Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2019-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
20km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 20
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
50:48.304770
89.3p
2
H 20
Johan Herbert
IFK Mora SK
50:48.304780
+0
89.3p
3
H 20
Leo Johansson
Skillingaryds FK
50:49.304850
+0
89.3p
4
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
50:50.304930
+1.60
89.2p
5
H 20
Simon Karlsson
IFK Umeå
50:58.305720
+9.850
89.0p
6
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
51:45.310480
+57.5610
87.9p
7
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
51:47.310620
+58.5750
87.9p
8
H 20
William Schultz
IFK Umeå
51:53.311210
+1:04.6340
87.7p
9
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
52:20.313920
+1:31.9050
87.1p
10
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
52:54.317310
+2:05.12440
86.3p
11
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
52:54.317340
+2:05.12470
86.3p
12
H 20
Oskar Årebäck
Bolidens SK
52:54.317370
+2:06.12500
86.3p
13
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
52:55.317460
+2:06.12590
86.2p
14
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
52:56.317570
+2:08.12700
86.2p
15
H 20
Emil Talsi
Åsarna IK
53:14.319300
+2:25.14430
85.8p
16
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
53:16.319580
+2:28.14710
85.8p
17
H 20
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
53:31.321050
+2:42.16180
85.4p
18
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
53:36.321580
+2:48.16710
85.3p
19
H 20
Albin Johansson
Sätra IF
54:09.324820
+3:20.19950
84.6p
20
H 20
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
54:12.325180
+3:24.20310
84.5p
21
H 20
Emrik Nordgren
IFK Umeå
54:20.325940
+3:31.21070
84.3p
22
H 20
Anton Laine
Kalix SK
54:20.325970
+3:32.21100
84.3p
23
H 20
Filip Kyrö
Högbo GIF
54:31.327080
+3:43.22210
84.1p
24
H 20
Emil Logård
Rehns BK
54:46.328510
+3:57.23640
83.8p
25
H 20
Jonathan Dahlberg
Skellefteå SK
54:47.328660
+3:58.23790
83.7p
26
H 20
Martin Mickels
Bålsta SK
54:52.329170
+4:04.24300
83.6p
27
H 20
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
55:21.332090
+4:33.27220
83.0p
28
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
55:28.332710
+4:39.27840
82.9p
29
H 20
Filip Öberg
Kalix SK
56:03.336210
+5:14.31340
82.1p
30
H 20
Adam Westman
Hudiksvalls IF
56:15.337420
+5:26.32550
81.9p
31
H 20
William Selander
Östersunds SK
56:17.337650
+5:28.32780
81.8p
32
H 20
Alfred Nilsson
Filipstads SF
56:51.341010
+6:02.36140
81.1p
33
H 20
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
56:51.341090
+6:03.36220
81.1p
34
H 20
Albin Sjölén
Stockviks SF
56:52.341180
+6:04.36310
81.1p
35
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
57:35.345470
+6:47.40600
80.2p
36
H 20
Linus Nygren
Ulricehamns IF
57:48.346740
+6:59.41870
80.0p
37
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
58:02.348190
+7:14.43320
79.7p
38
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
58:06.348500
+7:17.43630
79.6p
39
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
58:06.348550
+7:17.43680
79.6p
40
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
58:23.350230
+7:34.45360
79.3p
41
H 20
Arvid Larsson
IFK Umeå
58:29.350890
+7:41.46020
79.1p
42
H 20
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
58:48.352720
+7:59.47850
78.8p
43
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
59:47.358630
+8:58.53760
77.7p
44
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
59:52.359180
+9:04.54310
77.6p
45
H 20
Axel Svensson
Landsbro IF SK
59:53.359280
+9:05.54410
77.5p
46
H 20
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
1:00:00.359970
+9:12.55100
77.4p
47
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
1:00:09.360810
+9:20.55940
77.3p
48
H 20
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
1:00:19.361880
+9:31.57010
77.1p
49
H 20
Emil Karlsson
Borås SK
1:02:00.371920
+11:11.67050
75.3p
50
H 20
Zackarias Björn
Rembo IK
1:02:36.375590
+11:48.70720
74.6p
51
H 20
Victor Svensson
Gellivare Skidallians IK
1:02:40.375920
+11:51.71050
74.6p
52
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:02:48.376710
+11:59.71840
74.4p
53
H 20
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:03:03.378220
+12:14.73350
74.2p
54
H 20
Adrian Lundberg
SK Bore
1:03:29.380860
+12:40.75990
73.7p
55
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
1:04:03.384230
+13:14.79360
73.1p
56
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
1:06:58.401740
+16:09.96870
70.3p
57
H 20
Richard Engholm
Johannisbergs AIK
1:06:59.401840
+16:10.96970
70.3p
58
H 20
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:11:57.431650
+21:08.126780
66.0p
59
H 20
Axel Aflodal
Offerdals SK
23:59:58.8639700
59
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
59
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
59
H 20
Loke Östangård
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
59
H 20
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
59
H 20
Axel Åslund
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
59
H 20
Anton Andersson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
59
H 20
Timor Sandberg
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
67
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
67
H 20
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
23:59:59.8639800
67
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
67
H 20
Kasper Wiken
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
H 18
Jonathan Edman
IFK Umeå
38:38.231710
86.3p
2
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
39:12.235170
+34.3360
85.2p
3
H 18
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
39:13.235220
+35.3410
85.2p
4
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
39:13.235230
+35.3420
85.2p
5
H 18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
39:15.235480
+37.3670
85.1p
6
H 18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
39:26.236550
+48.4740
84.7p
7
H 18
Emil Danielsson
Högbo GIF
39:30.236920
+52.5110
84.6p
8
H 18
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
39:34.237320
+56.5510
84.5p
9
H 18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
39:34.237370
+56.5560
84.5p
10
H 18
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
39:36.237560
+58.5750
84.4p
11
H 18
Truls Gisselman
Rehns BK
39:40.237960
+1:02.6150
84.3p
12
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
39:47.238600
+1:08.6790
84.1p
13
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
39:53.239290
+1:15.7480
83.9p
14
H 18
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
39:56.239500
+1:17.7690
83.8p
15
H 18
Isak Lieback
Ulricehamns IF
39:59.239820
+1:21.8010
83.7p
16
D 20
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
40:03.240240
+1:25.8430
83.6p
17
H 18
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
40:25.242490
+1:47.10680
82.9p
18
H 18
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
40:30.242920
+1:52.11110
82.7p
19
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
40:35.243410
+1:57.11600
82.6p
20
H 18
Georg Ersson
IF Strategen
40:35.243440
+1:57.11630
82.6p
21
H 18
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
40:35.243450
+1:57.11640
82.6p
22
H 18
Eric Carlsson
IFK Umeå
40:36.243570
+1:58.11760
82.5p
23
H 18
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
40:38.243700
+1:59.11890
82.5p
24
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
40:38.243770
+2:00.11960
82.5p
24
H 18
Axel Werner
IK Stern
40:38.243770
+2:00.11960
82.5p
26
H 18
Melker Nordgren
Falu IK
40:39.243850
+2:01.12040
82.4p
27
H 18
Linus Jonsson
Årjängs IF
40:47.244640
+2:09.12830
82.2p
28
H 18
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
41:02.246100
+2:23.14290
81.8p
29
H 18
Joel Jänes
Stockviks SF
41:11.247040
+2:33.15230
81.5p
30
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
41:14.247310
+2:36.15500
81.4p
31
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
41:14.247340
+2:36.15530
81.4p
32
H 18
Oscar Andersson
IFK Mora SK
41:14.247390
+2:36.15580
81.4p
33
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
41:17.247620
+2:39.15810
81.3p
34
H 18
Oskar Åslund
Östersunds SK
41:18.247770
+2:40.15960
81.3p
35
H 18
Arvid Värmsjö
SK Bore
41:19.247880
+2:41.16070
81.2p
36
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
41:20.247960
+2:42.16150
81.2p
37
H 18
Erik Larsson
IFK Mora SK
41:38.249750
+3:00.17940
80.7p
38
H 18
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
41:44.250390
+3:06.18580
80.5p
39
H 18
Knut Vikström
Bergeforsens SK
41:59.251800
+3:20.19990
80.1p
40
H 18
Filip Borgström
IF Strategen
42:04.252390
+3:26.20580
79.9p
41
H 18
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
42:05.252450
+3:27.20640
79.9p
42
H 18
Rasmus Hedeberg
SK Bore
42:07.252630
+3:29.20820
79.9p
43
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
42:09.252880
+3:31.21070
79.8p
44
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
42:13.253290
+3:35.21480
79.7p
45
H 18
Anton Karlsson
Tanums IF
42:15.253480
+3:37.21670
79.6p
46
H 18
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
42:19.253860
+3:41.22050
79.5p
47
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
42:24.254310
+3:46.22500
79.4p
48
H 18
Albin Berger
Domnarvets GOIF
42:44.256300
+4:05.24490
78.8p
49
H 18
Martin Elmvall
Högbo GIF
42:46.256560
+4:08.24750
78.7p
50
H 18
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
42:48.256760
+4:10.24950
78.7p
51
H 18
Erik Fransson
Borås SK
43:01.258060
+4:23.26250
78.3p
52
H 18
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
43:16.259500
+4:37.27690
77.9p
53
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
43:25.260440
+4:47.28630
77.7p
54
D 20
Linn Svahn
IFK Umeå
43:26.260550
+4:48.28740
77.7p
55
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
43:28.260750
+4:50.28940
77.6p
56
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
43:30.260990
+4:52.29180
77.5p
57
H 18
Hugo Sjögren
Tranemo IF
43:40.261920
+5:02.30110
77.3p
58
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
43:41.262000
+5:02.30190
77.3p
59
H 18
Ask Abrahamsson
IK Stern
43:45.262450
+5:07.30640
77.1p
60
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
43:59.263880
+5:21.32070
76.8p
61
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
44:07.264610
+5:29.32800
76.6p
62
H 18
Hampus Claesson
Öregrunds IK
44:09.264880
+5:31.33070
76.5p
63
H 18
Per Jutterström
IFK Mora SK
44:17.265660
+5:39.33850
76.3p
64
H 18
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
44:19.265840
+5:41.34030
76.2p
65
H 18
John Hermansson
IFK Mora SK
44:21.266010
+5:43.34200
76.2p
66
H 18
Albin Lundqvist
Gillberga SK
44:22.266140
+5:44.34330
76.2p
67
H 18
Rasmus Rudberg
Sya SK
44:22.266160
+5:44.34350
76.2p
68
H 18
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
44:45.268420
+6:07.36610
75.6p
69
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
44:46.268590
+6:08.36780
75.5p
70
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
45:05.270420
+6:27.38610
75.1p
71
H 18
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
45:07.270600
+6:28.38790
75.0p
72
H 18
Love Kreij
IF Strategen
45:17.271670
+6:39.39860
74.8p
73
H 18
Erik Backlund
Äspereds IF
45:20.271960
+6:42.40150
74.7p
74
H 18
Tor Rönnestrand
Ås IF
45:21.272090
+6:43.40280
74.7p
75
D 20
Stine.lise Truu
Järpens SK
45:49.274890
+7:11.43080
74.0p
76
D 20
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
45:50.274980
+7:12.43170
73.9p
77
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
45:57.275660
+7:19.43850
73.8p
78
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
46:01.276050
+7:23.44240
73.7p
79
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
46:06.276590
+7:28.44780
73.5p
80
H 18
Nils Schagerström
Garphyttans IF
46:15.277480
+7:37.45670
73.3p
81
H 18
Arvid Schön
Storvreta IK
46:29.278850
+7:51.47040
73.0p
82
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
46:29.278870
+7:51.47060
73.0p
83
H 18
Karl Stark
Vaggeryds SOK
46:31.279050
+7:53.47240
73.0p
84
D 20
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
46:56.281580
+8:18.49770
72.4p
85
H 18
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
47:14.283300
+8:35.51490
72.0p
86
H 18
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
47:29.284830
+8:51.53020
71.6p
87
D 20
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
47:30.284970
+8:52.53160
71.6p
88
D 20
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
47:31.285010
+8:53.53200
71.6p
89
H 18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
47:41.286040
+9:03.54230
71.3p
90
H 18
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
47:58.287710
+9:20.55900
70.9p
91
H 18
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
48:01.288090
+9:23.56280
70.9p
92
H 18
Johannes Josefsson
Täby IS SK
48:03.288270
+9:25.56460
70.8p
93
D 20
Ida Persson
Högbo GIF
48:16.289510
+9:38.57700
70.5p
94
D 20
Elin Schagerström
Garphyttans IF
48:19.289820
+9:41.58010
70.5p
95
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
48:27.290630
+9:49.58820
70.3p
96
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
48:34.291350
+9:56.59540
70.1p
97
D 20
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
48:42.292140
+10:04.60330
70.0p
98
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
48:44.292320
+10:06.60510
69.9p
99
D 20
Judith Dolleris
IFK Mora SK
48:51.293090
+10:13.61280
69.7p
100
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
49:02.294170
+10:24.62360
69.5p
101
D 20
Alice Hellström
Stockviks SF
49:11.295030
+10:33.63220
69.3p
102
H 18
Viktor Wiig
IF Strategen
49:25.296460
+10:47.64650
69.0p
103
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
49:42.298190
+11:04.66380
68.7p
104
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
49:47.298690
+11:09.66880
68.5p
105
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
49:49.298820
+11:11.67010
68.5p
106
D 20
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
49:59.299800
+11:20.67990
68.3p
107
D 20
Felicia Konradsson
Lycksele IF
49:59.299820
+11:21.68010
68.3p
108
D 20
Frida Olofsson
Vårby IK
50:18.301740
+11:40.69930
67.9p
109
D 20
Ida Palmberg
Högbo GIF
50:20.301900
+11:41.70090
67.9p
110
H 18
Elias Pedersen
Åsarna IK
50:29.302810
+11:51.71000
67.7p
111
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
50:43.304220
+12:05.72410
67.4p
112
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
51:05.306480
+12:27.74670
66.9p
113
D 20
Anja Svedholm
Östersunds SK
51:18.307710
+12:40.75900
66.7p
114
D 20
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
51:18.307790
+12:40.75980
66.7p
115
H 18
Nils Wastegård
IK Stern
51:22.308130
+12:44.76320
66.6p
116
H 18
Edvard Nilsson
Filipstads SF
51:23.308280
+12:45.76470
66.6p
117
D 20
Ida Eriksson
Malungs IF
51:33.309230
+12:55.77420
66.4p
118
H 18
Emanuel Alsin
Åmåls OK
51:34.309360
+12:56.77550
66.4p
119
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
51:38.309770
+13:00.77960
66.3p
120
D 20
Elin Blomberg
Lycksele IF
51:41.310020
+13:03.78210
66.2p
121
D 20
Johanna Ingard
IK Rex
52:11.313020
+13:33.81210
65.7p
122
D 20
Ellen Nykäinen
Pajala IF
52:54.317380
+14:16.85570
64.8p
123
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
53:06.318580
+14:28.86770
64.6p
124
D 20
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
53:18.319780
+14:40.87970
64.4p
125
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
53:30.320970
+14:52.89160
64.2p
126
D 20
Engla Larsson
Hedesunda IF
53:50.322990
+15:12.91180
63.8p
127
H 18
Njord Spovmark
Husums IF SK
55:17.331670
+16:39.99860
62.2p
128
D 20
Maja Karlsson
Årjängs IF
56:53.341260
+18:15.109450
60.6p
129
D 20
Karin Rönnbäck
Kalix SK
58:19.349850
+19:41.118040
59.2p
130
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
59:38.357720
+21:00.125910
58.0p
131
H 18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
131
H 18
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:58.8639700
131
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
23:59:58.8639700
131
D 20
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
131
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
131
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
137
H 18
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
137
H 18
Måns Jernberg
Lima IF
23:59:59.8639800
137
D 20
Johanna Nordqvist
I21 IF
23:59:59.8639800
137
D 20
Anna-karin Heijdenberg
Tullus Sg
23:59:59.8639800
10km
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
D 18
Tilde Bångman
Offerdals SK
28:55.173470
76.5p
2
D 18
Moa Hansson
Landsbro IF SK
28:56.173520
+0
76.5p
3
D 18
Tilda Östberg
IFK Mora SK
28:56.173530
+0
76.5p
4
D 18
Märta Rosenberg
Duveds IF
29:22.176190
+27.2620
75.4p
5
D 18
Ida Lundgren
IFK Umeå
29:24.176320
+28.2750
75.3p
6
D 18
Maja Årebäck
Bolidens SK
29:42.178110
+46.4540
74.6p
7
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
29:42.178130
+46.4560
74.6p
8
D 18
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
29:42.178170
+47.4600
74.6p
9
D 18
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
29:44.178370
+49.4800
74.5p
10
D 18
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
30:31.183050
+1:35.9480
72.7p
11
D 18
Gabriella Thors
Malungs IF
30:40.183980
+1:45.10410
72.3p
12
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
30:53.185280
+1:58.11710
71.8p
13
D 18
Wilma Björkman
IFK Mora SK
31:00.185970
+2:05.12400
71.6p
14
D 18
Elsa Wallin
Högbo GIF
31:04.186360
+2:08.12790
71.4p
15
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
31:19.187800
+2:23.14230
70.9p
16
D 18
Olivia Lavén
Täby IS SK
31:19.187850
+2:23.14280
70.9p
17
D 18
Tuva Persson
Tranemo IF
31:22.188100
+2:26.14530
70.8p
18
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
31:32.189130
+2:36.15560
70.4p
19
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
31:35.189490
+2:40.15920
70.3p
20
D 18
Ida Wasell
Järpens SK
31:43.190290
+2:48.16720
70.0p
21
D 18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
31:50.190910
+2:54.17340
69.8p
22
D 18
Ida Andersson
Stuguns SOK Gjurd
31:56.191580
+3:01.18010
69.6p
23
D 18
Emma Lundell
Hägglunds Ski Team SK
31:58.191720
+3:02.18150
69.5p
24
D 18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
31:59.191880
+3:04.18310
69.4p
25
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
32:00.191970
+3:05.18400
69.4p
26
D 18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
32:08.192730
+3:12.19160
69.2p
27
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
32:12.193190
+3:17.19620
69.0p
28
D 18
Sara Uddegård
Offerdals SK
32:15.193490
+3:20.19920
68.9p
29
D 18
Linnea Johansson
Linköpings SK
32:16.193590
+3:21.20020
68.9p
30
D 18
Ella Georgsson
Högbo GIF
32:28.194730
+3:32.21160
68.5p
31
D 18
Elin Westh
SK Bore
32:32.195100
+3:36.21530
68.3p
32
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
32:38.195760
+3:42.22190
68.1p
33
D 18
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
32:41.196030
+3:45.22460
68.0p
33
D 18
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
32:41.196030
+3:45.22460
68.0p
35
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
32:48.196740
+3:52.23170
67.8p
36
D 18
Kerstin Näslund
SK Bore
32:49.196890
+3:54.23320
67.7p
37
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
33:08.198780
+4:13.25210
67.1p
38
D 18
Alva Sköld
Häverödals SK
33:10.198900
+4:14.25330
67.1p
39
D 18
Lova Broström
Sya SK
33:14.199350
+4:18.25780
66.9p
40
D 18
Moa Backlund
Högbo GIF
33:26.200500
+4:30.26930
66.6p
41
D 18
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
33:28.200720
+4:32.27150
66.5p
42
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
33:30.200950
+4:34.27380
66.4p
43
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
33:33.201280
+4:38.27710
66.3p
44
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
33:39.201800
+4:43.28230
66.2p
45
D 18
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
33:43.202230
+4:47.28660
66.0p
46
D 18
Julia Jonsson
Jättendals IF
33:44.202300
+4:48.28730
66.0p
47
D 18
Amanda Hedström
IK Fryken
33:46.202540
+4:50.28970
65.9p
48
D 18
Enja Jonsson
Åsarna IK
33:51.203000
+4:55.29430
65.8p
49
D 18
Hannah Forsman
Valbo Aif
34:03.204280
+5:08.30710
65.4p
50
D 18
Jonna Hangasjärvi
Tullus Sg
34:06.204500
+5:10.30930
65.3p
51
D 18
Julia Johansson
Skorpeds SK
34:06.204580
+5:11.31010
65.3p
52
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
34:17.205670
+5:21.32100
65.0p
53
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
34:34.207330
+5:38.33760
64.5p
54
D 18
Vanja Kant
Hede SK
34:35.207490
+5:40.33920
64.4p
55
D 18
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
34:38.207790
+5:43.34220
64.3p
56
D 18
Cora Badh
Falköpings AIK SK
34:39.207840
+5:43.34270
64.3p
57
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
34:40.207910
+5:44.34340
64.3p
58
D 18
Alma Nordström
Vassunda IF
34:40.207920
+5:44.34350
64.3p
59
D 18
Alva Björk
Orsa SK
35:15.211440
+6:19.37870
63.3p
60
D 18
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
35:27.212650
+6:31.39080
62.9p
61
D 18
Maja Eriksson
Högbo GIF
35:41.214020
+6:45.40450
62.5p
62
D 18
Klara Roos
Ås IF
36:09.216840
+7:13.43270
61.7p
63
D 18
Tua Germann
IFK Umeå
36:09.216860
+7:13.43290
61.7p
64
D 18
Jenny Edin
Matfors SK
36:20.217910
+7:24.44340
61.4p
65
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
36:29.218860
+7:33.45290
61.2p
66
D 18
Signe Svensson
Järpens SK
36:42.220140
+7:46.46570
60.8p
67
D 18
Ida Olaspers
Orsa SK
37:03.222260
+8:07.48690
60.3p
68
D 18
Hilda Lingman
Rehns BK
37:28.224710
+8:32.51140
59.6p
69
D 18
Malin Sundén
Strömnäs GIF
37:48.226710
+8:52.53140
59.1p
70
D 18
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
38:52.233180
+9:57.59610
57.6p
71
D 18
Johanna Pahlin
Sollefteå Skidor IF
40:45.244410
+11:49.70840
55.0p
72
D 18
Ester Olofsson
Ås IF
44:41.268080
+15:46.94510
50.3p
73
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
74
D 18
Julia Sjödin
Matfors SK
23:59:59.8639800
74
D 18
Sara Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
74
D 18
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
23:59:59.8639800
74
D 18
Hanna Carlsson
Falu IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)