Värmland
12:49.76830
+3:11.19060
312
D 14
Moa Flodin
Medelpad
12:49.76830
+3:11.19060
314
D 13
Selma Stengårds
Dalarna
12:50.76900
+3:12.19130
315
D 13
Nike Werner
Göteborg
12:51.77040
+3:13.19270
316
H 13
Emil Johansen
Gästrikland
12:52.77110
+3:14.19340
317
D 13
Mikaela Sörlin
Jämtland Härjedalen
12:52.77140
+3:14.19370
318
H 14
Liam Dahlberg
Norrbotten
12:52.77160
+3:14.19390
319
H 13
Gabriel Svärd
Västergötland
12:55.77460
+3:17.19690
319
H 13
Sidor Nordling
Göteborg
12:55.77460
+3:17.19690
321
D 13
Frida Tynell
Dalarna
12:55.77470
+3:18.19700
322
D 13
Astrid Öhrn
Medelpad
12:55.77480
+3:18.19710
323
D 13
Alva Bengtsson
Västergötland
12:56.77560
+3:18.19790
324
D 13
Elsa Norberg
Hälsingland
12:57.77660
+3:19.19890
325
H 13
Carl Erngrund
Medelpad
12:58.77700
+3:20.19930
326
H 13
Isak Björk
Gästrikland
12:58.77750
+3:20.19980
327
D 14
Ida Karlsson
Östergötland
12:59.77810
+3:21.20040
328
D 13
Zarja Berce
Hälsingland
12:59.77880
+3:22.20110
329
H 14
Lukas Granberg
Norrbotten
13:01.78000
+3:23.20230
330
D 14
Saga Bergvin
Ångermanland
13:01.78020
+3:23.20250
331
D 13
Nellie Sjöberg
Medelpad
13:01.78040
+3:23.20270
332
D 13
Irma Lind
Stockholm
13:01.78060
+3:23.20290
332
D 14
Ida Gotting
Västergötland
13:01.78060
+3:23.20290
334
D 14
Emeli Behr
Örebro Län
13:04.78300
+3:26.20530
335
D 13
Isabelle Johnselius
Norrbotten
13:04.78320
+3:26.20550
336
D 13
Selma Rudlund
Ångermanland
13:06.78540
+3:28.20770
337
H 13
Edvard Svensson
Västerbotten
13:07.78630
+3:29.20860
338
D 14
Anna Granås
Hälsingland
13:08.78700
+3:30.20930
339
D 13
Ida Hellquist
Småland
13:08.78710
+3:30.20940
340
H 14
Mårten Mäkelä
Norrbotten
13:09.78850
+3:31.21080
341
D 13
Turina Johansson
Norrbotten
13:09.78890
+3:32.21120
342
D 13
Ayla Boberg
Dalarna
13:11.79030
+3:33.21260
343
H 14
Nils Johansson
Norrbotten
13:12.79110
+3:34.21340
344
D 14
Alva Perbo
Ångermanland
13:12.79150
+3:34.21380
345
D 13
Ella Johnsson
Örebro Län
13:12.79160
+3:34.21390
346
D 14
Cornelia Lingblom
Västmanland
13:14.79310
+3:36.21540
347
H 14
Linus Holmström
Västergötland
13:14.79390
+3:37.21620
348
D 13
Ingrid Skiöld
Västergötland
13:15.79410
+3:37.21640
349
D 13
Ebba Johansson
Västergötland
13:15.79490
+3:38.21720
350
D 14
Emelie Persson
Västergötland
13:16.79580
+3:39.21810
351
H 13
Wilmer Wall
Västergötland
13:17.79620
+3:39.21850
352
D 13
Vilma Högman
Västergötland
13:17.79680
+3:40.21910
353
D 14
Emilia Belden
Hälsingland
13:19.79810
+3:41.22040
354
H 13
Emil Omnell
Uppland
13:20.79910
+3:42.22140
355
D 13
Inez Häggrot
Norrbotten
13:23.80220
+3:45.22450
356
H 14
Jakob Gunnare
Norrbotten
13:23.80250
+3:45.22480
357
D 14
Lova Möller
Göteborg
13:23.80260
+3:45.22490
358
H 13
Walter Nordmark
Västerbotten
13:23.80270
+3:46.22500
359
D 13
Sandra Forsman
Gästrikland
13:24.80370
+3:47.22600
360
H 13
Robin Röckner
Medelpad
13:26.80510
+3:48.22740
361
D 14
Alva Forsman
Östergötland
13:26.80520
+3:48.22750
362
D 13
Wilma Olofsson
Dalarna
13:28.80710
+3:50.22940
363
D 13
Embla Näsbom
Västmanland
13:28.80780
+3:51.23010
364
D 13
Märta Hübenette
Ångermanland
13:29.80860
+3:51.23090
365
D 14
Elvira Björnberg
Västmanland
13:30.80910
+3:52.23140
366
D 13
Maja Olsson
Medelpad
13:31.81050
+3:53.23280
367
D 14
Elin Jonsson
Jämtland Härjedalen
13:32.81130
+3:54.23360
368
H 13
Adam Stråle
Värmland
13:34.81300
+3:56.23530
369
D 14
Frank Alma Mattsson
Hälsingland
13:34.81330
+3:56.23560
370
D 14
Hedvig Lindqvist
Uppland
13:35.81420
+3:57.23650
371
D 14
Tuva Appeltofft
Stockholm
13:35.81440
+3:57.23670
372
D 13
Beata Åkerström
Västergötland
13:38.81700
+4:00.23930
373
H 13
Wilmer Thorén
Ångermanland
13:38.81760
+4:00.23990
374
D 13
Nova Stattin
Ångermanland
13:44.82330
+4:06.24560
375
D 14
Elsa Bergqvist
Ångermanland
13:46.82550
+4:08.24780
376
D 13
Stina Widholm
Västergötland
13:47.82680
+4:10.24910
377
D 13
Ellen Thermaenius
Stockholm
13:48.82750
+4:10.24980
378
H 13
Herman Göransson
Jämtland Härjedalen
13:50.82940
+4:12.25170
379
D 14
Lovisa Djerf
Dalarna
13:54.83310
+4:16.25540
380
H 14
Elis Wiklund
Västmanland
13:59.83800
+4:21.26030
381
D 14
Karolina Pölder
Västmanland
14:01.84010
+4:23.26240
382
H 14
Nils Blomberg
Hälsingland
14:09.84890
+4:32.27120
383
D 14
Cecilia Nyström
Dalarna
14:17.85670
+4:40.27900
384
D 13
Alice Mohr
Västergötland
14:17.85680
+4:40.27910
385
D 14
Rebecca Lagerqvist
Stockholm
14:17.85690
+4:40.27920
386
D 13
Emilia Westermark
Ångermanland
14:18.85770
+4:41.28000
387
D 13
Ida Johansson
Dalarna
14:20.85990
+4:43.28220
388
D 13
Stina Karlsten
Örebro Län
14:33.87280
+4:56.29510
389
D 14
Telina Tiare
Småland
14:46.88530
+5:08.30760
390
D 14
Lova Wingren Wihl
Skåne
14:53.89200
+5:15.31430
391
D 13
Josefin Persson
Norrbotten
14:58.89750
+5:20.31980
392
D 14
Amanda Persson
Norrbotten
15:10.90960
+5:32.33190
393
D 14
Nina Jutterström
Dalarna
15:23.92220
+5:45.34450
394
D 14
Towa Laagen
Västergötland
16:02.96170
+6:25.38400
395
D 13
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
16:29.98820
+6:51.41050
396
D 13
Julia Karlsson
Örebro Län
18:09.108830
+8:31.51060
397
D 13
Alina Kruglowa
Östergötland
18:50.112900
+9:12.55130
398
D 13
Elisia Svedberg
Hälsingland
24:29.146820
+14:51.89050
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)