Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2019-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
10km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
28:55.173470
76.5p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
28:56.173520
+0
76.5p
3
Tilda Östberg
IFK Mora SK
28:56.173530
+0
76.5p
4
Märta Rosenberg
Duveds IF
29:22.176190
+27.2620
75.4p
5
Ida Lundgren
IFK Umeå
29:24.176320
+28.2750
75.3p
6
Maja Årebäck
Bolidens SK
29:42.178110
+46.4540
74.6p
7
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
29:42.178130
+46.4560
74.6p
8
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
29:42.178170
+47.4600
74.6p
9
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
29:44.178370
+49.4800
74.5p
10
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
30:31.183050
+1:35.9480
72.7p
11
Gabriella Thors
Malungs IF
30:40.183980
+1:45.10410
72.3p
12
Saga Fältenhag
Högbo GIF
30:53.185280
+1:58.11710
71.8p
13
Wilma Björkman
IFK Mora SK
31:00.185970
+2:05.12400
71.6p
14
Elsa Wallin
Högbo GIF
31:04.186360
+2:08.12790
71.4p
15
Lisa Nystedt
Täby IS SK
31:19.187800
+2:23.14230
70.9p
16
Olivia Lavén
Täby IS SK
31:19.187850
+2:23.14280
70.9p
17
Tuva Persson
Tranemo IF
31:22.188100
+2:26.14530
70.8p
18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
31:32.189130
+2:36.15560
70.4p
19
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
31:35.189490
+2:40.15920
70.3p
20
Ida Wasell
Järpens SK
31:43.190290
+2:48.16720
70.0p
21
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
31:50.190910
+2:54.17340
69.8p
22
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:56.191580
+3:01.18010
69.6p
23
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
31:58.191720
+3:02.18150
69.5p
24
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
31:59.191880
+3:04.18310
69.4p
25
Sofia Lundkvist
Kalix SK
32:00.191970
+3:05.18400
69.4p
26
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
32:08.192730
+3:12.19160
69.2p
27
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
32:12.193190
+3:17.19620
69.0p
28
Sara Uddegård
Offerdals SK
32:15.193490
+3:20.19920
68.9p
29
Linnea Johansson
Linköpings SK
32:16.193590
+3:21.20020
68.9p
30
Ella Georgsson
Högbo GIF
32:28.194730
+3:32.21160
68.5p
31
Elin Westh
SK Bore
32:32.195100
+3:36.21530
68.3p
32
Elin Vesterlund
Vännäs SK
32:38.195760
+3:42.22190
68.1p
33
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
32:41.196030
+3:45.22460
68.0p
33
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
32:41.196030
+3:45.22460
68.0p
35
Andrea Aulin
Eksjö SOK
32:48.196740
+3:52.23170
67.8p
36
Kerstin Näslund
SK Bore
32:49.196890
+3:54.23320
67.7p
37
Saga Nilsson
Skellefteå SK
33:08.198780
+4:13.25210
67.1p
38
Alva Sköld
Häverödals SK
33:10.198900
+4:14.25330
67.1p
39
Lova Broström
Sya SK
33:14.199350
+4:18.25780
66.9p
40
Moa Backlund
Högbo GIF
33:26.200500
+4:30.26930
66.6p
41
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
33:28.200720
+4:32.27150
66.5p
42
Ebba Karlsson
Täby IS SK
33:30.200950
+4:34.27380
66.4p
43
Anna Jonsson
Duveds IF
33:33.201280
+4:38.27710
66.3p
44
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
33:39.201800
+4:43.28230
66.2p
45
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
33:43.202230
+4:47.28660
66.0p
46
Julia Jonsson
Jättendals IF
33:44.202300
+4:48.28730
66.0p
47
Amanda Hedström
IK Fryken
33:46.202540
+4:50.28970
65.9p
48
Enja Jonsson
Åsarna IK
33:51.203000
+4:55.29430
65.8p
49
Hannah Forsman
Valbo Aif
34:03.204280
+5:08.30710
65.4p
50
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
34:06.204500
+5:10.30930
65.3p
51
Julia Johansson
Skorpeds SK
34:06.204580
+5:11.31010
65.3p
52
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
34:17.205670
+5:21.32100
65.0p
53
Tove Lundh
Bergeforsens SK
34:34.207330
+5:38.33760
64.5p
54
Vanja Kant
Hede SK
34:35.207490
+5:40.33920
64.4p
55
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
34:38.207790
+5:43.34220
64.3p
56
Cora Badh
Falköpings AIK SK
34:39.207840
+5:43.34270
64.3p
57
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
34:40.207910
+5:44.34340
64.3p
58
Alma Nordström
Vassunda IF
34:40.207920
+5:44.34350
64.3p
59
Alva Björk
Orsa SK
35:15.211440
+6:19.37870
63.3p
60
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
35:27.212650
+6:31.39080
62.9p
61
Maja Eriksson
Högbo GIF
35:41.214020
+6:45.40450
62.5p
62
Klara Roos
Ås IF
36:09.216840
+7:13.43270
61.7p
63
Tua Germann
IFK Umeå
36:09.216860
+7:13.43290
61.7p
64
Jenny Edin
Matfors SK
36:20.217910
+7:24.44340
61.4p
65
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
36:29.218860
+7:33.45290
61.2p
66
Signe Svensson
Järpens SK
36:42.220140
+7:46.46570
60.8p
67
Ida Olaspers
Orsa SK
37:03.222260
+8:07.48690
60.3p
68
Hilda Lingman
Rehns BK
37:28.224710
+8:32.51140
59.6p
69
Malin Sundén
Strömnäs GIF
37:48.226710
+8:52.53140
59.1p
70
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
38:52.233180
+9:57.59610
57.6p
71
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
40:45.244410
+11:49.70840
55.0p
72
Ester Olofsson
Ås IF
44:41.268080
+15:46.94510
50.3p
-
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Julia Sjödin
Matfors SK
23:59:59.8639800
-
Sara Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
-
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
-
Hanna Carlsson
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)