Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Distans
2019-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Johansson
Skillingaryds FK
28:27.170640
90.5p
2
Johan Herbert
IFK Mora SK
28:31.171060
+4.320
90.3p
3
Axel Aflodal
Offerdals SK
29:03.174260
+36.3520
88.8p
4
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
29:16.175590
+49.4850
88.1p
5
Oskar Årebäck
Bolidens SK
29:25.176480
+58.5740
87.7p
6
William Poromaa
Åsarna IK
29:27.176660
+1:00.5920
87.6p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
29:40.177910
+1:12.7170
87.0p
8
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
29:55.179410
+1:27.8670
86.3p
9
Simon Karlsson
IFK Umeå
29:55.179450
+1:28.8710
86.3p
10
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
29:56.179560
+1:29.8820
86.3p
11
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
29:57.179640
+1:30.8900
86.2p
12
Anton Laine
Kalix SK
30:07.180660
+1:40.9920
85.8p
13
Simon Åstot
IFK Umeå
30:26.182550
+1:59.11810
84.9p
14
Emil Hagström
Garphyttans IF
30:27.182610
+1:59.11870
84.9p
15
Erik Granström
Strömnäs GIF
30:27.182620
+1:59.11880
84.9p
16
Jesper Persson
Åsarna IK
30:32.183170
+2:05.12430
84.7p
17
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
30:34.183300
+2:06.12560
84.6p
18
Filip Kyrö
Högbo GIF
30:47.184670
+2:20.13930
84.0p
19
Emil Talsi
Åsarna IK
30:53.185290
+2:26.14550
83.8p
20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
30:56.185550
+2:29.14810
83.6p
21
Joel Andersson
IFK Mora SK
30:57.185620
+2:29.14880
83.6p
22
William Karlsson
IFK Mora SK
30:57.185670
+2:30.14930
83.6p
23
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
31:00.185900
+2:32.15160
83.5p
24
Albin Johansson
Sätra IF
31:01.186030
+2:33.15290
83.4p
25
William Schultz
IFK Umeå
31:03.186200
+2:35.15460
83.4p
26
Albin Sjölén
Stockviks SF
31:06.186570
+2:39.15830
83.2p
27
Filip Öberg
Kalix SK
31:07.186600
+2:39.15860
83.2p
28
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
31:10.186930
+2:42.16190
83.1p
29
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
31:21.188030
+2:53.17290
82.6p
30
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
31:24.188300
+2:56.17560
82.5p
31
Petter Dahl
IF Strategen
31:25.188450
+2:58.17710
82.4p
32
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
31:30.188910
+3:02.18170
82.2p
33
Linus Nygren
Ulricehamns IF
31:35.189430
+3:07.18690
82.0p
34
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
31:42.190190
+3:15.19450
81.7p
35
Erik Engelin
Offerdals SK
31:46.190550
+3:19.19810
81.6p
36
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
31:49.190880
+3:22.20140
81.4p
37
Adam Boman
Tranemo IF
32:10.192980
+3:43.22240
80.6p
38
Emil Logård
Rehns BK
32:17.193620
+3:49.22880
80.3p
39
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
32:31.195020
+4:03.24280
79.8p
40
Anton Swedberg
IFK Mora SK
32:41.196010
+4:13.25270
79.4p
41
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
32:43.196200
+4:15.25460
79.3p
42
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
32:46.196580
+4:19.25840
79.2p
43
Zackarias Björn
Rembo IK
32:55.197470
+4:28.26730
78.8p
44
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
32:56.197570
+4:29.26830
78.8p
45
William Selander
Östersunds SK
32:59.197860
+4:32.27120
78.7p
46
Alfred Nilsson
Filipstads SF
32:59.197880
+4:32.27140
78.7p
47
Andreas Karlsson
Kalix SK
33:00.197900
+4:32.27160
78.7p
48
Adrian Lundberg
SK Bore
33:08.198730
+4:40.27990
78.4p
49
Harald Östensen
IFK Skövde SK
33:13.199230
+4:45.28490
78.2p
50
Sven Leander
Åsarna IK
33:26.200500
+4:58.29760
77.7p
51
Arvid Larsson
IFK Umeå
33:30.200960
+5:03.30220
77.5p
52
Henrik Millestu
Utrikes SK
33:36.201500
+5:08.30760
77.3p
53
Thomas Fällgren
Arvika IS
33:48.202710
+5:20.31970
76.9p
54
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
33:51.203020
+5:23.32280
76.8p
55
Max Andersson
Domnarvets GOIF
33:55.203480
+5:28.32740
76.6p
56
Adam Westman
Hudiksvalls IF
33:58.203780
+5:31.33040
76.5p
57
Linus Nilsson
IFK Umeå
34:01.204040
+5:34.33300
76.4p
58
Axel Åslund
Hedesunda IF
34:15.205450
+5:48.34710
75.9p
59
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
34:22.206110
+5:54.35370
75.7p
60
Axel Svensson
Landsbro IF SK
34:37.207660
+6:10.36920
75.2p
61
Emil Karlsson
Borås SK
34:42.208140
+6:15.37400
75.0p
62
Olle Westin
IK Stern
34:42.208180
+6:15.37440
75.0p
63
Anton Björk
Orsa SK
34:45.208480
+6:18.37740
74.9p
64
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
34:49.208890
+6:22.38150
74.7p
65
Kasper Wiken
Åsarna IK
35:14.211300
+6:46.40560
73.9p
66
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
35:23.212250
+6:56.41510
73.6p
67
Edwin Franzen
IFK Mora SK
36:14.217370
+7:47.46630
71.9p
68
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
36:20.217990
+7:53.47250
71.8p
69
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
36:46.220590
+8:19.49850
70.9p
70
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
36:50.220920
+8:22.50180
70.8p
71
Gösta Malmström
IK Stern
37:18.223760
+8:51.53020
70.0p
72
Andreas Albinsson
SK Bore
37:29.224860
+9:02.54120
69.7p
73
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
37:50.226920
+9:22.56180
69.0p
74
William Westerlund
Byske SK
39:19.235880
+10:52.65140
66.5p
-
Axel Svingstedt
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Martin Mickels
Bålsta SK
23:59:58.8639700
-
Jon Zachrisson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
-
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
-
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)